dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam ponownie jezeli chodzi o pelets fuzy logic ,czy macie problem bo mi nie na kazdym eko groszku chodzi zadusza sie i gasnie .Oj moglbym sie rozpisac bo tez uwazalem ze za te pieniadze to mercedes ale !!!!jezeli komus fajnie chodzi to prosze o jakies dobre ustawienia na eko groszku pzdr

  2. #62

    Domyślnie

    ja paliłam pelletem, później ekogroszkiem, a teraz wróciłam znów do pelletu.... ekogroszek musi byc przesuszony, zbyt duza wilgoc moze powodować ze piec zadusza sie i gaśnie....
    nam polecono ekogroszek z castoramy, ten najdroższy w zółtych workach, nie mieliśmy zadnych problemów ze spalaniem, teraz znalazłam dobrego dostawcę pelletu z Zielonej Góry (dobrypellet.pl) i palę tylko tym paliwem

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam
    Palę w swoim PFL 15kW od 2 lat, z czego od maja 2010 mieszkam w domu (czyli CWU+CO). Ostatnio wymieniałem podajnik ślimakowy,bo mieliło mi już pellety na trociny. Efektem było częste zrywanie zawleczki (raz na tydzień). Dla potomnych zdjęcie poniżej zużytego i nowego ślimaka (dokładnie końcówki).
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Dodatkowo pokazuje moje zużycie pelletów i produktywność ciepła w GJ (mam ciepłomierz). Dom ma powierzchnię całkowitą 324m2. Dach 30cm wełny, ściany 20cm styropianu, podłoga 18cm styropianu, wentylacja z rekuperatorem. Instalacja z buforem 250/750l. Sporadycznie dogrzewamy się kominkiem z PW.
    Ostatnio edytowane przez gonzo93 ; 01-01-2011 o 11:50 Powód: zmiana obrazka
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mdw

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-322
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam kocioł Kostrzewa Fuzzy Logic 25kW od 2010r..
    Męża często nie ma w domu dlatego zdecydowaliśmy się na ten piec (bo to rzekomo mercedes w klasie kotów i nie wymaga ciągłego doglądania).
    W praktyce niestety tak nie jest.
    Żeby dobrze ustawić wszystkie parametry kotła potrzeba nie lada filozofa a i kilka dni albo tygodni na to poświęcić. Owszem serwisant też to zrobi ale i nieźle skasuje. Koszt serwisu liczony: dojazd+usługa+części. Każda zmiana dostawcy pelletu wiąże się z ponownym ustawianiem kotła. Źle ustawione parametry skutkują większym spalaniem bo kocioł nie będzie mógł osiągnąć zadanej temperatury.
    Niewłaściwa wysokość paleniska doprowadzi do przegrzania zapalarki (no i wydatek).
    Raz w roku (zalecenia serwisu) trzeba wymieniać kondensator. Nie wymieniony zużyty kondensator może doprowadzić do przegrzania silnika.
    Poza tym trzeba często czyścić kocioł z nagaru. W przeciwnym razie będzie nam zrywało zawleczkę. Czyszczę ja albo mój 16 letni syn.
    Kosztowny pierwszy płatny przegląd - mnie skasowali w 2011r. tylko na 425zł=dojazd 100,00 + przegląd 250,00 + kondensator i 2 uszczelki 75,00 (bo miałam już wyczyszczony kocioł).
    Pierwszy ślimak zużywa się bardzo szybko bo w ciągu 1-2 lat. Wymiana płatna. Sam ślimak kosztował mnie w 2011r. 140,00zł. mimo, że kocioł był jeszcze na gwarancji.
    Na przyjazd serwisanta rzeczywiście czeka się od kilku dni do kilku tygodni.
    Poza tym doglądam go codziennie, żeby przemieszać palenisko.
    Dzisiaj długo zastanawiałabym się nad kupnem tego kotła i do końca nie wiem jaką decyzję bym podjęła.
    Jest wygodny bo sam steruje temperaturą CO i CWU. Zasobnik peletu starcza na kilka dni. Posiada tryb lato (grzeje wodę latem). W kotłowni jest czysto.

  6. #66

    Domyślnie

    Mam kostrzewe PFL 25kw z 2010 roku, głównie palę groszkiem, ale również drzewem, z peletem nie mam doświadczenia.
    Jeśli chodzi o sam kocioł, to mercedes to to nie jest to racja co najwyżej KIA, tylko z tą gwarancją gorzej bo nie dają 7lat, na elektryke jest 2lata, ślimak 4lata (z nierdzewki), co roczny przegląd gwarancyjny to przynajmniej 100zł. Obsługa serwisowa jest tragiczna... warto mieć w domu kominek jak kocioł się popsuje...
    Awarie w moim kotle z nie mojej winy: czujnik temp. spalin. gwarancja uznana po ok. miesiącu walki z serwisem, wentylator wyciągowy wymieniony na gwarancji po 2tyg. walki z serwisem. Jeżeli popsuje się kocioł to trzeba wysłać zgłoszenie do Giżycka, miejscowy serwis ma związane ręce, dopiero jak w Giżycku szanowne góru uzna że piec uległ awari nie z naszej winy daj cynk gościowi z serwisu miejscowego (sklepu gdzie kupiliśmy kocioł), czas leci a w domu zimno!!! Tragedia, Pan z serwisu z Giżycka wciskał mi kit przez telefon z odległ. 600km że wybija mi w domu bezpicznik różnicoprądowy bo awari uległa zapalarka, gwarancja na zapalarkę 2lata, czyli jestem w kaczej, po wymuszeniu przyjazdu serwisanta na mój koszt okazało się że to wentylator wyciągowy!!!Mało tego chcieli robić dochodzenie czy czasem nie zalałem go wodą, powódź w kotlowni, tłumacze Panu przez tel. że mam w domu alarm z czujnikiem przeciwzalnia wodą w piwnicy możemy spr. alerty w firmie ochroniarskiej, dopiero odpuścil!
    Ale napiszę coś o zaletach, kocił kupił by po raz 2 gdyby serwis był dla klientów a nie przeciwko nim!
    Na groszku Retopal obsługa kotła ok, zasobnik ładuje co 7dni, starcza na dłużej, popiół wybieram w środę i sobotę, wybieranie popiołu tragiczne, kocioł nie mam popielnika(foremki na popiół). Czyszczenie z sadzy raz na miesiąc, czyszczenie nagaru raz na sezon i na groszku nie widzę dużego nagaru!
    Groszek mam zawsze suchy, ślimak na razie OK
    Kocioł mam fajną akumulację cieplną 66 stopni wyłącza się i podbija do ponad 70stopni
    Dom mam 220m2 z piwnicą i garażem ogrzewam również garaż i piwnice od października do kwietnia tego roku spalilem 4,5 tony groszku, w domu mam nastawioną temp. w pomieszczeniach 24stopni, żona lubi ciepło
    Teraz palę drzewem sosnowym i brzozą, jak załaduje do pełna o 22:00 to do 9:00 rano spokojnie się pali, idzie podłogówka, grzejniki i cwu! Na drzewie dymi się podczas załadunku, bo trzeba otworzyć górną furtkę!
    Nie polecam palenia groszkiem z Czech!!! i z supermarketów
    Podsumowywując kocioł polecam, serwisu i serwisantów NIE!!!

    PS. Czemu wszyscy palicie peletem, skoro mam tak dobry groszek w kraju...a cenowo wychodzi podobnie

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roxon

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Posiadam również ten kocioł - niestety w moim przypadku to najgorszy zakup jakiego dokonałem.

    Opinie o serwisie znane.

    Kocioł - po fakcie porównałem z konkurencją - tragedia

    W skrocie:
    - palenie drewnem - to tylko teoria. Wadliwe umiejscowienie drzwiczek (wentylator wyciągowy niewiele pomaga), elektronika nie radzi sobie z regulacja prametrów

    - obsluga i czyszczenie - jakiś inteligent wymyślił wyczystkę pod zbiornikiem, brak szuflady czy pojemnika na popiół, czyszczenie kolana to prawdziwa wirtuozeria - chcesz mieć zły dzień idź wyczyść kocioł.

    - elektronika - TRAGEDIA !!!. Uciążaliwa obsługa - żeby dołożyć drzewa trzeba nacisnąc z 6 razy (wyłącz, menu, wentylator ....).

    Sterownik działa ociężale - sobie tylko znaną logiką - jak jest spadek temp i kocioł wychładza się dopiero zaczyna rozpalać kocioł. Reklamowany tryb
    FUZZY LOGIC - nieprzydatna badziew.

    Długotrwała i trudna regulacja - serwisanci nie potrafią ustawić kotła zwalając wszystko na jakość paliwa. Posiedziałem tydzień - metoda prób i błędów i nawet udało się to ustawić - CZYLI PALIWO DOBRE.
    Serwisanci ustawiają wszystko w/g własnego uznania - w instrukcji wartość parametrów 140-180, ustawiają na 60. Na pytanie dlaczego tak - "Tak ma być"

    Jakość wykonania - jakby był z innej epoki - porównajcie sobie GRANDPAL, TEKLA , DEFRO - naprawdę z daleka widać różnice.

    SUMUJĄC - jeśli chcesz wywalić pieniądze na bubel to produkt dla Ciebie

    Zapomniałem jeszcze o jednym - KOCIOŁ POTRAFI ZAGOTOWAĆ WODĘ W KRANIE !!!!!

    Szczerze - NIE POLECAM

  8. #68

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem kotła pelets fuzzy logic 2 firmy Kostrzewa. Sam kocioł ładny zielony i nic poza tym. Kotłem nacieszyłem się kilka dni. Uruchomienie odbyło się bezproblematycznie. Kocioł pracował kilka godzin. Kilka dni później chciałem nagrzać wody niestety po 40min od rozpalenia kocioł się rozszczelnił. Jak się później okazało na spawie. Kocioł zgłosiłem do reklamacji i tutaj zaczynają się schody. Procedura wygląda następująco:
    - po ok 3 dniach od zgłoszenia przyjeżdża serwisant rozbiera kocioł i robi zdjęcia (wtorek).
    - zdjęcia przekazane zostają kierownikowi serwisu w poniedziałek (serwisant zjeżdża do Giżycka w piątek wieczorem), serwisant nie może wysłać zdjęć drogą elektroniczną
    - kolejny tydzień serwisowi zajmuje obejrzenie zdjęć i stwierdzenie uszkodzenia (przypominam piec cieknie)
    - serwis obiecuje w ciągu dwóch dni że skontaktuje się ze mną w celu naprawy pieca (nie robi tego)
    W chwili obecnej piec jest uszkodzony od trzech tygodni a ja czekam na serwis. W odpowiedzi na moje telefony serwis tylko obiecuje kontakt telefoniczny czego oczywiście nie robi. Na szczęście dom jest jeszcze nie zamieszkały ale aż się boję co będzie jak piec zepsuje się zimą.
    Generalenie NIE POLECAM kotłów KOSTRZEWY z uwagi na MAKABRYCZNY SERWIS. Przypominam że kocioł kosztuje niemało bo ok 12tys.

  9. #69

    Domyślnie

    Dziś otrzymałem telefon od serwisu Kostrzewy. Obiecali, że wymienią cały wymiennik oraz w ramach rekompensaty za czas i stracone nerwy otrzymam bezpłatny przyjazd serwisanta w razie potrzeby oraz bezpłatny przegląd gwarancyjny w przyszłym roku. Jeśli tak się stanie będę usatysfakcjonowany.

  10. #70

    Domyślnie Kostrzewa 25 kw

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    czy może ktoś z forumowiczów ma praktyczne doświadczenie z tym konkretnie modelem kotła?
    Mam ten piec od 6 lat ...Mam i już problemów co niemiara zerwane zawleczki to norma, kapryśna praca na pelletach też. uszkodzenia wentylatora wyciągu, czujnika temperatury, zapalarki, wentylatora nadmuchu, uszczelnień pokryw, ślimaka itd. Jeżeli ktoś ma dużo czasu i cierpliwość to owszem ale musi się przygotować na ciągłe czyszczenie nagaru w podajniku przynajmniej raz w tygodniu, wyminę kondensatora rozruchu silnika podajnika raz na pół roku kondensator w sklepie 5 zł u kostrzewy 35 dojazd do klienta liczony za przelot w dwie strony 150 zł za 280 km. W czasie gwarancji pół biedy ale jak minie to dopiero zaczynają się koszty. Czyli jak chcesz kupić kostrzewę musisz nauczyć się go obsługiwać i serwisować sam!

  11. #71

    Domyślnie

    Witam wszystkich, na wstępie chcę zaznaczyć że mój post nie jest namową na zakup a tylko informacja praktyczna posiadacza kotła Kostrzewa pellets fuzzy logic kW15.
    A więc tak, jestem szczęśliwym właścicielem domu "Morena 2" powierzchnia użytkowa ok 160m2.
    Ściany wybudowane są z porotonu o gr 36cm i ocieplone styropianem gr 12 cm, okna "oknoplast". Ogrzewanie wody użytkowej wspomagane solarem.
    Instalacja C.O. klasyczna z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym tylko w kuchni. Każdy grzejnik jest wyposażony w termostat.
    To tyle wstępu, posiadam kocioł 15 kW i w zupełności wystarcza na ogrzanie całego domu, na sterowniku pokojowym mam ustawione 22*C ale każdy domownik ma możliwość ustawienia w pokoju odpowiedniej temperatury na termostatach.
    Kocioł pracuje 6 rok bez awaryjnie, roczne zapotrzebowanie na pelet (opalam tylko peletem) to od 2,5 tony do max 3 ton.
    Na początku oczywiście były problemy (spalona zapalarka) ale po wymianie pracuje bez zarzutu, jeśli ktoś ma problem z zerwanymi zawleczkami polecam wymienić kolano palnika na to nawiercane posiada ono 4 lub 5 otworów, co całkowicie wyeliminowało problem z nagarem i ze zrywanymi zawleczkami. Aktualnie piec czyszczę tylko jak wzrasta temp. spalin powyżej 100*C, a popiół dwa max trzy razy w roku.
    Jeśli ktoś będzie potrzebował ustawienia mojego kotła, lub jakieś zdjęcia np palnika proszę pisać.
    Pozdrawiam ciepło!

  12. #72

    Domyślnie

    Ooooo następny "stary" użytkownik forum zadowolony z Kostrzewy
    Zamiast produkować dobre kotły to produkują nowych zadowolonych użytkowników

  13. #73

    Domyślnie

    aldekor - DOBREEEE
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  14. #74

    Domyślnie

    Napisałem że jestem użytkownikiem kotła od 6 lat, więc nie wiem czy taki "stary", na forum się nie udzielałem bo nie miałem potrzeby, a tak na marginesie teksty typu "dobree" nie wnoszą nic do tematu...
    A twoim zdaniem co mam napisać jeśli kocioł działa bez problemu 6 lat? Napisz dokładnie jakie informacje dot. ustawień potrzebujesz, a wyślę swoje ustawienia jakie po 6 latach wypracowałem i uważam że są ok.
    Pozdrawiam ciepło.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony