dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 369
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 7363
  1. #1981
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Największą pijawką tego forum to jest Arturek, kupił specjalnie działkę na terenach skód górniczych i z pieniędzy kopalni sfinansował sobie fundamenty i jest tu jeszcze największym przeciwnikiem węgla, nie ma się później dziwić marnym wynikom finansowym kopalni jak finansują budowę takim pijawką (szkoda tylko że kopalnia nie była na tyle mądra że pieniądze wypłaciła Arturkowi w deputacie węglowym wtedy by węgiel nie był dla niego taki bee).
    .
    Nie wiesz nawet w jakim jesteś błędzie
    To kopalnia,jako ze fedruje pod moim domem KAZAŁA mi zabezpieczyć dom przed szkodami na nieruchomości jakie ona spowoduje za co po części mi zwróciła za te zabezpieczenia.
    To kopalni wentyl bezpieczeństwa bo jak dom mi się zwalali z winy kopalni to nie zwróci mi za niego 500tys.zł tylko powie ze dała mi na zabezpieczenia przed zawaleniem domu.
    Maher,nie po raz któryś jesteś w błędzie
    A szkody górnicze na Śląsku to norma i nie ma działek bez zagrożenia szkodami kolego

    Ale widzę,że żal coś tam ściska,że się nie myślało przed budową i wtopilo się kupę kasy w system grzewczy nijak nie uzasadniony ekonomicznie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-12-2015 o 19:48

  2. #1982

    Domyślnie

    Moim marzeniem było mieszkanie w dużym stylowym domu z ogrodem i sadem. Od następnego roku dołożę do tego jeszcze ule. Dom projektowałem tak żeby nie być uzależnionym od jednego źródła ogrzewania dlatego m.in. podłogówka. Obsługa pieca zajmuje mi 15 min/tydzeń a dzięki temu nie musze udawać że 10m2 sypialnia jest komfortowa a garderobianej szafy w kuchni nazywać spiżarką. Jak widzisz pojęcie komfortu jest względne.
    Z tym że ja nie namawiam do całkowitego zakazu sprzedaży diesli Oczywiście nie dotyczy to wycinania filtrów DPF bo to ostanie jest patologia taka sama jak palenie śmieci w śmieciuchach.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 11-12-2015 o 20:00

  3. #1983
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dobrze napisałeś, ja z pośpiechu niepotrzebnie podzieliłem wynik. Czyli udowodniłeś, że Kaszpir wg podanych wyników truje ze średnią sprawnością 80% względnie rozjeżdża się z podaną ilością spalanego paliwa, albo nie jest w takim dołku temperaturowym jak opisywał, a mniejszym niż Artur. ....
    Myjk, nie stresuj się tak. I pamiętaj - pośpiech nikomu nie służy. A tak mrugnę okiem do Ciebie: te wyliczenia 40 kWh/m2/rok ze stopki Arturka ( bo to na nich bazowałem pisząc post porównujący zapotrzebowanie Kaszpira i Arturka, dopiero kiedy mnie oskarżyłeś o manipulację sięgnąłem do obliczeń opartych na tym co Arturek o swoim zużyciu napisał ) to ja traktuję - powiedzmy dość lekko. Masz pełne prawo nie wiedzieć, bo dopiero od niedawna tak się ostro udzielasz na wątkach na których spierają się ekogroszkowcy z pompiarzami. Ale ja wiem - bo od czasu jak Arturo 72 Wi wskazówka bis arczi zaś tam ktoś itede zaczął systematycznie rozpieprzać wątki o ekogroszku i kotłach na ekogroszek, przyglądam się mu jako ciekawemu fenomenowi socjologicznemu. Otóż tenże Arturek Wielu Nicków miał już w swojej stopce zapotrzebowanie 30 kWh/m2/rok, miał też przez chwilę 50 kWh/m2/rok. Obecnie ma 40 kWh/m2/rok. Tenże ArWiNi miał już w swojej stopce powierzchnię domu podaną 108m2 bodaj ( albo 106 - tutaj pewny nie jestem ). Obecnie ma 125 m2. Powierzchnia domku ArWiNi oraz jego zapotrzebowanie jak widzisz są zmienne w czasie. I zawsze wynoszą tyle, żeby uzasadnić aktualnie przez ArWiNi lansowaną wysokość COP. Dawniej pisał o COP 2,5 - więc metraż i zapotrzebowanie miał takie, żeby się taki COP ze wskazań podlicznika wyliczył. Obecnie COP ma być 3. No to i metraż i zapotrzebowanie zmieniły się odpowiednio. PS. Jeżeli mi nie wierzysz, zapytaj tych którzy o te zmiany wcześniej już ArWiNi pytali. Są tacy - a ich posty wciąż jeszcze można na tym forum odnaleźć.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 11-12-2015 o 21:01

  4. #1984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    Regut1 nie stresuj się, można stwierdzic, iż kol. Myjk zawłaszcza copyright do słowa durszlak w odniesieniu do domu, w rozumieniu odcedzania ciepła. Cóż znaczy jego 12 00kWh za sezon, to jest sito, ja zużywam na podobny metraż z 75r - 37 000kWh. Dzięki różnym zbiegom i zabiegom ograniczyłem zużycie do z 7 do 5t za sezon (październik – maj), wynik za ostatni 2014, póki co wyleczyłem się z mocnych węgli, palę czymś bardzo „papierowym” ale sterowalnym, zatem i koszta ok. 2000zł w dół.
    Czytając o zużyciu tak niewielkich ilość opału chcąc nie chcąc łapię się na chwilowej zazdrości i będąc objęciach tych emocji majstruje kolejny element który ma przybliżyć mnie do podobnych wyników, a potem wychodzi, że to już jednak kres i tak zostanie, a prawdziwy realny margines to +/-10% od 5t.
    Nadzieja w łagodnych zimach.
    Ale jak rozumiem te "zabiegi" nie przewidywały termomodernizacji budynku do dnia dzisiejszego? Dla deklarowanych 37MWh to musisz palić z 7T przy 29MJ/kg i sprawności 60%. Nadmienię też, bo może nie miałeś okazji doczytać, że u mnie tylko podstawa na parterze jest z '70 a całość docieplona. Mówię durszlak, bo docieplenie nie jest idealnie wykonane.

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja na budowę nic nie dostałem za darmo.
    Też nie dostanę, bo nie mam żadnych znajomości. Jednak nie będę czekać aż mi dofinansowanie z nieba spadnie. Buduję mniejszy dom, a nie żeby się sąsiadom i znajomym pokazać, taki na jaki mnie stać i taki by było mnie stać go czysto ogrzać. Nie spełniam swoich "marzeń" kosztem innych, bo nie na tym, wg mojej skromnej opinii oczywiście, polega życie w społeczeństwie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja już pisałem nie raz, że dla mnie, palącego w śmieciuchu bez dorzucania opału na szczyt i bez palenia śmieci, kocioł na "eko"groszek nie jest żadną alternatywą. Czytaj, szkoda mi pieniędzy wywalać na kolejny TRUJĄCY system, dlatego zamiast iść półśrodkami buduję nowy dom, z czystym ogrzewaniem.
    A w starym dalej będzie kopciuch zatruwał okolicę ? Czy teściową bierzecie do siebie i będzie rozbiórka domu ?

  6. #1986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Myjk, nie stresuj się tak. I pamiętaj - pośpiech nikomu nie służy.
    Bywa, życie. Mimo tego nadal chętnie usłyszę odpowiedź na moje pytania.

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Masz pełne prawo nie wiedzieć, bo dopiero od niedawna tak się ostro udzielasz na wątkach na których spierają się ekogroszkowcy z pompiarzami.
    Zacząłem udzielać się, bo mnie poirytowała ignorancja ludzi oraz faworyzowanie na tym forum sprzedawców i użytkowników związanych z węglem. Czytałem dużo, dużo dłużej, znam historię Artura gdyż sobie doczytałem. Uznaję to za przeszłość, która obecnie jest wywlekana tylko po to, by dyskredytować argumenty.

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    A w starym dalej będzie kopciuch zatruwał okolicę ? Czy teściową bierzecie do siebie i będzie rozbiórka domu ?
    Do tego czasu liczę, że uda się podłączyć gaz. Jak nie, to PCPW, bo na jeden lokal powinna wystarczyć.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 11-12-2015 o 21:10
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    N
    To kopalni wentyl bezpieczeństwa bo jak dom mi się zwalali z winy kopalni to nie zwróci mi za niego 500tys.zł tylko powie ze dała mi na zabezpieczenia przed zawaleniem domu.
    Przecież wydałeś 320 tys. to o jakich 500 marzysz ?

  8. #1988
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ...znam historię Artura gdyż sobie doczytałem. Uznaję to za przeszłość, która obecnie jest wywlekana tylko po to, by dyskredytować argumenty.
    Jakie Twoim zdaniem argumenty może przedstawiać gość którego dom się kurczy i rozciąga a zapotrzebowanie tegoż domu waha się o jakieś 30 - 40% w zależności od tego, czego akurat to zapotrzebowanie ma dowodzić?

  9. #1989

    Domyślnie

    Już dawno pisałem, że gość ma schizofrenię. Raz był sprzedawcą, innym razem inwestorem, albo zadowolonym klientem. Na tym forum pisał nawet pod pseudonimem synArturo72 ^^. Niezliczona ilość nicków i wieczne monologi. Czy normalna osoba tak postępuje ? Teraz dom się powiększa, pomniejsza. Zależy kim w danej chwili czuje się Artur.

    P.S. Nie będzie zakazu palenia węglem za naszego życia.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 11-12-2015 o 21:23

  10. #1990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jakie Twoim zdaniem argumenty może przedstawiać gość którego dom się kurczy i rozciąga a zapotrzebowanie tegoż domu waha się o jakieś 30 - 40% w zależności od tego, czego akurat to zapotrzebowanie ma dowodzić?
    Może dlatego, zapotrzebowanie nie jest stałe i waha się w zależności od warunków. Artur nie jest jedyny który ma takie a nie inne zdanie, a matematyka jest uniwersalna (o ile się komuś nie śpieszy przy obliczeniach) i wiele innych osób ma zbliżone parametry. Tymczasem może spróbujesz użyć argumentów i odpowiedzieć mi na pytania wcześniej postawione? Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten wątek jest o tym dlaczego chcą wprowadzenia zakazu palenia węglem, a nie o Arturze.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #1991
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    \ Ale pomijając to i uwzględniając, że można tę wykazaną przez ciebie różnicę zniwelować, się po raz kolejny pytam: czy te ew. "oszczędności" są warte trucia ludzi, szczególnie siebie i rodziny oraz dygania z węglem? Przecież czasu tak łatwo się nie kupi, nie kupi się też zdrowia, szczególnie jak konieczne będzie np. wycięcie płuca. Ale najgorsze, że to leczenie obciąża CAŁE społeczeństwo a nie tylko tych, którzy nie myślą z czym to się wiąże. I pewnie że trzeba śmieciuchy wymieniać, ale niezależnie czy ktoś kopci czy pali "czysto", montowanie zamiast nich "eko"kotłów (zwłaszcza z dofinansowania), to naklejanie plastra na krwawiącą ranę.
    To chyba na te pytania oczekujesz odpowiedzi? No to po kolei. Wyliczyliśmy że Kaszpir miał w ubiegłym roku taniej niż miałby pompą - uwzględniając jego zapotrzebowanie, fakt że nie może korzystać wyłącznie z taniej taryfy i że potrzebuje na zasilaniu temperatury wyższej niż ta optymalna dla PC. Zgadzasz się? Więc jest jedna odpowiedź. O zdrowiu dyskutował nie będę. Moim zdaniem - i myślę że Kaszpira też - kocioł na ekogroszek truje w stopniu znikomym, nie większym niż elektrownie ( w przeliczeniu na wyprodukowany kWh ) pomimo całego ich systemu filtrów itepe. Bierze się to z fatalnej sprawności produkcji energii, strat na przesyle i z znaczącego udziału węgla brunatnego fatalnej jakości w całości produkcji energii elektrycznej. Zgadzać się w tym temacie nie musimy - to jest wolny kraj ( jeszcze ). Teraz co do wartości pracy. Wyliczyliśmy bodaj 7 stówek różnicy u Kaszpira między ekogroszkiem a pompą. Pisałem już, że potrzeba max kwadransa tygodniowo w sezonie - i tegoż kwadransa co półtora miesiąca w lecie ( kiedy się grzeje samo CWU ). No to policzmy: na bogato 7 miesięcy sezonu grzewczego daje 7 godzin pracy. Zostaje 5 miesięcy sezonu niegrzewczego - no niech będzie że to daje godzinę pracy. Znaczy - jest 8 godzin pracy za rok. Za te 8 godzin jest 7 stówek. Średnio 87,50 PLN za godzinę. Tax free( I to jest naprawdę na bogato policzone - tyle pracy to mam ja żeby spalić dwukrotnie więcej opału niż Kaszpir ). Całkiem godziwe wynagrodzenie. No i w końcu - zapewniam Cię, że byłbym szczęśliwy, gdyby wszyscy moi sąsiedzi wymienili swoje śmieciuchy na kotły z podajnikiem. I wcale nie dlatego, że handluję ekogroszkiem. Bo wiesz - handluję też orzechem, kostką i miałem. I oni tak czy inaczej są moimi klientami.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 11-12-2015 o 21:34

  12. #1992

    Domyślnie

    kobra - nie on pierwszy i nie ostatni....to te forum chyba tak deprawuje ludzi

    pawko - musisz być bardzo stary...ja by tego taki pewny nie był...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #1993

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To chyba na te pytania oczekujesz odpowiedzi? No to po kolei. Wyliczyliśmy że Kaszpir miał w ubiegłym roku taniej niż miałby pompą - uwzględniając jego zapotrzebowanie, fakt że nie może korzystać wyłącznie z taniej taryfy i że potrzebuje na zasilaniu temperatury wyższej niż ta optymalna dla PC. Zgadzasz się? Więc jest jedna odpowiedź. O zdrowiu dyskutował nie będę. Moim zdaniem - i myślę że Kaszpira też - kocioł na ekogroszek truje w stopniu znikomym, nie większym niż elektrownie ( w przeliczeniu na wyprodukowany kWh ) pomimo całego ich systemu filtrów itepe. Bierze się to z fatalnej sprawności produkcji energii, strat na przesyle i z znaczącego udziału węgla brunatnego fatalnej jakości w całości produkcji energii elektrycznej. Zgadzać się w tym temacie nie musimy - to jest wolny kraj ( jeszcze ). Teraz co do wartości pracy. Wyliczyliśmy bodaj 7 stówek różnicy u Kaszpira między ekogroszkiem a pompą. Pisałem już, że potrzeba max kwadransa tygodniowo w sezonie - i tegoż kwadransa co półtora miesiąca w lecie ( kiedy się grzeje samo CWU ). No to policzmy: na bogato 7 miesięcy sezonu grzewczego daje 7 godzin pracy. Zostaje 5 miesięcy sezonu niegrzewczego - no niech będzie że to daje godzinę pracy. Znaczy - jest 8 godzin pracy za rok. Za te 8 godzin jest 7 stówek. Średnio 87,50 PLN za godzinę. Tax free. Całkiem godziwe wynagrodzenie. No i w końcu - zapewniam Cię, że byłbym szczęśliwy, gdyby wszyscy moi sąsiedzi wymienili swoje śmieciuchy na kotły z podajnikiem. I wcale nie dlatego, że handluję ekogroszkiem. Bo wiesz - handluję też orzechem, kostką i miałem. I oni tak czy inaczej są moimi klientami.
    A tak z ciekawości jak wyliczyliście ? Bo sam jestem ciekawy ...

    PS. Co do pompy ...

    W moim przypadku zakup samej pompy to nie jedyny wydatek. Potrzebny będzie mi jeszcze bojler 200-300l , bo obecny 80l się nie przyda , oraz czeka mnie wymiana 2 grzejników na klimakonwektory + przeróbka kotłowni.
    Sądzę że koszt to około 30tys zł ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 11-12-2015 o 21:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To chyba na te pytania oczekujesz odpowiedzi? No to po kolei. Wyliczyliśmy że Kaszpir miał w ubiegłym roku taniej niż miałby pompą - uwzględniając jego zapotrzebowanie, fakt że nie może korzystać wyłącznie z taniej taryfy i że potrzebuje na zasilaniu temperatury wyższej niż ta optymalna dla PC. Zgadzasz się? Więc jest jedna odpowiedź.
    Nie. To Ty sobie to założyłeś. Można te efekty zminimalizować na wiele sposobów, których jednak nie rozważyłeś.

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    O zdrowiu dyskutował nie będę.
    Przecież o tym jest ten wątek...

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Moim zdaniem - i myślę że Kaszpira też - kocioł na ekogroszek truje w stopniu znikomym, nie większym niż elektrownie ( w przeliczeniu na wyprodukowany kWh ) pomimo całego ich systemu filtrów itepe.
    Aha. No i fajnie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1995
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Sprawdźmy Twoje Myjk rachunki. Przy Twoim założeniu 80% sprawności Kaszpir w ubiegłym roku wyprodukował 12,5 MWh ( 2 tony miału 25 MJ, 200 kilo ekogroszku 28 MJ ). To jest gazem około 3120 PLN. Prądem w drugiej taryfie 3750 PLN. Pompą nie da rady wyłącznie w taniej - bo na górze ma grzejniki, strop nad parterem drewniany. No i potrzebuje temp. zasilania pewnie jakieś 45 stopni. Więc kWh z pompy wyjdzie mu ( zakładając średnio z dwóch taryf kWh po 0,45 PLN i COP dla tej temp, zasilania na poziomie 2,5 ) po około 0,18 PLN. Więc pompą zapłaciłby 2250 PLN. No to nadal ma taniej ekogroszkiem - 7 stówek taniej niż pompą.....
    jak ja nienawidzę cytować samego siebie... No tak wyliczyliśmy, Myjk. I potem nastąpiła awanturka o sprawności oraz porównywanie zapotrzebowania Kaszpira i ArWiNi.

  16. #1996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    jak ja nienawidzę cytować samego siebie... No tak wyliczyliśmy
    Ja na to:

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dobrze napisałeś, ja z pośpiechu niepotrzebnie podzieliłem wynik. Czyli udowodniłeś, że Kaszpir wg podanych wyników truje ze średnią sprawnością 80% względnie rozjeżdża się z podaną ilością spalanego paliwa, albo nie jest w takim dołku temperaturowym jak opisywał, a mniejszym niż Artur.
    Wcześniej:

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    (...) zakładając wysoką, 80% sprawność "eko"kotła (...) mógłbyś CZYSTO grzać CO/CWU za 1278 zł/rok w 2T i 1600 zł/rok w 30%1T i 70%2T przy średnim COP 3 (a przy mizernych ostatnio zimach bywa wyższy).
    Więc nie my wyliczyliśmy, tylko ty wyliczyłeś zakładając niemożność grzania 30/70 tylko 50/50 i COP niższy, choć nad tym też można pracować.

    Poza tym, to nie jest przedmiotem. Pytałem się o aspekt zdrowotny, który jest ewidentnym problemem, w świetle tematu wątku, a nie o to kto ile sobie za te zyski z grzania "eko"węglem dodatkowego węgla kupi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1997

    Domyślnie

    Myjk, niestety jedyna pewna dana do równia to ilość zużytego opału, 5000kg węgla, ważone wiaderko po wiaderku. Reszta to sfera domysłów i amatorskich pomiarów.
    Tak, kiedyś to było 6t węgla i lekko licząc jeszcze jedna z przeliczenia spalonego gazu GZ50.
    Było i ocieplanie, tyle, że za moich czasów robiono to tynkiem drapanym, ale tym zabiegiem usunięto jednak trochę dziur w ścianach. Z Twoich postów wiedziałem o Twojej powierzchni, słabym ociepleniu i zużytej energii.
    Węgiel w każdej postaci to syf, ja w swoim czasie zrobiłem znaczący finansowy wydatek i zakupiłem po znajomości taki ówczesny, prywaciarski wynalazek - kocioł gazowy CO, eksploatację zakończyłem po trzech latach, zreformowali państwo, zostałem na następne 25 lat z reliktem techniki który dalej sprawny, codziennie kłuje mnie w oczy, teraz niech władza zrobi ruch i wesprze równie sporą gotówką proces modernizacji. Wygląda, że będę palił w śmieciuchu do momentu definitywnego i ostatecznego zakazu. Moje ogniwo to tylko 2300zł, palę nim 10 lat, chyba będzie coraz cieplej więc i zużycie zacznie spadać, kompletny brak motywu do zmian, a i kolejny rządowy kontynuator taki "cóś" mało pewny.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tob ; 11-12-2015 o 23:04

  18. #1998
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten wątek jest o tym dlaczego chcą wprowadzenia zakazu palenia węglem, a nie o Arturze.
    Jak widać Arturo72 ze swoimi celnymi uwagami pokazującymi bezsens systemu grzewczego na wegiel zwany eko w nowych domach pod każdym względem jest solą w oku biznesu węglowego,który to traci przyszłych klientów jak PIS poparcie w sondażach

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Arturo sam własną osobą podawał zużycie na CO za ubiegły rok -
    wielokrotnie je podawał.
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Największą pijawką tego forum to jest Arturek,
    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Otóż tenże Arturek...
    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Już dawno pisałem, że gość ma schizofrenię.Na tym forum pisał nawet pod pseudonimem synArturo72 ^^.
    A co Arturek pisze i liczy to nie tutaj a poniżej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7016985
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-12-2015 o 01:38

  19. #1999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak widać Arturo72 ze swoimi celnymi uwagami pokazującymi bezsens systemu grzewczego na wegiel zwany eko w nowych domach pod każdym względem jest solą w oku biznesu węglowego,który to traci przyszłych klientów jak PIS poparcie w sondażach
    Widzisz Arturo , po wyliczeniach jakie wyliczył Kobra wygląda że w moim przypadku przejście na pompę jedynie miało by sens ze względu na komfort i czystość a nie ze względu na ekonomię. Być może w wersji optymistycznej płaciłbym tyle samo co obecnie ale w wersji pesymistycznej drożej ...

    W moim przypadku koszt przejscia z kotła na pompę to około 30 tys zł. Czemu tak dużo ? Pompa to jedno , drugie to nowy bojler 200-300L , trzecie to zakup 2 klimakonwektorów , czwarte to przeróbka kotłowni ...
    Czyli naprawdę sporo kasy i nawet możliwość dofinansowanie nie zachęca ...

    Mój dom mimo że ma 5 lat to pod względem ocieplenia sądzę że dorównuje wielu nowym domom a czasami nawet mój ma lepsze ocieplenie ...

    Więc wygląda że jednak ciągle i sądzę że jeszcze bardzo długo kotły na ekogroch będą numerem jeden w ogrzewaniu domów , drugie to gaz , ze względu na koszty zakupu i dalszej eksploatacji ...

    Niestety dopóki ceny pomp nie spadną i to drastycznie nie oczekiwałbym zbytnio na wielkie zainteresowanie inwestorów.
    Tak samo jak długo będą nowe projekty domów z kotłowniami , tak długo jak sklepy będą zawalone kotłami , jak będą reklamy , tak długo tylko mały procent inwestorów pomyśli nad zakupem pompy ...

    Oczywiście fajnie by było aby każdy miał pompę lub grzał gazem , tyle że dla wielu ludzi ten wydatek jest zbyt kosztowny ...
    Gwarantuje Ci że gdyby ceny pompo spadły i to drastycznie to i w sklepach by się pojawiły i od razu zainteresowanie by wzrosło , bo jak na razie zarówno rekuperator i pompa jest traktowane jako "fanaberia" dla ludzi zamożnych i takich którzy nie wiedzą co z kasą zrobić ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-12-2015 o 08:18
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #2000
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ....nie my wyliczyliśmy, tylko ty wyliczyłeś zakładając niemożność grzania 30/70 tylko 50/50 i COP niższy, choć nad tym też można pracować.

    Poza tym, to nie jest przedmiotem. Pytałem się o aspekt zdrowotny, który jest ewidentnym problemem, w świetle tematu wątku, a nie o to kto ile sobie za te zyski z grzania "eko"węglem dodatkowego węgla kupi.
    Nie założyłem grzania 50/50 tylko w taryfie weekendowej z pełnym wykorzystaniem weekendów. Grzanie na żądanie - kiedy jest zimno wtedy się grzeje. Można nad COP pracować - jak najbardziej. Wystarczy obniżyć temp. zasilania. No to i wystarczy wymienić 4 grzejniki za tysiaka kupione na 4 klimakonwektory za tysiaków dziesięć. I już można grzać z niską temp. zasilania. A aspekt zdrowotny - pisałem i o tym. Polski prąd to syf trujący smrodzący i brudzący. Bełchatów potrzebuje 7 ton swojego syfy żeby wyprodukować taką ilość energii jaką się produkuje w kotle z podajnikiem z tony ekogroszku. Policz jaka powinna być sprawność filtrów żeby wyemitować z elektrowni tą samą ilość zanieczyszczeń. Już pomijam skład węgla bełchatowskiego - chociaż nie jest beż znaczenia chociażby dla emisji OGC i siarki. Policz jaki jest koszt środowiskowy wywalenia i rekultywacji dziury w ziemi - tej po tych 7 tonach. Na razie jesteś zaślepiony entuzjazmem neofity - nawróconego ze śmierdziela na prąd. A i to tylko in spe - i nikt ( łącznie z Tobą samym ) nie wie jak daleko w czasie to spe położone jest. Bo zawirowania już Ci o rok projekt budowy przesunęły, Więc kolejny rok śmierdzielił w swoim śmieciuchu będziesz. A za rok kto wie, jakie się zawirowania przydarzą.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 12-12-2015 o 08:32 Powód: literówka

Strona 100 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony