dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 72
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1427
  1. #981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Jeśli lejesz strop bądź murujesz to murarz może zrobić podciąg i będzie ok, a jeśli będziesz robić lekki strop to nie ma ta ścianka znaczenia wg. mnie.

  2. #982
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał annac1 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc
    Witam,
    Byłem w taki domu z tego projektu, gdzie na górze była tylko duża łazienka i jeden duży pokój ( z dwóch balkonowych). Można, ale trzeba porozmawiać z architektem.

  3. #983
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał C&M Zobacz post
    Witam, na dachu mamy blachodachówkę Venecja-Budmat grafit. A w załączeniu kilka zdjęć. Pozdrawiamy Załącznik 342942 Załącznik 342943 Załącznik 342944 Załącznik 342945 Załącznik 342946
    Witam,
    Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ?

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Napisał annac1 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów! Jestem na etapie wybierania projektu, podoba mi się Realny.Mam do Was pytanie: czy można zlikwidować ściankę działową na poddaszu pomiędzy dwoma pokojami balkonowymi? Ktoś z Was napisał, że strop opiera się na jakichś ściankach działowych... Chciałabym dużą sypialnię, a żeby osiągnąć ten cel konieczna jest połączenie tych pomieszczeń. Z góry dziękuję za pomoc
    Można, my mamy usuniętą tą ściankę i połączone pokoje.

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ?
    Wg projektu drzwi tarasowe mamy w wymiarze 180x245 cm (szer.x wys.), okna 180x 160 cm.

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie.

    Od jakiegoś czasu przeglądam wątek i naszło mnie kilka pytań. Zastanawiamy się nad budową Mileny, otrzymałem podstawowe "zdjęcia" od projektantów i mam kilka pytań do osób które już budowały, budują.

    1. Czy ktokolwiek zdecydował się na powietrzną pompę ciepła?
    2. W jaki sposób rozprowadzacie ciepło po domu?
    Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym budynku.
    3. Czy ma ktoś WM z rekuperatorem? Jeśli tak to jak rozprowadzane były kanały wentylacyjne?
    4. Na projekcie styropian na parterze w posadzce ma tylko 2x5 cm to chyba dość mało?
    5. Po co płyta pilśniowa na piętrze?
    6. Macie stropy lane żelbetowe czy wszędzie terive?

    Póki co tylko tyle pytań będę wdzięczny za pomoc
    Odpowiedzi na kilka pytań ( z tym, że my jesteśmy na etapie kończenia projektu i starania się o pozwolenie) - planujemy wentylację z rekuperacją, ogrzewania piec gazowy, parter podłogówka, poddasze podłogówka w holu i łazience + grzejniki w pokojach, stropy lane, styropian na podłodze parteru EPS podłoga, 15 cm.

  7. #987
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał realnyII Zobacz post
    Wg projektu drzwi tarasowe mamy w wymiarze 180x245 cm (szer.x wys.), okna 180x 160 cm.
    W projekcie mam 1800x2400. Otwór w świetle wysokość ma 2700 cm wysokości. Po odjęciu np wysokości podłogi ze styropianem (20 cm) i odjęciu jakiegoś progu pozostaje właśnie 2400. Zadałem pytanie bo myślałem,że może jest możliwość wstawienia niższych bo podobno okna w standardowym wymiarze z okuciami to 2300. Pozostałe okna zastanawiam się czy nie zmniejszyć wysokości do 150 cm. W kuchni (przód budynku zamiast pokoju) muszę zrobić 150cm wysokie ponieważ 160cm może być za nisko jeśli będzie blat szafek kuchennych. Zawsze to 10 cm bezpieczeństwa.

  8. #988
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    OKNA DACHOWE I WYŁAZ
    Szanowni Inwestorzy,
    W pokojach u góry nie mam balkonu. Okna będę miał w rozmiarze szer./wys. - 1800/1400. Zastanawiam się czy nie będzie za ciemno w tych pokojach (strona południowa) i czy montować dodatkowe okna dachowe doświetlające w ten sposób pokoje. Jak wygląda to u Was po wybudowaniu domu już z oknami tzn czy jeżeli nie ma okna dachowego to czy nie jest za ciemno ? Jeżeli nie macie okien dachowych to uważacie ,że warto byłoby mieć ?
    A jak widza to inwestorzy , którzy dodali takie okno/okna dachowe ?
    Taki sam dylemat mam z pokojem z przodu bo okno jest od północy a jakbym dodał okno dachowe to miałbym światło późno popołudniowego i zachodzącego słońca doświetlające ten pokój.

    W którym miejscu montowaliście wyłaz dachowy koło komina (garaż) i czy musi być zbliżony wymiarem do wymaganych 0,8x0,8m ? Jakie najlepsze otwieranie klapy będzie sprawdzało się w wyłazie ?
    Ostatnio edytowane przez tomaszklakier ; 20-01-2016 o 11:56

  9. #989

    Domyślnie

    Ja też będę mieć kuchnię zamiast pokoju
    Okna zaczynają mi się na wysokości 85 cm + 160cm = 245 cm. Liczę od podłogi na gruncie. W kuchni będzie okno narożne.
    Na piętrze okna wys. 140 na przodzie domu, 150 w pokoju nad garażem, drzwi balkonowe 220 cm. To są okna większe niż w projekcie standardowym, ale nie robimy okien dachowych.
    Ostatnio edytowane przez realnyII ; 20-01-2016 o 12:20

  10. #990
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał realnyII Zobacz post
    Ja też będę mieć kuchnię zamiast pokoju
    Okna zaczynają mi się na wysokości 85 cm + 160cm = 245 cm. Liczę od podłogi na gruncie.
    Aktualnie od chudziaka do dołu otworu okiennego mam ok 96 cm. Dojdzie ocieplenie, gres itp to będę miał ok +-76 cm do parapetu. Zmniejszając wysokość okna do 150cm będę miał +- 86 cm od podłogi do parapetu. Dlatego wtedy wyjdzie wszystko ok.
    Okno z tyłu i okna na ścianie bocznej w projekcie są na wysokość 160cm i właśnie zastanawiam się czy ich też nie zmniejszyć do 150 cm (?)
    Może ktoś zmniejszał okna na parterze ?

  11. #991

    Domyślnie

    Ja liczę te 85 cm od gotowej podłogi - tzn. wszystkich jej warstw: chudziak, izolacja, styropian, wylewka, wykończenia podłogi (panel lub gres). Przy czym mnie zależało na większych oknach ze względu na ustawienie domu.

  12. #992
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    C&M

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie jakiej wysokości macie okna na parterze oraz okno tarasowe. Czy tarasowe wysokość 2400 czy 2300 ?
    Wysokość okien w pokojach na parterze mamy tak jak w projekcie 1600. Tarasowe 2400. Okien dachowych nie mamy.
    Ostatnio edytowane przez C&M ; 20-01-2016 o 20:45

  13. #993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?

  14. #994

    Domyślnie

    A ją mam pytanie odnośnie wentylacji. Jak są wentylowane łazienki ? Połączone jakąś rura spiro z kominem ? Taka pozioma wentylacja działa ? Zaczynam się skłaniać ku wentylacji mechanicznej rekuperacja bo boje się że grawitacja nie da rady. Tylko czy wtedyusze robić wszędzie podwieszane sufity ? Można podobno rurki prowadzić w posadzce ale trzeba by wtedy dołożyć kilka cm i co że schodami wbtakim wypadku ?
    Ile was kosztowała wentylacja mechaniczna ?

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Jeśli robisz lekki strop na poddaszu to instalację do poddasza tam rozprowadzą a Ty ją ocieplisz, natomiast na parter rozprowadzona jest po stropie i jedyne co musisz dać to 6cm styropianu na piętrze, ponieważ taką wysokość mają przewody prostokątne. Ja za wentylację przepłaciłem ale wiem, że mam dobrze zrobioną i zaprojektowaną.

  16. #996
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaszklakier
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?
    Witaj!
    Ja jestem w trakcie budowy i niewiele mogę zobrazować w postaci fotografii, ale spieszę z informacją. W projekcie nie mam wykuszu tam gdzie standardowo miała być kuchnia. Mam usuniętą ścianę między kuchnia - pokój i kuchnia - salon (została tylko ta przy schodach). Powierzchnia parteru jest cała otwarta a kuchnia w kształcie litery U będzie właśnie w miejscu pokoju.

  17. #997

    Domyślnie

    Zyh dzięki za odpowiedź. Każdy mówi co innego, rozmawialem z jednym wykonawcą i mówił mi żeby na parterze położyć 8 cm styro żeby było miejsce na przewody, no ale to 8 cm zamiast 5 to chyba rujnuje koncepcję schodów bo przecież gdzieś te 3 cm trzeba dołożyć a schody i tak są wysokie 19 cm. Czy ją coś źle myślę ??
    Drugi wykonawcą mówi że pierwsze słyszy o rurkach w podłodze i on robi kanały w suficie = podwieszany sufit. Na poddaszu to wiadomo nie ma problemu bo i tak lekki strop z płyt k-g ale na parterze wolalbym uniknąć płyt na suficie.

  18. #998

    Domyślnie

    W poprzednim poście popelnilem błąd, miało być 8 cm na podłodze poddaszu a nie parteru oczywiście

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    prostokątne kanały do parteru rozkłada się w warstwie styropianu na podłodze piętra, zapytaj go jak zasili anemostaty na parterze jak nie po podłodze no chyba, że na parterze wszędzie mieć będziesz podwieszany sufit, w takim wypadku to inna inszość.

  20. #1000
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NOWAKI

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    KOŁO
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszklakier Zobacz post
    OKNA DACHOWE I WYŁAZ


    W którym miejscu montowaliście wyłaz dachowy koło komina (garaż) i czy musi być zbliżony wymiarem do wymaganych 0,8x0,8m ? Jakie najlepsze otwieranie klapy będzie sprawdzało się w wyłazie ?
    Hey
    My mamy wyłaz nad pokojem (jednym z bliźniaczych). Z korytarza na pietrze będzie wejście na strych a ze strychu wyjście do wyłazu.
    W projekcie jest chyba wyłaz z pokoju nad garażem ale wtedy potrzebne byłyby kolejne schody a tego chcieliśmy uniknąć.
    pozdrawiam

Strona 50 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony