dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1323

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys20 Zobacz post
    cytuje artykuł jaki znalazłem
    "Do przyrządzenia prostego kosztorysu posłużyła mi woda, a raczej jej przyrządzenie. Z danych przedstawionych przez producenta płyty indukcyjnej wynika, że zagotowanie 5 litrów wody powinno zająć mi około 2 minut. Tak też się stało. Woda zaczęła się gotować. Sprawdziłem też, jak w tym przypadku radzi sobie płyta gazowa. Z zegarkiem w ręku odmierzałem, kiedy woda zacznie się gotowa – taka sama jej ilość. Ku mojemu zdziwieniu woda zaczęła gotować się dopiero po 7 minutach. Ciężko uznać to za dobry wynik. Muszę więc przyznać, że z pomocą płyty indukcyjnej przyjdzie nam przyrządzić szybciej obiad, bo i potrawa szybciej się ugotuje/przyrządzi. W tym przypadku wskazanie zwycięzcy też nie należy do trudnych zadań – wygrywa płyta indukcyjna.

    Co jednak z kosztami? Z moich obserwacji wynika – a raczej z przyrządów pomiarowych – że płyta indukcyjna w czasie swojej pracy zużyła 0,050 kWh prądu. Realny koszt podgrzania wody wyniósł mnie więc jakieś 2 grosze.W przypadku płyty gazowej ogrzanie wody wymagało zużycia 0,015 m3 gazu. "
    Chyba facet jakieś perpetum mobile wymyślił że 50Wh podgrzał 5 l wody do temp wrzenia.
    Z gazem też poszedł po całości. Biorąc pod uwagę sprawność grzania na gazie gdzieś w okolicy 60% to powinien zużyć około 0,07 m3
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 03-02-2016 o 15:05
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony