dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Czy taką rurkę mógłbym wpuścić w szparę pomiędzy cegłami ? nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Budynek w starej technologi - Czerwona cegła, 8 cm szpara i podwójna czerwona cegła. Pewnie grzyb murowany, ale co w takim przypadku z tradycyjnymi ceglanymi kanałami wentylacyjnymi ? Przecież tam też następuje skraplanie lekkie.
    Pozdrawiam

  2. #42
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał aurumcantus Zobacz post
    Czy taką rurkę mógłbym wpuścić w szparę pomiędzy cegłami ? nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Budynek w starej technologi - Czerwona cegła, 8 cm szpara i podwójna czerwona cegła.
    Nie bardzo "kumam" o jakiej szparze piszesz(?) Czy masz ścianę dwuwarstwową?
    Cytat Napisał aurumcantus Zobacz post
    Pewnie grzyb murowany, ale co w takim przypadku z tradycyjnymi ceglanymi kanałami wentylacyjnymi ? Przecież tam też następuje skraplanie lekkie.
    Już nieraz tu na Forum pisałem, że skraplanie występuje wszędzie, a w tradycyjnych kanałach wentylacyjnych murowanych po prostu skropliny sobie wsiąkają aby w czasie mniejszej wilgotności - odparować. I tak "w kółko"
    A grzybowi (jak świat światem) najbardziej szkodzi ....ruch powietrza
    On lubi bezruch i ciągłą/stałą wilgoć. Oczywiście w kanałach wentylacyjnych mimo to żyje wiele grzybków i bakterii, ale naszym zadaniem jest sprawić, aby ich nie "zaciągać" z powrotem do pomieszczeń (t.zw. "cofka"). Za to wylatywać na zewnątrz sobie mogą "ile dusza zapragnie".

  3. #43

    Domyślnie

    Poniżej szkic obecnej wentylacji.
    Tak to zrobiłem jak na focie, rura zakolanowana PCV ocieplona ok rok temu do samego dachu wełną 5 cm, niestety nic to nie dało bo i tak sie skrapla jak skraplało. Rura w pionie nie dotyka ściany, jest całkowicie odizolowana od niej.
    Zastanawiam sie czy jak sugerują:
    Wywiercić rurkę pod kątem ( żółta kreska) i wpuszczać skroploną wodę między te szpare. Woda do pokoju sie nie dostanie, bo jest tam mały rant wiec jeśli coś sie nagromadzi to i tak spłynie tą zółtą rurką którą wywiercę i szczelnie złącze z obecną wentylacyjną PCV
    Teraz pytanie, czy wpadajaca woda tą żółtą rurką oczywiscie w niewielkich ilościach moze przyczynić sie do powstawania grzyba, chociaż wiem, że chłód zabija to dziadostwo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Went.jpg
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	294041  

  4. #44
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    W tradycyjnych murowanych kanałach wentylacyjnych to stały ruch (wypływ) powietrza powoduje wysychanie skroplin. U ciebie takiego ruchu powietrza pomiędzy ścianami nie będzie. Spowoduje to, że na dnie tej szczeliny powstanie prawdziwe "bajoro" - wylęgarnia grzybów i bakterii
    Gdybyś znalazł sposób na wstawienie tam rurki połączonej z kanalizacją (poprzez mały "syfon"), to byłoby to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie porady. Na wiosnę wyrzucam te plastikowe rury i montuje kanaliki z czerwonego pustaka wentylacyjnego. Wtedy będzie spokój na 100%

  6. #46
    Banned
    intebud

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-105
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.Problem polega na nie zaizolowanych przewodach wentylacyjnych.Rury PVC mogą być byle zaizolowane termicznie np. wełną na foli aluminiowej.
    Para wodna zawarta w powietrzu skrapla się zanim opuści przewody ,stąd kałuże. Oczywiście jak przy każdej wentylacji grawitacyjnej należy pamiętać o nawiewie powietrza inaczej przez wentylację będzie się cofać zimne powietrze i to też jest przyczyną skraplania.Najpewniejszym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna najlepiej z odzyskiem ciepła (rekuperatorem) .Więcej na http://www.intebud.pl/wentylacja-z-odzyskiem-ciepla
    Ostatnio edytowane przez intebud ; 01-01-2015 o 20:15 Powód: po przeczytaniu odpowiedzi stwierdziłem że należy bardziej nakierować

  7. #47

    Domyślnie

    Witam, własnie planuje zrobić kanał wentylacyjny w scianie do okapu z płaskiego kanału pcv 220/55 o długości około 4,5m
    i zastanawiam się jak rozwiązać problem ze skroplinami ? na samym dole chciałem dać trójnik przelotowy ale nie wiem jak dalej przejść na mała średnice
    są jakieś przejścia z rury fi 100 na takie małe średnice ?
    duży powstaje tych skroplin ? może wystarczyło by przedłużyć kanał z pól metra i go zaślepić i z czasem by sobie woda odparowywała ?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony