dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie Zasobnik CWU poziomy do PC

    Jak w temacie szukam zasobnika ok. 200 litrowego do współpracy z PC PW, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca w garażu gdzie będzie już rekuperator, PC, węzeł hydrauliczny, odkurzacz centralny, rowery, półki, graty i pewnie ...samochód przyda się zasobnik, który powieszę na ścianie nośnej pod sufitem i tam specjalnie nie będzie wadził. Galmet coś ma z podwójną w. ale nie wiem czy się nada bo to nie seria dedykowana do PC

  2. #2

    Domyślnie

    Też o tym myślałem.

    Ważna jest powierzchnia wymiany ciepła: licz 0,25m2 na 1 kw mocy pompy ciepła.

    Nie wiem, czy znajdziesz 200litrowy zbiornik z odpowiednią powierzchnią wymiany. Jeśli nie, można zastosować 2 mniejsze, na przykład 2 x 100l, 120l lub 140l. Są zbiorniki z wężownicą, 2 wężownicami, 1 wężownicą i płaszczem oraz tylko z płaszczem.

    Policz, jaką powierzchnię wymiany potrzebujesz, dobierz odpowiednie zbiorniki lub zbiornik. Jak wybierzesz 2 zbiorniki, to połącz szeregowo, żeby woda z jednego wpływała do drugiego i dopiero dalej do instalacji jako ciepła.

    Ważne jest dobre zakotwienie do ściany (kotwy), bo całość będzie ciężka.

    Ja ostatecznie zrezygnowałem, bo nie znalazłem jednego zbiornika 200l o dużej powierzchni wymiany ciepła, a 2 zasobniki by się u mnie nie zmieściły. Ale jak masz miejsce, to czemu nie. Galmet takie produkuje, Kospel itp.

    Zależy jaką moc PC masz - np. Elektromet produkuje zasobnik 200l dwupłaszczowy, o powierzchni płaszcza 1,33m2. Jest też 250l poziomy z płaszczem 1,42m2
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 02-12-2015 o 04:22



  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Tak jak wspomniał przedmówca najważniejsza jest pow. wężownicy, która powinna wynosić 3,2 m2. A nie możesz zastosować pompy ciepła z zasobnikiem wbudowanym? Z reguły mają pow. 180-200l
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Tak jak wspomniał przedmówca najważniejsza jest pow. wężownicy, która powinna wynosić 3,2 m2. A nie możesz zastosować pompy ciepła z zasobnikiem wbudowanym? Z reguły mają pow. 180-200l
    Największą powierzchnia wymiany ciepła, jaką oferują producenci w swoich konstrukcjach All In One to ok 1,5 m2.
    OSO, które produkuje nierdzewne zbiorniki od 70 lat oferują do pompy ciepła zbiornik z wężownicą 0,8 m2.
    Wszyscy się mylą?

    Bzdury wypisujecie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Największą powierzchnia wymiany ciepła, jaką oferują producenci w swoich konstrukcjach All In One to ok 1,5 m2.
    OSO, które produkuje nierdzewne zbiorniki od 70 lat oferują do pompy ciepła zbiornik z wężownicą 0,8 m2.
    Wszyscy się mylą?

    Bzdury wypisujecie.
    Witam

    Też tak uważam.

    Mam u siebie OSO Hotwater 300 l z dwiema wężownicami o łącznej powierzchni wymiany 1,4 m2 i nie mam żadnych problemów z grzaniem wody.
    Mit dotyczący potrzeby zapewnienia dużej powierzchni wymiany wężownicy wywodzi się z problemów związanych z grzaniem CW pompami gruntowymi typu ON-OFF, nie mogących modulować mocy, a w konsekwencji taktujących.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    ...OSO, które produkuje nierdzewne zbiorniki od 70 lat oferują do pompy ciepła zbiornik z wężownicą 0,8 m2.
    Wszyscy się mylą?

    Bzdury wypisujecie.
    Rozumiem, że znane Ci są instalacje, w których PC p-w (inverter) pracuje obciążona takim zbiornikiem. Może zatem podasz (dla przykładowego układu):
    - moc grzewczą PC (dla A7/W35)
    - temperaturę zadaną w zbiorniku (osiąganą w jednym cyklu grzania)
    - temperaturę maksymalną, osiąganą na wyjściu skraplacza (podczas grzania CWU)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Rozumiem, że znane Ci są instalacje, w których PC p-w (inverter) pracuje obciążona takim zbiornikiem.
    Owszem są.
    Podam tylko rozwiązania fabryczne by nie rozciągać dyskusji o błędny dobór elementów.
    Fujitsu Waterstage DHW o mocy 11 kW (A7W35)
    Zbiornik 190 litrów, wężownica 0,71 m2.
    Mitsubishi Zubadan 11 kW
    Zbiornik 200 litrów, wężownica 1,2 m2

    Oba rozwiązania grzeją wodę do 55*C.

    Sprzedają zatem, jakieś buble za 30 tys?

    Ja rozumiem, że poskładanie pompy ciepła z różnych kolorowych składników wygląda "profesjonalnie" i pozwala złupić wielu nieświadomych inwestorów.
    Ale to co piszecie o powierzchniach wymiany jest SPRZECZNE z tym co oferują producenci w zestawie fabrycznym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony