dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cameleon81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    10

    Domyślnie SAS Multi 17kw + RecalART MultiFun - problem z temperaturą żądaną

    Witam,
    od paru dni grzeję swój zimny dom w stanie jeszcze niezamieszkanym, piecem, jak w temacie. Póki co pali jak smok. Groszku ubywa w zastraszającym tempie. Instalator zalecił ustawienie trybu ręcznego, żeby go porządnie rozbujać. Dogrzewam póki co drewnem, którego mam pod dostatkiem. Instalator zapodał temperaturę żądaną na 55 stopni. Jednak kocioł ma duże problemy, żeby tą temperaturę osiągnąć. Czasem się to udaje i przechodzi w stan podtrzymania, jednak często dojdzie powiedzmy do 54 stopni i stoi, po czym temp maleje. Używam ekogroszka Energo z polecenia znajomego, który wielu różnych już próbował i ten mu się najlepiej sprawdza. Moje aktualne ustawienia to:
    palenie -czas podawania: 12 sekund
    palenie- czas postoju: 70 sekund
    wentylator 30%
    podtrzymanie - podawanie 12 sekund
    postój 30min
    wentylator 35%

    Przesłony na wentylatorze nie posiadam. Mam lekko uchylone okienko na drzwiczkach od popielnika, bo bez tego słabo się pali. Na podtrzymaniu najdłużej, jak zauważyłem był ok 13 min. Obawiam się, że bez drzewa było by jeszcze gorzej. Jakie polecicie ustawienia w moim przypadku, żeby go porządnie rozbujać? No chyba że zimny piec, w wyziębionym domu zawsze będzie miał na początku takie problemy? Dodam, że od uruchomienia pieca (tj. od 5 dni) temperatura w domu wzrosła z ok 10 do 20 stopni. Ogrzewanie podłogowe góra i dół. Będę wdzięczny za pomoc..

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mireckim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Głuchów
    Kod pocztowy
    96-130
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam, mam ten sam kocioł. Użytkuję od listopada. Książkę by człowiek napisał już na temat pracy, ustawień itp
    Jeżeli coś to służę pomocą
    Mirek 600-235-317

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony