dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3794

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Bardzo ważna informacja
    Żeby nie mieć problemów z zatykaniem dyszy przy odpopielaniu, trzeba dopasować rozmiar rusztu i ilość węgla tak żeby palić cyklicznie, na przykład jeden cykl 12 godzin. Chodzi o to, że kiedy mamy dosypywać węgiel, w palenisku ma zostać niewielka ilość żaru, wtedy można spokojnie usunąć popiół, jak również wszystko, co podczas odpopielanie mogło trafić do palnika. Po tym zabiegu, jak temperatura żaru jest za niska, to można położyć kawałek drewna, żeby złapało ogień i wtedy wsypać węgiel, a jak żar jest bardzo gorący, to ja u siebie dawałem trochę koksu ( zbierałem to co nie spalało się przy przepalaniach) i na to węgiel. Na tych ostatnich palnikach już nie ma potrzeby w koksie, bo spalanie jest czyste natychmiast po zasypaniu węgla na żar, ale wo wcześniejszych konstrukcjach,w tym pierwszym szczególnie, to mogło dymić, przez kilkanaście minut.
    Odpopielanie pogrzebaczem przy większej ilości węgla w komorze zasypowej może się skończyć zatkaniem się dyszy węglem i wtedy czeka nas masakra w kotłownie. Przez dolne drzwiczki zaczyna walić dym, padają duże ilości niecenzuralnych wyrazów w kwestii palników, szamotów i innych cudów na kiju. Trzeba wygaszać kocioł, wybierać węgiel i zapalać od nowa. Chyba że zdarzy się cud i uda się przez warstwę żaru usunąć to coś, co wlazło do palnika. Trochę ciężko.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 17-12-2015 o 19:48
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony