dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dom drewniany szkieletowy pomorskie

    Witam, od jakiegoś czasu zastanawiamy się z mężem nad budową domu drewnianego A nie betonowego. Proszę pomóżcie podpowiedcie Ci co mają te domy drewniane. Czy jest to kosztowniejsze od betonowego czy też nie. My chcemy dom do 120 m2. Po waszych doświadczeniach moze ktos napisze jaki to moze byc koszt. Jeśli ktoś budował w okolicach Trójmiasta to macie firmy do polecenia.

  2. #2

    Domyślnie

    koszt takiego domu jest podobny jak murowanego, tyle że 300 tyś wydane na murowany nie osiągnie tych parametrów energooszczędności co drewniany. Podstawą to kompetentna firma!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    zgadzam się w 100% z przedmówcą Mnie kosztował od fundamentów do zamieszkania ok 260tys 100m2, firma stawiająca SSZ to Krygiel z Gdańska, stawia domy częściowo prefabrykowane. Ja jestem bardzo zadowolony
    Ostatnio edytowane przez Damian85 ; 03-04-2016 o 00:22
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  4. #4

    Domyślnie

    Super dzięki za odpowiedzi. A powiedz Damian85 jak długo trwało u Ciebie od fundamentów do wprowadzania. W jednym roku zrobiles wszystko? a jak jest z kanalizacja elekryka itp. Oni tez wszystko Tobie od razu robili czy byla to inna firma.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Czas to niecały rok, ale bardzo dużo sam robiłem.
    Fundamenty sam z pomocą taty zrobiłem(ok4tyg),
    firma Krygiel postawiła SSZ (zewnątrz dom był już szkończony w środku same patyki) (ok 20dni),
    cały środek wraz z instalacjami, ociepleniem itp robiłem sam , w weekendy brat przyjeżdżał do pomocy (ok7miesięcy)
    Wiem że firma ta zajmuje się budowami od A do Z , ale ja wolałem samodzielnie wszystko wykonywać i duuuuużo zaoszczędzić
    A samej firmy długo szukałem, rozmawiałem ze wszystkimi firmami na pomorzu, kilka odwiedziłem, jeździłem na place budowy i najbardziej spodobała mi się właśnie Krygiel ze względu na system budowy jak i cene
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony