dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Co prawda, to prawda, ale nie chcę się schylać na poddaszu
    Więc zbuduj dom piętrowy Z płaskim dachem

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A czemu takie minimalistyczne propozycje? Puki co budujemy dla siebie na długie lata. Każdy powinien budować dom swoich marzeń na miarę możliwości. Taki piękny dom zawsze znajdzie nabywcę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę :

    Policzyliśmy przed chwilą, że więźba to koszt ok 8-10 tyś.(pi razy oko), plus dachówka karpiówka ok. 24 tyś., do tego koszty typu wykończenia, rynny, no i robocizna... szacujemy 60-70 tyś. za dach(przy cenie 35zł/m2 za robociznę). W sumie, trochę bardziej podoba nam się dachówka typu "Domino" ze zdjęcia poniżej.

    Załącznik 262245

    Wyliczyliśmy, że sam materiał wyniesie ~27tyś. Do tego więźba, wykończenia, robocizna itp., ale "we wsi" stoi domek kryty tą dachówką(kolor łupka, taki, jak chcemy) i wygląda bardzo do rzeczy.

    W Kurancie wyliczyli, że minimalny koszt tego dachu to 62 tyś. a średni 84 tyś., kryty karpiówką. Mam nadzieję, że ~70tyś. jest realne
    - zawsze możesz "przejść" na dach systemowy ( z zachowaniem jego formy, kształtu, .... ) - wówczas koszt samej więźby byłby około 2 x mniejszy.
    - mi sprawdza się to rozwiązanie w projektach i Inwestorzy sobie chwalą.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - zawsze możesz "przejść" na dach systemowy ( z zachowaniem jego formy, kształtu, .... ) - wówczas koszt samej więźby byłby około 2 x mniejszy.
    - mi sprawdza się to rozwiązanie w projektach i Inwestorzy sobie chwalą.
    Hmm... nad takim rozwiązaniem myślimy. I nad więźbą systemową- pytanie, czy się bardziej opłaca? I zmieniła nam się kompletnie wizja domu, ze względu na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który narzuca kąt nachylenia dachu. Mansardę pożegnaliśmy z żalem i ciężkim sercem

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony