dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 157
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3134
  1. #1981
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    O 9 w Nowy Rok? co Ty jeszcze sylwka nie skończyłeś, i gdzie tyle śniegu naprószyło. Najlepszego w Nowym Roku
    Pozdrawiam

  2. #1982

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Właśnie skończyłem stroić choinkę...Coś nie teges?!
    Spóźniony zapłon czy co? Czyżby to ten nowy klej tak daje?Ja swoją najchętniej bym "rozstroił", już mi się opatrzyła a tak w ogóle Życzenia Najlepszego w Nowym Roku dla ceramicznych i nie tylko. Byle do wiosny!

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Spokojnie...Sieję tą zarazę od dobrych 10 lat. Najwięcej zarażonych przeszło przez moja szkołę, w której nie było tajemnic. Kolejna sesja zarażania w listopadzie...
    Trochę to trwało, ale w końcu i mnie zaraziłeś
    Tyle, że ja lubię wyzwania i wymyśliłem sobie, że spaliny kierować będę w dół, a nie jak prawie u wszystkich do góry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palenisko szamotowe .jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	341979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zgazowanie drewna 5.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	341980

    Więcej informacji na naszym blogu:
    http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno/

  4. #1984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dzieje się...Dużo i fajnie! Z rożnych kątów Polski mam informacje o podobnych próbach. Jedyna nadzieja w tym, że nie jest to plaga i nie wszystkim się uda, bo się za ciasno zrobi!

    Na targach pokarzesz?

  5. #1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post

    Na targach pokarzesz?
    Jeszce nie, może na kolejnych

  6. #1986
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Co to tylko margod coś w nowym roku zaprezentuje? Mimo że swój ceramiczny troszkę zmałpowany z tegoż forum praktycznie skończyłem to jednak temat jest interesujący dalej Szkoda że tak mało konstrukcji DIY,
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 08-01-2016 o 21:22

  7. #1987
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    trafiłem ostatnio na taki filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=kPbprpfQGVY
    - po pierwsze nie ma tam chyba krótkiego obiegu na czas rozpalania, jak będzie z parametrami spalin?
    - po drugie, jakbym sobie wykonał kopię tego (powiedzmy nie ja ale osoba doświadczona w murowaniu, mam taką) dbając o dokładność i materiały to by to zadziałało?
    - po trzecie. A może w ogóle inaczej. Chciałbym kominek w domu bardzo dobrze ocieplonym, żeby mi nie przegrzewał domu bo to mi najbardziej doskwierało przy poprzednim. Jak to w ogóle ugryźć? Dodam, że nie zależy mi na kształcie, całość miałaby być ukryta za ścianą a widoczne tylko drzwiczki. Zlecić zdunowi obudowanie podobnego wkładu jak na filmie? Jaki? Coś jak stare piece kaflowe tylko bez kafli, chyba każdy zdun by sobie z tym poradził? Czy "ciepły kominek" z tymi kształtkami wydłużającymi drogę spalin? Oczywiście chodzi o to, żeby nie wydać na to 30tyś. Im więcej czytam tym bardziej głupieję
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 10-02-2016 o 11:01

  8. #1988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Osoba doświadczona w murowaniu nie będzie wiedzieć co zrobić z kaflami a co z szamotem. A jak zrobi, będziesz to rozbierał i stawiał na nowo, kupując w dodatku komplt kafli jeszcze raz. A przedtem będziesz miał być może okazję spróbować na samym siebie co to jest tlenek węgla i w jaki sposób powstaje w kanałowych piecach kaflowych.
    Piec z filmu to realny koszt oscylujący nawet powyżej 30 tys. zł - na kaflach wielkoformatowych, z paleniskiem wyposażonym w porządne drzwi, z elektroniką sterującą procesem spalania i przed wszytkim z gwarancją że zrobi to ktoś, kto wie jak się do tego zabrać i jak wykonać piec o poziomym układzie kanałów.
    Przede wszystkim taki piec trzeba "policzyć" najpierw. Na ile ma być kilogramów drewna, ile ma ważyć i jak długo ma oddawać ciepło.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #1989
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    ................ i wymyśliłem sobie, że spaliny kierować będę w dół, a nie jak prawie u wszystkich do góry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palenisko szamotowe .jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	341979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zgazowanie drewna 5.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	341980
    Taki obieg gazów jest w większości pieców "zgazowujących " drewno . Dwa obiegi ; rozpalanie i praca ... W takich razach najlepszy jest ruszt ceramiczny....
    Darek B

  10. #1990
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    trafiłem ostatnio na taki filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=kPbprpfQGVY
    - po pierwsze nie ma tam chyba krótkiego obiegu na czas rozpalania, jak będzie z parametrami spalin?
    - po drugie, jakbym sobie wykonał kopię tego (powiedzmy nie ja ale osoba doświadczona w murowaniu, mam taką) dbając o dokładność i materiały to by to zadziałało?
    - po trzecie. A może w ogóle inaczej. Chciałbym kominek w domu bardzo dobrze ocieplonym, żeby mi nie przegrzewał domu bo to mi najbardziej doskwierało przy poprzednim. Jak to w ogóle ugryźć? Dodam, że nie zależy mi na kształcie, całość miałaby być ukryta za ścianą a widoczne tylko drzwiczki. Zlecić zdunowi obudowanie podobnego wkładu jak na filmie? Jaki? Coś jak stare piece kaflowe tylko bez kafli, chyba każdy zdun by sobie z tym poradził? Czy "ciepły kominek" z tymi kształtkami wydłużającymi drogę spalin? Oczywiście chodzi o to, żeby nie wydać na to 30tyś. Im więcej czytam tym bardziej głupieję
    W układach szamotowych nie stosuje się krótkiego obiegu a spaliny takie będą jakie wyjdą.
    Jak tu działa to u Ciebie też zadziała.
    Żeby kominek nie przegrzewał:
    - mniejsze palenisko a tym samym palić mniej i krótszymi polanami.
    - a gdy jeszcze będzie za ciepło to go zaizolować.

  11. #1991
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    W układach szamotowych nie stosuje się krótkiego obiegu a spaliny takie będą jakie wyjdą.
    Poważnie???

  12. #1992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Stefanie ... robi się, robi ...
    A jak się nie robi to ... też się robi ... tyle że w postaci "przelotek" lub innych szczelin bezpieczeństwa, mających między innymi właśnie za zadanie przeciwdziałać częstej głupocie albo zwykłej niewiedzy użytownika pieca.
    Na filmie wyraźnie widać taką"szczelinę" bezpieczeństwa ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #1993
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Stefanie ... robi się, robi ...
    A jak się nie robi to ... też się robi ... tyle że w postaci "przelotek" lub innych szczelin bezpieczeństwa, mających między innymi właśnie za zadanie przeciwdziałać częstej głupocie albo zwykłej niewiedzy użytownika pieca.
    Na filmie wyraźnie widać taką"szczelinę" bezpieczeństwa ...
    Pozdrawiam.
    Moja odpowiedź odnosiła się do pytania zibucha o "krótki obieg w czasie rozpalania" - więc powtarzam - W układach szamotowych nie stosuje się krótkiego obiegu w czasie rozpalania a spaliny takie będą jakie wyjdą.

  14. #1994
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Stefan ale mówisz co wiesz czy wiesz co mówisz?

  15. #1995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Moja odpowiedź odnosiła się do pytania zibucha o "krótki obieg w czasie rozpalania" - więc powtarzam - W układach szamotowych nie stosuje się krótkiego obiegu w czasie rozpalania a spaliny takie będą jakie wyjdą.
    Poważnie???

  16. #1996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Stefan ale mówisz co wiesz czy wiesz co mówisz?
    Zamuruj krótki obieg, bosienierobi...

  17. #1997
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zamuruj krótki obieg, bosienierobi...
    Piotrze ta informacja i tak jest dla niewielu, Ty wiesz fachowcy też a takich jak ja jest może kilku. Ktoś kto chce odfiltruje informacje i coś tam sobie zbuduje. Rozumiem fachowców którzy oszczędnie dzielą się swoją wiedzą ale nie rozumiem tych którzy mieszają w głowach ludziom tylko po to ... no właśnie nawet nie wiadomo po co.

  18. #1998
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Stefan ale mówisz co wiesz czy wiesz co mówisz?
    Wiem co mówię dlatego mówię co wiem.

  19. #1999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.408
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotrze ta informacja i tak jest dla niewielu, Ty wiesz fachowcy też a takich jak ja jest może kilku. Ktoś kto chce odfiltruje informacje i coś tam sobie zbuduje. Rozumiem fachowców którzy oszczędnie dzielą się swoją wiedzą ale nie rozumiem tych którzy mieszają w głowach ludziom tylko po to ... no właśnie nawet nie wiadomo po co.
    A robił facet wrażenie rozsądnego....

  20. #2000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    W układach szamotowych nie stosuje się krótkiego obiegu w czasie rozpalania a spaliny takie będą jakie wyjdą.
    Stefanie ... czy mógłbyś w kilku zdaniach napisać co to jest "układ szamotowy" ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 100 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony