dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 93 z 249
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 4962
  1. #1841
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post

    Zauwaz, ze ani wybudowanie domu 200m2 zamiast 100m2 nie jest 2x drozsze, ani utrzymanie takich domow nie rozni sie o wspolczynnik 2.
    Popieram!
    Po 2 latach użytkowania przypędzisz do nas po kominek bo na ogrzewanie gazem zabraknie !
    Obecnie najczęściej budowane domy mają 140 metrów .
    Darek B

  2. #1842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Obecnie najczęściej budowane domy mają 140 metrów .
    Masz na te 140m jakieś dowody? Tyczę budynki i jakoś mam inne dane.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Po 2 latach użytkowania przypędzisz do nas po kominek bo na ogrzewanie gazem zabraknie ! .
    ale starczy parenaście tysięcy na twój kominek.... Już widzę jak po dwóch latach na swoim nowym domu gdzie nie planowali kominka w domu pędzą do Ciebie, co by nie mówić nie najtańszego w swoim fachu
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  3. #1843
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Popieram!
    Po 2 latach użytkowania przypędzisz do nas po kominek bo na ogrzewanie gazem zabraknie !
    Z tego co się orientuję to Pixis-a PC potrzebuje do funkcjonowania powietrze a nie gaz.

  4. #1844
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Popieram!
    Po 2 latach użytkowania przypędzisz do nas po kominek bo na ogrzewanie gazem zabraknie !
    Rozumiem, że szukasz klientów na forum ale nie pisz bzdur. Jeśli kogoś nie stać na ogrzanie domu gazem to tym bardziej nie stać go na kominek i bawienie sie* w salonie w palacza.

  5. #1845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    To czy dom jest duży, czy nie, to już inna sprawa, rodzina jest duza, i będzie jeszcze większa, ale to już inny temat.

    Czy użycie programu do OCZ jest dobrym rozwiązaniem do policzenia zapotrzebowania na energię?.

    Zgadzam się z tym, że rozmiar domu każdy sobie sam dopasowuje i nic do tego innym bo to nie ich wybór.
    Takie ganienie kogoś za wielkość domu pachnie mi komunizmem i próbą równania wszystkich w dół.
    To moja sprawa czy jeżdżę małym autkiem czy SUV-em lub Alfa Romeo i hipokryzją wykazuje się posiadacz alfy wytykający komuś wielkość domu.

    Mam u siebie 160 m2 + garaż 25 m2 i obecnie przy 2 dzieci dom jest już na styk, przy trzecim byłoby już ciasno - takie mam odczucia, podobnie wolę spore kombi niż małego sedana i jakoś na forach motoryzacyjnych nikt mnie nie gani, że mógłbym jeździć autem mniejszym, tańszym w utrzymaniu.

    Co do obciążenia cieplnego wstępnie możesz je obliczyć podstawiając dane pod linkiem:

    www.cieplowlasciwie.pl/start


    W celu dokładniejszego obliczenia zleć OZC choćby forumowiczowi Asolt - kosztuje to niewiele, a będziesz miał dokładnie obliczone i podane co i jak - na takiej podstawie najlepiej wybierzesz źródło ciepła.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1846
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Akurat ani jednego grzejnika w domu. Panowie, krytyka przyjęta, pewne założenia zrobiłem zanim rozpocząłem budowę.
    Czy dobre, to się okaże.
    Teraz pozostało mi obliczyć zapotrzebowanie na energię i zobaczyć czym grzać dom

    Pozdrawiam

    M.
    Ile masz m2? Mam prawie tak samo ocieplony dom takze moge conieco powiedziec o grzaniu

  7. #1847

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Az tak slabo interes idzie?
    Dziwisz się? W Krakowie zakazano trucia, reszta Polski też się obudzi za jakiś czas.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #1848
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zgadzam się z tym, że rozmiar domu każdy sobie sam dopasowuje i nic do tego innym bo to nie ich wybór.
    Takie ganienie kogoś za wielkość domu pachnie mi komunizmem i próbą równania wszystkich w dół.
    To moja sprawa czy jeżdżę małym autkiem czy SUV-em lub Alfa Romeo i hipokryzją wykazuje się posiadacz alfy wytykający komuś wielkość domu.

    Mam u siebie 160 m2 + garaż 25 m2 i obecnie przy 2 dzieci dom jest już na styk, przy trzecim byłoby już ciasno - takie mam odczucia, podobnie wolę spore kombi niż małego sedana i jakoś na forach motoryzacyjnych nikt mnie nie gani, że mógłbym jeździć autem mniejszym, tańszym w utrzymaniu.

    Co do obciążenia cieplnego wstępnie możesz je obliczyć podstawiając dane pod linkiem:

    www.cieplowlasciwie.pl/start


    W celu dokładniejszego obliczenia zleć OZC choćby forumowiczowi Asolt - kosztuje to niewiele, a będziesz miał dokładnie obliczone i podane co i jak - na takiej podstawie najlepiej wybierzesz źródło ciepła.
    Widać nie zrozumiałeś sentencji,co oczywiście nie dziwne
    Nie mam nic do wielkości domów ale wg mnie tylko idiota buduje jakiś tam nowy dom a potem narzeka że go "nie stać" na ludzkie ogrzewanie bez syfu w domu i "nie stać" go na utrzymanie tego domu i zmuszony jest grzać śmieciami.
    Czyż to nie kretynstwo ?
    Buduje się takie domy na które jest stać od początku do końca. Jak nie zrozumiałeś dalej to zamiast 250m2 ponad siły finansowe trzeba budować 200m2 i wtedy bez tych 50m2 będzie tego kogoś stać bez narzekań na cokolwiek.
    Czyż nie ?
    Tylko nie mów,że ludzie w nowych domach grzejacy węglem mają takie zboczenie i jara ich babranie się w syfie

    Apropo Alfy,mnie było stać na nią,na ciągle serwisy codzienne i kupiłem. Gdyby nie było mnie stać jezdzilbym maluchem
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-03-2016 o 09:13

  9. #1849
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ale jak widać ile ludzi tyle opinii.
    A ja myślałem, ze jest tylko jedna i jedynie słuszna opinia. Ciekawe, swojej nie wypowiem bo jest inna.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  10. #1850
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widać nie zrozumiałeś sentencji,co oczywiście nie dziwne
    To możne przypomnę:
    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Witam,

    stoję właśnie przed wyborem metody ogrzewania mojego domku. Ale podstawa to, żeby inwestycja nie kosztowała mnie majątek.
    Była prośba o doradzenie systemu ogrzewania, nic więcej, żadnych sugestii co do majętności portfela.
    Sam przecież napisałeś:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    OZC i sam odpowiesz sobie zadane pytania bo nikt tutaj nie jest czarnoksieznikiem i nie wie jakie Twój dom ma zapotrzebowanie na ciepło oraz jakie posiada obciążenie cieplne.
    I właściwie na tym się powinno skończyć to całe doradzanie, może nie co poszerzone co to jest OZC bo większość tu pytających nie wie co to OZC.
    Może trzeba spojrzeć na ludzi bez pryzmatu wielkości jego portfela, nawet gdy nie co przeinwestują. Po co ta napastliwość w stylu TB?
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 09-03-2016 o 10:50
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  11. #1851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Nie widziales chyba duzych domow, ktore stawiaja bogaci ludzie.
    Nie po to tez buduje sie dom, zeby za 5 lat stwierdzic, ze rodzinie jest ciasno.
    Punkt widzenia zależy od punkt siedzenia. Dzieci w wieku nastoletnim za przysłowiowe 5 lat z pewnością pójdą na "swoje". Nie przekona ich wielkość Twojego domu bo czasy domów wielopokoleniowych już dawno mamy za sobą.

    Wtedy wielu tutaj piszących (i raczej tych mniej zamożnych) pomyśli o sprzedaży swoich "wielkich domów" na rzecz bardziej kompaktowych.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 09-03-2016 o 11:20

  12. #1852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Punkt siedzenia często się zmienia.
    Kolega który pod Wrocławiem wybudował 400m2 (ogrzewanych miałem!) własnie się rozwodzi. Ciekawe komu i za ile sprzedadzą ten dom...

  13. #1853
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Punkt siedzenia często się zmienia.
    Kolega który pod Wrocławiem wybudował 400m2 (ogrzewanych miałem!) własnie się rozwodzi. Ciekawe komu i za ile sprzedadzą ten dom...
    Za 1/3 kosztów budowy i jeszcze się nasłuchają wybrzydzania ...
    Darek B

  14. #1854
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Masz na te 140m jakieś dowody? Tyczę budynki i jakoś mam inne dane.


    Od czasu jak przyszedł kryzys zdecydowana większość klientów budujących nowe domy ma właśnie w okolicach 140 metrów.... No ale może w naszych stronach budują się biedni.... przecież to okolice Warszawy...
    Darek B

  15. #1855
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Witam,

    Czytam tutaj wypowiedzi i w sumie dalej nie wiem. ale mówiąc o świadomości, to weźcie pod uwagę, że:
    1. dom ma być dwupokoleniowy (nie wiem w jakim wieku są tutaj forumowicze, ale ja jestem w wieku, gdzie niedługo - kwestia miesięcy,, będę się musiał zaopiekować rodzicami), stąd ta wielkość 235 m2
    2. Dom ustawiony według rózy wiatrów - od północy garaz i krótsza ściana (tylko jedno okno)
    3. zachód, południe, wschód - dom oświetlony dzięki oknom - (nie majć ocieplonego dachu (tylko deskowanie) - na zewnątrz -6 a wewnątrz (przy słońcu) +5 wewnątrz domu (nie mając żadnego ogrzewania) - może to tylko moja dobra wiara, ale było ciepło
    4. Podstawiłem dane do programu cieplowlasciwe.pl - wyszło mi dom typu B - 9,7kW - 74kwh/rok*m2 - ale nie odliczyłem powierzchni garażu w pełni izolowanego
    5. Biorąc pod uwagę ekonomiczne aspekty wyboru, mam również miejsce w domu na kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza

    6. Ach i jeszcze jedno, dla mnie optymalna temperatura w zimie to 18 max, a w sypialni 12 i mniej (w zimie spie przy otwartym oknie i z wyłączonymi grzejnikami)

    Pozdrawiam

    Maciek
    Ostatnio edytowane przez KolesMaz ; 09-03-2016 o 18:46 Powód: dodanie

  16. #1856
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Witam,

    Czytam tutaj wypowiedzi i w sumie dalej nie wiem. ale mówiąc o świadomości, to weźcie pod uwagę, że:
    1. dom ma być dwupokoleniowy (nie wiem w jakim wieku są tutaj forumowicze, ale ja jestem w wieku, gdzie niedługo - kwestia miesięcy,, będę się musiał zaopiekować rodzicami), stąd ta wielkość 235 m2
    2. Dom ustawiony według rózy wiatrów - od północy garaz i krótsza ściana (tylko jedno okno)
    3. zachód, południe, wschód - dom oświetlony dzięki oknom - (nie majć ocieplonego dachu (tylko deskowanie) - na zewnątrz -6 a wewnątrz (przy słońcu) +5 wewnątrz domu (nie mając żadnego ogrzewania) - może to tylko moja dobra wiara, ale było ciepło
    4. Podstawiłem dane do programu cieplowlasciwe.pl - wyszło mi dom typu B - 9,7kW - 74kwh/rok*m2 - ale nie odliczyłem powierzchni garażu w pełni izolowanego
    5. Biorąc pod uwagę ekonomiczne aspekty wyboru, mam również miejsce w domu na kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza

    6. Ach i jeszcze jedno, dla mnie optymalna temperatura w zimie to 18 max, a w sypialni 12 i mniej (w zimie spie przy otwartym oknie i z wyłączonymi grzejnikami)

    Pozdrawiam

    Maciek
    Pozycja nr6. to naprawdę hardcore. Jak dla mnie to jesteś Dziadek Mróz. Nie współpracujesz czasami z Mikołajem ?

  17. #1857
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    6. Ach i jeszcze jedno, dla mnie optymalna temperatura w zimie to 18 max, a w sypialni 12 i mniej (w zimie spie przy otwartym oknie i z wyłączonymi grzejnikami)

    Pozdrawiam

    Maciek
    Jaja se robisz ?
    Proponuję zatem postawić na placu zwykły namiot
    prof.Pawłowicz nie była Twoim harcmistrzem jak byłeś w zuchach ?
    Co na to Twoja żona ? Nie jesteś księdzem ?

    Mamy już tą "większość" co gada z efektem do polglowkow
    Sorki,ale dla mnie to czysty debilizm i od razu skojarzenie przyszło na wyborcę PIS.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-03-2016 o 20:23

  18. #1858
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Jaj sobie nie robię, po prostu w takich warunkach czuję się dobrze i dobrze się wysypiam. Zona się przyzwyczaiła, dodatkowy efekt to bliżej spimy razem,
    aby ilość ciepła pod kołdrą zwiększyć na m2.

    A co do wyboru grzania, to zapomniałem napisać, że wybór jest tylko pomiędzy gazem i pc.

    Pozdrawiam

    Maciek

  19. #1859

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Jaj sobie nie robię, po prostu w takich warunkach czuję się dobrze i dobrze się wysypiam. Zona się przyzwyczaiła, dodatkowy efekt to bliżej spimy razem,
    aby ilość ciepła pod kołdrą zwiększyć na m2.

    A co do wyboru grzania, to zapomniałem napisać, że wybór jest tylko pomiędzy gazem i pc.

    Pozdrawiam

    Maciek
    My również wolimy niższą (choć nie aż tak niską) nocną temperaturę w sypialni. Na noc zostawiamy mikrouchył w oknie, żeby osiągnąć okolice 18.5-19 C. Jeśli reszta domowników lubi takie temperatury to odpuść sobie i gaz i PC. Szkoda kasy na instalacje, pompy, kotły, odwierty etc.

    Na potrzeby C.W.U. i utrzymania temp dobowej użyj prądu i kabli grzewczych, a resztę uzyskasz z zysków bytowych. W większe mrozy, dla malkontentów czy gości temperaturę dociągniesz kominkiem lub kozą.

    ps. podawany aspekt ekonomiczny dla zaistnienia kominka z rozprowadzeniem ciepła przy wyborze PC / gazu jest bezzasadny. Mówimy tutaj o metrażu 230 m2 rozprowadzenie instalacji oraz docelowe skuteczne ogrzanie takiej kubatury z kominka zasilanego drewnem będzie kosztowne.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 10-03-2016 o 06:51

  20. #1860
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Ach i jeszcze jedno, dla mnie optymalna temperatura w zimie to 18 max, a w sypialni 12 i mniej (w zimie spie przy otwartym oknie i z wyłączonymi grzejnikami)

    Pozdrawiam

    Maciek
    Przy tych danych jakie podałeś to:
    za gaz zapłacisz ok. 3900 zł rocznie
    za prąd w kablach, zakładając ze kWh kosztuje 0,5 zł zapłacisz 8500 zł rocznie
    pompa ciepła przy COPie 3,5 za płacisz 2400 zł rocznie.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

Strona 93 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony