dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 67
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1323
  1. #1261
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura Zobacz post
    "Oficjalna" odpowiedź jest nierzetelna. Płyta (jak większość) wymaga zasilania 230V z obciążeniem 32A podzielonym na dwa obwody po 16A. Nie ma więc potrzeby zasilania jej z obwodu trójfazowego.
    ty coś piszesz nierzetelnie lub mało czytelnie
    po pierwsze primo jak ktoś ma instalację 1 fazową to musi mieć zabezpieczenie główne ponad 30 amper inaczej klapa
    po drugie primo jak ktoś ma 3 fazy to łaczy tylko 2 fazy ale to już daje 400V więc całe zabezpieczenie to dwa razy po 16 amper bo trzeciej fazy się nie łaczy i tyle

  2. #1262

    Domyślnie

    Witam
    Przestrzegam wszystkich przed stosowaniem zwykłych (tanich) garnków na indukcji. Użytkuję płytę BOSCH ok 2 tygodni . Ponieważ nie kupiłam jeszcze nowych garnków postanowiłam użyć te które miałam. Niestety gotowałam na funkcji booster w garnku "olkusz" z biedronki. Podczas gotowania poczułam silny zapach spalenizny. Okazało się, że i w garnku i na płycie powstał mały odprysk ( wgłębienie na płycie i w tym miejscu jakby skruszone szkło ). Kierowałam się różnymi opiniami, że zwykłe garnki będą się na indukcję nadawały. Owszem płyta rozpoznaje garnek i gotuje jednak u mnie widać z jakim efektem Nie wiem czy da się to jakoś naprawić (zatuszować). Czy jest sens reklamować?

  3. #1263
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzenka11 Zobacz post
    Witam
    Przestrzegam wszystkich przed stosowaniem zwykłych (tanich) garnków na indukcji. Użytkuję płytę BOSCH ok 2 tygodni . Ponieważ nie kupiłam jeszcze nowych garnków postanowiłam użyć te które miałam. Niestety gotowałam na funkcji booster w garnku "olkusz" z biedronki. Podczas gotowania poczułam silny zapach spalenizny. Okazało się, że i w garnku i na płycie powstał mały odprysk ( wgłębienie na płycie i w tym miejscu jakby skruszone szkło ). Kierowałam się różnymi opiniami, że zwykłe garnki będą się na indukcję nadawały. Owszem płyta rozpoznaje garnek i gotuje jednak u mnie widać z jakim efektem Nie wiem czy da się to jakoś naprawić (zatuszować). Czy jest sens reklamować?

    jak będziesz kupowała jakieś gary to zwróć uwagę aby na spodzie w tych kilku symbolach jeden z nich przypominał taką jak by spręzynkę

  4. #1264

    Domyślnie

    Taka sprężynka była, ale na pudełku. Czy to ma znaczenie? Czy komuś coś takiego sie stało? Może to jednak nie jest wina garnków, a coś z płytą nie tak. Podpowiedźcie jeszce czy na tym polu mogę gotować. Czy czeka mnie wymiana. Dopiero w przyszłym tygodniu będę w sklepie gdzie kupowałam płytę.

  5. #1265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Nastawiłam na płytę duży garnek emaliowany ( Emalia Olkusz) z wodą, bo chciałam zapasteryzować dwa słoiki z sokiem. Na dno położyłam ręcznik papierowy. Woda zaczęła się gotować, zmniejszyłam moc, coś mi tam pstrykało-strzelało, ale to częste odgłosy przy indukcji. W pewnym momencie głośno strzeliło i pomyslałam,że to słoik pękł. Po 10 min. wyjęłam słoiki ( nie pęknięte), wylałam wodę i zauważyłam,że emalia w garnku jest w dwóch miejscach odpryśnięta, a wokół porobiła się siateczka spękań i złuszczeń.
    Cóż - uznałam- garnek do wyrzucenia. Szkoda, bo z nowego kompletu.

    Ale najgorsze jest to,że odprysło szkło na płycie indukcyjnej, zrobiła się jakby dziura - wgłębienie średnicy 2cm. Odprysk pokrywa się z odpryskiem w garnku. W dnie garnka od strony zewn. również odpadła emalia.
    Zaznaczę,że garnki nadają się na indukcję.

    Czy komuś stało się coś takiego? Indukcji używam dopiero od kilku miesięcy, a tu taka przykra niespodzianka.

    Oczywiście zgłoszę do reklamacji, ale nie wiem - może są jakieś czynności niewskazane przy używaniu płyty, albo ja nieumiejętnie ją użytkuję?

    Dodam,że uszkodzone pole nadal działa, ale "dziura" jest bardzo widoczna.

    Dokładnie to samo stało się u mnie (garnki Olkusz) tylko odprysk mniejszy. Także słyszę czasem dziwne odgłosy podczas gotowania. Czy uznano tobie reklamację?

  6. #1266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzenka11 Zobacz post
    Dokładnie to samo stało się u mnie (garnki Olkusz) tylko odprysk mniejszy. Także słyszę czasem dziwne odgłosy podczas gotowania. Czy uznano tobie reklamację?
    Wybacz, dopiero dzisiaj weszłam na te tematy;

    niestety reklamacji mi nie uznano, pan z serwisu przyjechał, spojrzał na płytę i stwierdził,że pewnie gotowałam karmel ( w instrukcji jest napisane,że z karmelem trzeba być bardzo ostrożnym). Niewiele go interesowały moje tłumaczenia o słoikach. Uznał,że wina leży po mojej stronie i tyle. Wobec tego pytałam go na czym polegał mój błąd przy gotowaniu tych słoików, jak mam postępować na przyszłość - nie potrafił mi odpowiedzieć. Ale reklamacji nie uznał
    Płyta na szczęście grzeje, ale jeśliby to pole w ogóle nie działało to nie zostawiłabym tak tej sprawy, odwoływałabym się i napisała skargę na nierzetelnego serwisanta.
    Ale nie lubię i nie mam nerwów do takich przepychanek; skoro płyta działa - dałam spokój. Jedynie tu, na forum napisałam o tym.

    Na prywatną pocztę zgłosiło się do mnie kilka osób, które miały podobne sytuacje z płytami. Electrolux nie uznał reklamacji, a z Bochem trwały rozmowy, nie wiem jak się zakończyły.

    Rozmawiałam na innym forum z branży AGD z serwisantem - dokładnie wiedział o czym mówię, nie są to odosobnione przypadki, twierdził,że on by taką reklamację uznał. Niestety pracuje zbyt daleko, żeby mógł do mnie przyjechać.

    Garnki miałam nowe, z Emalii Olkusz, z wyraźnym przeznaczeniem na indukcję. Używam także kilka starszych garnków emaliowanych , które "rozpoznają się " z płytą.
    Co zauważyłam po 3 latach gotowania na indukcji - większość garnków ma uszkodzoną emalię; jedne mają owalne odpryski, inne na zewnętrznych brzegach podłużne pęknięcia, jakby "nacięcia" nożem. I wiem, że żadnego z tych garnków nie uszkodziłam mechanicznie tzn. np. nie upadł mi na podłogę.

    Skąd więc te uszkodzenia? Co winne, garnek czy płyta? Wiem na pewno,że muszę uszkodzone gary wyrzucić i kupić nowe - i nie będą to emaliowane mimo,że wizualnie bardzo mi się podobają.

    Często używam funkcji boster , może to nie służy emalii ? Ale nikt o tym nigdzie nie mówi...

    Marzenko zgłoś płytę do reklamacji, a nuż trafi do Ciebie przyzwoity serwisant

  7. #1267
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mulretto

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-086
    Posty
    6

    Domyślnie

    tak, zgadzam sie z poprzednimi wypowiedzami. do kuchenki indukcyjnej tylko dobrej jakosci garnki, żeby były trwale i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia

  8. #1268

    Domyślnie

    ja użwam garnków tylko pod indukcję albo takiej "płytki", która wygląda trochęjak płaska patelnia, którą się kładzie pomiędzy indukcję a garnek (zwykły) i również działa. u mnei nie ma problemów z działanim indukcji czy odpryskami ale użytkuję moją kuchenkę dopiero 3 miesiąc. Jak długo Wy uzytkowałyscie Wasze zanim Wam spękały?

  9. #1269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Tez sprzedawca mi polecał tą funkcje za bardzo przydatną , AEG ma opcję na kazde pole oddzielny suwak do mocy znacie taką firmę ??


    Ta ma bardzo fajne sterowanie i można stawiać garnek w dowolnym miejscu. Niestety jest droga.

  10. #1270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wy macie fajnie bo możecie wybierać, a ja mam tylko jednego producenta i tylko jeden model Teka nerka.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1271

    Domyślnie

    Ale fajne wyglada kosmicznie! Inne niz wszystkie.

  12. #1272
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    juros

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    1

    Domyślnie Kuchenka indukcyjna Amica 514IE3.319.

    Cytat Napisał aanet Zobacz post
    Jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej z 4 polami , ale nie wiem jakiego wybrać producenta. Zastanawiam sie nad Amicą ale nie wiem czy to słuszna decyzja?
    Dlatego Prosze o jakies sugestie i porady. Na co mam zwrócić szczególną uwagę.
    Kuchenka indukcyjna Amica 514IE3.319.

    Moje doświadczenia z 30 dni po zakupie:

    OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM firmę Amica oraz firmę ubezpieczeniową TERG (ofeują przy zakupie sprzętu) - mam kuchenkę indukcyjna około 30 dni.
    Po tym czasie wystąpił ślad wypalenia szkła płyty (nie znam przyczyny), drobny ślad około 5 mm (pod nowiutkim czystym , umytym, wypucowanym garnkiem TAFALA). Zakupiono specjalnie nowe garnki Tefala.

    UWAGA:
    Szkło płyty indukcyjnej NIE PODLEGA REKLAMACJI (gwarancji) w Amice !!!

    Na kuchenkę indukcyjną mam gwarancję standardową + rozszerzoną do 5 lat (TERG). Amica oczywiście "mnie spuściła" - szkło nie podlega gwarancji i mogę się "gonić".
    Gwarancja i ubezpieczenie TERG (przy zakupie w mediaexpert gorąco zachęcali bo obejmuje wszystko, bo warto, itd., wykupiłem - teraz wiem, że jest to BZDURA, KANT i PIC NA WODĘ!!!!).
    Po olaniu mnie przez Amicę, uszkodzenie zgłoszono w ramach ubezpieczenia TARG - oczywiście tam również mnie "spuścili.
    Sama eksploatacja kuchenki indukcyjnej to czysty KOSZMAR i HORROR, żona cały czas siedzi przy kuchni i ją ciągle pucuje aby dotrzymać warunków gwarancji - żeby tylko się nie zepsuła - nic nie pomogło, zepsuła się.
    Wydałem kasę ( ponad 2,5 tyś z nic nie wartym ubezpieczeniem + na kpl. garnków Tefal) na najnowszy model kuchenki 514IE3.319 (grudzień 2015) indukcyjnej Amica i był to bez wątpienia najgorszy zakup, jakiego dokonałem w życiu.
    O normalnym zwykłym użytkowaniu tak, jak przy gazie, czy płycie ceramicznej można zapomnieć (płyta indukcyjna jest ciągłe pucowanie, aby nic się nie stało z płytą indukcyjną - szkłem).
    Omijać SZEROKIM ŁUKIEM !!!!!!! - sprzęt wyłącznie dla niewolników czyszczenia, bezustannego śledzenia procesu gotowania i pucowania sprzętu wymagającego ciągłej i bezustannej kontroli (ciągłe pucowanie i pilnowanie). Sprzęt dla hazardzistów w stylu, "a może minie się nie zepsuje" - zepsuje się, to tylko kwestia czasu ????.
    Miałem (mam w piwnicy) kuchenkę ceramiczną i ZERO z nią problemów - wykipiało to wytarłem, umyłem i dalej gotowałem (zdarza się ... - natomiast w indukcji zapomnij o tym - nie wolno, ciągła uwaga i kontrola gotowania).
    Ponadto, czas podgrzewania potraw w płycie ceramicznej jest podobny do indukcyjnej.
    Z płytą ceramiczną miałem ZERO problemów (wieloletnia eksploatacja), nawet, jeżeli coś przypadkowo wykipi, czy woda dostanie się pod garnek, czy cukier dostanie się pod garnek, czy inne odrobiny dostaną się pod garnek itd. - to umyłem i gotowałem dalej (oczywiście w mojej indukcji nigdy nie to miało to miejsca - jest pełna kontrola i koncentracja) .
    W indukcyjnej jest to NIEDOPUSZCZALNE (instrukcja i gwarancja) !!! - horror.
    Raz jeszcze: OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM ten sprzęt Amici i te gwarancje TERG!!!
    Gwarancja TERG (na moim przykładzie) to "pic na wodę fotomontaż - bzdura, wywalona kasa w błoto, jest tylko po to, aby wyciągnąć kasę od klienta - i tak klienta "spuszczą".
    Finał po 30 dniach użytkowania jest taki, że mając gwarancję Amici oraz ubezpieczenie TERG do 5 lat, muszę na swój koszt dokonać naprawy po 30 dniach użytkowania (uszkodzenie nie z mojej winy).
    Nigdy więcej zakupów sprzętu AMICA !!!!
    Ostatnio edytowane przez juros ; 01-02-2016 o 19:21

  13. #1273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.192
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzeba było kupić polecanego elextroluxa za połowę tej ceny.

  14. #1274
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja w życiu nigdy żadnej gwarancji nie brałem i nigdy nie wezmę ci idioci chcą 1/3 wartości towaru niech się pierdolą

  15. #1275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    trzeba było kupić polecanego elextroluxa za połowę tej ceny.
    Czy możesz podać model o który chodzi,bo raczej opinie o elextroluzie były negatywne.

  16. #1276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niezły horror. współczuję.

    Cytat Napisał juros Zobacz post
    Kuchenka indukcyjna Amica 514IE3.319.

    Moje doświadczenia z 30 dni po zakupie:

    OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM firmę Amica oraz firmę ubezpieczeniową TERG (ofeują przy zakupie sprzętu) - mam kuchenkę indukcyjna około 30 dni.
    Po tym czasie wystąpił ślad wypalenia szkła płyty (nie znam przyczyny), drobny ślad około 5 mm (pod nowiutkim czystym , umytym, wypucowanym garnkiem TAFALA). Zakupiono specjalnie nowe garnki Tefala.

    UWAGA:
    Szkło płyty indukcyjnej NIE PODLEGA REKLAMACJI (gwarancji) w Amice !!!

    Na kuchenkę indukcyjną mam gwarancję standardową + rozszerzoną do 5 lat (TERG). Amica oczywiście "mnie spuściła" - szkło nie podlega gwarancji i mogę się "gonić".
    Gwarancja i ubezpieczenie TERG (przy zakupie w mediaexpert gorąco zachęcali bo obejmuje wszystko, bo warto, itd., wykupiłem - teraz wiem, że jest to BZDURA, KANT i PIC NA WODĘ!!!!).
    Po olaniu mnie przez Amicę, uszkodzenie zgłoszono w ramach ubezpieczenia TARG - oczywiście tam również mnie "spuścili.
    Sama eksploatacja kuchenki indukcyjnej to czysty KOSZMAR i HORROR, żona cały czas siedzi przy kuchni i ją ciągle pucuje aby dotrzymać warunków gwarancji - żeby tylko się nie zepsuła - nic nie pomogło, zepsuła się.
    Wydałem kasę ( ponad 2,5 tyś z nic nie wartym ubezpieczeniem + na kpl. garnków Tefal) na najnowszy model kuchenki 514IE3.319 (grudzień 2015) indukcyjnej Amica i był to bez wątpienia najgorszy zakup, jakiego dokonałem w życiu.
    O normalnym zwykłym użytkowaniu tak, jak przy gazie, czy płycie ceramicznej można zapomnieć (płyta indukcyjna jest ciągłe pucowanie, aby nic się nie stało z płytą indukcyjną - szkłem).
    Omijać SZEROKIM ŁUKIEM !!!!!!! - sprzęt wyłącznie dla niewolników czyszczenia, bezustannego śledzenia procesu gotowania i pucowania sprzętu wymagającego ciągłej i bezustannej kontroli (ciągłe pucowanie i pilnowanie). Sprzęt dla hazardzistów w stylu, "a może minie się nie zepsuje" - zepsuje się, to tylko kwestia czasu ????.
    Miałem (mam w piwnicy) kuchenkę ceramiczną i ZERO z nią problemów - wykipiało to wytarłem, umyłem i dalej gotowałem (zdarza się ... - natomiast w indukcji zapomnij o tym - nie wolno, ciągła uwaga i kontrola gotowania).
    Ponadto, czas podgrzewania potraw w płycie ceramicznej jest podobny do indukcyjnej.
    Z płytą ceramiczną miałem ZERO problemów (wieloletnia eksploatacja), nawet, jeżeli coś przypadkowo wykipi, czy woda dostanie się pod garnek, czy cukier dostanie się pod garnek, czy inne odrobiny dostaną się pod garnek itd. - to umyłem i gotowałem dalej (oczywiście w mojej indukcji nigdy nie to miało to miejsca - jest pełna kontrola i koncentracja) .
    W indukcyjnej jest to NIEDOPUSZCZALNE (instrukcja i gwarancja) !!! - horror.
    Raz jeszcze: OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM ten sprzęt Amici i te gwarancje TERG!!!
    Gwarancja TERG (na moim przykładzie) to "pic na wodę fotomontaż - bzdura, wywalona kasa w błoto, jest tylko po to, aby wyciągnąć kasę od klienta - i tak klienta "spuszczą".
    Finał po 30 dniach użytkowania jest taki, że mając gwarancję Amici oraz ubezpieczenie TERG do 5 lat, muszę na swój koszt dokonać naprawy po 30 dniach użytkowania (uszkodzenie nie z mojej winy).
    Nigdy więcej zakupów sprzętu AMICA !!!!

  17. #1277

    Domyślnie

    Witam, czy może ktoś napisać ile u was zajmuje nagrzanie 5 litów wody (w garnku z pokrywką) ? Bo coś mi sie wydaje że u mnie jest cos nie tak. Oto moje obserwacje:
    5 litrów wody - 12min do momentu wrzenia - 0,56 KWH

    Gdzieś wyczytałem że powinno zająć ok 3 min i zużycie ok 0,05 ?

    Kuchenka BOSCH 7,2kw - wpięcie pod siłe
    Prymus lux po modyfikacjach 210m2 (ogrzewanych 190m2 nie ogrzewam grarażu) porotherm30cm 100% podłogówka ok 1,8km pex. Ogrzewanie Imergas vitrix 12kw. WG. Izolacja fundament 5, podłoga styro16 dół, 8 góra, 20 ściany, 20cm skos rockwool, strop 30 isover. Okna 3 szyby + 8 okien dachowych.

  18. #1278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o co chodzi z tym 0,56kWh?
    12 min to 20%kWh.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #1279

    Domyślnie

    kuchenka ma wbudowany licznik - po zakończeniu grzania wyswietla zużycie. Na zagotowanie 5 l wody zużyła 0,56kwh
    Prymus lux po modyfikacjach 210m2 (ogrzewanych 190m2 nie ogrzewam grarażu) porotherm30cm 100% podłogówka ok 1,8km pex. Ogrzewanie Imergas vitrix 12kw. WG. Izolacja fundament 5, podłoga styro16 dół, 8 góra, 20 ściany, 20cm skos rockwool, strop 30 isover. Okna 3 szyby + 8 okien dachowych.

  20. #1280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    faktycznie tak by było gdyby grzała mocą 1kWh, a tak przecież nie było

Strona 64 z 67

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony