dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 26
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 517
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Wszyscy sprzedawcy pianek natryskowych, z którymi rozmawiałam lub przysłuchiwałam się na targach, tak właśnie twierdzą jak napisał drogba_37

    Tyle, że drogba_37 pisze o swej niefachowości, w przeciwieństwie do panów piankowców.
    Datego trzeba by tę myśl rozwinąć - dlaczego krokiew + 2cm pianki, to nie jest najlepsze rozwiązanie i co byłoby lepsze. Czy mógłby się pan tego podjąć, panie Andrzeju?
    Bo te 2 cm to po prostu za mało. Tam będą mostki. Robiłem termowizję takiej pianki i wszystkie krokwie były bardzo ładnie oznaczone na niebiesko...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę opinię panów piankowców należy przyjąć że zarówno beton, keramzyt czy tym podobne materiały budowlane są również izolatorami. I trudno się z tym nie zgodzić. Tyle tylko że przy porównaniu z wełną czy pianką to bardzo daleko im do ich parametrów. A mówiąc bardziej obrazowo to gdy między krokwie dasz 18 cm pianki i pod krokwie 2 to tak jakbyś w przestrzeni pomiędzy krokwiami miała 20 cm izolacji od desek a w miejscach gdzie są krokwie w porywach 8 cm.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    No, ja to wszystko wiem chłopaki, że drewno w porównaniu z materiałem ociepleniowym wypada słabo. Ale pozostaje problem dla tych, którzy chcą skosy poddasza zapiankować, zawełnować, zastyropianować, ile dać tych centymetrów pod krokwie, aby było dobrze.
    W sumie, idąc dalej w tym kierunku, to nieważne ile da się ocieplenia pod krokwie, zawsze będzie tam mniejszy czy większy mostek cieplny.
    Można pod same krokwie dać produkt o dużo lepszych parametrach cieplnych, niż pomiędzy krokwie, ale to dłubanina i niewiele osób chciałoby się w to bawić.
    Można też dać ocieplenie wyłącznie nad krokwiami i więźbę na poddaszu pozostawić odsłoniętą, jednak w projektach (nawet indywidualnych) wciąż króluje ocieplenie pomiędzy i pod krokwiami.

    Więc nadal pozostaje pytanie, ile ocieplenia pod krokwie, aby było w miarę dobrze?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post

    Więc nadal pozostaje pytanie, ile ocieplenia pod krokwie, aby było w miarę dobrze?
    Moim skromnym zdaniem niezależnie czy to wełna czy pianka OK to 10 cm jest niezbędnym minimum.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem niezależnie czy to wełna czy pianka OK to 10 cm jest niezbędnym minimum.
    Ja przeważnie zalecam minimum 10 cm wełny. Oczywiście bardzo ważne jest dokładne wykonanie tego. Z pianką widziałem różne numery tzn. natrysk ok 8 cm na krokiew w jednym miejscu a w innym raptem 2 cm czy nawet dosłownie 0,5mm. To fajnie wszystko wychodzi na termowizji potem wystarczy wezwać gości do poprawki...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie jestem zwolennikiem stosowania izolacji natryskowej bezpośrednio na deskowanie czy płytę OSB. Pianka otwartokomorowa przepuszcza parę wodną. Takie rozwiązanie to nic innego jak dosuniecie wełny do desek. Każda izolacja cieplna montowana w konstrukcji wymaga szczeliny wentylacyjnej. Tak naprawdę tą szczeliną wentylujemy konstrukcję bo wełnie czy piance nic się nie stanie co najwyżej zmniejszy opór cieplny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #327
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem stosowania izolacji natryskowej bezpośrednio na deskowanie czy płytę OSB. Pianka otwartokomorowa przepuszcza parę wodną. Takie rozwiązanie to nic innego jak dosuniecie wełny do desek. Każda izolacja cieplna montowana w konstrukcji wymaga szczeliny wentylacyjnej. Tak naprawdę tą szczeliną wentylujemy konstrukcję bo wełnie czy piance nic się nie stanie co najwyżej zmniejszy opór cieplny. Pozdrawiam.
    Jak juz wspominałem, u mnie piankowanie bez szczelin wentylacyjnych bo będzie reku.

  8. #328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Jak juz wspominałem, u mnie piankowanie bez szczelin wentylacyjnych bo będzie reku.
    Reku nie ma tu nic do tego. Szczelina pełni zupełnie inną rolę. Jak masz reku i kładziesz wełnę to też bez szczeliny?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Czy nie warto zrobić prostej analizy wilgotnościowej połaci poddasza, w której termoizolacja będzie się stykać z pełnym deskowaniem pokrytym papą. Poniżej wyliczenia z programu www.u-wert.net dla pianki otwarto komórkowej 15cm + 10cm od dołu krokwi (paroprzepuszczalność μ=4; lamda 0,035 W/m2K), a od dołu folia paroizolacyjna PE gr.0,2mm (Sd = 87 m). To jest statyczna analiza przy standardowych warunkach wewnętrznych 200C i 55% wilgotności ale już wówczas występuje kondensat na deskach. Przy braku szczeliny jak ma on odeschnąć ? Wielkość tego wykroplenia będzie się zwiększać przy obniżeniu temperatury na zewnątrz (w analizie jest -50C) oraz przy zwiększaniu wilgotności wewnątrz pomieszczenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pianka+deski.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	355870  
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tomek możemy tak pisać i pisać a tu żądne argumenty nie docierają. Tak naprawdę to trzeba się cieszyć bo te dachy wcześniej czy później będą do remontu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #331
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Panowie piszecie bardzo rozsądnie, ja się nie znam, nie moja branża, tylko słucham i wyciągam wnioski. Przerobiłem trochę tych firm kładzących piankę i żadna po prostu tej szczeliny nie robi. Nie wiem dlaczego tak jest. Może macie racje idą na łatwiznę a po 10 latach to już ich nie martwi co się z dachem będzie działo...

    Jeśli regulamin forum tego nie zabrania proszę mi wskazać firmę która piankuje ze szczelina wentylacyjną, bo ja ze spora ilościa się spotkałem i żadna tego nie robi.

    Nawet dziś gadałem telefonicznie z jednym facetem, to mi powiedział czy jak maluje deski farbą to tez szczelinę między deska a farbą najpierw robię

  12. #332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Panowie piszecie bardzo rozsądnie, ja się nie znam, nie moja branża, tylko słucham i wyciągam wnioski. Przerobiłem trochę tych firm kładzących piankę i żadna po prostu tej szczeliny nie robi. Nie wiem dlaczego tak jest. Może macie racje idą na łatwiznę a po 10 latach to już ich nie martwi co się z dachem będzie działo...

    Jeśli regulamin forum tego nie zabrania proszę mi wskazać firmę która piankuje ze szczelina wentylacyjną, bo ja ze spora ilościa się spotkałem i żadna tego nie robi.

    Nawet dziś gadałem telefonicznie z jednym facetem, to mi powiedział czy jak maluje deski farbą to tez szczelinę między deska a farbą najpierw robię
    Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi zazwyczaj o kasę
    W Twoim przypadku szczelina musi być zrobiona. Na FM parę inwestorów to przerabiało i jak siè nie mylę sami zabrali się do tematu. Miejmy nadzieję, że coś Ci podpowiedzą.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał drogba_37 Zobacz post
    Nawet dziś gadałem telefonicznie z jednym facetem, to mi powiedział czy jak maluje deski farbą to tez szczelinę między deska a farbą najpierw robię
    Bardziej bzdurnego tłumaczenia raczej już nie mógł wymyślić. A na fizyce w szkole musiał spać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Ja otrzymałem minimum 10 ofert na pianę. Chyba z 6 firmami spotkałem się na budowie. Jedynie dwie z nich zapytały czy mają doliczyć za robociznę rozłożenia foli paroprzepuszczalnej na którą będą tryskać pianę czy zrobi to osoba od stelażu/K-G .
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  15. #335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Część wykonawców stosujących natrysk to prymitywy bez elementarnej wiedzy. Ciekawe na jak długi czas udzielają gwarancji. Proces degradacji drewna jest procesem powolnym. Pierwsze efekty mogą być zauważalne dopiero po 5~7 latach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Część wykonawców stosujących natrysk to prymitywy bez elementarnej wiedzy. Ciekawe na jak długi czas udzielają gwarancji. Proces degradacji drewna jest procesem powolnym. Pierwsze efekty mogą być zauważalne dopiero po 5~7 latach. Pozdrawiam.
    Dokładnie rozbiórki dachów po okresie około 10 lat które były zapiankowane odsłaniały co stało sie z więźbą. Nadgnicia itp. się zdarzały. Mówię o przypadkach w Kanadzie czy w Czechach, w Polsce jeszcze okazji nie było.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    witam

    To jak to jest z tą izolacją natryskowa. Czy jest to dobra metoda termoizolacji? Czy zawsze prowadzi do destrukcji drewna.

    Chciałbym zastosować natrysk pianką OK, wełna zaczyna mnie ostatnio odstraszać .

    Mam nabitą na krokwiach membranę paroprzepuszczalną. I czy na taka membranę można dokonać natrysk? Czy zapewni to odpowiednią wentylację dla drewna?
    Zastanawiałem się również nad wykonaniem drugiej warstwy membrany nabitej do boku krokwi tak aby powstała przerwa miedzy membranami np. 3 cm.
    I tak przy grubość krokwi 18 cm wykonał bym natrysk na grubość 15 cm. Natrysk byłby wykonany do szczytu (kalenicy)
    Następnie wykonać stelaż sufitu podwieszonego i wykonać drugi natrysk po linii skos-sufit-skos na gr. 15 cm.
    Co myślicie o takim rozwiązaniu.

  18. #338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W twoim przypadku druga folia jest zbędna. Folia i szczelina jest pożądana przy pełnym deskowaniu i papie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A ja bym optował za takim rozwiązaniem. Oddziela ono krycie wstępne od skorupy izolacyjnej, daje większą gwarancję szczelności krycia wstępnego i dodatkowo zwiększa powierzchnię wentylacyjną krokwi. To dobry pomysł a dodatkowy koszt nie wielki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    A jak się sprawdzi wykonanie izolacji termicznej poddasza?
    - pierwsza warstwa pomiędzy krokwie pinka natryskowa OK
    - a druga warstwa po linii skos - sufit podwieszony - skos ze styropianu twardego (dach, podłoga)?

    Styropian będzie chyba dobrą izolacja dla pary. Dodatkowo można by jeszcze zastosować na nim folię paroizolacyjną.

Strona 17 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony