dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 1061
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 21202
  1. #1701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Moja mikroinstalacja jest na wsi a tam sieć jaka jest każdy wie.
    Pracownik tauronu obecny przy wadliwie działającym inwerterze potwierdził iż powodem na 99% jest robienie asymetrii w sieci przez jednofazowy inwerter. Przy pierwszej wymianie inwertera konsultowałem się z działem technicznym firmy Kaco (taki miałem inwerter) - doradzili zwiększenia średnicy przewodów - nie pomogło. wymieniłem inwerter na trójfazowy - jak ręką odjął.
    Nie wiem, może to ten jeden przypadek na ileś. We wrześniu montowałem instalację z PROW na wsi. 42 chałupy, wszędzie jednofazowe. Instalacja czasami była taka, że nie wiadomo było w co się wpiąć, pełne muzeum. Wszystko działa, zero zgłaszanych problemów.

    Jakiej mocy miałeś ten inwerter?
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  2. #1702
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post

    Jakiej mocy miałeś ten inwerter?
    kaco powador 2500xi, i 12 modułów 255W, nie pamiętam napięć w tym momencie...
    Wyłączał się po kilku sekundach pracy kiedy moc wzrastała powyżej 1000 W, chociaż nie było reguły bo czasem też niżej, czasem wyżej. W okolicy żadnych zakładów ani innych inwerterów.
    Wygląda to mniej więcej tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=i4wMF5U0FKI
    za każdym razem na ekranie pojawia się "Line faiulure over voltage L1"
    Inwerter podnosi napięcie w sieci i sam się restartuje i tak w kółko. w domu nie ma poboru prądu, nikt jeszcze nie mieszka.
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 24-02-2016 o 13:23
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  3. #1703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    kaco powador 2500xi, i 12 modułów 255W, nie pamiętam napięć w tym momencie...
    Wyłączał się po kilku sekundach pracy kiedy moc wzrastała powyżej 1000 W, chociaż nie było reguły bo czasem też niżej, czasem wyżej. W okolicy żadnych zakładów ani innych inwerterów.
    Wygląda to mniej więcej tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=i4wMF5U0FKI
    za każdym razem na ekranie pojawia się "Line faiulure over voltage L1"
    Inwerter podnosi napięcie w sieci i sam się restartuje i tak w kółko. w domu nie ma poboru prądu, nikt jeszcze nie mieszka.
    To jest typowy przykład, kiedy przy słabych przekrojach kabli, inwerter żeby zrekompensować spadek, podbija napięcie i wychodzi poza napięcie maksymalne.
    Najszybciej to można było sprawdzić mierząc napięcie na zaciskach AC inwertera, przy takiej sytuacji, napięcie pewnie było rzędu 250-260V.
    Najprawdopodobniej bardzo słaba linia a co za tym idzie bardzo niskie napięcie w sieci , choć przy tak małej mocy inwertera to dziwne. To raptem 2kW


    Edit:
    Obejrzałem film i masz potwierdzenie. Napięcie ok 250V. Jaki przekrój kabla miałeś do inwertera? i jakiej długości?
    W ostateczności można było podnieść napięcie w inwerterze, max chyba 265V dla tego modelu.
    Ostatnio edytowane przez Przewas ; 24-02-2016 o 15:22
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  4. #1704
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    To jest typowy przykład, kiedy przy słabych przekrojach kabli, inwerter żeby zrekompensować spadek, podbija napięcie i wychodzi poza napięcie maksymalne.
    Najszybciej to można było sprawdzić mierząc napięcie na zaciskach AC inwertera, przy takiej sytuacji, napięcie pewnie było rzędu 250-260V.
    Najprawdopodobniej bardzo słaba linia a co za tym idzie bardzo niskie napięcie w sieci , choć przy tak małej mocy inwertera to dziwne. To raptem 2kW


    Edit:
    Obejrzałem film i masz potwierdzenie. Napięcie ok 250V. Jaki przekrój kabla miałeś do inwertera? i jakiej długości?
    W ostateczności można było podnieść napięcie w inwerterze, max chyba 265V dla tego modelu.
    Przewód zwiekszono z oszczędnych 3x2.5 jak zalecal producent do 3x4.dł przewodu inwerter-siec to ok 8m. Nie pomoglo. Przestawiane bylo graniczne, gorne napiecie w inwerterze, tez bez skutku. To juz historia. Teraz mam 3 fazowego froniusa i jedynym moim zmartwieniem jest jak podlaczyc do niego grzalke: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3129557

  5. #1705
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W sieci w zeszłym roku inwerter zanotowal najnizsze napiecie 202v, najwyzsze 256v...

  6. #1706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Dla tych innych, zielonych jak szczypiorek, pisanie ze - TY MASZ WYBÓR to proste wkurwianie!
    JAK przy kompletnym braku wiedzy i znajomości niuansów maja wybrać DOBRZE?!!!
    Biorą tanie, wierzą w to, co chcą usłyszeć, a co im chętnie mówią i - może jakoś to będzie!.......

    ..............To branża nowa, która "chce się nażreć szybko i dużo" bo jest okazja a "pacjent" i tak się nie zna...
    I jak we wszystkim... nie wszyscy są uczciwi!
    Adam M.
    Jak napisałem to:
    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tu na forum dowiesz się wszystkiego odnośnie fotowoltaiki, w "różowym kolorze" .
    Dlatego że większość wpisów dostajesz tu od firm montujących zarabiających na tym oraz na przyszłych przeglądach instalacji.
    Od razu zaczęli mnie gryźć po nogach .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #1707

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Od razu zaczęli mnie gryźć po nogach .
    Szkoda, że jak poprosiłem o konkrety, to się zamknąłeś. Brak jaj, argumentów czy tak tylko lubisz pokłapać?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  8. #1708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Szkoda, że jak poprosiłem o konkrety, to się zamknąłeś. Brak jaj, argumentów czy tak tylko lubisz pokłapać?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #1709
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Szkoda, że jak poprosiłem o konkrety, to się zamknąłeś. Brak jaj, argumentów czy tak tylko lubisz pokłapać?
    Mam Ciebie prowadzić za rączkę , nie potrafisz cofnąć się do tyłu tego wątku.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #1710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    No co?
    Nieśmiały jest to naskoczyli na niego...

    PliP

    Rozumiem, ze sprawdziłeś już jaką kamerą podczerwoną (termowizyjną) w jaki zimniejszy poranek ile hot-points Ci sprzedano?
    No, bo...
    Sprzedawca termofotki Ci nie zostawił przecież...
    (no, taka mała złośliwość... żart...)

    Adam m.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #1711
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No co?
    Rozumiem, ze sprawdziłeś już jaką kamerą podczerwoną (termowizyjną) w jaki zimniejszy poranek ile hot-points Ci sprzedano?
    Adam m.
    UPS
    Ja miałem termowizję w grudniu w środku słonecznego dnia i temperatura koło max 5*C
    Produkcja była wtedy koło 5kWh.
    Instalator mi powiedział, że musi być zimno, słonecznie i bezchmurnie i Słońce najlepiej na wprost paneli.
    Ty natomiast piszesz o zimnym poranku, wtedy jest cała instalacja mokra od wody itp itd więc pomiar raczej będzie niewiarygodny.
    Instalacja musi działać, aby to co uszkodzone mogło się przegrzewać.
    Hot-points oczywiście nie da się uniknąć i zapewne pojawią się już niebawem - wystarczy, że duży ptak nasra i już się będzie przegrzewało.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #1712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    " i już się będzie przegrzewało. "

    Że o jakim gradzie nie wspominać...
    Mnie chodziło o to, że wcale to PV nie jest tak cudowne, jak się maluje.
    A to co robią z ustawą o energiach odnawialnych jeszcze mu tego piękna podskubuje.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #1713
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    " i już się będzie przegrzewało. "

    Że o jakim gradzie nie wspominać...
    Mnie chodziło o to, że wcale to PV nie jest tak cudowne, jak się maluje.
    A to co robią z ustawą o energiach odnawialnych jeszcze mu tego piękna podskubuje.

    Adam M.

    Ustawa, ustawą, ale co do gradu - moduły są badane pod tym względem i grad wytrzymują bez problemu a jeżeli ktoś się obawia, można wykupić ubezpieczenie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #1714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Mylicie Panowie pojęcia. Problemem nie jest to że ptak nasra, tylko to, ze panel już ma lub nie , mikro uszkodzenia mechaniczne. I to one wyłażą właśnie podczas zacienienia. A skąd te uszkodzenia? A to już różnie. Podczas produkcji, bo producent nie zrobił kontroli jakości, podczas montażu, bo montażyście niewygodnie było kręcić i wlazł nogami na panel , a to sie komuś uderzyło, stłukło . A potem zacienienie i wszystko wyłazi.
    A z tym gradem to sorry ale popadacie w paranoję. Ale to sie podobno da wyleczyć
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  15. #1715
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przewas Zobacz post
    (...) A z tym gradem to sorry ale popadacie w paranoję. Ale to sie podobno da wyleczyć
    Grad już był chyba wyjaśniony!!!
    Ale w razie "W" jest rozwiązanie powszechnie stosowane np w ogrodnictwie
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #1716

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Mam Ciebie prowadzić za rączkę , nie potrafisz cofnąć się do tyłu tego wątku.
    Potrafię. Nie widzę tego wielkiego spisku mającego na celu gryzienie Cię po nogach Masz problem z ustawą? Pytaj, postaram się pomóc, tak jak to wielokrotnie robiłem wcześniej. Masz pytania dotyczące funkcjonowania instalacji PV na poziomie fizyki z gimnazjum - również postaram się pomóc. Masz pytania bardziej techniczne? Przewas staje na rzęsach, żeby tłumaczyć. Ba, nawet świetnie ostatnio wytłumaczył, skąd się biorą problemy z instalacjami (co nie powinno być zaskoczeniem dla osoby, która ma za sobą budowę domu i potrafi używać głowy).

    Jeśli nazywasz to spiskiem, to chyba pora, żebyś odpoczął od kompa i zastanowił się raz jeszcze, czy czasem coś Ci się nie pozajączkowało.

    Ps. Zadziwiające, że kupując samochód za 10 kafli więcej zgłębiamy temat, niż przy inwestowaniu większej kasy, która ma pracować przez więcej lat. Nie ogarniam tego.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #1717
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    (...) Zadziwiające, że kupując samochód za 10 kafli więcej zgłębiamy temat, niż przy inwestowaniu większej kasy, która ma pracować przez więcej lat. Nie ogarniam tego.
    Nie martw się. Ja też nie ogarniam i wcześniej również porównywałem do samochodu
    Za te pieniądze mogłem kupić samochód, który po max 10 latach byłby wart może z 2000zł
    Za te pieniądze nic nowego bym nie kupił. Byłaby to kilkuletnia używka w którą trzeba by wsadzić na starcie za 20% wartości i potem tylko dokładać i ten zakup z dnia na dzień traciłby na wartości i nigdy by się nie zwrócił....
    Ostatnio edytowane przez PliP ; 25-02-2016 o 19:28
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  18. #1718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    "A z tym gradem to sorry ale popadacie w paranoję. Ale to sie podobno da wyleczyć "

    https://www.youtube.com/watch?v=lQyRQYqaxaw
    https://www.youtube.com/watch?v=2RjxP0oILqk
    https://www.youtube.com/watch?v=Jl9TuErpzig

    Poleczysz?

    " Grad już był chyba wyjaśniony!!!
    Ale w razie "W" jest rozwiązanie powszechnie stosowane np w ogrodnictwie"

    Rozumiem...
    Ubezpieczenie GRATIS dodają do PV.
    A jak nie to... armatki!!!


    Opowiedzcie mi, proszę, o tych TESTACH na TAKI grad!
    Przecież...
    "moduły są badane pod tym względem i grad wytrzymują bez problemu"



    Autko sobie syncio w TYCHACH kupił.
    PO tym gradzie.
    Szyba - nowa. Silnik ok.
    No, tylko na słupkach i całym dachu były takie dołki...
    Jak mu na imprezce nieco podchmielona kumpela na dachu potańczyła - mniejsze zrobiła...

    Opowiadał mi. Podobno kawał baby!


    Ech.... młodość...



    Ad rem!
    To się kupuje i instaluje na wiele lat.
    Na początku, na starcie, zarobek ma bank i instalator.
    Potem - jak piszecie (opcja), albo "są testowane i wytrzymają", albo "można się przecież ubezpieczyć".
    Czyli ten, co za to wszystko płaci albo będzie miał szczęście, albo nie.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 25-02-2016 o 20:30
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #1719
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Zasadnicze pytanie brzmi -
    Który bank daje kredyt na budowę domu bez jego ubezpieczenia?
    Który bank daje kredyt na budowę instalacji fotowoltaicznej bez jej ubezpieczenia?
    Który bank daje kredyt na samochód bez jego ubezpieczenia?
    Który zdroworozsądkowy rolnik sieje rośliny bez ich ubezpieczenia?
    Banki nawet żądają ubezpieczenia kredytu!!!
    Wszystko zależy od tego jaki mamy zakres ubezpieczenia?
    Przy samochodzie to nawet trzeba obowiązkowo mieć OC i wskazane jest mieć AC.
    Na fotowoltaikę tez można wykupić OC.
    Na zachodzie ubezpieczenie instalacji PV to standard.
    W Polsce to nowa branża i zaledwie kilka firm oferuje takie ubezpieczenia.
    Co ważne: Nie ubezpieczam całej wartości instalacji tylko to co jest narażone na największe ryzyko zniszczenia.
    W tym przypadku są to panele, których wartość to 50-60% całej instalacji.
    No chyba że ubezpieczamy od przepięć to wtedy całość!
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #1720

    Domyślnie

    @PliP, jak pomiary samokonsumpcji? zwiekszyła sie po tych przełączeniach faz?


Strona 86 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony