dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła 25 kw

    Mam kocioł 35 kw górnego spalania który pochłania w mrozy 3 tony węgla/ miesiąc .Wymienię go na podajnikowy 25 kw /do ogrzania 380m domu z lat 80/
    Instalator poleca klimosza żeliwnego z retortą. Jednak zastanawia mnie fakt że mam w nim palić ekogroszkiem po 1000 zł więc nie jestem pewna czy to dobry wybór.Nie będę się starała o dofinansowanie więc nie musi to być kocioł 5 klasy. Ma spalc gorsze ekogroszki, sterownik ma być łatwy w obsłudze bo nie mam doświadczenie i na początek pewnie będę paliła w automacie.
    Jest tak duży wybór że kobiecie trudno się połapać a im więcej czytam tym mniej wiem i tylko tracę pewność. Instalatorzy polecają to co mają w ofercie i tylko swoje kotły chwalą .Myślałam o ognowo eko plus-dobra cena ale czy to dobry i nie problemowy kocioł?Może dopłacić 2000 zł i wziąć M?A może inny ale jaki?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Sugeruję zadać to pytanie w którymś z wątków o ogrzewaniu:
    Kotły na paliwa stałe
    Ogrzewanie... tam zagląda sporo osób zorientowanych w temacie
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #3

    Domyślnie

    To mogę poprosić o przeniesienie?

  4. #4

    Domyślnie

    Zawęziłam wybór do;
    1,sas solid
    2 ogniwo eko plus M
    Solid ze względu na czujnik żaru bo zupełnie nie znam się na sterownikach ani kopczykach i potrzebuję dobrego automatu.
    Nie nalegam tez na 5 klasę. Szukam dobrego kotła który będzie bardziej ekonomiczny od poprzednika
    Poradzcie co wybrać bo czas nagli a sama nie potrafię dokonać wyboru. Muszę jeszcze potem przekonać rodzinę bo instalator namieszał im w głowie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o pomoc w wyborze kotła j.w.
    Czy możecie zerknąć na solida-czy jego palnik będzie spalał gorsze gatunki groszku czy tylko te drogie mało spiekające?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Skoro zawęziłaś już krąg poszukiwań do tych dwóch, wybrałbym M-kę.
    Za to co do tych paliw to właśnie te tańsze, czytaj mniej kaloryczne są łatwiejsze w spalaniu i się nie spiekają
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #7

    Domyślnie

    Ale te tańsze da radę spalic bez problemów takim palnikiem jaki jest w sasie solid?W DTR kotła jest zapis o granulacji-do 25 mm o nieskiej spiekalności.
    Zupełnie nie znam się na rodzajach palników.Mam tylko zakodowane w głowie że palniki tzw II generacji lepiej spalają gorsze groszki np. czarną perłę a te starszego typu wymagają groszków z lepszymi parametrami a co pewnie za tym idzie i ceną.
    Jaki więc jest palnik w sasie solid?Przedstawiciele z mego regionu nie odbierają telefonów i nie mam kogo zapytać.Boję się też że powiedzą to co chcę usłyszeć.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał siema64 Zobacz post
    Ale te tańsze da radę spalic bez problemów takim palnikiem jaki jest w sasie solid?W DTR kotła jest zapis o granulacji-do 25 mm o nieskiej spiekalności.
    Zupełnie nie znam się na rodzajach palników.Mam tylko zakodowane w głowie że palniki tzw II generacji lepiej spalają gorsze groszki np. czarną perłę a te starszego typu wymagają groszków z lepszymi parametrami a co pewnie za tym idzie i ceną.
    Jaki więc jest palnik w sasie solid?Przedstawiciele z mego regionu nie odbierają telefonów i nie mam kogo zapytać.Boję się też że powiedzą to co chcę usłyszeć.
    Czytaj że zrozumieniem co napisał Ci Karoka. Sam palę czarną perłą i jest łatwa w spalaniu. Minus to dużo popiołu. Palnik mam II generacji ekoenergię i paliłem w tamtym roku węglem z górnej pólki cenowej i dużej mocy (wesoła) i był koszmar bo węgiel się spiekał i nierównomiernie wypalał na palniku.
    Wniosek jest taki że węgiel tani jest słabszy mniej się spieka ale więcej go spalisz. Wegiel drogi jest przeważnie mocniejszy i trudniej go spalić, spalisz go mniej. Pytanie co bardziej się opłaca. Ją drugi raz bym nie kupił kotła z tym palnikiem co mam obecnie, teraz wybrał bym mały obrotowy Ardeo.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    KaliMi trochę bardziej rozwinął temat
    Z tym że ja wolę mieć tego żeliwnioka bo nigdy nie wiadomo na co się trafi, węgiel mam na myśli a zawsze na tych Bruceropodobnych lepiej takiego tyfusa zutylizujesz jak na przykład na fajce.
    Z tego co widzę w necie to na tych fotkach które są w Solid palnik wygląda na fajkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony