dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 247
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 4931
  1. #981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    U nas będzie tak, chyba wystarczy. Kominek ma oddzielny popływ powietrza.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ wentylacja.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	334768

  2. #982
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Artur chyba faktycznie zrobie tak jak piszesz. Zawsze przecież będę mógł ten anemostat zamknąć jak stwierdzę że nie spełnia swojej roli. Przeglądałem Twój db i nie widziałem rozrysowanej instalacji. Żeby nie pytać cię co i gdzie umieściłeś, czy mógłbyś ten schemat pokazać? Jaką temperaturę utrzymujesz w wiatrołapie?
    mniej więcej tak (nad kuchenką okap nie połączony z systemem wentylacji)

    https://www.dropbox.com/s/g2t86tu8q1...tylacja_cr.jpg

    oczywiście na roboczo trochę poprzesuwałem ale z grubsza się zgadza..
    w wiatrołapie i gospodarczym około 19*

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czyli proponujesz tak:?

    Parter:
    Załącznik 334765

    Ten czerwony prostokąt to planowane obniżenie sufitu. Czy nie będzie przeszkadzało że anemostaty będą "schowane" za obniżeniem?

    Poddasze:
    Załącznik 334766

    Nie wyjaśniłem dokładnie. Pomieszczenie nr.1 to nie będzie garderoba tylko taki składzik, mini-serwerownia tj. szafa rack 9U + router, multiswitch itp...
    Garderoba będzie w pomieszczeniu nr.2
    to tym bardziej zabieraj powietrze, tam będzie bardzo ciepło reku się ucieszy.. mam wiszącą 12U i grzeje nieźle na poddaszu..
    w salonie dałbym nie w rogu tylko nad tym okrągym stolikiem gdzieś.. przy obniżeniu nie dawaj, ja mam tak jeden i brudzi się trochę ten kant i bok obniżenia..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #983
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja tez nie posłuchałem i zrobiłem po swojemu w garderobach i wiatrołapie dałem wywiewy i nie żałuje.

  4. #984
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja tez nie posłuchałem i zrobiłem po swojemu w garderobach i wiatrołapie dałem wywiewy i nie żałuje.
    Lubi Pan niską wilgotność względną (poniżej 35%) to można tak robić, a nawet należy. Może niekoniecznie przez czystą garderobę wyciągać brudy, ale wywiewy poza łazienkami i kuchnią, są wtedy przydatne. Wentylację robi się dla siebie, dobrze jest nam, przy niskiej wilgotności to OK!.
    Wielkość strumienia ponad 20-30m3/h na osobę, nie ma większego znaczenia, gdy jest dużo wody w powietrzu, gdy jest dodatnia temperatura. Problem dla tych, co nie lubią gdy jest za sucho, zaczyna się przy temperaturach bliskich zera i ujemnych, gdy wilgotność bezwzględna powietrza znacznie spada.
    Uważam, że mając wentylację mechaniczną z regulacją, nie powinno się pozbawiać możliwości ustawienia komfortowej wilgotności względnej.

  5. #985
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomasz Brzęczkowski;6974491]Lubi Pan niską wilgotność względną (poniżej 35%) Problem dla tych, co nie lubią gdy jest za sucho, zaczyna się przy temperaturach bliskich zera i ujemnych, gdy wilgotność bezwzględna powietrza znacznie spada.


    I dla tych kilku dni w roku kiedy jest mróz mam nie robic wywiewów w garderobach i wiatrołapie jakoś tamtej zimy nigdy wilgotnośc nie spadła u mnie poniżej 50 ale gdyby nawet to co za problem przykręcic wywiewy w garderobachi zmniejszyc troche wydajnośc na centrali

  6. #986
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    [QUOTE=romano78;6974546]
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Lubi Pan niską wilgotność względną (poniżej 35%) Problem dla tych, co nie lubią gdy jest za sucho, zaczyna się przy temperaturach bliskich zera i ujemnych, gdy wilgotność bezwzględna powietrza znacznie spada.


    I dla tych kilku dni w roku kiedy jest mróz mam nie robic wywiewów w garderobach i wiatrołapie jakoś tamtej zimy nigdy wilgotnośc nie spadła u mnie poniżej 50 ale gdyby nawet to co za problem przykręcic wywiewy w garderobachi zmniejszyc troche wydajnośc na centrali
    Przecież może Pan zrobić nawiew. Ja tylko napisałem, dlaczego ja nie robię i innym ogradzam. Dni poniżej +5 st jest więcej niż kilka. A przeciągać smrody przez garderobę nie widzę sensu.

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    mniej więcej tak (nad kuchenką okap nie połączony z systemem wentylacji)

    https://www.dropbox.com/s/g2t86tu8q1...tylacja_cr.jpg

    oczywiście na roboczo trochę poprzesuwałem ale z grubsza się zgadza..
    w wiatrołapie i gospodarczym około 19*



    to tym bardziej zabieraj powietrze, tam będzie bardzo ciepło reku się ucieszy.. mam wiszącą 12U i grzeje nieźle na poddaszu..
    w salonie dałbym nie w rogu tylko nad tym okrągym stolikiem gdzieś.. przy obniżeniu nie dawaj, ja mam tak jeden i brudzi się trochę ten kant i bok obniżenia..
    dziękuje artur za pomoc. Przekonałem się do umieszczenia wywiewu w wiatrołapie. Obserwując wiatrołap w miejscu w którym aktualnie mieszkam, nieprzyjemnie jest tam w lecie. W zimie najwyżej ten anemostat całkowicie zakręcę żeby nie obniżać sprawności rekuperatora (w wiatrołapie prawdopodobnie będę utrzymywał niższą temperaturę)

    Czyli umieszczam anemostaty zgodnie z poniższym:

    parter:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nugat_4_rz01_v5.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	334835

    poddasze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nugat_4_rz02_v5.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	334837

    Jeszcze sie zastanawiam nad wywiewem w garderobie(pomieszczenie 2). Może wystarczy wywiew tylko w pomieszczeniu nr 1 ? Obawiam się że w sytuacji gdy dam wywiew w pomieszczeniu 1 i 2, to w łazience będe miał tylko 2 kanały 75 i ta łazienka będzie słabo wentylowana.

    A czy jest sens wykorzystania w wiatrołapie i garderobach wywiewu na kanałach 50/41? W Termokontrol nie będzie żadnego problemu ze zrobieniem skrzynki rozdzielczej na kanały 75/63 i 50/41. Teoretycznie miałbym większy wywiew w łazienkach i kuchni.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  8. #988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Ja to bym zrobił nawiew w pomieszczeniu nr2 i w sypialni dał po jednym kanale nawiewnym, nawiewane powietrze w garderobie i tak będzie przechodzić przez sypialnię. W pomieszczeniu nr 1 dałbym wyciąg a w łazience 3kanały wyciągu. Parter, w kuchni jeden kanał. Myślę, że też by było dobrze



    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    dziękuje artur za pomoc. Przekonałem się do umieszczenia wywiewu w wiatrołapie. Obserwując wiatrołap w miejscu w którym aktualnie mieszkam, nieprzyjemnie jest tam w lecie. W zimie najwyżej ten anemostat całkowicie zakręcę żeby nie obniżać sprawności rekuperatora (w wiatrołapie prawdopodobnie będę utrzymywał niższą temperaturę)

    Czyli umieszczam anemostaty zgodnie z poniższym:

    parter:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nugat_4_rz01_v5.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	334835

    poddasze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nugat_4_rz02_v5.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	334837

    Jeszcze sie zastanawiam nad wywiewem w garderobie(pomieszczenie 2). Może wystarczy wywiew tylko w pomieszczeniu nr 1 ? Obawiam się że w sytuacji gdy dam wywiew w pomieszczeniu 1 i 2, to w łazience będe miał tylko 2 kanały 75 i ta łazienka będzie słabo wentylowana.

    A czy jest sens wykorzystania w wiatrołapie i garderobach wywiewu na kanałach 50/41? W Termokontrol nie będzie żadnego problemu ze zrobieniem skrzynki rozdzielczej na kanały 75/63 i 50/41. Teoretycznie miałbym większy wywiew w łazienkach i kuchni.
    Ostatnio edytowane przez desperadomn ; 22-10-2015 o 09:41

  9. #989
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    Ja to bym zrobił nawiew w pomieszczeniu nr2 i w sypialni dał po jednym kanale nawiewnym, nawiewane powietrze w garderobie i tak będzie przechodzić przez sypialnię. W pomieszczeniu nr 1 dałbym wyciąg a w łazience 3kanały wyciągu. Parter, w kuchni jeden kanał. Myślę, że też by było dobrze
    ja w pomieszczeniu 2 nie dawałbym nawiewu tylko wyciąg - cyrkulacja będzie sypialnia>pom. 2 .. i tam będzie szafa RACK z różnymi generującymi ciepło i przyciągającymi kurz (elektrostatycznie) "zabawkami".. i to ciepło będzie w zimie pożądane dla rekuperatora a w lato będzie wyciągane przez bypass.. w drugą stronę to będzie transportowane do sypialni - o ile w zimę może i dobrze ale w lato to raczej nieporządane będzie..

    w kuchni 2-3 kanały, jeden za mało
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ja w pomieszczeniu 2 nie dawałbym nawiewu tylko wyciąg - cyrkulacja będzie sypialnia>pom. 2 .. i tam będzie szafa RACK z różnymi generującymi ciepło i przyciągającymi kurz (elektrostatycznie) "zabawkami".. i to ciepło będzie w zimie pożądane dla rekuperatora a w lato będzie wyciągane przez bypass.. w drugą stronę to będzie transportowane do sypialni - o ile w zimę może i dobrze ale w lato to raczej nieporządane będzie..

    w kuchni 2-3 kanały, jeden za mało
    Szafa Rack będzie w pomieszczeniu nr 1 i tam wyciąg będzie, coby trochę odciążyć wyciąg w łazience..Pytanie tylko w w garderobie (pomieszczenie nr 2) dawać cokolwiek? Nie będzie się tam przebywało cały czas a obok w sypialni będzie nawiew. Nie powinno być dam duchoty...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  11. #991

    Domyślnie

    Witam.
    Gdzie wg. Was najlepiej umieścić rekuperator? Początkowo miał być na strychu, ale nie będzie on ocieplony więc odpada.
    Gdzie najlepiej puścić przewody wentylacyjne - podłoga na piętrze czy sufit podwieszany parter?

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekroje-page-001.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	334917   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekroje-page-002.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	334918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekroje-page-003.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	334919  

  12. #992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiekNS Zobacz post
    Witam.
    Gdzie wg. Was najlepiej umieścić rekuperator? Początkowo miał być na strychu, ale nie będzie on ocieplony więc odpada.
    ....
    A to z jakiego powodu? Kleisz mu kubraczek ze styropianu i masz problem z głowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #993
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Główny problem, to nie centrala a odprowadzenie kondensatu, czyli wężyk i syfon kulowy, lub membranowy.

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    I dla tych kilku dni w roku kiedy jest mróz mam nie robic wywiewów w garderobach i wiatrołapie jakoś tamtej zimy nigdy wilgotnośc nie spadła u mnie poniżej 50 ale gdyby nawet to co za problem przykręcic wywiewy w garderobachi zmniejszyc troche wydajnośc na centrali

    Witam sąsiada

    Jaką masz centralę?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Główny problem, to nie centrala a odprowadzenie kondensatu, czyli wężyk i syfon kulowy, lub membranowy.
    Jakie konkretnie te syfony. Taki do pralki zwykły tani (one chyba mają kulkę? pod/nad-ciśnienie jej nie "zmyli"?):
    http://www.combikol.pl/mcalpine-przy...2mm-p7440.html

    czy cuś bardziej fachowego (droższego) typu:
    http://allegro.pl/syfon-kulowy-hl138...627711666.html

    A może jeszcze coś innego...?

  16. #996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A do czego takie cuda? Ja mam zamiar odpływ zrobić z węża takiego jak odprowadzana jest woda z pralki. Po środku jego długości wygnę go w U i będzie syfon jak się patrzy. Cały wąż wraz z syfonem będzie praktycznie w ciepłej strefie a że będzie już za odpowietrzeniem to o zapachy raczej się nie martwię.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 23-10-2015 o 11:57
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #997
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jakie konkretnie te syfony. Taki do pralki zwykły tani (one chyba mają kulkę? pod/nad-ciśnienie jej nie "zmyli"?):
    http://www.combikol.pl/mcalpine-przy...2mm-p7440.html

    czy cuś bardziej fachowego (droższego) typu:
    http://allegro.pl/syfon-kulowy-hl138...627711666.html

    A może jeszcze coś innego...?
    Konkretnie nie wiem, bo są w komplecie, dopasowane do króćca z centrali - kiedyś kulowe, dziś membranowe.

  18. #998
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A do czego takie cuda? Ja mam zamiar odpływ zrobić z węża takiego jak odprowadzana jest woda z pralki. Po środku jego długości wygnę go w U i będzie syfon jak się patrzy. Cały wąż wraz z syfonem będzie praktycznie w ciepłej strefie a że będzie już za odpowietrzeniem to o zapachy raczej się nie martwię.
    Z tym, że taki syfon jak do prysznica się nie nadaje. Z centrali nie leci non stop kondensat. Większość część roku syfon jest suchy.

  19. #999

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A do czego takie cuda? Ja mam zamiar odpływ zrobić z węża takiego jak odprowadzana jest woda z pralki. Po środku jego długości wygnę go w U i będzie syfon jak się patrzy. Cały wąż wraz z syfonem będzie praktycznie w ciepłej strefie a że będzie już za odpowietrzeniem to o zapachy raczej się nie martwię.
    O jakie "odpowietrzenie" chodzi? Kanalizacja jest (powinna być?) otwarta na zewnątrz (wywiewka), a o ile rozumiem ty tam "mechanicznego" syfonu nie zakładasz, więc w stanie suchym owym "U" powietrze będzie miało ujście przez rurkę. Co do zapachów (ich braku) nie mam pewności.

  20. #1000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    O jakie "odpowietrzenie" chodzi? Kanalizacja jest (powinna być?) otwarta na zewnątrz (wywiewka), a o ile rozumiem ty tam "mechanicznego" syfonu nie zakładasz, więc w stanie suchym owym "U" powietrze będzie miało ujście przez rurkę. Co do zapachów (ich braku) nie mam pewności.
    Powietrze raczej pójdzie sobie tym odpowietrzeniem kanalizacji przez kominek wentylacyjny w dachu. Raczej nie będzie mu się chciało pchać kilka metrów dalej aby wyjść cienką rurką w reku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	334970
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 50 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony