dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysio82

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Piątek
    Kod pocztowy
    99-122
    Posty
    7

    Domyślnie

    Koledzy u mnie sytuacja wygląda następująco. Jedna strop budynku ma grubszy strop ale mimo to montując sufit podwieszany umieściłem tam wełnę 10cm) tam gdzie strop jest grubszy wewnątrz pomieszczenie poniżej grubszego stropu jest wyraźnie cieplej. Wpadłem więc na pomysł żeby od strony poddasza ułożyć watę wszędzie tam gdzie strop jest cieńszy (myślałem o wacie 15cm) co o tym myślicie? Poddasza (dachu) całego nie ocieplałem bo to znaczna powierzchnia ok 700m2 i poddasze jest w zasadzie nieużytkowe. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #22

    Domyślnie

    Cześć, mam poniemiecki dom z cegły z konstrukcją stropu jak na obrazku. Planuję ocieplić strop. Jakieś podpowiedzi co do wypełnienia powierzchni między krokwiami? Górną warstwę muszą tworzyć płyty/deski bo strych jest użytkowy ("magazyn").

    Konstrukcja stropu od góry:
    deski
    legary
    belki wysokie na 25cm
    po środku belek legary i na nich deski (ślepa podłoga)
    deski
    do desek przykręcony regips (nie zaznaczałem go na szkicu)


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Feniks2012 Zobacz post
    Czy ocieplając strop na poddaszu nieużytkowym warstwą styropianu (np. 15-20cm) i wylewając na to 4-5cm betonu można obłożyć podwalinę (10cm) na której są słupy od więźby tym właśnie styropianem i zalać betonem? Co się stanie z podwaliną, do której nie będzie dostępu powietrza? Jak to wykonać prawidłowo?
    Mam podobnie. Ktoś podpowie, czy podwalinom może zaszkodzić zamknięcie?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo.s

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Czerwonka k/Sochaczewa
    Posty
    40

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysio82

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Piątek
    Kod pocztowy
    99-122
    Posty
    7

    Domyślnie

    W zasadzie to chciałem się dowiedzieć czy jeśli rozłożę folię na stropię ułożę na tym 25cm waty i przykryję to kolejną warstwą folii to czy ma to szanse spełniać swoją funkcję? Poddasze nie jest użytkowe nie chcę więc robić wylewki bo i tak nikt po tych chodzić nie będzie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    paroizolacja majątku nie kosztuje, nie ma co oszczędzać
    Dokładnie. przypadku, gdy wilgoć zacznie się ujawniać, koszty jej redukcji lub naorawy może być horrendalny. lepiej zainwestować na początku i spać spokojnie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony