dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 369
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 7363
  1. #2441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Ustawa będzie rzeczywiście problematyczna i ma luki. Na agresorów co liczyć nie potrafią nie działa. Na "biednych" inaczej, tj. takich, że nie stać ich na czyste ogrzanie swojej CHAWIRY przez co wstawiają tam trutki na ludzi i bicepsa ćwiczą, też nie zadziała. W takim wypadku to już mniejszy wstyd szuflować na czworaka, zwłaszcza, że się mniej truje. Jak widać na każde prawo próbujące chronić tych co sami się chronić nie mogą zawsze się znajdzie taki agresor cwaniaczek, co będzie kombinować myśląc, że coś oszczędza. Rzeczywiście, "biedni" ci ludzie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  2. #2442

    Domyślnie

    Doskonałym przykładem działania takiego prawa jest wycinania filtrów dpf w dieslach. Jest ustawowy zakaz, są normy i obowiązkowe badania, pomimo tego "biedacy" kupują i nagminne je wycinają. Z biedy? Czy przez takie działania trzeba będzie wprowadzić całkowity zakaz aut w centrach miast? Można tak, a można inaczej ale trzeba wcześniej i z pomysłem.
    Także moim zdaniem sama uchwała, na obszarze jednej z gmin w jednym z województw nic dla czystości powietrza nie zrobi. Uspokoi jedynie sumienia, odpowiedzialność zrzuci na samorządy, a koszty na najbiedniejszych. Potrzebny jest kompleksowy program i jego stopniowe i sukcesywne wdrażanie tak żeby nie działać z nożem na gardle. A do tego trzeba działania państwa.

  3. #2443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I to jest totalna głupota nie uważasz ? Że ktoś wybudował nowy dom za setki tys.zł i twierdzi,że "nie stać" go jest na myślenie lub w najgorszym wypadku na kilka tys.zł więcej ?
    Tak nie stać mnie na 50 cm w stropie i płytę fundamentową, nie dostałem dofinansowania 30 tys. od kopalni. Nie stać mnie wydać 30 tys. na PPW. Na tamtą chwilę miałem określoną ilość pieniędzy i kupiłem kocioł chyba za 7200 zł. Moja instalacja niskotemperaturowa jest gotowa żeby podpiąć jakieś inne źródło ciepła, ale póki co mija się to z celem. Bo za 2000 tys. cały sezon z CWU nie oblecę niczym innym jak ekogrochem. Jak będą dotacje z gminy jak do PV na poziomie 90% to chętnie.
    Przy okazji tak wolę mieć fajną kuchnię, łazienkę, super ceramikę, fajny sprzęt RTV-AGD, podjazdy i tarasy. A nie marketową półkę kosztem pompki.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-01-2016 o 10:14

  4. #2444

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Przy okazji tak wolę mieć fajną kuchnię, łazienkę, super ceramikę, fajny sprzęt RTV-AGD, podjazdy i tarasy. A nie marketową półkę kosztem pompki.
    takie miałes priotytety....

    u mnie priorytetem było czyste i bezobsługowe grzanie i wolałem część domu wykończyć trochę później, żeby starczyło na PC właśnie (mimo że komin i kotłownię już miałem)
    z perspektywy czasu - dzisiaj postąpiłbym identycznie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #2445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Tak nie stać mnie na 50 cm w stropie i płytę fundamentową, nie dostałem dofinansowania 30 tys. od kopalni. Nie stać mnie wydać 30 tys. na PPW. Na tamtą chwilę miałem określoną ilość pieniędzy i kupiłem kocioł chyba za 7200 zł. Moja instalacja niskotemperaturowa jest gotowa żeby podpiąć jakieś inne źródło ciepła, ale póki co mija się to z celem. Bo za 2000 tys. cały sezon z CWU nie oblecę niczym innym jak ekogrochem. Jak będą dotacje z gminy jak do PV na poziomie 90% to chętnie.
    Przy okazji tak wolę mieć fajną kuchnię, łazienkę, super ceramikę, fajny sprzęt RTV-AGD, podjazdy i tarasy. A nie marketową półkę kosztem pompki.
    pifko, czyli ty jednak jesteś z tych "biednych"? Co muszą wybierać pomiędzy marketowym ogrzewaniem a marketowym sprzętem. budowlany_laik trafił w sedno. Ja buduję dom 220m2, z czego ogrzewanej 180m2 ze stratami na rzecz garażu (w którym chcę mieć trochę ciepło, ale nie będę inwestować w ogrzewanie tam). Mam standardowe ocieplenie 20 cm, ze ścianą 24 cm, na ZWYKŁYCH FUNDAMENTACH, przeciętne okna (średnie U=0.86). Będzie 10MWh/rok i straty 6,5kW przy -20sC i 23sC w domu! Ergo, za ogrzanie domu zapłacę w porywach 1500 zł/rok z CWU. Z założonymi rękami. Mniej niż ty swoim "samoobsługowym" piecem na "eko"węgiel. Czy wy, agresory i ignoranty wszelakie w końcu zrozumiecie, że nie trzeba robić płyty fundamentowej, izolować się 40cm styropianu od powietrza, żeby parametry domu były dobre i żeby nie trzeba było w związku z tym ładować do tych domów "eko"pieców? Widać, że matematyka was parzy, powielacie te bzdury i robicie innym wodę z mózgu.

    Co więcej tu nie potrzeba żadnych działań państwa, bo ingerowanie państwa w działania ludzi w krótkim czasie prowadzi do patologi. Tutaj jest potrzebna zmiana myślenia ludzi mieszkających w państwie, a jak widać niektórym strasznie ciężko to przychodzi. Agresory, sprzedawcy i zabetonowani wielbiciele czarnego syfu robią swoje. Ten wątek jest idealnym tego przykładem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  6. #2446

    Domyślnie

    I to jest właśnie pewna paranoja. Z jednej strony "przestępcą" będzie osoba, która efektywnie potrafi spalać paliwa stałe w nowoczesnym i przystosowanym do tego urządzeniu, z drugiej strony zgodnie z prawem będzie działał jego sąsiad, który obok w śmieciuchu z szybką opsss tzn w "kominku z płaszczem lub bez" będzie jechał mokrym drewnem (w praktye wyłącznie takie jest w sprzedaży) ulicę dalej (administracyjnie w innej gminie) "chytra teściowa z Sulejówka" będzie legalnie jechała mułem i flotem w "kominku" z dmuchawą za to już bez szybki.

    Oczywiście nikt jej nic nie zrobi - działa zgodne z prawem, tak jak wcześnjej nikt nie zrobił nic gdy do pomieszczenia które nie spełni warunków p.b. wstawiała nielegalnie kolejnego śmieciucha. W sytuacji rozbudowy musiał być projekt, inspektor i jego zaświadczenie o zgodności z prawem, odbiór kominiarski i nadzór budowlany, który może to skontrolować. I co?
    W przypadku Krakowa dodtkowo zadania z zakresu kontroli i karania powierzono osobie, która za chwile będzie prosiła te skontrolowane osoby o głosy w wyborach.
    Podobnie jak nikt nic nie robi cwaniaczkowi w jego wypasionej starej Alfie 2,5 turbo diesel intecooler, który wyciął DPF ale publicznie deklaruje troskę o czystość powietrza a z corocznych przeglądów wychodzi z czystym sumieniem i przekonaniem graniczącym z pewnością że oszustem i łapownikiem nie jest.
    Jesteśmy pewnym ewenementem. Od skrajności w skrajność i w prawie i w mentalności.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 20-01-2016 o 11:37

  7. #2447

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    takie miałes priotytety....

    u mnie priorytetem było czyste i bezobsługowe grzanie i wolałem część domu wykończyć trochę później, żeby starczyło na PC właśnie (mimo że komin i kotłownię już miałem)
    z perspektywy czasu - dzisiaj postąpiłbym identycznie
    Szanuję Twój wybór. Każdy niech wybiera dla siebie, co uważa za najlepsze. Całe życie palić węglem nie będę, to wiem na 100%. Czas pokaże.
    Nachalne podejście Arturo do tego tematu jest męczące. Żeby każdy spalał węgiel jak ja i wielu innych z tego forum, to powietrze miałbyś czyste.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    pifko
    Rozumiem, że nie masz szacunku do innych bo trujesz śmieciuchem okolicę, albo inaczej "chytra teściowa z Sulejówka" truje, a Ty tylko pomagasz. Ale na forum wypadałoby żebyś był bardziej poważny.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-01-2016 o 10:57

  8. #2448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widać,że nie zrozumiałeś co budowlany_laik pisał to jeszcze raz dla zrozumienia:


    A ja takiego "biedaka" przedstawiłem i jego "dziwne" myślenie:


    pawko i wielu im podobnych innych to typowi "biedacy" jak się okreslają,którzy wybudowali nowe,duże domy za grube setki tys.zł z węglem zwanym eko w środku.
    Jaka była tego przyczyna ? Oprócz bezsensownego "nie stać" ? Głupota ?

    I to jest totalna głupota nie uważasz ? Że ktoś wybudował nowy dom za setki tys.zł i twierdzi,że "nie stać" go jest na myślenie lub w najgorszym wypadku na kilka tys.zł więcej ?
    Ty też nie rozumiesz, cytując i bezrozumnie wytłuszczając.

  9. #2449
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Szanuję Twój wybór. Każdy niech wybiera dla siebie, co uważa za najlepsze. Całe życie palić węglem nie będę, to wiem na 100%. Czas pokaże.
    Nachalne podejście Arturo do tego tematu jest męczące. Żeby każdy spalał węgiel jak ja i wielu innych z tego forum, to powietrze miałbyś czyste.
    Nie nachalne podejście ale Wasze bezsensowne a czasami wręcz idiotyczne tłumaczenie,że "nie stać" jak się w nowy dom pakuje pół miliona.
    A wystarczyło nie budować komina do kotłowni nie kupować kotła na ekowęgiel i miałbyś min.15tys.zł dokładasz 5tys.zl i milioner,którego "nie stać" na nic poza węglem nie trułby okolicy i siebie samego.
    Co to jest 5tys.zł przy 500tys.zł za dom ??
    Gdybyś pomyślał przed budową o budowie nie miałbyś syfu w domu i miałbyś wszystko co masz w środku.
    Ale po co myśleć było ? Jak można rozłożyć ręce,usiąść na środku salonu z palcem w buzi i powiedzieć "nie stać mnie" co jest bzdurą totalną co nie raz Ci i Wam pokazywałem na cyferkach bo za same ściany zewnętrzne miałbyś kupę kasy zaoszczędzone,włąśnie te 5 klocków o jakich wyżej.
    A po drugie,te Wasze głupie gadanie jest już irytujące,że do bezobsługowego źródła ciepła z COP koniecznie trzeba dobrze zaizolowany dom.To jest totalna bzdura i już nie ośmieszaj się pisząc tak cały czas.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-01-2016 o 11:12

  10. #2450

    Domyślnie

    Ktoś w innym wątku pisał, że Kraków z projektu uchwały wywalił wyjątek dla rekreacyjnych kominków. Z tego by wychodziło, że drewno będzie całkowicie zakazane.

  11. #2451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Rozumiem, że nie masz szacunku do innych bo trujesz śmieciuchem okolicę, albo inaczej "chytra teściowa z Sulejówka" truje, a Ty tylko pomagasz. Ale na forum wypadałoby żebyś był bardziej poważny.
    pifko, truję mniej niż ty i inne agresory -- i to nie z wyboru jak ty, tylko z zastanego "problemu" który, co ważniejsze, STARAM się rozwiązać i nikt mnie do tego ustawami, groźbami i zakazami nie musi zmuszać. Taka tam, jak zwykle, skromna różnica między nami, hipokryto. Że wyrżnąłeś TREŚĆ wiodącą mojego postu to się nie zdziwiłem wcale. No bo gdybyś miał się rzeczowo odnieść wyszłoby po raz kolejny jakiego babola popełniłeś ładując trutkę na ludzi do swojego nowego domu. To ty i tobie podobni agresorzy węglowi są problemem w naszym kraju, wasza pokręcona mentalność i to między innymi przez WAS są wprowadzane zakazy. Bo sami generujecie problem (zamiast go uciąć). Gratulacje dla was. Dacie radę po raz kolejny zmusić państwo do uwiązania ludzi na smyczy!

    I nie pisz po raz kolejny bzdur, że będzie czyste powietrze spalając węgiel pod strzechami (nawet bez kopcenia). Ja nie kopcę w śmieciuchu, ale w przeciwieństwie do ciebie, zdaję sobie sprawę, że nadal emituję syfy. Ty nadal udajesz, że jak nie ma dymu, to z komina pachnie fiołkami! Czyli nadal ignorujesz problem.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 20-01-2016 o 11:19
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  12. #2452
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.045
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Widzę, że zakaz spalania paliw w Krakowie wzbudza dużo emocji może dlatego, że jeszcze nie obowiązuje i tak naprawdę dopóki nie zacznie obowiązywać to tak naprawdę mało jest ogólnie dostępnych informacji o tym, jak to będzie dokładnie odbywało - terminy/koszty/formalności/.

    Decyzja jednak zapadła. Jeżeli ktoś z forumowiczów jest zainteresowany ofertą firmy Viessmann w kwestii likwidacji kotłów węglowych w Krakowie - zapraszam do zapoznania się z programem Czyste niebo nad Krakowem
    Firma Viessmann jest partnerem walki ze smogiem w tym mieście i chętnie obpowiemy na wszelkie pytania - nasza infolinia jest czynna 24h. Numery telefonów na stronie internetowej: http://www.viessmann.pl/pl/prasa/akt...-krakowie.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #2453

    Domyślnie

    Ciekawe jak i w czym chytra teściowa z Sulejówka spala lepiej ode mnie. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Ty ze swoim śmieciuchem od mojego podajnika jesteś bardziej eko
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-01-2016 o 11:30

  14. #2454

    Domyślnie

    z nieoficjalnych źródeł w UM słyszałem, że w Rybniku też szykują się spore zmiany za trzy lata. w tym roku miasto rusza z dofinansowaniami do czystych źródeł ciepła, a w 2019 może rybniccy właściciele smoluchów takich jak RBR będą zmuszeni się ich pozbyć
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #2455
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    a ja parę lat wstecz zainwestowałam w nowiuśki piec na eco-groszek i teraz będę go zmusiała znowu wymieniać ... to znaczy, że czeka mnie kolejna większa inwestycja?

  16. #2456

    Domyślnie

    Dobrze, zamiast "rbrkow" będziecie mieć kopcące lokomotywy opalane mokrym drewnem. Polak potrafi.

  17. #2457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Ciekawe jak i w czym chytra teściowa spala lepiej ode mnie. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Ty ze swoim śmieciuchem od mojego podajnika jesteś bardziej eko
    pifko, dosyć już wykazałeś swoją ignorancję, nie brnij dalej w ten cyrk. Skoro tu i tu jest bezdymnie spalany WĘGIEL, to chyba poziom trucia jest taki sam? A jeśli jeszcze idzie tego węgla mniej niż u agresora w jego chawirze, to chyba truje się mniej? Czy może u was inaczej logika działa? No oczywiście inaczej działa, bo gdyby działała poprawnie, to by agresorzy węglowi nie wrąbali trutki do nowego domu zasłaniając się "biedą" albo tym, że zamiast truć siebie, rodzinę i sąsiadów, wolą mieć bardziej błyszczące klepki na ścianie czy bardziej "markowy" sprzęt RTV/AGD. Eh ci chytrzy hipokryci, co jest z wami nie tak?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  18. #2458

    Domyślnie

    Spalacie z chytrą teściową z Sulejówka czyściej w śmieciuchu. Tak napisałeś wcześniej. Teraz twierdzisz, że tak samo jak ja w podajniku.
    Ok niech będzie.
    To teraz pochwal się ile tego węgla przewalacie i na jaki metraż?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-01-2016 o 12:12

  19. #2459

    Domyślnie

    A niech ruszają akcje , czemu nie ...
    Ja sam z przyjemnością bym za kilka lat skorzystał z jakiegoś ciekawego i sensownego dofinansowania , ale nie jakiegoś pseudo , ale takiego po którym nie będę musiał płacić więcej niż obecnie ...
    Ja obecnie od połowy września do dziś zużyłem 1,07 tony opału , opał po 705zł za tonę za CO i CWU i z kosztów jestem zadowolony

    Ale tak jak pisałem już wielokrotnie najpierw ZAKAZAĆ w całej PL montażu kotłów na paliwo stałe jak i kominków w nowo budowanych domach od zaraz.

    I zakazać sprzedaży śmieciuchów i innych kotłów na ekogroszek które nie posiadają certyfikatu energetycznego klasa A.
    I tak samo zrobić z kominkami . Zostawić tylko takie co mają certyfikaty

    I dzięki temu w nowych domach nie było by wogóle kominków ani kotłów , a w starych domach dalo by sie zamontować tylko i wyłacznie nowoczesne kotły.

    I dopiero wtedy zająć się wymianą kotłów , dofinansowaniem i itd ...

    NIC się nie zmieni jak nie będzie zakazu montażu.
    Dopóki będą projekty nowych domów opalanych węglem , dopóki sklepy będą zawalone kotłami już od 1000zł ...
    To nic się nie zmieni ..

    Osobiście uważam że obecnie nie ma żadnego sensu ładować się w kocioł na ekogroszek.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #2460

    Domyślnie

    Myjk ja na CWU grzejąc gazem w dwóch nie starych piecykach Vaillant i Termet sprawność ok. 86% płacę 2000 zł. za rok za samą ciepłą wodę bez co.

Strona 123 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony