dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 190
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 3790
  1. #1741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    ciekawe na ilu mieszkańców były liczone te, dla których podają że od 2 do 6 ???
    Nie bierz tak dosłownie tego co napisałem. To skrajne uproszczenie z mojej strony, a różne modyfikacje klasycznej technologii poprawiają jej właściwości.

    Ten wątek jest bardzo rozbudowany i była w nim (i w innych wątkach) mowa o wielu oczyszczalniach.
    Poświęć trochę czasu na czytanie albo używaj wyszukiwarki - polecam opcję Przeszukaj temat.


    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    Tak właśnie, chodziło o potencjalnych mieszkańców.
    W sytuacji, kiedy decydujesz się na oczyszczalnię, która nie ma ograniczenia minimum - tak jak w reklamie, którą dostałeś - możesz rzeczywiście zainwestować w większy model. Ale osobiście nie wierzyłbym reklamom. Kto ci tak napisał?

    Powtarzam - użyłem uproszczeń. Tak naprawdę nie ma rozwiązań idealnych i uniwersalnych.

  2. #1742

    Domyślnie

    Bez poczytania na temat to bym nawet nie wiedział o co pytać ani tu ani producentów. Wiesz jak ciężko się czyta ten wątek - to wielowątkowy brazylijski tasiemiec.
    Wszystkie emocje się objawiły, a wyfiltrować konkretną wiedzę nie jest łatwo.
    Wiem że pisałeś w uproszczeniu, ale tak właśnie lepiej trafia na początek. Ja bardziej techniczny jestem niż biologiczny więc jak się oswoję z bakteriami to sobie to poskładam w całość. Ta bez dolnego ograniczenia to Biohybryda. No i ona właśnie ma większą niż inne hybrydowe powierzchnie złoża bo 125 m2, a już Eko-bio połowę tego 63,5 m2. Ciekawe ile potrzeba powierzchni złoża na 1 RLM ? A jak się ma do tego objętość osadu czynnego - jakiś równoważnik lub średnia objętość na RLM ? Zaraz albo zacznę robić z tego doktorat, albo zacznę kombinować jak ztuningować seryjne produkty żeby poprawić ich właściwości. Gdybym dysponował budżetem to może wziąłbym Biorocka bo jedyna wątpliwość to grawitacyjne przewietrzanie złoża a wiatrak zawsze można dołożyć. Wiem, wiem to cudo ma być bez prądowe a ja tu wymyślam.
    W każdym razie muszę wymyślić koncepcję, bo roczny koszt wywozu szamba i to wcale nie dużych ilości to ok. 2000 PLN.

  3. #1743
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Beja, już nie przesadzaj ArturStadnik nikogo tutaj nie ustawia z definicjami
    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Nie pogniewam się jak tu ArturStadnik mnie ustawi poprawnymi definicjami, bo za wielkość obliczeniową uważam tę liczbę mieszkańców (tzw. RLM lub OLM), którą producent przyjął podczas projektowania oczyszczalni. I to wcale nie musi być wielkość nominalna z broszur handlowych.
    Masz rację co do wielkości - należy zawsze starać się jak najbardziej optymalnie to dobrać. Owszem, jeśli rzeczywiście ktoś planuje powiększyć w najbliższym czasie swoja rodzinę to należy to wziąć pod uwagę.
    Oczyszczalnie projektowane i obliczane są na kilka parametrów, nie będę zanudzał tutaj teorią bo to nie miejsce i egzamin z takowych wiadomości. Ważne są ilości ścieków ale bardzo ważny jest też ładunek zanieczyszczeń. Przepływ nominalny to jedno - liczony był zawsze dla 150L na RLM a ładunek czy dzienne obciążenie organiczne przyjmuje się to 60g na mieszkańca. Podobnie jak z ilością pobieranej wody - nigdy nie jest to 150L na użytkownika to także i dzienne obciążenie organiczne nigdy nie jest 60g na mieszkańca. Część z nich już na etapie projektowania jest troszkę jakby większa (jednak nie wszystkie).
    Widziałem już wiele raportów z badań i większości wyniki dla przeciążenia np 150% są lepsze niż dla 50%. Wniosek stąd taki - nie przewymiarowujmy oczyszczalni !!!!

    Odnośnie technologii - także masz w 100% rację - osad pływa i szuka pożywienia, złoże na którym jest błona w której bytują mikroorganizmy czeka aż ono do niego przypłynie. Przy połączeniu dwóch technologii czyli uzyskaniu tzw hybrydy uzyskujemy dobrze i stabilnie pracujące urządzenie. Jak to będzie jeszcze miało mądrze opracowany algorytm pracy (nie wstawiony zegar, który ma tylko za zadanie wyłączyć sprężarkę celem oszczędności energii) do tego system recyrkulacji i dozowania to jest to OK rozwiązanie. Mamy w tym przypadku bardzo różną biocenozę, która bardzo pozytywnie wpływa na efekty.
    Ty dobrze wiesz, że ja uwielbiam SBR i na to także złego słowa nie dam powiedzieć. Uważam, że przy normalnej pracy te urządzenia dają świetny wynik oczyszczonych ścieków - tylko dzięki odpowiedniemu zwymiarowaniu oraz cyklom swojej pracy.
    pozdrawiam

  4. #1744
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Wtrącę się do Twojego posta. Biologia to też technika

    Odnośnie BIO-HYBRYDA wydaję mi się, że dość dużo napisałem w jednym z moich postów (post numer 1584 z 19.11.2015) - tam masz wiele szczegółów na temat tego urządzenia.
    Jeśli chodzi o złoże biologiczne to trochę Cię wkręcają z tą największą powierzchnią złoża w hybrydzie, dla przykładu:
    BIO-UNO - zastosowane kształtki o powierzchni właściwej 170m2/m3 - wypełnienie ma 1,05m3 co daje łączną powierzchnię 178,5m2
    BIO-DUO - zastosowane kształtki o powierzchni właściwej 170m2/m3 - wypełnienie ma 1,23m3 co daje łączną powierzchnię 209,1m2

    Jak widać tylko na przykładzie tych dwóch urządzeń pokazałem, że są większe i inne.
    Nie można tak przeliczać złoża biologicznego i osadu jak Ty próbujesz kombinować. Wszystkie te elementy liczy się wg odpowiednich wzorów. Gdyby to było takie proste z przeliczeniem na 1 RLM to po co technolodzy.

    Duże znaczenie w oczyszczalni ma odpowiedniej objętości osadnik wstępny (odpowiednie uśrednienie jakości dopływajacych ścieków, miejsce do gromadzenia osadów) , fajnie by było jakby było porcjowanie ścieków czyli obciążanie reaktora w miarę równą ilością ścieków oraz w miarę równym ładunkiem. Potrzebna jest także recyrkulacja do wyrównywania stężeń osadu.
    Jest wiele czynników, które decydują o odpowiedniej wielkości komorze.

    Ważne aby oprzeć się na rozwiązaniu do którego ma się przekonanie, masz dostęp do serwisu regionalnego, fabrycznego itp.
    Jeszcze musisz zwrócić uwagę na nowe przepisy jakie obowiązują od nowego roku dotyczące aglomeracji. Jeśli Twoja miejscowość jest w aglomeracji
    będziesz musiał wybrać takowe urządzenie, które będzie predysponowane do aglomeracji - zaznaczam - jeśli jest.
    Mogę sprawdzić to dla Ciebie bo mam wykaz wszystkich aglomeracji w Polsce (aktualną bo z listopada 2015) wraz z wielkością - to jest ważne bo dziś w aglomeracji nie wolno Ci zamontować urządzeń, które nie spełniają wymagań dla danej wielkości aglomeracji - głównie pod kątem azotu ogólnego i fosforu.

    pozdrawiam

    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    Bez poczytania na temat to bym nawet nie wiedział o co pytać ani tu ani producentów. Wiesz jak ciężko się czyta ten wątek - to wielowątkowy brazylijski tasiemiec.
    Wszystkie emocje się objawiły, a wyfiltrować konkretną wiedzę nie jest łatwo.
    Wiem że pisałeś w uproszczeniu, ale tak właśnie lepiej trafia na początek. Ja bardziej techniczny jestem niż biologiczny więc jak się oswoję z bakteriami to sobie to poskładam w całość. Ta bez dolnego ograniczenia to Biohybryda. No i ona właśnie ma większą niż inne hybrydowe powierzchnie złoża bo 125 m2, a już Eko-bio połowę tego 63,5 m2. Ciekawe ile potrzeba powierzchni złoża na 1 RLM ? A jak się ma do tego objętość osadu czynnego - jakiś równoważnik lub średnia objętość na RLM ? Zaraz albo zacznę robić z tego doktorat, albo zacznę kombinować jak ztuningować seryjne produkty żeby poprawić ich właściwości. Gdybym dysponował budżetem to może wziąłbym Biorocka bo jedyna wątpliwość to grawitacyjne przewietrzanie złoża a wiatrak zawsze można dołożyć. Wiem, wiem to cudo ma być bez prądowe a ja tu wymyślam.
    W każdym razie muszę wymyślić koncepcję, bo roczny koszt wywozu szamba i to wcale nie dużych ilości to ok. 2000 PLN.

  5. #1745

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym Pana Artura podpytać, co oznaczają stężenia w deklaracjach Sotralentz podane obok skuteczności oczyszczania, bo to jeden z nieopisanych żadną informacją parametrów?

  6. #1746
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Nie rozumiem Twojego pytania, stężenia to stężenia - oprócz poziomów redukcji podajemy także wielkości stężeń na odpływie z oczyszczalni.
    OK, postaram się jakoś wyjaśnić:
    Stężenie zanieczyszczeń mówi nam o ilości zanieczyszczeń w ściekach, jak widzisz wyrażonych w jednostkach masy (mg, g lub kg) przypadające na jednostkę objętości (dm3, m3) - czyli ile jest jeszcze zanieczyszczeń po oczyszczeniu np 1 m3 ścieków.
    W każdej deklaracji ważniejsze są wartości stężeń a wielkości redukcji. Owszem jak jeszcze wiesz co wpływało do oczyszczalni to jesteś w stanie policzyć co z niej będzie odpływać znając % redukcji.
    Mamy dobową ilość zanieczyszczeń jaka przypada na 1 RLM, znając zużycie wody możesz policzyć stężenie gdyż stężenie to:
    C = Łj/Q



    Cytat Napisał wal-ker Zobacz post
    Witam. Chciałbym Pana Artura podpytać, co oznaczają stężenia w deklaracjach Sotralentz podane obok skuteczności oczyszczania, bo to jeden z nieopisanych żadną informacją parametrów?
    Ostatnio edytowane przez ArturStadnik ; 26-02-2016 o 14:09

  7. #1747

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Nie rozumiem Twojego pytania, stężenia to stężenia - oprócz poziomów redukcji podajemy także wielkości stężeń na odpływie z oczyszczalni.
    OK, postaram się jakoś wyjaśnić:
    Stężenie zanieczyszczeń mówi nam o ilości zanieczyszczeń w ściekach, jak widzisz wyrażonych w jednostkach masy (mg, g lub kg) przypadające na jednostkę objętości (dm3, m3) - czyli ile jest jeszcze zanieczyszczeń po oczyszczeniu np 1 m3 ścieków.
    W każdej deklaracji ważniejsze są wartości stężeń a wielkości redukcji. Owszem jak jeszcze wiesz co wpływało do oczyszczalni to jesteś w stanie policzyć co z niej będzie odpływać znając % redukcji.
    Mamy dobową ilość zanieczyszczeń jaka przypada na 1 RLM, znając zużycie wody możesz policzyć stężenie gdyż stężenie to:
    C = Łj/Q
    jak rozumiem te stężenia są z jakiegoś notyfikowanego laboratorium ( z teego co wyczytalem w temacie, norma itp.) i chodzi mi o to, czy te stężenia to pojedynczy wynik, czy średnia z iluś pomiarów, najmniejszy, najwiekszy wynik jaki uzyskano? Bo chyba nie robi sie tak istotnych badan z jednej probki?
    I jakie jest standardowe/przeciętne Ł fosforu na 1 mieszkańca?
    Ostatnio edytowane przez wal-ker ; 26-02-2016 o 14:21

  8. #1748
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomi30

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    2

    Domyślnie argo

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Problemem z tą oczyszczalnią ARGO może być taki, że nie można znaleźć (ja nie mogłem) żadnych informacji na temat tejże. Jaki rodzaj złoża itd. Jedyne deklaracja producenta, ze jest przebadana wg norm (to co ja znalazłem). Z wyglądu przypomina biorocka (konstrukcyjnie/zasada działania nie mówię o disign) .
    Tez zastanawiam się nad zakupem oczyszczalni argo,siedzę w temacie od roku,czytam i czytam i problem coraz bardziej narasta.Generalnie zostawiłem sobie dwie opcje Argo lub indran.Mam szansę odprowadzić oczyszczone ścieki do rowu,ale mysle też postawić studnie chłonna.oczyszczanie ścieków w przypadku Argo to BZT7 88,70%,chZt 86,30%,zawiesina ogólna 94,40%,norma En 12566-3+A2:2013.Indran prezentuje się lepiej,ale zajmuje więcej miejsca.Poradźcie coś konkretnego.Jakoś te mechaniczno -biologiczne mnie nie przekonują ,a na Biorocka mnie nie stać poprostu.

  9. #1749
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Zgadza się, są to wyniki z laboratorium notyfikowanego z całego okresu badawczego, który trwa ponad 40 tygodni - średnia z wielu wyników.
    Najwyższy i najniższy wynik czego? Którego parametru?
    Ładunek jednostkowy fosforu na RLM to 1,8 g/dM

    Cytat Napisał wal-ker Zobacz post
    jak rozumiem te stężenia są z jakiegoś notyfikowanego laboratorium ( z teego co wyczytalem w temacie, norma itp.) i chodzi mi o to, czy te stężenia to pojedynczy wynik, czy średnia z iluś pomiarów, najmniejszy, najwiekszy wynik jaki uzyskano? Bo chyba nie robi sie tak istotnych badan z jednej probki?
    I jakie jest standardowe/przeciętne Ł fosforu na 1 mieszkańca?

  10. #1750
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Podajesz poziomy redukcji poszczególnych zanieczyszczeń - a jakie są konkretne wartości stężeń na odpływie? Pytałeś producenta ARGO czy INDRAIN?
    Rzekłbym, że poziomy redukcji BZT i ChZT na niezbyt wysokim poziomie - ciekawe jakie są rzeczywiste wyniki - to jest ważniejsze aniżeli poziomy redukcji.


    Cytat Napisał tomi30 Zobacz post
    Tez zastanawiam się nad zakupem oczyszczalni argo,siedzę w temacie od roku,czytam i czytam i problem coraz bardziej narasta.Generalnie zostawiłem sobie dwie opcje Argo lub indran.Mam szansę odprowadzić oczyszczone ścieki do rowu,ale mysle też postawić studnie chłonna.oczyszczanie ścieków w przypadku Argo to BZT7 88,70%,chZt 86,30%,zawiesina ogólna 94,40%,norma En 12566-3+A2:2013.Indran prezentuje się lepiej,ale zajmuje więcej miejsca.Poradźcie coś konkretnego.Jakoś te mechaniczno -biologiczne mnie nie przekonują ,a na Biorocka mnie nie stać poprostu.

  11. #1751

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Witam,

    Wtrącę się do Twojego posta. Biologia to też technika
    Ale taka troche dla mnie obca
    O Biohybrydzie czytałem i nie pisałem w sensie że ją preferuję albo ze ma największa pow złoża, po prostu porównałem dwa niejako bliźniacze produkty.
    Z tymi obliczeniami to tak sobie rozważam żeby wiedzieć jak oceniać poszczególne dane. Jedno mnie cieszy tzn. przeciążenia nie straszne
    A korci mnie żeby wybrać tani produkt z waszą pomocą zdiagnozować słabe strony i go podrasować. Ale problemem będzie ocena skuteczności podrasowania - nie zrobię badań wody w garażu, a zlecanie ich to też koszty.
    Co do aglomeracji, to mam daleko do cywilizacji więc nie ma tematu. Zresztą z ciekawości jest w opolskim jakaś aglomeracja ?
    pozdrawiam

  12. #1752
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Masz na myśli, że temu produktowi nie są straszne przeciążenia? Oj to bardzo się mylisz - po pierwsze mały osadnik - uśrednianie ładunku na średnim poziomie, pod drugie brak porcjowania ścieków - z osadnika do reaktora płyną ścieki grawitacyjnie. W domu spuścisz 100L to do osadnika dopłynie 100L, skoro nie ma porcjowania to do reaktora także popłynie 100L - i to jest własnie przeciążanie, reaktor nie otrzymuje w miarę równej dawki tylko raz tak, drugi raz inaczej, trzeci raz znów inaczej itp
    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    Jedno mnie cieszy tzn. przeciążenia nie straszne
    Odnośnie aglomeracji to chyba źle pojmujesz "aglomeracja" - to nie zawsze jest miasto, może to być gmina, kilka gmin, gmina + miasto itp. W Polsce jest dziś 1492 aglomeracje, w opolskim 39 aglomeracji.
    Napisz jaka gmina to Ci odpiszę czy to jest aglomeracja.

    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    Co do aglomeracji, to mam daleko do cywilizacji więc nie ma tematu. Zresztą z ciekawości jest w opolskim jakaś aglomeracja ?
    pozdrawiam

  13. #1753

    Domyślnie

    WItam,
    jeszcze raz powtórzę, nie jestem fanem Biohybrydy i na razie nie optuję za żadnym produktem. Uwaga o przeciążeniach jest na podstawie Twojej wypowiedzi o wynikach badań.
    O Aglomeracjach nie wiedziałem, mieszkam w gminie Turawa.
    Ile jest na rynku oczyszczalni z dozowaniem ścieków ? Actibloca widziałem
    Ostatnio edytowane przez Parago ; 27-02-2016 o 19:14

  14. #1754
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Spoko, spoko co do tej Biohybrydy - każdy kupuje to co dla niego najlepsze

    Widzisz, co do aglomeracji to Cię zaskoczę gdyż Twoja gmina czyli Turawa raz z gmina Łubniany tworzy wspólną aglomerację w której zgodnie z aktem prawa miejscowego - wartość dla celów informacyjnych zamieszkuje 15 748 RLM. Oznacza to nie inaczej to, że możesz zastosować tam oczyszczalnię dla aglomeracji od 15 000 - 99 999 RLM - załącznik nr 3 Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie jakości ścieków jakie należy spełniać przy wprowadzaniu ścieków do wód lub gruntów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dopuszczalne wartości stężeń aglomeracja - ścieki.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	348135

    Ścieki wprowadzane do wód lub gruntów dla Twojej aglomeracji nie powinny mieć wyższych stężeń jak:
    BZT5 - 15mgO2/dm3
    ChZT - 125mgO2/dm3
    Z.O - 35mg/dm3
    + obowiązkowo fosfor ogólny i azot ogólny:
    Nog - 15mgN/dm3
    Pog - 2mgP/dm3

    Odnośnie urządzeń z dozowaniem ścieków jest ich wiele - wszystkie SBR (nie tylko Actibloc), z naszych jeszcze BIO-DUO, SBHR, SBAR + cała konkurencja, która posiada dozowanie.
    Ważne aby teraz zwrócić uwagę oprócz dozowania także na wymagane parametry.

    pozdrawiam


    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    WItam,
    jeszcze raz powtórzę, nie jestem fanem Biohybrydy i na razie nie optuję za żadnym produktem. Uwaga o przeciążeniach jest na podstawie Twojej wypowiedzi o wynikach badań.
    O Aglomeracjach nie wiedziałem, mieszkam w gminie Turawa.
    Ile jest na rynku oczyszczalni z dozowaniem ścieków ? Actibloca widziałem

  15. #1755

    Domyślnie

    No proszę nie wiedziałem że mieszkam w aglomeracji
    W tabelce która wkleiłeś są podawane dwie wartości, stężenie maks lub stopień redukcji. Dobrze myślę że musi być spełniony jeden z tych warunków ?
    Zaraz się wezmę za porównania.
    pozdrawiam

  16. #1756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomi30

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z tego co dystrybutor zachwalał zostali laureatami GreenEvo w 2015r,co zresztą znalazłem na stronie Ministerstwa Srodowiska.A na rynek detaliczny weszli dopiero niedawno,bo głównie zajmowali się projektami większymi.Takze jedynie to przemawia ,ze można się nad tą oczyszczalnią zastanowić.A z minusów,bardzo niski wypływ,i krótki okres gwarancyjny ,tylko 2 lata,Indran daje 10 lat,ale Indran bardziej mi tu pod drenażówkę podchodzi.

  17. #1757
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Nie do końca jest tak jak piszesz. Poprosiliśmy jakiś czas temu o wykładnię Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej - własnie dotyczyło to interpretacji jak stosować te wytyczne. Było tam napisane, że może być ustalony minimalny procent redukcji zanieczyszczeń, pod warunkiem że zapewni on nie przekroczenie dopuszczalnych wartości zanieczyszczeń (podanych stężeń) w Rozporządzeniu.
    Dzięki temu zostały wyeliminowane sytuacje, kiedy osiągany na urządzeniach procent redukcji zanieczyszczeń nie zapewniał w odprowadzanych ściekach najwyższych dozwolonych wartości zanieczyszczeń.
    Wykładnia oparta jest na przepisach Prawa Wodnego.

    pozdrawiam




    Cytat Napisał Parago Zobacz post
    No proszę nie wiedziałem że mieszkam w aglomeracji
    W tabelce która wkleiłeś są podawane dwie wartości, stężenie maks lub stopień redukcji. Dobrze myślę że musi być spełniony jeden z tych warunków ?
    Zaraz się wezmę za porównania.
    pozdrawiam

  18. #1758

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Witam,

    Zgadza się, są to wyniki z laboratorium notyfikowanego z całego okresu badawczego, który trwa ponad 40 tygodni - średnia z wielu wyników.
    Idzie to jakoś zweryfikować? czy trzeba producentowi zaufać?

  19. #1759
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    W deklaracji właściwości użytkowych powinno być napisane - % redukcja oraz wartości stężeń.
    Raportów z badań raczej nikt nie wysyła, my także tego nie wpuszczamy w obieg, ale jak ktoś chce to nasz człowiek w terenie dysponuje raportami i jak ktoś chce tam spojrzeć to nie ma problemu - można się umówić i przejrzeć.
    Jak ktoś nie chce pokazać w deklaracji, nie chce pokazać na spotkaniu wtedy coś ma do ukrycia.


    Cytat Napisał wal-ker Zobacz post
    Idzie to jakoś zweryfikować? czy trzeba producentowi zaufać?

  20. #1760

    Domyślnie

    Cytat Napisał wal-ker Zobacz post
    Idzie to jakoś zweryfikować? czy trzeba producentowi zaufać?
    Zawsze trzeba zaufać producentowi.
    - że w szynce nie ma konserwantów,
    - że diesel nie dymi,
    - że oczyszczalnia wypuszcza wodę II klasy czystości.


Strona 88 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony