dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Gdzie , jak imprezę 18-stkę zorganizować

    Drodzy moi,
    Jak i gdzie byście wyprawili osiemnastkę dla 20-30 gości,
    żeby było bezpiecznie, niedrogo, fajnie, niezapomnianie .... i
    satysfakcjonująco dla 18-stka?
    Impreza czerwiec - lipiec. Tak więc mamy jeszcze kilka m-cy, jak na razie
    myślę o rezerwacji małego lokalu, ale nie chcę zbytnio "bankrutować" i szukam
    podpowiedzi (najlepiej od praktyków). Słyszałem, że można mały lokalik
    zarezerwować za 300-500 zł !? Byłoby OK.
    Pytanie nr 1:
    Miasto B-stok: jakie znacie małe, tanie lokale (puby, cluby, sale bankietowe ... itp)
    Pytanie nr 2:
    A może coś oryginalnego ... np. 18-tka na siłowni z muzyką i tańcami.
    Zna ktoś coś takiego lub innego niestandardowego ???

    Będę wdzięczny za podpowiedzi
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Białegostoku nie znam, ale mogę napisać, jaką 18 wymyśliła sobie córka.

    Zamówiłam jej wielki tort, zawiozłam na plażę /początek września, więc ciepło/ - z szampanem i kieliszkami z tworzywa Posiedzieli, zjedli, wypili, porobili zdjęcia. Pośmiali się jedząc tort łapami.
    Potem poszli do klubu / miejsce znalezione wcześniej /, w którym odbył się koncert jakiegoś zespołu. Rezerwacji nie było - wstęp po kilka zł - ale płacili tylko panowie. Panie gratis
    Wieczór spędzili w klubie, przy muzyce, przy piwku.
    Oczywiście córka zapłaciła za bilety i piwko.
    Impreza była udana i za niewielkie pieniądze.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A dlaczego teraz się robi osiemnastki w lokalach ??
    ja z łezką w oku wspominam te domowe imprezy....oh jak było pieknie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Moj syn bedzie miec 18 za 3 lata ale juz teraz wie, ze imprezy w lokalu nie bedzie. Od zawsze bylam przeciwniczka takich imprez, moja 18 tez mialam miec w lokalu z muzyka cala noc ale postawilam sie (wszyscy byli oburzeni) i byla tylko kawa i tort w domu dla najblizszych.
    Dla syna planuje tort w domu dla kilkunastu osob i nie chodzi tutaj o kase tylko o zasady jakie wyznaje.

  5. #5

    Domyślnie Re: Gdzie , jak imprezę 18-stkę zorganizować

    Cytat Napisał darek63

    Zna ktoś coś takiego lub innego niestandardowego ???
    Najtaniej wyjdzie bilet do kina....oczywiście dla Ciebie i żony.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    My robilismy dla Syna w lokalu . Impreza byla do rana .
    Nie wyobrazam sobie tego w domu
    Chwilami bylo tam ok 60 osob

    No i do kina musowo nie musialam isc

  7. #7

    Domyślnie

    Nie uśmiecha mi się w domu organizować takiej większej impry na całą klasę.
    A nasze dziecko jest b. lubiane. Bywa na 18stkach to i wypada zorganizować. Takie czasy ..... i już.
    Ustaliliśmy limit i daliśmy dzieciakom wybór: albo impreza albo kaska na pierwsze ich osobiste konto. Są warte tego, bo są super (oceny 4,5)
    Starsze dziecko kilka lat temu zdecydowalo sie na "domówkę" dla najbliższych 6-7 "przyjaciół", tak więc po oficjalnym obiedzie (rodzina + goście) na późniejsze zabawy jeden przygotowany pokój im wystarczył. Nie musieliśmy porzucać naszej chaty na tą noc. To co zaoszczędziło się to dostało na konto
    Kino ... wcale nie musi być tanią opcją ... znam takich co "poszli do kina" a potem mieli remont na ponad 20 tys PLN. Tak, tak 20.ooo zł (nowa łazienka musiała być odbudowana + kilka mebli, naprawa parkietu ....). Inni , tym razem nasi sąsiedzi przez płot "dali" dziecku chatę na jedną tą noc. Ich dziecko znam i jest OK, spokojne, ułożone, ale impra czasami wymyka się spod kontroli ... i było bydło, krzyki , flachy przez okna leciały. Nikt glin nie wzywał, bo szkoda sąsiadow. Oni są OK i niezasłużyli na problemy i taki gnój. Ale widać, że goście mogą być różni, niektórym potrafi odbić palma.

    Nasze młodsze skłania się do ugoszczenia całej klasy (ok. 30-20 osób).
    Mamy kilka pomysłów:
    1. impra w wynajętym tylko na ten cel lokalu typu disco, wespół z innymi rodzicami (2-3 tys.PLN dzielone na 3-4 rodzinki). U nas ok 30-50% większych 18-stek tak się organizuje.
    2. rezerwacja całego maleńkiego lokalu (pub, club ... itp) kosztów nie znam jeszcze.
    3. Impreza plenerowa np. od 18.00 do 24.oo : quady i łuki na początek, potem ognisko, kiełbacha, grill, namiot z parkietem do tańców ...... muza . Problemem może być pogoda i komary
    4. .......................

    Ale nadal czekam na fajne pomysły ... najlepiej tanio i dobrze, ... może być też niepowtarzalnie.
    W końcu to Dział Porad.
    Darek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    Są warte tego, bo są super (oceny 4,5)








    no to ja juz nie mam pytań

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Cytat Napisał darek63
    Są warte tego, bo są super (oceny 4,5)


    no to ja juz nie mam pytań

    Jakowąś gafę walnąłem w teksie ...czy co?
    Darek

  10. #10

    Domyślnie

    To moi synowie (dziś 20 i 26) jacyś niedostosowani chyba Obydwaj mieli 18-stki domowe, tzn. piękny tort, szampan, matka + ojciec, babcie + ciotki chrzestne. NUDA
    I to było na ich własne życzenie.
    maja

  11. #11

    Domyślnie

    Mój też miał w domu i też na własne życzenie, najpierw dla rodziny,a kilka dni później dla przyjaciół. Był tort, sam sobie upiekł jakąś babkę, kupił trochę frykasów typu francuskie sery i inne takie według własnego gustu .Ja zrobiłam ciasto na pizzę, a oni ją sobie sami "przybrali" i upiekli .Pili wino i piwo. Było bardzo sympatycznie I nie miałam demolki w domu
    Gdyby to było lato pewnie impreza była by w ogrodzie z ogniskiem i grillem,ale "wypadło" w marcu.

    darek63 mnie się wydaje, że Ty już podjąłeś decyzję, a jeżeli nie to może zapytaj swoje dziecko czego oczekuje

  12. #12

    Domyślnie

    Tak rozmowy były i są z dzieckiem, to ono w końcu zadecyduje czy chce imprezę czy ekwiwalent
    Wstępnie moje dziecią uważa, że skoro bywa to powinno też zaprosić i coś zorganizować (bo obgadają kuple i kumpele np).
    I z tego też wynika mój post, bo chciałoby się "zjeść ciastko i mieć ciastko".
    Imprę zrobić małokosztowo ......

    Ja nic nie sugeruję dziecku, bo "wygodnictwo" i "oszczędnictwo" powoduje , że najchętniej wzbogociłbym własne dziecię, a nie przemysł imprezowy. Podobnie jak to miało miejsce ze starszym dzieciem kilka lat nazad.
    Wówczas tamto zadecydowało, że ma być kameralnie i spotkanie w małym gronie ..... = małe koszta i wiele zaoszczędzonych stówek na konto mu trafiło.

    Ale teraz inne dziecię, ... inny czas, ... inna klasa, ... inna młodzież ....
    Nasze prawie już 18-letnie jest zaprzyjaźnione z roztańczonym mocno towarzystwem. Jest zapraszane, bywa i chciałoby też zaprosić ... po prostu rewanż ... to naturalny odruch i potrzeba.
    Jedzenie im nie ważne i nie ono stanowi “clou” imprez, z tego co słyszę na 18-skach to jadą na torcie, paluszkach, chipsach , może być kupna pizza , ..... ale najbardziej dla nich liczą się pogaduchy .... muza .... i dance ... dance .... dużo dance-a .... do późnej nocy. Zarwana noc , z dala od rodziców jest dla nich miarą wejścia w dorosłość (tak myślę, .... chyba ?).
    Nawet %-ty nie za bardzo im idą ... w każdym razie mojemu dziecku i tym klasowym co je poznałem. To fajne jest ... nie sądzicie
    Taki czas, taki lans .... czy co.
    A może przykład z domów rodzinnych .... my np. zaniżamy średnią krajową ... i to ostro.

    Na ostatniej "18-kumplowej" mówili, że picia chłodzącego brakło ok. 24.oo i to nie był dla nich problem .... narobili sobie herbaty i bawili się .... dużo tańca i zabaw .... znacie "guitar hero game" ? fajne zręcznościowe pseudomuzyczne na kompa.

    A zamiast %-tów mieli po 2 Red Bull-e na "eb". Ale tamci rodziciele wówczas mieli do dyspozycji pusty i nowy dom ciotki po wyprowadzce i nie musieli osierocać i porzucać swoich kątów lub nocować w kinie

    Nadal czekam na pomysły ... ja mam już kolejny .....
    Darek

  13. #13

    Domyślnie Re: Gdzie , jak imprezę 18-stkę zorganizować

    [quote="darek63"]Drodzy moi,
    Jak i gdzie byście wyprawili osiemnastkę dla 20-30 gości,
    żeby było bezpiecznie, niedrogo, fajnie, niezapomnianie .... i
    satysfakcjonująco dla 18-stka?
    Impreza czerwiec - lipiec. Tak więc mamy jeszcze kilka m-cy, jak na razie
    myślę o rezerwacji małego lokalu, ale nie chcę zbytnio "bankrutować" i szukam
    podpowiedzi (najlepiej od praktyków). Słyszałem, że można mały lokalik
    zarezerwować za 300-500 zł !? Byłoby TYLKO nie we wlasnym domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHYba ze masz czas i kase na remont
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    ....Nawet %-ty nie za bardzo im idą ... w każdym razie mojemu dziecku i tym klasowym co je poznałem. To fajne jest ... nie sądzicie
    Taki czas, taki lans .... czy co.
    A może przykład z domów rodzinnych .... my np. zaniżamy średnią krajową ... i to ostro.

    Na ostatniej "18-kumplowej" mówili, że picia chłodzącego brakło ok. 24.oo i to nie był dla nich problem .... narobili sobie herbaty i bawili się .... dużo tańca ....
    A zamiast %-tów mieli po 2 Red Bull-e na "eb"......
    Tja, pewnie spida zapodali, żeby móc się wytańczyć przy transie

    Wysłałbym ekipę do gogo klubu, ( tam też tańczyć można ).
    zawsze o tym marzyłem, niestety w moim 18kowym czasie gogo nie było znane w moim mieście

    pozdro

  15. #15

    Domyślnie

    jestem chyba na czasie 8 marca mam osiemnastkę córci Na niedzielę zaprosiłam najbliższą rodzinę a to i tak z nami z 20 osób .Za to w piątek (córka o tym nie wie organizuje imprezkę niespodziankę .Chłopakowi córki kazałam zaprosić do 16 osób z jej otoczenia.Ale żeby chatki mi nie zdemolowali ja zapraszam pare par dla nas .Także chata pod kontrolą .Myśle że dobrze się zintegrujemy tzn .w salonie przy baletach .Bo początki jak drut będą oddzielne. Mam nadzieję że ją zaskoczę
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  16. #16

    Domyślnie

    Impreza sie udała)) Najlepszym dowodem uznanie młodzieży ,że to najlepsza impreza na jakiej byli !!!!! PS. Córcia z zaskoczenia łezki puściła )))
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    fajnym pomysłem są różnego typu imprezy tematyczne (np. filmowe, czy disco, albo lata 60). Koszt jest zależny od miejsca, w którym się ją wyprawia, bo jakieś przebrania i gadżety goście mogą przynieść sami i to będzie taka impreza składkowa. Moim zdaniem nie trzeba od razu wydawać mnóstwa pieniędzy na wypasiony klub, ale ważniejszy jest pomysł i zaangażowanie wszystkich zaproszonych osób.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    jak to gdzie?


    w TATRLANADII

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony