dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 94
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1874
  1. #1021
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    do 140 m2 Vitodens 222-W będzie wystarczający możesz też zerknąć na półke niżej czyli na Vitodensa 111-W zasobnik ten sam, wymiennik spaliny woda prawie identyczny
    główna różnica to zakres modulacji VD222 od 1,8 kW VD111 od 6,5 oraz automatyka
    I zapomnialaes o tym ze setki maja tylko jedna krzywa grzewcza, i ustawic to pod konoretny dom jest prsktycznie niemozliwe, wlasnie z tym walcze :/

    Jezeli chodzi o komoaktowy wymiar to podajze immergas victorix czy jakos tak sie pisze ma 24cm glebokosci

  2. #1022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samick Zobacz post
    Witam
    Zastanawiam sie nad wyborem pieca do domu 120 metrów + garaz 20 metrów w ktorym jest podlogowka na parterze i w lazience na pietrze reszta to grzejniki . Czy vitodens 222-w da rade z ciepla woda i ogrzewaniem?
    Niestety miejsca na piec jest też mało ( w łazience na parterze ) dlatego zalezy mi też na tym zeby piec miał jak najmniejsze wymiary szczególnie głębokość i był wiszący.
    Z tego co znalazłem ten vitodens ma 48 cm głębokości.
    Czy są inne podobne piece które dadzą rade a będą miały choć troszkę mniejsza głębokość np Buderus?
    Pozdrawiam
    Witam!
    Rozważał Pan w swoim przypadku indywidualne sterowanie dwoma niezależnymi strefami grzewczymi? Jeżeli chcemy to osiągnąć, musimy wykonać dwa niezależne obiegi grzewcze. Prawdopodobnie w Pana przypadku konieczna będzie zmiana instalacji CO, żeby rozdzielić obiegi grzewcze na "parter" i "piętro". Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie ustawienie niezależnie temperatury na każdej kondygnacji i w momencie kiedy temperatura na parterze zostanie osiągnięta (przy zastosowaniu termostatu pomieszczenia) obieg grzewczy na jednej kondygnacji zostanie wyłączony (np. parter), a układ grzejnikowy (piętro) dalej będzie pracował.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    jedna krzywa ale można ją przesunąć równolegle i doposażyć w sterownik w pomieszczeniu i to wystarczy
    Twoim zdaniem konkretnie jakie zadsnie bedzie pelnil ten sterownik w pokoju?

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam, chętnie Ci pomogę, ale na początku - podstawowa rzecz - na jakiej podstawie moc kotła szacuje hydraulik a na jakiej ty?

    To nowy dom? Robiłeś OZC?
    szkoda ze mnie pan nie uprzedzil ze wchodzi nowy vitodens 200 W 2,6-26 Kw, model B2HB...pare dni temu kupilem ten 5,2-26 Kw..., roznica spora minimalnej mocy...

  5. #1025
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    pilnuje żeby nie było przegrzewów i umożliwia ustawienie przedziałów czasowych centralnego i ciepłej wody
    W setce nie masz mozliwosci ustawiania przedzialow czasowych grzania cieplej wody, mozesz miec najlepsiejszy sterownik ale oiec tego nie obsluzy. Przy pogodowce jedynie to przegrzewanie wchodzi w gre ale i tak ogrzewanie chodzi na minimalnym parametrze, takze nawet jak napalisz w kominku to piec bedzie chodzil. Takze i tak zle i tak niedobrze. Setka ma tak ubogie sterowanie ze tak naprawde nic z tym nie zrobisz

  6. #1026

    Domyślnie

    mam pytanie odnosnie instalacji z kotlem vitodens 200w.. bede mial dwa obiegi grzewcze, piwnica i pietro grzejniki oraz parter podlogowka, a pytanie jest: co mi da a czego mi nie da ewentualny mieszacz na obiegu z grzejnikami?, bedzie sprzeglo i mieszacz na podlogowce oczywiscie

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    człowieku udaj się na szkolenie to może będziesz więcej wiedział i nie będziesz innych wprowadzał w błąd. Są sterowniki pokojowe do VD100 i VD111 potrafiące sterować centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą. Są też sterowniki, do tych samych kotłów, potrafiące obsłużyć 2 obiegi grzewcze (w tym jeden bezpośredni a jeden z mieszaczem) z dowolnie ustawianą krzywą grzewczą (i kąt i przesunięcie) dla obu obiegów.
    Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza
    Jakby co mam taki zestaw http://m.ceneo.pl/23036710

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    mieszacz spowoduje że będziesz mógł uzyskać na grzejnikach właściwą temperaturę na początku i końcu sezonu grzewczego. I jedynie zastosowanie obiegów z mieszaczem powoduje, że oba obiegi są od siebie nieżalezne.

    Oczywiście można grzejniki zrobić na obiegu bezpośrednim (bez mieszacza) ale wtedy należy zastosować głowice termostatyczne na grzejnikach by zabezpieczyć się przed przegrzewaniem na początku i na końcu sezonu grzewczego.
    dziekuje za odpowiedz i wyjasnienie, a co wg Pana jest lepszym rozwiazaniem? warto dolozyc ten mieszacz do obiegu grzejnikow?, moj instalator zaklada mieszacz afriso na podlogowke z silownikiem i rozumiem ze do tego bede musial dokupic zestaw uzupelkniajacy mieszcza viesmann zeby tym sterowac?

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze .... Osobiście przy kotle Vitodens by sobie darował mieszacz dla obiegu grzejnikowego, aż tak dużego dyskomforu nie będzie
    dzieki, a czy dobrze rozumiem sytuacje z tym mieszaczem afriso na podlogowce i zestawem uzupelniajacym mieszacza viesmann?

  11. #1031
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    szkoda ze mnie pan nie uprzedzil ze wchodzi nowy vitodens 200 W 2,6-26 Kw, model B2HB...pare dni temu kupilem ten 5,2-26 Kw..., roznica spora minimalnej mocy...
    A pytał Pan o konkretną moc? Nie zauważyłem chyba pytania, albo coś mi umknęło. Staram się informować na bieżąco i odpowiadać na wszystkie pytania
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A pytał Pan o konkretną moc? Nie zauważyłem chyba pytania, albo coś mi umknęło. Staram się informować na bieżąco i odpowiadać na wszystkie pytania
    No wlasnie roztrzasalem czy 19 czy 26 kw ze wzgledu na moce minimalne a teraz wzialbym i 35 kw bo ma okazuje sie ze ma moc minimalna 1,9 kw no ale pospieszylem sie pare dni i lipa bede sie meczyl z piecem 5.2 kw

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza
    ??

  14. #1034
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    No wlasnie roztrzasalem czy 19 czy 26 kw ze wzgledu na moce minimalne a teraz wzialbym i 35 kw bo ma okazuje sie ze ma moc minimalna 1,9 kw no ale pospieszylem sie pare dni i lipa bede sie meczyl z piecem 5.2 kw
    Na szczęście to kocioł kondensacyjny i pracuje w bardzo szerokim zakresie mocy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1035

    Domyślnie

    Bzdura.
    Nawet w normowo budowanym domu kocioł o mocy minimalnej rzędu 5kW to znacznie za duży kocioł. Jeżeli będzie sterowany czystą pogodówką to taktowanie zapewnione na 100%. Może za wyjątkiem mrozów minus kilkanaście stopni.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #1036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    bzdury to ty piszesz, jeśli instalacja będzie prawidłowo zaprojektowana (będzie miała właściwy zład wodny) nie będzie taktowania. Dodatkowo Vitodensy 200 i 300 posiadają dynamiczną pauzę ograniczająca jeszcze taktowanie.

    Trzeba tylko trochę wiedzy a nie wmawianie klientom że cienkie rurki i grzejniki z mała ilością wody to najlepsze rozwiązanie. Niestety jest dokładnie na odwrót.
    Jezeli budynek ma projektowe obciązenie cieplne ponizej 5 kW ) a jest takich domów coraz wiecej to jakim cudem nie bedzie taktowania dla temp. ok. 0 oC (takich dni w sezonie grzewczym jest najwiecej) gdy obciązenie cieplne bedzie na poziomie ok 2-2,5 kW a moc minimalna kotła to 5 kW? co da prawidłowe zaprojektowanie, czy prawidłowosc to własciwa wielkosc zładu czy tez dopasowanie mocy grzejników podłogowch lub innych do obciązenia cieplanego danego pomieszczenia?

  17. #1037

    Domyślnie

    Gdyby przyjąć, że instalacja opiera się tylko na OP bez żadnych siłowników, to faktycznie taktowanie będzie "małe" - tak ze 40 razy na dobę......
    A co, jeśli instalacja jest oparta na grzejnikach i głowice choć minimalnie zaczną się przymykać, ograniczając przepływ? startów zrobi się nawet kilka razy więcej...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    po pierwsze trzeba rozróżnić taktowanie od pracy 0/1, taktowanie to jest wtedy gdy cykl pracy i cykl przerwy to np minuta albo mniej.
    Czym sie rózni taktowanie od pracy 0/1 jezeli taktowanie to cykl ponizej minuty, a 0/1 np 1min i 1 sek? Czy nie jest wazne ile jest załączen na dobę. Jezeli moc minimalna jest najmniejszą mozliwą to wiadomym jest ze przy wiekszej mocy minimalnej ilosc ząłaczen będzie wieksza, nie ma zganiac na nieprawidłową instalację. Moc minmalna powinna byc dostosowana od projektowego obciązenia cieplnego budynku

  19. #1039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    widzę, że marketing działa rewelacyjnie.... jak najniższa moc minimalna to potrzeba producenta kotła. Moda na coraz mniejsze urządzenia wymusiła konstrukcję wymienników w których praktycznie niema wody instalacyjnej i aby nie doprowadzić do jego zniszczenia do wieszaków montowane są pompy i zmniejszana jest moc minimalna.
    W prawdziwym kotle jest dużo wody, wtedy nie trzeba montować pompy kotłowej, sprzęgła hydraulicznego, moc minimalna wynosi 60% mocy max i nie trzeba się wtedy martwić o taktowanie.
    Jezeli modą jest budowa domów o małym lub bardzo małym projektowym obciązeniu cieplnym to producenci kotłow gazowych podązają za tą modą, nie tylko zresztą kotłow gazowych , równiez i pomp ciepła i kotłow na paliwo stałe (chociaz ich czas dobiega do konca). Do podłogówki nie trzeba montowac pompy kotłowej, która jest jest pompą obiegową? pierwsze slyszę, co do sprzegła to nie zawsze jest potrzebne, ale gdy instalacja rozbudowana a parametry pompy kotłowej za slabe to nie ma innego wyjscia. Tak na marginesie to kotły gazowe kondensacyjne powoli staną sie przezytkiem, przyszlosc to energia elektryczna w wszelkich postaciach, gaz do zakładów chemicznych lub elektrowni gazowych, tak jak wegiel co juz teraz widac.

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie mojego kotła, dzisiaj powyłączały się pompy obiegowe. Rozumie, że jest tak ciepło na zewnątrz , że to normalne. Ale ponieważ pierwszy raz coś takiego widzę wolę się dopytać. Wyświetlacz pieca oczywiście działa.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 52 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony