Witam serdecznie

Piszę do Pana/Pani w bardzo ważnej sprawie. A mianowicie od dłuższego czasu w branży ogólnobudowlanej i wykończeniowej widać duże zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami: murarza, dekarza, cieśli, flisiarza, tynkarza itp. Jednakże aktualna sytuacja na
rynku wygląda następująco: brak osób posiadających co najmniej średnie umiejętności w zakresie ogólnobudowlanym. Jest za to bardzo duże grono osób posiadających bardzo niskie kwalifikacje zawodowe przy jednoczesnym problemie nałogu alkoholowego. Ponieważ sam prowadzę mała działalność gospodarczą w zakresie budownictwa postanowiłem na własną rękę przeprowadzić badanie rynku ogólnobudowlanego w Legnicy i okolicach celem późniejszego przygotowania raportu i udostępnienia go innym pracodawcom pod tytułem:

Brak pracowników ogólnobudowlanych, a wymagania i oferowane wypłaty przez pracodawców

Jeżeli interesuje Pana/Panią aktualna sytuacja na rynku i nie byłoby to problemem prosiłbym o odpowiedź na kilka pytań zamieszczonych poniżej. Pozwoli to na zobrazowanie bieżącej sytuacji na rynku i dostosowanie wymagań i stawek godzinowych dla przyszłych pracowników.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i poświęcony mi czas.

===============================

Pytanie 1
Ilu kandydatów na oferowane przez Pana/Panią stanowisko ogólnobudowlane zabiegało w 2015 roku?

Pytanie 2
Jakie umiejętności przedkładali kandydaci startujący na oferowane przez Państwa stanowisko i jaki był ich późniejszy stan weryfikacji?

Pytanie 3
Jaką stawkę godzinową, miesięczną, akordową oferowali Państwo dla przyszłego pracownika oraz czy oferowane były dodatkowe korzyści płynące z podjętej przez nich pracy? (ubezpieczenie, darmowe dojazdy, premie pieniężne)

Pytanie 4
Ilu z zatrudnionych w 2015 roku pracowników przepracowało u Państwa więcej, a niżeli 30 dni roboczych?

Pytanie 5
Ilu pracowników miało problem z nałogiem alkoholowym i czy to była jedyna z przyczyn rozwiązania umowy o pracę?

Pytanie 6
Ilu pracowników z kwalifikacjami zawodowymi na dzień dzisiejszy pracuje w Państwa przedsiębiorstwie?

Pytanie 7
Ilu pracowników aktualnie potrzebuje Pan/Pani aby móc realizować inwestycje zaplanowane na 2016 rok?

===============================

Uwaga! Wszystkie odpowiedzi służą jedynie przygotowaniu mojego prywatnego subiektywnego raportu i nie będą w żaden sposób wykorzystywane w późniejszych celach. Ponadto wszystkie odpowiedzi udzielane są anonimowo.