dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Przepływ mam też tak na około 2L , pompa leci już na 3 biegu ponieważ 2 bieg nie działa , może być że ta pompa jest już za słaba ? Po zdjęciu tych elektrozaworów przepływy się nie zwiększają czyli są otwarte na maksa. Z automatyką raczej ok - mam jeden sterownik radiowy a dwa normalnie na ścianach i nie na ścianach zewnętrznych. Wkładki odcinające są odkręcone ma maksa. A powiedz mi jak zwiększysz temperaturę w domu do 23 stopni bez problemu ją osiągniesz ? Bo ja w łazience nie mogę podnieść nawet o pół stopnia dopiero jak otwarłem drzwi od łazienki to wskoczyło o jeden wyżej ale jak na łazienke to 20 stopni to za zimno.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Zalecenia producenta kotła żeby pracował w zakresie do 55 stopni - ja już i tak więcej dałem a ty mi jeszcze 10 zwiększyć to może ja na węgiel przejdę.
    55 na kotle spokojnie wystarczy (kondensacja zachodzi do ok 55 st ale na powrocie, jak temp wzrosną to nawet mniej.
    Zajmij się ogarnięciem mieszacza: jaką aktualnie temp pokazuje ci termometr za pompą? Jak długo z taka temp grzejesz?
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 03-01-2016 o 18:04
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Na termometrze mam mniej więcej 42-45 stopni grzeje tak od wczoraj.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    na kotle 60-65 bo tam też się nie da tak wyregulować - sam wiesz dwa pokrętełka z cyferkami.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wczoraj mi spec odpowietrzał bo niestety nie mam pompy takiej żeby to zrobić.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ok - tak zostaw i zobacz jak będzie jutro - temp pomieszczeń rośnie, spadnie czy bez zmian. Ważna sprawa: który to twój sezon grzewczy? Dom nowy, stary, po remoncie? Jeśli to nie jest pierwszy sezon, to czy wcześniej było ok? Coś modernizowałeś w układzie? Napisz kilka słów o budynku (okna, izolacja itp).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Sezon 3 - na pierwsza zime chcieli mnie oszukać z piecem i dali mi vitopenda a zapłaciłem za vitodensa i działało. 2 sezon OK 3 już z problemami podobnymi jak teraz. A 4 sezon obecny to powtórka z rozrywki sprawdzało mi już to kilka osób łącznie z gościem który to zakładał i jak zwykle wszystko OK. Domek 100 m powierzchni + 40 m garaż , ściany z maxa + styr 10 cm dach 18 cm wełny okna zwykłe podwójne. ,fundamenty 1.70 m. Oki odezwę się jutro po robocie ale idę na 2 zmiane więc to będzie około 22.30

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A podłogówkę ktoś Ci liczył/projektował (długości obwodów, odstępy między rurkami itp)? Bo ocieplenie dosyć słabe, musisz się liczyć ze stratami - zapewne też budynek ma duże zapotrzebowanie na ciepło. Natomiast jak 2 sezon był ok a potem już gorzej, to co się zmieniło? Może masz twardą wodę i wymiennik się zakamienił? Robiłeś przegląd kotła?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Za mało danych ile masz tych grzejników ? czy w tych pomieszczeniach gdzie sa grzejniki masz tez podłogówki.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Nie ma m projektu dom kupiłem od dewelopera i on nie ma projektu firma która to robiła mówi mi że też nie posiada projektu. Podłogówka na parterze + drabinka w łazience suma podłogówki na dole około 40 m + podłogówka na górze sama łazienka 10 m.
    Po nocnym grzaniu temperatura w salonie spadła o jeden stopien w łazience na dole stoi 22 stopnie tak samo jak było natomiast górna łazienka też tak sam 20.5

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    + podłogówka na górze sama łazienka 10 m.
    Czekaj czekaj... Ty masz górną łazienkę podpiętą do tego samego rozdzielacza? A rozdzielacz masz na parterze?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    No wiem ze to absurd powinien być na górze drugi ale o tym to eis dowiedziałem już po tym jak to zalali i miałem już problemy z ogrzewaniem.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wiesz jak to jest gdy koleś z bloku przeprowadza sie na dom dopiero podczas jego użytkowania znajduje papraninę fachowców.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Czekaj czekaj... Ty masz górną łazienkę podpiętą do tego samego rozdzielacza? A rozdzielacz masz na parterze?
    A co to niby za problem bardzo często się tak robi musi tylko byc gdzie odpowietrznik w ścianie w tej łazience na górze.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Przeczytałem ten post o którym pisał Romano78 no rewelacyjnie by było żeby 100% wody z kotła szło na podłogę - ale żaden spec który u mnie był sprawdzić te ogrzewanie nie chciał się podjąć jakiejkolwiek modyfikacji. Samemu nie chce się za to brać bo jak by coś źle poszło to moja kobita by mnie już na maksa zajechała narzekaniem ze zimno.
    Ale u ciebie jest całkiem inna sytuacjia jak w tamtym temacie bo ty nie masz 100procent podłogówki i rozdzielacze masz dobre ale idealne by były z zaworem trójdrożnym temostatycznym bo ustawiasz ile chcesz.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Na instrukcji pisze że może współpracować z kotłem kondensacyjnym , to ja już naprawdę głupi jestem.
    A czy przypadkiem nie masz podpiętego zasilania rozdzielacza odwrotnie? Sądząc po kolorze izolacji ciepłą rurę masz podpiętą do górnej belki a ona chyba jest "wyjsciem" z układu,

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    No właśnie też zauważyłem ze jest czerwony peszel u góry ale se tak myślę że jakby tak było to przecież ciśnienie z kotła było by niwelowaneprze tą pompe z mieszacza czy nie ??

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    [QUOTE=aitec;7035259]No właśnie też zauważyłem ze jest czerwony peszel u góry ale se tak myślę że jakby tak było to przecież ciśnienie z kotła było by niwelowaneprze tą pompe z mieszacza czy nie ??[/QUOTE

    Gdy by było potpiete odwrotnie to w górną belkę a bardziej w górne pętlę trafiała by woda o różnej temperaturze od strony pompki w pierwsze pętlę szła by zimna woda powrotna a z drugiej strony cieplesza tak mi się przynajmniej wydaje.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    No ja też własnie nie wiem , ale do czwartku muszę wytrzymać podzwoniłem po znajomych i dostałem namiar na gościa - podobno wyrocznia w tym fachu - zobaczymy - a do czwartku jeszcze troszkę pokręcę przy tym może któryś z pomysłów od was zadziała.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    No ja też własnie nie wiem , ale do czwartku muszę wytrzymać podzwoniłem po znajomych i dostałem namiar na gościa - podobno wyrocznia w tym fachu - zobaczymy - a do czwartku jeszcze troszkę pokręcę przy tym może któryś z pomysłów od was zadziała.
    Pierwsze co sprawdź to czy ta rura w otulinie jest cieplejsz od tej drugiej

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony