dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie Projektant na odleglosc

    Witam,

    jestem tu nowa, choc do tej pory regularnie przegladam muratora to mnie bardzo odpreza i relaksuje
    Mieszkam za granica, w Niemczech.
    Dlugo juz szukamy domu lub dzialki na budowe, ale mieszkamy w jednym z najdrozszych zakamarkow tego kraju, jest strasznie trudno cos znalesc

    Jednak byc moze mamy szanse kupienia domu!!!! Jeszcze sie wahamy, bo cena troche musialaby zejsc, a dom zyskac garaz i wiekszy przedpokoj Jednak ja juz probuje "urzadzic" ten dom A jak nie ten to na pewno nastepny....!
    Dom jest dosc nowy (2003) ma 140m2 powierzchni mieszkalnej + pomieszczenia gospodarcze. Jest bardzo, bardzo ladny, zadbany, wogole nic nie trzeba remontowac, tylko wlasnie urzadzac, a na pewno inaczej niz jest teraz urzadzony

    Ale juz dochodze do sedna sprawy: chcialabym urzadzic ten dom przy pomocy dobrego projektanta wnetrz, choc mam moim zdaniem dosc dobry gust i umiejetnosc dobierania itd., ale tego jedynego miejsca za nic w swiecie nie chcialabym spatoczyc, boje sie ot co
    Marzy mi sie fachowiec....

    I teraz moje pytanie: czy ktos ma/mial doswiadczenie z architektem/projektantem wnetrz na odleglosc? tzn. konkretnie mysle o zaangazowaniu speca w Polsce. Nie wiem, moze to glupi pomysl, a i jak pewnie sie domysliliscie tutaj trzeba zaplacic horendalne sumy za pomoc kogos takiego!!

    Tylko czy to funkcjonuje? Taka komunikacja na odlegosc (via mail, skype, fotki, aranzacje, informacje droga internetowa).....

    Czy ktos mial kontakt z taka forma projektowania? Bylabym wdzieczna za kazda informacje i odpowiedz!!!

    pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wysluchanie
    Malgosia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja kilka razy czytałam o takim urządzaniu w czasopismach wnętrzarskich.

    Najpierw wymieniano się inspiracjami znalezionymi w necie.
    Potem były akceptacje rzutów, wizualizacje i dobór materiałów (wiele płytek, tapet, lamp możesz przecież spokojnie obejrzeć na żywo w innych krajach, bo firmy sprzedają na cały świat).

  3. #3

    Domyślnie

    Elfir, dziekuje za zrozumienie i slowa otuchy!
    Temat aranzacji i projektowania nie jest mi obcy, to jest w sumie moim zawodem od 18 lat. Ja projektuje lazienki i wraz z klientem wszystko omawiam i doradzam. Wizualizacje wykonuje programem "innoplus"-cudowna rzecz!!!
    Tak, ze mam jako taka baze w sobie samej (dobra wyobraznie i poczucie estetyki, harmonii lub nieladu ) Jestem tez osoba, ktora wie czego chce i szybko sie decyduje.
    Ale domu sie troche "boje", choc moim wizualnym okiem widze juz niektore pomieszczenia

    OK, w takim razie nic nie pozostaje tylko czekac az byc moze ten dom stanie sie nasz....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czyli projektant szuka projektanta Masz rację, bo drugie oko patrzy z dystansem, którego często sami wymyślając nasze wnętrza mamy zbyt mało.

    Witaj Carbonicum Mogę podpowiadać przede wszystkim kominkowo i schodowo jeśli masz u siebie kominek i schody.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #5

    Domyślnie

    dziekuje pestko za odzew! jeszcze na razie nic nie mamy....a i tak spac nie moge bo mysli kraza Kolo domu

    dom jest gotowy, schody ma i ich nie bedziemy zmieniac

    kominek chcialabym miec...jest nawet miejsce na niego, ALE!!! makler i Architekt odradzaja a ze robi tylko brod w domu itp. troche nas zastraszyli. Kominka nie potrzebujemy ze wzgledow cieplarnych. mamy ocieplanie podlogowe, cieplo idzie(nie wiem jak sie to fachowo po polsku nazywa) z wnetrza ziemi...

    skorbnij cos prosze o zalatach, wadach kominka. czy naprawde tak brudzi?

    na szybkiego zrobilam rzut salonu z jadalnia. Urzadzenie nie bedzie takie, przynajmniej sofy nie. Meble TV mamy juz takie, sa nowe, Maja dopiero 2 lata, te zabieramy ze soba. Sa jednak troche szersze niz na wizualizacji(nie wiedzialam w pracy dokladnie ich rozmiarow)
    Reszte sobie tak wymyslilam.......Siedze teraz w pracy wiec zalaczam....ale juz lece do domu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Maggie-Wohnzimmer_01.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	335074   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Maggie-Wohnzimmer_02.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	335075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Maggie-Wohnzimmer_03.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	335076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Maggie-Wohnzimmer_04.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	335077  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Brudzą te kominki, w których pali się nieprawidłowo.
    Ja bym na Twoim miejscu postawiła nie kominek ale piecyk stalowy, w PL zwany kozą. Są przepiękne, a wybór jest pokaźny.
    Zajmie mniej miejsca. Jesienią zanim włączysz ogrzewanie może dogrzać salon i sąsiednie pomieszczenia.

    http://us.rais.com/produktliste.aspx?s=braendeovne
    http://www.wittus.com/wiproductsbase.htm
    http://invictafireplaces.com.au/fireplaces/
    http://www.brunner.eu/en/Products/St...tems/BSO/Start
    http://jotul.com/us/products/stoves

    Te 2 firmy mają bardzo dobre i ładne modele
    http://www.nordpeis.co.uk/wood-burni...e=contemporary
    http://www.westfire.dk/fireplaces.aspx


    Polskie firmy i czeskie też mają piękne piecyki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #7

    Domyślnie

    OK, to troche uspakajajace pestko z tym tematem brudzenia dlaczego jednak koza? maja jakies wieksze atuty, czy tylko chodzi o design i wyglad?

    Szczerze do tej pory mialam tylko na oku takie kominki obudowywane, np. kamieniem, tak jak np. na tez wizualizacji.... choc te kozy tez sa ladne

    Firma w ktorej pracuje tez rozprowadza kominki bodajze 4 czy 5 producentow....wodtke, koppe, oranier....

  8. #8

    Domyślnie

    Pestko, a jak pomalu rozgryzc polaczenie gorskiej surowosci z przytulnoscia? Stoje tez w kropce jesli chodzi o to co bylo pierwsze? Jajko czy kura? Czyli co wybierac najpierw: kolor scian(chce miec dwa kolory) czy kolor sofy, stolu, mebli w "jadalni" co pierwsze?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Załóż konto na Pinterest i utwórz tam sobie tablice tematyczne; kuchnia, wiatrołap, .......... Przeglądjąc internet, albo szperając po tablicach innych użytkowników pinteresta stworzysz sobie bazę do wybrania tego co chcesz mieć w domu. To bardzo wygodne.
    https://www.pinterest.com/

    Pinterest ma wyszukiwarkę, np. wpisujesz „fireplace” i wyświetla https://www.pinterest.com/search/pin...lace&term_meta[]=fireplace|typed
    albo „contemporary kitchen” i pokazuje https://www.pinterest.com/search/pin...chen&term_meta[]=contemporary|typed&term_meta[]=kitchen|typed

    Ja mam tam masę zdjęć (link do mojej kolekcji kominków jest w sygnaturze). Czasem podobał mi się tylko jakiś szczegół. Każde zdjęcie możesz opisać.
    Tak niektóre forumki robią katalogi tego co im pasuje.

    Górska surowość + przytulność Bardzo długo podobał mi się pomysł wprowadzenia do domu designu z nowoczesnych alpejskich Chalets. To chyba właśnie ten styl:
    http://freshome.com/2014/02/11/exclu...hermal-resort/

    Chalet Black Pearl jest od zwsze moim faworytem jeśli chodzi o ten styl http://www.homedsgn.com/2012/12/03/c...ppe-capezzone/

    http://www.homedsgn.com/2012/12/18/c...e-french-alps/

    Kłopot w tym, że to są duże domy, z dużymi powierzchniami pomieszczeń. ALE można podpatrywać elementy i zestawienia barw, faktór, materiałów. Np. świetne są łączenia kamienia z drewnem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10

    Domyślnie

    hehe, na pintrest wlasnie sie zameldowalam pare dni temu bede sobie wrzucac inspiracje*kciukdogory*

    tak, taki styl mi sie podoba pestko, kocham gory, wspinaczke, jazde na nartach i te klimaty mnie zawsze urzekaja.

    nie do konca chcialabym miec taki gorski dom, bo jak piszesz to sa wielkie przestrzenie, a i niektore stylizacje sa za ciezkie jak dla mnie
    Ale wiele, wiele pomyslow mozna sobie zapozyczyc.

    Kamienia nie ma w domu, poza wlasnie granitowa podloga, dlatego myslalam o kominku zabudowanym jakims kamieniem?!!? choc i tu nie jestem pewna, bo ten kamien nie powtarzalby sie chyba juz nigdzie...no chyba zeby sie mu wykombinowalo jakis dodatkowy kacik

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wyślij do mnie wiadomość na pintereście, to nie będę musiała Ciebie szukać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #12

    Domyślnie

    ....oooo chyba sie zblaznie, bo patrze i patrze i nie widze jak moge wyslac wiadomosc....*wstyd*

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dzień dobry Małgosiu
    Wyłażę z priva i zostawiam ślad .

    Gdybyś zdecydowała się jednak na ogień w domu (ja też należę do jego zwolenniczek ) to zgadzam się z Pestką, że lżej wyglądałaby koza.
    Czy kuchnia jest przy jadalni? Ławeczka w jadalni to must have?
    Pokaż inspiracje tego co Ci się podoba. Łatwiej będzie Ci coś proponować .

  14. #14

    Domyślnie

    Julis, koza moze byc
    Kuchnia jest przy jadalni tak. To biale przejscie to wlasnie "dziura w scianie" do kuchni
    Hmmm laweczki nie koniecznie, ale tam jest dosc wasko (3,45 cala sciana ta z "dziura"), wiec pewnie stol i krzesla sie nie pomieszcza. A narozniki mi sie podobaja, sa takie gorskie
    Panstwo, ktorzy teraz mieszkaja tam maja tez naroznik, ale taki ciezki czarny ze skory i do tego pasujace krzesla-fotele.
    Po trochu zbieram inspiracje....

  15. #15

    Domyślnie

    aha, ale jak masz inny pomysl na siedzisko kolo stolu to dawaj

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A mnie znalazłaś na pintereście?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #17

    Domyślnie

    pestko no pewnie! ale nie mam pojecia jak do was napisac, zaprosic*wstyd*

  18. #18

    Domyślnie

    pestko no pewnie! ale nie mam pojecia jak do was napisac, zaprosic*wstyd*

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Najlepiej skopiuj adres-link i wyślij mi na priv.

    Wiadomość wysyłasz z pinteresta spod znaczka z pinezką. Jeśli ktoś przypiął coś z twojej tablicy to ten znaczek jest czerwony i są w nim cyferki pokazujące ilość przepiętych pinów.
    Szukaj tego w prawym górnym rogu. Jak go klikniesz rozwinie się okienko z 3ma opcjami. Wybierasz „Messages” i potem klikasz w „+”. Dalej musisz podać do kogo piszesz.......
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2015-10-29 at 10.35.04.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	335491

    Kilka pomysłow piecykowych

    Nazwa:  contura_i4_modern_4side_modelw.jpg
Wyświetleń: 267
Rozmiar:  92,9 KB

    Nazwa:  Northcote Residence by Wolveridge Architects-09.jpg
Wyświetleń: 258
Rozmiar:  95,7 KB

    Nazwa:  FIREPLACES-Plinth-house-luke-stanley-architects_langdons_hill-08.jpg
Wyświetleń: 257
Rozmiar:  85,9 KB

    Nazwa:  FIREPLACES-Stove FOCUS wood-burning heating stove contemporary rotating - STOFOCUS.jpg
Wyświetleń: 258
Rozmiar:  18,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #20

    Domyślnie

    chyba fotel znalazlam do salony, piekny!!! chyba chce miec dosc nowoczesny naroznik(tak dla meza musi byc koniecznie naroznik!!!!) i wlasnie zeby zlamac nowoczesnosc taki przytulny fotel....lub ten w kratke, tzn. wzor mi sie podoba bardziej niz fason fotela
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotel.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	335501   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotel1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	335502  

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony