dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    A ja mam taki dylemat:
    Nie przepadam za palącymi kominkami, więc mogę zrezygnowac z 1 komina. Instaluję rekuperację, więc wentylacja tez idzie inną drogą niż komin. Planuje piec kondensacyjny i nawet przekonuje mnie wyprowadzenie spalin przez ścianę. Teoretycznie oznacza to chyba, że kominów wogólę nie muszę robic. Tylko że - jak wygląda dom bez komina ... , co jeśli zmieni się technologi przykładowo pieców i komin będę potrzebował. Co o tym sądzicie?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Zobacz post
    przy budynku wielorodzinnym moc takiego kotła z wylotem przez ścianę nie może przekroczyc 5kW - ale tu mam nadzieję mowa o jednorodzinnym?
    przepis mówi o budynkach jednorodzinnych, w których dopuszcza się podłączenie przez ścianę piecy o mocy do 21kW oraz o wielorodzinnych o mocy do 5kw.

    bliźniaki są traktowane jako wielorodzinne?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał sepoy Zobacz post
    przepis mówi o budynkach jednorodzinnych, w których dopuszcza się podłączenie przez ścianę piecy o mocy do 21kW oraz o wielorodzinnych o mocy do 5kw.

    bliźniaki są traktowane jako wielorodzinne?
    Z tego co sie orientuje to jest to dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej


    Ale ja z innym pytaniem. Mój domek ma miec 3 pelne kondygnacje +małe poddasze. Kotłownia ma byc w piwnicy a piwnica będzie wystawać ok 1m nad ziemią. Czy w takiej sytuacji mogę podłaczyc kocioł gazowy o mocy poniżej 21 kW przez ściane? Dokąłdnie chodzi mi o kwestie, że ta rura spalinowa będzie ok 1m, a może mniej, na ziemią. Czy nie ma jakis ograniczeń co do minimalnej wysokości nad ziemią. Nie bardzo mi się kalkuluje budowa komina przez te wszytskie kondygnacje bo to by było ok 8-10m w góre a tak to bym sobie puściła rure w bok gdzie kociołek będzie 2-3 m od ściny i po kłopocie. tanio i solidnie

  4. #24

    Domyślnie

    mam od 11 lat piec turbo i poziome wyjscie kominem przez sciane
    faktycznie troche dziwnie to wyglada w zimie jak z boku domu wylatuja duze obloki pary
    nic nigdy nie zamarzlo

    jako ciekawostke podam ze mialem w tym roku powazna awarie- ptaszek wlecial do rury i zablokowal ujscie spalin-doszedl az do pieca. pozniej sie ......
    jak tam sie dostal nikt nie wie ,

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    Z tego co sie orientuje to jest to dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej


    Ale ja z innym pytaniem. Mój domek ma miec 3 pelne kondygnacje +małe poddasze. Kotłownia ma byc w piwnicy a piwnica będzie wystawać ok 1m nad ziemią. Czy w takiej sytuacji mogę podłaczyc kocioł gazowy o mocy poniżej 21 kW przez ściane? Dokąłdnie chodzi mi o kwestie, że ta rura spalinowa będzie ok 1m, a może mniej, na ziemią. Czy nie ma jakis ograniczeń co do minimalnej wysokości nad ziemią. Nie bardzo mi się kalkuluje budowa komina przez te wszytskie kondygnacje bo to by było ok 8-10m w góre a tak to bym sobie puściła rure w bok gdzie kociołek będzie 2-3 m od ściny i po kłopocie. tanio i solidnie
    Piec, możliwie jak najdalej od ściany, czyli lepiej 3 m. W zimie wymiennik pieca może zamarznąć, jak jest za blisko ściany.
    Wylot rury spalinowej, koncentrycznej w odległości minimum 0,5 m od krawędzi okien, drzwi.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    kom wu wu le
    a serio napisz do mnie to dam ci ksero opisów kominów do kondensatów
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Zobacz post
    Co do rury "za ścianę" - poczytaj opinie o zamarzaniu kociołków z kominem montowanym w ten sposób. Niby "się nie zdarzy" , ale znajomy kominiarz miał w tym ciężkim roku sporo wezwań własnie do takich przypadków. Zwłaszcza jak kocioł niewiele pracuje.
    Inna sprawa - pamiętaj , że przy budynku wielorodzinnym moc takiego kotła z wylotem przez ścianę nie może przekroczyc 5kW - ale tu mam nadzieję mowa o jednorodzinnym?
    A co zrobić, żeby nie zamarzały? Przy bardzo dużych mrozach nastawić taką temperaturę na piecu, żeby nie było kondensacji i skroplin?

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloryferek Zobacz post
    A co zrobić, żeby nie zamarzały? Przy bardzo dużych mrozach nastawić taką temperaturę na piecu, żeby nie było kondensacji i skroplin?
    Kłopot z zamarzaniem końcówki komina w kotłach kondensacyjnych związane jest z wadliwym wykonaniem wyprowadzenia ponad dach przewodu powietrzno-spalinowego.
    Zamarzanie kanału powietrznego nie ma nic wspólnego z kondensacją i skroplinami, a z parą wodną zawartą w spalinach.
    Wystarczy przewód spalinowy wyprowadzić powyżej kanału powietrznego. Kanał powietrzny przykryć daszkiem.
    Para wodna zawarta w spalinach nie będzie miała się gdzie osadzić i zamarznąć.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kłopot z zamarzaniem końcówki komina w kotłach kondensacyjnych związane jest z wadliwym wykonaniem wyprowadzenia ponad dach przewodu powietrzno-spalinowego.
    Zamarzanie kanału powietrznego nie ma nic wspólnego z kondensacją i skroplinami, a z parą wodną zawartą w spalinach.
    Wystarczy przewód spalinowy wyprowadzić powyżej kanału powietrznego. Kanał powietrzny przykryć daszkiem.
    Para wodna zawarta w spalinach nie będzie miała się gdzie osadzić i zamarznąć.

    Jeśli mogę bardzo proszę o jakiś rysynek, zakładałam przewód spalinowo koncentryczny w szachcie z pustaka kominowego (mam SSZ), ale instalator przekonuje mnie zeby wsadzić 1 rurkę a powietrze pobierać owym szachtem. jak to wykończyć na górze, żeby nie zamarzało, zdjęcia mile widziane.

    PS O problemie zamarzania nie wiedziałam do momentu przeczytania tego wątku (dziecko blokowiska), wczoraj przyglądnęłam się kominom - fakt zauważyłam 2 oblodzone!!!

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Np.


    Przy wylocie masz kołnierz osłaniający szacht /wlot powietrza/ przed dostawaniem się wody deszczowej.
    Instalator ma rację. Wystarczy do szachtu wprowadzić przewód spalinowy kotła.
    Nic nie będzie zamarzać.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cool! Bardzo dziekuję!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony