dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kostka granitowa - opinie uzytkowników

    Witam,

    jest trochę na forum tematów o kostce granitowej ale większość nie zawiera opinii osób, które ją faktycznie posiadają. Dlatego jeśli jest ktoś kto posiada kostkę granitową najlepiej dłużej niż 1-2 lata proszę o opinię jak wygląda sprawa jej użytkowania - czy po takim okresie nie zamienilibyście jej na kostkę betonową, która ma ten plus że jej powierzchnia jest prosta?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Remontowy

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nietstey o kostkę trzeba dbać u nas już po dwóch latach wyrósł pomiędzy mech i trzeba ją czyścić

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziutor Zobacz post
    Witam,

    jest trochę na forum tematów o kostce granitowej ale większość nie zawiera opinii osób, które ją faktycznie posiadają. Dlatego jeśli jest ktoś kto posiada kostkę granitową najlepiej dłużej niż 1-2 lata proszę o opinię jak wygląda sprawa jej użytkowania - czy po takim okresie nie zamienilibyście jej na kostkę betonową, która ma ten plus że jej powierzchnia jest prosta?

    Ja użytkuję kostkę granitową od wielu lat, ani razu nie połamałem sobie kończyn chodząc po niej . Odśnieżanie nie jest kłopotliwe, można łopatą do śniegu albo miotłą z plastikowymi włosami. W lecie zero kłopotów, fugi lubią zarosnąć mchem w miejscach mniej nasłonecznionych .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Markon33

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moim zdaniem kostka granitowa jest dobrym i trwałym materiałem ale nie jeste tak efektowna jak inne kostki betonowe czy brukowe

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    ..., fugi lubią zarosnąć mchem w miejscach mniej nasłonecznionych .
    Mech w kostce granitowej nadaję jej specyficznego uroku, klimatu.
    Kwestia gustu.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuziaaa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    bielsko-biała
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witaj, trafiłam na forum bo szukam informacji na temat krawężników , mam bardzo duży podjazd będę potrzebowała około 200 Mb krawężnika w chwili obecnej nie stać mnie na kostkę , ale chciałabym przygotować grunt i już zrobić opaskę z krawężników nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakiej wielkości maja być te krawężniki znalazłam 6x18 te były najtańsze ...Ale czy dobre to jest normalny podjazd koło domu jednorodzinnego , potem ....kiedyś kostka 8cm , a teraz poprostu granitowy tłuczeń i kliniec na geowlokninie ....ma to sens

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.294

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Sam tak się zastanawiam, ale nad zrobieniem opaski wokół domu i zrobiebie zarysu kostką(krawężnika).
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam taka opaskę z kostki granitowej

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na kostkę granitową ale teraz żałuję bo brukowa wygląda zdecydowanie ładniej

  10. #10

    Domyślnie

    a jak walory uzytkowe poza estetycznymi?

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilan Zobacz post
    Ja zdecydowałam się na kostkę granitową ale teraz żałuję bo brukowa wygląda zdecydowanie ładniej
    Ktoś tu sobie żartuje .... albo ....
    Beton kolorowany po kilku latach wygląda na wypłowiały.. pościerany... uszkodzony od SOLI która wwozimy na kołach .... same plusy....
    Darek B

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mnie zastanowiło dlaczego producent kostki betonowej z "posypką" oraz wykonawcy nie zalecają mycia takiej kostki myjką ciśnieniową? Najlepiej myć wodą ze szlaucha. Czyżby następowało odpadanie posypki? Beton to mieszanina posiadająca mikropęknięcia, które powstają w wyniku skurczu betonu w trakcie wiązania. Zawsze będzie to droga wnikania wilgoci i soli. Z biegiem lat będzie następowała degradacja betonu, kruszenie, pękanie, blaknięcie kolorów. W porównaniu z betonem granit jest monolitycznym kawałkiem skały, przetrwa tysiące lat, podwórko się prędzej rozpadnie. Ewentualne odpryski i uszczerbienia na kostce betonowej będą widoczne, granit ma naturalnie "chropowatą" strukturę, oraz jednolitą strukturę w przekroju, dlatego ewentualny ubytek pozostanie nie zauważony. Oczywiście, można wyjść z założenia, że w perspektywie długości naszego życia to bez znaczenia czy użyjemy betonu czy granitu ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13

    Domyślnie

    piotrek0m - nie słyszałem nigdy takich zaleceń. Może u innych producentów, z których produktami nie mam do czynienia. Mycie myjką ciśnieniową może spowodować wypłukanie piasku z fug, ot tyle.

    Co do granitu - w kwestie wizualne nie będę za bardzo wchodzić.
    Kostkę taką mam od kilku ładnych lat.
    Nie ma żadnego problemu z użytkowaniem. No może kobiety w szpilkach mikroskopijnych rozmiarów mogą mieć jakieś problemy z chodzeniem
    W zimie najlepiej odśnieżać szczotką - ładnie wszystko schodzi.
    Mech - jak to woli. Część specjalnie fugujemy ziemią, żeby wyrósł mech. Wtedy tworzy się piękny dywan. Natomiast na podjeździe zasypany jest grysem granitowym i od kilku lat nie ma tam oznak zieleni.
    Na pewno granit jest droższy i trudniejszy w ułożeniu, ale możesz kupić używany, użytkować go przez 20 lat, a później ściągnąć i sprzedać lub położyć gdzie indziej

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagblueberry Zobacz post
    piotrek0m - nie słyszałem nigdy takich zaleceń. Może u innych producentów, z których produktami nie mam do czynienia. Mycie myjką ciśnieniową może spowodować wypłukanie piasku z fug, ot tyle.

    Co do granitu - w kwestie wizualne nie będę za bardzo wchodzić.
    Kostkę taką mam od kilku ładnych lat.
    Nie ma żadnego problemu z użytkowaniem. No może kobiety w szpilkach mikroskopijnych rozmiarów mogą mieć jakieś problemy z chodzeniem
    W zimie najlepiej odśnieżać szczotką - ładnie wszystko schodzi.
    Mech - jak to woli. Część specjalnie fugujemy ziemią, żeby wyrósł mech. Wtedy tworzy się piękny dywan. Natomiast na podjeździe zasypany jest grysem granitowym i od kilku lat nie ma tam oznak zieleni.
    Na pewno granit jest droższy i trudniejszy w ułożeniu, ale możesz kupić używany, użytkować go przez 20 lat, a później ściągnąć i sprzedać lub położyć gdzie indziej
    Czy granit jest droższy to zależy ponieważ sprzedawany jest na tony. Trzeba przeliczyć kostkę granitową i betonową na m2 przy zachowaniu tych samych grubości. Wadą granitu jest koszt robocizny (w zasadzie czasochłonność jego ułożenia). Trzeba się z każdą kostką bawić, a metrów nie ubywa. Zaletą granitu jest dopuszczalność "kocich łbów" więc można powiedzieć, że granit jest zalecany do samodzielnego kładzenia

    Granit jest wieczny, kostka betonowa po nastu latach będzie pozdzierana i tylko straci wizualnie...
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 06-06-2016 o 10:06

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    "kocił łbów" ..
    Raczej kocich .

  16. #16
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Po dokładnym podliczeniu kostka granitowa wyszła w cenie betonowej ze średniej półki .
    Spora oszczędność na obrzeżach które w przypadku kostki granitowej robi się z nieco większych elementów .
    Trwałość granitu nieporównywalnie większa od betonu.
    Darek B

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Ja użytkuję kostkę granitową od wielu lat, ani razu nie połamałem sobie kończyn chodząc po niej .
    Ja sobie złamałam na własnej kostce granitowej, pod samiuśkimi drzwiami. Chociaż to bardziej wina lodu była niż kostki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony