dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie platforma dla niepełnosprawnych - cena

    Czy ktoś montował lub ma namiary na firmy zajmujące się montażem platform dla osób niepełnosprawnych do domków. Chodzi mi o jak najtańsze rozwiązanie problemu przemieszczenia osoby na wózku z parteru na poddasze (1 kondygnację). Jakie sa rozwiązana i ich koszty.
    Pozdrawiam
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    To z mojego, lokalnego, podwórka :

    http://www.radon.com.pl/windy1.html

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Może takie coś: LINK
    Nie mam pojęcia jakie ceny...
    Pozdrawiam
    Bartek

  4. #4

    Domyślnie Re: platforma dla niepełnosprawnych - cena

    Cytat Napisał agiszonek
    Czy ktoś montował lub ma namiary na firmy zajmujące się montażem platform dla osób niepełnosprawnych do domków. Chodzi mi o jak najtańsze rozwiązanie problemu przemieszczenia osoby na wózku z parteru na poddasze (1 kondygnację). Jakie sa rozwiązana i ich koszty.
    Pozdrawiam
    Montowali u znajomych.
    Winda z parteru na drugie pietro.Koszt cos kolo 30.000 PLN.
    Winda w budynku.Nawet calkiem fajnie jezdzi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam___ Zobacz post
    Montowali u znajomych.
    Winda z parteru na drugie pietro.Koszt cos kolo 30.000 PLN.
    Winda w budynku.Nawet calkiem fajnie jezdzi
    Cena windy dość wysoka. Odświeżam temat, bo też potrzebujemy jakiegoś rozwiązania do domu, choć kwota 30.000 złotych jest "nieco" powalająca. Znalazłem tańsze rozwiązanie, a mianowicie schodołaz http://www.schodolaz.pl/schodolaz-ga...erpa-n902.html. Czy ktoś uzywał / widział / słyszał / wie czy warto?

  6. #6

    Domyślnie

    mój ojciec zrobił windę zewnętrzną dola mojego brata (na wózku) z ...różnych resztek materiałów,trochę stalowych kątowników kupił. Winda jeździ już któryś rok z wysokiego parteru na dół, około 2 m wysokości (dom to kostka z lat 80-ych). Nie wiem,ile wynióśł materiał,ale na pewno bardzo niewiele,nie mieli dużego budżetu. To póki co pierwsza taka instalacja w mieście,całkowicie autorska,ale działa i to jak
    Też rozważali montaż profesjonalnej firmy,ale cena zwaliła z nóg, więc ojciec zrobił sam (bez projektów!! itym podobnych fajerwerków) - robił to pierwszy raz.
    Czyli...da się

  7. #7

    Domyślnie

    Aż mi się wierzyć nie chce, że ktoś zrobił taką windę samemu. Nie wiem, może tylko mi się wydaje że to takie trudne.
    Temat może stary, ale nadal w wielu miejscach brakuje takich wind, zjazdów, podjazdów. Ciągle zastanawiam się dlaczego tak jest, skoro większość producentów sprzętu medycznego współpracuje z PFRONem. [SPAM] No i też mają podpisaną umowę z PFRONem. Zawsze można złożyć wniosek o dofinansowanie. Szkoda, że tak mało dba się o tą grupę społeczną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2016 o 19:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony