dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 275 z 330
Pokaż wyniki od 5.481 do 5.500 z 6591
  1. #5481

    Domyślnie

    Witam
    Jako że jeszcze nie mam pieca gazowego, ale się przymierzam, chciałbym się dowiedzieć czy też grzanie podłogi stałą temperaturą przez 24h, nie jest bardziej ekonomiczne ?
    Pytam, dlatego że użytkuje piec na ekogroszek i z moich obserwacji u tak wynika.

  2. #5482

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Oczywiście, i bez przesady, każdemu według potrzeb . Ale, ..... nie mówimy tu przecież o tysiącach złotych. Nie wiem jak byłoby u mnie, gdybym nie kupił CARa, i ile bym zaoszczędził na CWU (raczej nic) , bo u mnie CWU, nie pracuje od tylko 24 do 5 rano (jest 5 osób w różnym wieku, różnym stylu życia) , jednak sa ludzie którzy grzeją zasobnik 2x na dobę przez 2 godziny i to im wystarcza i takie nastawy są im przydatne . Uważam także , ze wiecej do "gadania" w sprawie ekonomi(zużycie gazu) , ma czas cyrkulacji. Podsumowując jednak cenę dedykowanego CARa (przewodowego) i pozostałych sterowników dostępnych na rynku, jest to wydatek około +250PLN. Myślę, ze warto sie nad tym pochylić, jeśli chce sie sterować temp. pokojową, bo zyskuje się dodatkowe opcje, oraz nie trzeba biegać do kotłowni aby zmienić nastawy albo sprawdzić temperatury wewnętrzne /zewnętrzne, zasilania itd. .
    Powiem tak. Chciałbym po podłączeniu kotła zapomnieć o czymś takim jak czasowe dogrzewanie cwu. Woda dla mnie ma być ciepła o każdej porze doby. Moje rozumowanie jest takie: pobieram ciepłą wodę kiedy popadnie a kocioł ma ją dogrzać jeśli nastąpi określony spadek temperatury. Popraw mnie jeśli się mylę. Planuję zasobnik 160 litrów.

  3. #5483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Powiem tak. Chciałbym po podłączeniu kotła zapomnieć o czymś takim jak czasowe dogrzewanie cwu. Woda dla mnie ma być ciepła o każdej porze doby. Moje rozumowanie jest takie: pobieram ciepłą wodę kiedy popadnie a kocioł ma ją dogrzać jeśli nastąpi określony spadek temperatury. Popraw mnie jeśli się mylę. Planuję zasobnik 160 litrów.
    Mam podobne zdanie. Straty postojowe kotła na poziomie 1-1,5 kWh/doba to nie jest coś z czym warto jakoś specjalnie walczyć. I tak będą występować. A ich zmniejszenie w nocy poprzez brak dogrzewania kotła da moze 2-3 zł oszczędnosci miesięcznie.
    Bardziej istotny z punktu widzenia oszczędzania jest temat cyrkulacji CWU

  4. #5484

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Powiem tak. Chciałbym po podłączeniu kotła zapomnieć o czymś takim jak czasowe dogrzewanie cwu. Woda dla mnie ma być ciepła o każdej porze doby. Moje rozumowanie jest takie: pobieram ciepłą wodę kiedy popadnie a kocioł ma ją dogrzać jeśli nastąpi określony spadek temperatury. Popraw mnie jeśli się mylę. Planuję zasobnik 160 litrów.
    Moim zdaniem, prawidłowe podejście do sprawy. Niektórzy jefnak szukają wszędzie oszczędności.
    Ja tez nie jestem zwolennikiem narzucania sobie i innym domownikom sztywnych ram i wymuszania zminy trybu życia, doposowywania sie do domu.
    Utrzymujac niską histerezę na CWU, mozna utrzymywać w zasobniku niższą temp. wody, wtedy także straty są mniejsze.

  5. #5485

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Mam podobne zdanie. Straty postojowe kotła na poziomie 1-1,5 kWh/doba to nie jest coś z czym warto jakoś specjalnie walczyć. I tak będą występować. A ich zmniejszenie w nocy poprzez brak dogrzewania kotła da moze 2-3 zł oszczędnosci miesięcznie.
    Bardziej istotny z punktu widzenia oszczędzania jest temat cyrkulacji CWU
    Cyrkulacji nie będę robił, gdyż nie jest aż tak potrzebna. Odległości, które musi przebyć woda są u mnie niewielkie. Ale przy cyrkulacji, tak jak piszesz, trzeba przemyśleć sprawę okien czasowych. Pozdrawiam.

  6. #5486

    Domyślnie

    Mam mały zbiornik (pojemność wodna 95l) i kocioł bardzo często chciałby go dogrzewać. Wole go nagrzać raz a dobrze wtedy kiedy potrzeba. Jak ktoś w ciągu dnia umyje ręce w wodzie 30-35 stopni to nic mu się nie stanie. Przychodzi wieczór to wody jest pod dostatkiem. Każdy ma jak woli.

    Co do CAR'a - fajny dla osób które nie lubią kombinować w ustawieniach. Nastawiamy jaką chcemy temperaturę i on jakoś magicznie ustali temperaturę czynnika. Mam wrażenie, że wtedy nie patrzy w ogóle na temperaturę zewnętrzną.

  7. #5487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Question

    w ostatnich tygodniach mam wieli misz-masz w kwesti wyboru pieca kondensacyjnego..


    na pocztem nastaiwlem sie na produkty Viessmanna

    pózniej w wyniku wielu rozmów miłym okiem spoglądałem na produkty Immergas


    ostatnio dowiedziąłem się, że

    W Vitodens jest nadzór nad spalaniem - Lambda a więc w płeni automatyczna kontrola jakości spalania. W VictriX jest opisany "układ kontroli spalania" ograniczający się do ręcznej kalibracji.

    VictriX ma czujnik zewnętrzny jako opcję i możliwość ustawienia 9 krzywych grzewczych różniących się pochyleniem. Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom.





    Czy faktycznie z tym recznym ustawianiem spalania w VictriX jest spory problem ?


    Co w praktyce oznacza iż "Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom" ??

  8. #5488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ze sterownikiem CAR W Immergasie tez mozna regulować nachylenie krzywych (jest ich wtedy wiecej, bo chyba około 90), no i offset (poziom)

    Kontrola spalania ? Wątpię, żeby kogos z użytkowników to interesowało i miało jakiś wpływ rachunki
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #5489
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Witam,zapytam wprost.bo mam awarię i zimno-jeśli nie mój Schafer dwufunkcyjny 32kW,to co???Wysiadł elektrozawór,nowy to 3tys-może więc lepiej jakis nowy kocioł?
    Ten mój jest chyba przewymiarowany,mogę mieć chyba 27kw.Podpowiecie coś bez bicia?270 stron mnie przestraszyło trochę))Pozdrowienia

  10. #5490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ten Schafer to chyba nie kondensat? Masz możliwość odprowadzania skroplin z kondensata.?
    Może warto pomyśleć o kotle jednofunkcyjnym + zasobnik?
    Przy 2funkcyjnym kotle liczy sie ilość potrzebnej cieplej wody na minutę.
    Np taki Vaillant VCV 30kW daje ok 14,5 litra.
    Termet Ecocondens Glod 25kW daje 13 litrów.
    Jeśli masz np 2 łazienki to obie wartości mogą być za małe gdy 2 osoby zaczną używać ciepłej wody

  11. #5491
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Zbigor,dziękiJestem pod presją,szukamy na parę frontów-może allegro może naprawa szybka?Z serwisem nie tak lekkoPróbujemy
    Siwa blondyka wylazła ze mnie-mam Schafer DOMOGAS DGE-1X,z zasobnikiem120l;zawór trójdrogowy z priorytetem ciełej wod.yGrzeje 3 kondygnacje+piwnica na niezamarzanieTen kocioł sobie radził 20lat lazienki 3-szybki prysznic nie dawal kolizji.Na wanny możemy poczekać kilka minut,nauczylimy się mijać,4 osoby -pogodzimy się
    Im starszy model kotla,tym droższe części zamienne,tak to działa

  12. #5492
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    daj spokój z tym kotłem. Nie reanimuj trupa.
    Ja w listopadzie wymieniłem kocioł kombi Domgaz 40kW z 1990 roku na kondensata 22kW + zasobnik120 litrów. Grzeje 2 kondygnacje ok 180m2 + piwnica bo tam idą rury.
    Zupełnie inny komfort i zużycie gazu.
    W starym kotle zasobnik był tak zakamieniony że moc 40kW wystarczała na obsługę 1 łazienki.
    Teraz jest zdecydowanie lepiej i co ważne taniej.
    Zainwestuj w kondensata 20-25kW + zasobnik 140-150 litrów.
    najtańsza opcja to Termet Ecocondens + jakiś zasobnika Galmet czy podobny.
    Być może będzie koniecznosć przerobienia instalacji CO jeśli jest otwarta.

  13. #5493
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze razPoslucham))Najgorsza ta presja,zima...I jaki nick taki portfel)))
    Wiem pogrążę sie,a co mi tam,rozzśmieszę Cię,ale posluchałam wczoraj pana w sklepie-kupiłam sobie na kilka dni podgrzewacz wody:"ten powinien wystarczyć do mycia" ,domyslasz Się,gdzie go mogę wsadzić?
    Ciepło pozdrawiam z chlodnego domu.

  14. #5494
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prababka Zobacz post
    upiłam sobie na kilka dni podgrzewacz wody:"ten powinien wystarczyć do mycia" ,domyslasz Się,gdzie go mogę wsadzić?
    .
    Domyślam się.... na OLX . Przynajmniej odzyskasz cześć kasy.
    btw
    Oprócz Termeta przemyśl też DeDietricha od paru osób słyszałem że mają dobry serwis oraz Immergas - mają 5 lat gwarancji.

  15. #5495
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Myśle...
    Ty zadziałales w listopadzie,my wtedy myslenie przedłuzyliśmy sobie do wiosny....No to mamy
    Dzękuję

  16. #5496

    Domyślnie

    Witam ,mam zamiar zakupić kocioł kondensacyjny 1 funk Junkers .Cerapur smart zsb 14 c + zasobnik 100l (Biawar ?)
    Dom ok 130mkw blizniak ,nowe okna ,ocieplony dach ,sciany ,podłoga .Kaloryfery przewymiarowane do kondensatu wg. kalkulatora Purmo.
    Brak podłogówki i cyrkulacji.Instalacja prosta trójnikowa .
    Czy tej mocy (14kW ) kocioł wystarczy do ogrzania domu i zasobnika ?
    Czy kocioł 14kW może współpracować z zasobnikiem z wężownicą o mocy 32kW ?
    Dzieki za poradę .
    A może lepiej Beretta Mynute Green 15 kw ?
    Serwis podobnie jak Junkers niedaleko .

  17. #5497

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek1965 Zobacz post
    Witam ,mam zamiar zakupić kocioł kondensacyjny 1 funk Junkers .Cerapur smart zsb 14 c + zasobnik 100l (Biawar ?)

    Dom ok 130mkw blizniak ,nowe okna ,ocieplony dach ,sciany ,podłoga .Kaloryfery przewymiarowane do kondensatu wg. kalkulatora Purmo.
    Brak podłogówki i cyrkulacji.Instalacja prosta trójnikowa .
    Czy tej mocy (14kW ) kocioł wystarczy do ogrzania domu i zasobnika ?
    Czy kocioł 14kW może współpracować z zasobnikiem z wężownicą o mocy 32kW ?
    Dzieki za poradę .
    A może lepiej Beretta Mynute Green 15 kw ?
    Serwis podobnie jak Junkers niedaleko .
    Na 180 metrów podłogówki zamawiam Immergasa victrix 12 erp, zcwu 160 litrów.

  18. #5498
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    w ostatnich tygodniach mam wieli misz-masz w kwesti wyboru pieca kondensacyjnego..


    na pocztem nastaiwlem sie na produkty Viessmanna

    pózniej w wyniku wielu rozmów miłym okiem spoglądałem na produkty Immergas


    ostatnio dowiedziąłem się, że

    W Vitodens jest nadzór nad spalaniem - Lambda a więc w płeni automatyczna kontrola jakości spalania. W VictriX jest opisany "układ kontroli spalania" ograniczający się do ręcznej kalibracji.

    VictriX ma czujnik zewnętrzny jako opcję i możliwość ustawienia 9 krzywych grzewczych różniących się pochyleniem. Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom.

    Czy faktycznie z tym recznym ustawianiem spalania w VictriX jest spory problem ?

    Co w praktyce oznacza iż "Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom" ??
    Co do informacji o Vitodensie i o regulatorze wszystko się zgadza.
    Odnośnie krzywych grzewczych to na przykładzie:
    Załóżmy, że układ krzywych grzewczych dotyczy sytuacji, kiedy zadaną temperaturą pomieszczenia jest np. 20°C. Jeśli komuś to nie odpowiada i chce mieć np. 22°C, musi zażądać od kotła odpowiednio intensywniejszego grzania wody w całym zakresie temperatury zewnętrznej. Służy temu parametr opisywany w instrukcjach obsługi regulatorów jako przesunięcie krzywej grzewczej (ma on zazwyczaj wartość od -15 do +15°C albo – czysto poglądowo – np. od -10 do +10).
    Najwłaściwsze ustawienie krzywej grzewczej zazwyczaj wymaga kilku podejść – metodą prób i błędów. Instalator może pomóc, ale to zadanie zwykle spoczywa na użytkowniku kotła .
    Nastawy fabryczne czy też dokonane przez instalatora najlepiej skorygujemy sami, bez wzywania fachowców. Otóż na początku sezonu grzewczego, gdy na dworze jest chłodno, zmieniamy przede wszystkim przesunięcie krzywej grzewczej – to ono ma bowiem większy wpływ na temperaturę w mieszkaniu. Z kolei podczas mrozów korygujemy nachylenie krzywej grzewczej, bo właśnie ten parametr ma wtedy decydujące znaczenie dla temperatury w pomieszczeniach i naszego komfortu cieplnego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #5499

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    w ostatnich tygodniach mam wieli misz-masz w kwesti wyboru pieca kondensacyjnego..


    na pocztem nastaiwlem sie na produkty Viessmanna

    pózniej w wyniku wielu rozmów miłym okiem spoglądałem na produkty Immergas


    ostatnio dowiedziąłem się, że

    W Vitodens jest nadzór nad spalaniem - Lambda a więc w płeni automatyczna kontrola jakości spalania. W VictriX jest opisany "układ kontroli spalania" ograniczający się do ręcznej kalibracji.

    VictriX ma czujnik zewnętrzny jako opcję i możliwość ustawienia 9 krzywych grzewczych różniących się pochyleniem. Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom.





    Czy faktycznie z tym recznym ustawianiem spalania w VictriX jest spory problem ?


    Co w praktyce oznacza iż "Vitodens ma możliwość reglowania krzywych grzewczych w dwóch płaszczyznach pochylenie i poziom" ??
    Bierz Immergasa. 5 lat gwarancji! Viessman jest przereklamowany!

  20. #5500

    Domyślnie

    zmieniam ogrzewanie na gazowe w mieszkaniu w starym budownictwie ocieplone .
    około 70m2 wszędzie podłogowe ogrzewanie plus w łazience grzejnik .
    jeżeli jest to bardziej ekonomiczne to może być do tego bojler do cwu w domu 3 osoby
    jaki kocioł byście polecali .
    mieszkanie jest dopiero w pierwszej fazie remontu czyli rozwałka.
    Ostatnio edytowane przez sibik ; 07-04-2016 o 14:03

Strona 275 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony