dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 116
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    DOKŁADNIE tak to działa Przepływ wody zwiększy się, widać to na rotametrze, podniesie się temperatura w pomieszczeniu, a piec nie włączy się.



    Zapewniam Ciebie, ze jestem spokojna i bawi mnie obserwowanie, jak teraz spinacie pośladki przed klawiaturami. Kolejni "fachowcy" i "znawcy" którzy za wielki dyshonor uznają szukanie wiedzy u osób posiadających więcej i inną wiedzę niż oni sami. Wielcy Guru Forum którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy i wiedzą wszystko
    Problem polega na tym, że Ty nie wiesz, nie znasz się a jednocześnie nie dajesz sobie wytłumaczyć.
    Za to nie znając mnie, próbujesz oceniać stawiając nietrafione diagnozy.
    Czy ja Tobie powiedziałem coś nie miłego, czy Ciebie czymś obraziłem? Skąd taki atak na moją osobę?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Ogrzewa się, regulator przestaje wysyłać sygnał (gaśnie dioda), temperatura zostaje dociągnięta do zadanej - widać to na wyświetlaczu regulatora.
    Dlatego pisałam o spadkach rzędu 0,5-1.
    regulator wysyła sygnał do centralki, a centralka wysyła sygnał do źródła produkującego ciepło i obojętnie czy to grzałka elektryczna czy gaz musi załączyć grzanie, a jeśli masz bufor czyli zbiornik w którym masz zmagazynowaną gorącą wodę to uruchamia się sama pompa, ale ten zbiornik też musi się kiedyś nagrzać lub uzupełnić straconą temperaturę/energię, którą przekazał do pomieszczenia więc za tą energię wcześniej czy później trzeba zapłacić.
    Nawet jeśli to będzie ciepło z ciepłowni osiedlowej, to opłata będzie wg ciepłomierza (licznika zainstalowanego w układzie)
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 15-01-2016 o 10:42

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.656
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Ogrzewa się, regulator przestaje wysyłać sygnał (gaśnie dioda), temperatura zostaje dociągnięta do zadanej - widać to na wyświetlaczu regulatora.
    Dlatego pisałam o spadkach rzędu 0,5-1.
    żeby się ogrzać, musi zadziałać kocioł.
    I wtedy może ci zgasnąć dioda.

    Inaczej to trochę wbrew fizyce i jeśli nada twierdzisz, że tak jest, to mozesz zapisać się do sekty wierzących w to, ze ziemia jest olbrzymim dyskiem podpartym czterema żółwiami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A kanały do WM też w tych 10 cm zmieściłeś?
    Mam dom z poddaszem. Kanały idą nad pietrem w "stryszku". U góry mam z tego stryszku przebicia a do dołu kanały schodzą przy krokwiach i przebicia są za ścianką kolankową.

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam dom z poddaszem. Kanały idą nad pietrem w "stryszku". U góry mam z tego stryszku przebicia a do dołu kanały schodzą przy krokwiach i przebicia są za ścianką kolankową.
    Aha, fajnie byłoby gdybyś miał jakieś zdjęcia do tego opisu U mnie się tak chyba nie da, bo planuję skosy lane.
    Jeśli chcę dać kanały WM w podłodze poddasza, to czy podłogówce jest to w ogóle możliwe? Jaka jest ich grubość/ o ile zwiększy się poziom wylewki?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    żeby się ogrzać, musi zadziałać kocioł.
    I wtedy może ci zgasnąć dioda
    Dioda gaśnie wtedy, gdy regulator pokaże osiągniętą, zadaną temperaturę. Piec nie pracuje wtedy.

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W takim razie po co zadajesz pytania, skoro wszystkie rozumy pozjadałaś? Dostałaś wiele odpowiedzi a i tak je olałaś.
    I dlatego mogę teraz cieszyć się ogrzewaniem podłogowym sterowanym jednym przyciskiem

    Dobra, Panowie, pozostawiam was w swoim własnym wspaniałym, wszystkowiedzącym towarzystwie. Zacznijcie sobie ostrzyć zęby na "boguslawa" - to dopiero będzie ubaw po pachy, co?
    Bez odbioru

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Dioda gaśnie wtedy, gdy regulator pokaże osiągniętą, zadaną temperaturę. Piec nie pracuje wtedy.
    Cuda, cuda, ogłaszają...

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post

    I dlatego mogę teraz cieszyć się ogrzewaniem podłogowym sterowanym jednym przyciskiem
    Pokaż mi tego, który doradził ci tutaj siłowniki do 70m2 mieszkania. Podejrzewam tylko jednego.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Dioda gaśnie wtedy, gdy regulator pokaże osiągniętą, zadaną temperaturę. Piec nie pracuje wtedy.
    przecież to samo napisał foto

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    żeby się ogrzać, musi zadziałać kocioł. I wtedy może ci zgasnąć dioda..
    czyli co się dzieje kiedy dioda się zapala, świeci się?

    faktycznie dalsza dyskusja mija się z celem.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 15-01-2016 o 11:04

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pokaż mi tego, który doradził ci tutaj siłowniki do 70m2 mieszkania. Podejrzewam tylko jednego.
    Podziel sie swoimi podejrzeniami, nie trzymaj tego tylko dla siebie

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Aha, fajnie byłoby gdybyś miał jakieś zdjęcia do tego opisu U mnie się tak chyba nie da, bo planuję skosy lane.
    Jeśli chcę dać kanały WM w podłodze poddasza, to czy podłogówce jest to w ogóle możliwe? Jaka jest ich grubość/ o ile zwiększy się poziom wylewki?
    Powinieneś te pytania zadać w "wentylacyjnym"

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Podziel sie swoimi podejrzeniami, nie trzymaj tego tylko dla siebie
    hahaha, uderz w stół
    Powiedz że to nieprawda

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    hahaha, uderz w stół
    Powiedz że to nieprawda
    Oczywiscie ze powiem, nie znam Marysi, nic nie doradzałem, nie odpowiedziałem na zaden jej post. Nadajesz sie CBŚ, zdolnosci detektywistyczne masz jak mało kto. A pytanie zadałem celowo, przewidywałem co napiszesz. Moze bys jednak cos napisał o montazu i sprzedazy pomp na które tak namawiasz swoich klientów, rozumiem ze nie polecasz im sterowania strefowego z wiadomych wzgledów. Powiedz ze to nieprawda.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Oczywiscie ze powiem, nie znam Marysi, nic nie doradzałem, nie odpowiedziałem na zaden jej post. Nadajesz sie CBŚ, zdolnosci detektywistyczne masz jak mało kto. A pytanie zadałem celowo, przewidywałem co napiszesz. Moze bys jednak cos napisał o montazu i sprzedazy pomp na które tak namawiasz swoich klientów, rozumiem ze nie polecasz im sterowania strefowego z wiadomych wzgledów. Powiedz ze to nieprawda.
    Co ty bredzisz?
    Bujaj się asolt, nie mam zamiaru odpowiadać na twoje zaczepki. A powody miałem, żeby właśnie ciebie o to podejrzewać

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Co ty bredzisz?
    Bujaj się asolt, nie mam zamiaru odpowiadać na twoje zaczepki. A powody miałem, żeby właśnie ciebie o to podejrzewać
    Wiem co piszę, nie wszystko sie da wykasowac, ale dlaczego sie tak ukrywasz ze swoją działalnoscią?

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wiem co piszę, nie wszystko sie da wykasowac, ale dlaczego sie tak ukrywasz ze swoją działalnoscią?
    Buahaha

    Powiedziałeś A, to teraz powiedz B. Poproszę o dowody, że jestem jakkolwiek powiązany z branżą budowlaną, lub instalatorską. Czekam

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    OMG

    Pompa ciepła gruntowa) produkując 1kWh energii 25% bierze z sieci energetycznej, a 75% z energii zawartej z gruncie.
    Rozumiesz juz ?
    Produkujesz 1000kWh, ale płacisz za 250kWh

    W tej sytuacji, to nawet palenie w kominku nie ma sensu, bo to droższy sposób ogrzewania.
    otóż to
    jedynie się opłaca, jak masz drewno za darmo....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Tak długo zadawałam Tobie pytania, aż wydusiłeś z siebie, że płacisz za każdy spadek temperatury bo tak działa Twoje sterowanie. Moje sterowanie które pogardliwie nazwałeś "zbędnym i drogim bajerem" pisząc wprost że zostałam naciągnięta przez Viessmanna bo oni tak zarabiają kasę, działa znacznie lepiej niż Twoje. A w dodatku spróbowałeś jeszcze podkręcić kolegę "który grzeje gazem i nie ma siłowników" aby przyłączył się do Twojej zabawy z faktu, że w Twoim przekonaniu jestem naiwna i głupia bo wydałam pieniądze na "zbędne i drogie bajery" i ze zostałam naciągnięta przez Viessmanna.
    widzisz, tutaj nie trzeba nic kręcić
    ja mam tylko 1 sterownik na każdej kondygnacji i jak temperatura spadnie poniżej zadanej, to wtedy włączy się grzanie. Nie mam żadnego dodatkowego sterowania(siłowników). U mnie CO jest włączone cały rok. Jak temperatura spadnie, nawet latem, to włączy się CO
    i mogę nastawić od spadku 0,25C
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    widzisz, tutaj nie trzeba nic kręcić
    ja mam tylko 1 sterownik na każdej kondygnacji i jak temperatura spadnie poniżej zadanej, to wtedy włączy się grzanie. Nie mam żadnego dodatkowego sterowania(siłowników). U mnie CO jest włączone cały rok. Jak temperatura spadnie, nawet latem, to włączy się CO
    i mogę nastawić od spadku 0,25C
    No tak, ale ty grzejesz pompą, a to według Marysi WIELKA różnica

  20. #100

    Domyślnie

    Podnoszę, aby nie tworzyć nowego tematu.

    Absolutnie nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat: Czy ktoś przy podłogówce rezygnuje zupełnie z grzejników???

    Mam na myśli ten w łazience. Nie chcę dla jednego grzejnika komplikować układu (drugi obieg), nie mówiąc już o aspekcie finansowym. Natomiast grzejnik podłączony pod tą samą temperaturę co podłogówka w zasadzie chyba nie ma sensu? Ręczniki wyschną i bez niego, dogrzewanie letnią wodą - nie sądzę. Może w ogóle olać tą drabinkę i zrobić w łazience samą podłogówkę? Czy ktoś tak ma?

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony