dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Co to za robale zamieszkały na mojej elewacji?

    Witam
    Czy miał ktoś z Was problem z małymi (wielkości główki od szpilki) robakami występującymi na elewacji. Te natrętne stworzenia pojawiają się głównie w kwiecień/maj (kiedy zaczyna się robić ciepło) i siedzą sobie na elewacji, głównie pod listwami, gzymsami, przy oknach. I tak od wiosny do zimy. Jest ich mnóstwo nawet w oknach. Oczywiście od strony południowej i zachodniej, od wschodu ich ilość jest znikoma. Nie mają skrzydeł, nie skakają. Trudno powiedzieć jakiego są koloru, gdyż są tak małe, ale po dokładniejszej obserwacji określiłabym jako czarno-pomarańczowe, chociaż pod światło ( jak łazi po szybie) widzę kolor pomarańczowy i mnóstwo nóżek. Dostrzegłam też, że mają coś w rodzaju czółek.
    Nie mogę ich ignorować, gdyż ich ilość jest przerażająca i małymi szparkami wchodzą do domu. Proszę o pomoc.









    Ostatnio edytowane przez hillinghton ; 29-04-2015 o 19:14 Powód: dodanie zdjęcia

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zainspirowana

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Czy dowiedzial sie Pan co to za dziadostwo?Jestem zrozpaczona mam to samo towarzystwoTEGO SA MILIONYbylam z tym wszedzie w sanepidzie,u weterynarza,nawet na uniwersytecie-nikt nic nie wie.Bardzo prosze o informacje czy Panu udalo sie to zlikwidowac bo u mnie wszystko pada pod murami,nawet ja sie juz przytrułam a to dalej chodzi po całym domu.Bede wdzieczna za kazde info.
    Pozdrawiam
    Monika

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hillinghton Zobacz post
    Witam
    Czy miał ktoś z Was problem z małymi (wielkości główki od szpilki) robakami występującymi na elewacji. Te natrętne stworzenia pojawiają się głównie w kwiecień/maj (kiedy zaczyna się robić ciepło) i siedzą sobie na elewacji, głównie pod listwami, gzymsami, przy oknach. I tak od wiosny do zimy. Jest ich mnóstwo nawet w oknach. Oczywiście od strony południowej i zachodniej, od wschodu ich ilość jest znikoma. Nie mają skrzydeł, nie skakają. Trudno powiedzieć jakiego są koloru, gdyż są tak małe, ale po dokładniejszej obserwacji określiłabym jako czarno-pomarańczowe, chociaż pod światło ( jak łazi po szybie) widzę kolor pomarańczowy i mnóstwo nóżek. Dostrzegłam też, że mają coś w rodzaju czółek.
    Nie mogę ich ignorować, gdyż ich ilość jest przerażająca i małymi szparkami wchodzą do domu. Proszę o pomoc.









    Spryskaj to ścierwo pestycydem i po robocie. Może być Fastac, Buldoc, Karate, Bancol, itp na wszelkie szkodniki. Jeśli powłaziły w szczeliny to trzeba je potraktować środkiem nie tyle o działaniu kontaktowym i żołądkowym ale i zapachowym, np Pirimor. Zawsze dawaj maksymalne stężenie to gwarancja sukcesu.Opryskiwacz ciśnieniowy, konkretna dawka i do dzieła. Po 10 minutach od oprysku wszystko będzie ładnie leżeć na ziemi. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to pajęczaki. Być może lądzień.
    Pewnie gdzieś w szczelinie było gniazdo i się wyległy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-05-2016 o 13:57

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    serwkomp

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-685
    Posty
    342

    Domyślnie

    A nie można porostu tego posprzątać ?
    Woda , albo butla z gazem zapalić to i po krzyku

    Rozumiem takie coś może troszke wku....................

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Podbijam temat. Proszę może ktoś wie co to jest i jak się tego pozbyć????

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zainspirowana Zobacz post
    Witam. Czy dowiedzial sie Pan co to za dziadostwo?Jestem zrozpaczona mam to samo towarzystwoTEGO SA MILIONYbylam z tym wszedzie w sanepidzie,u weterynarza,nawet na uniwersytecie-nikt nic nie wie.Bardzo prosze o informacje czy Panu udalo sie to zlikwidowac bo u mnie wszystko pada pod murami,nawet ja sie juz przytrułam a to dalej chodzi po całym domu.Bede wdzieczna za kazde info.
    Pozdrawiam
    Monika
    witam dowiedziała się Pani co to jest i jak tego się pozbyć???

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roxa999 Zobacz post
    witam dowiedziała się Pani co to jest i jak tego się pozbyć???
    Elfir już pisała, że to co na zdjęciach wygląda na lądzień. Obserwuję takie w ogrodzie. Ale u nas nie ma tego wiele, raczej pojedyńcze sztuki i to bardziej na wiosnę niż latem. Gdzieś blisko muszą mieć gniazdo.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Elfir już pisała, że to co na zdjęciach wygląda na lądzień. Obserwuję takie w ogrodzie. Ale u nas nie ma tego wiele, raczej pojedyńcze sztuki i to bardziej na wiosnę niż latem. Gdzieś blisko muszą mieć gniazdo.
    Chciałam dowiedzieć się jak sobie z tym poradzili... Mieszkamy 2 miesiące w nowo wybudowanym domu i właśnie dużo tego zauważyłam na elewacji... Masakra, w koło sama trawa i pola nie na drzew jeszcze. Zamówiłam preparat jakiś na internecie będziemy pryskac, zobaczymy.

  10. #10

    Domyślnie

    Roxa czy udało Ci się zwalczyć jakoś to ustrojstwo? Mam ten sam problem, pierwsza wiosna w nowym domu. W okół trawa i pola.Miliony robaczkow na elewacji i pchają się przez zamknięte okna do domu. U sąsiada ten sam. Problem. Głównie od stron naslonecznionych. Czytałem że mogą ta być przedziorki chociaż głównie występują na uprawach. Zauważyłem że lubią zakamarki typu styropian, pianka itp. Mylem elewacje woda ale nie za wiele pomogło, kupiłem oprysk ale wydaje mi się że przy takim słońcu Odrazu wyparowal. Czy kto wie jak można je zwalczyć a może poprostu musimy to przeczekać? Robaki gdy są. Małe. To. Są bardziej czerwone a większe już brązowe. Po rozgnieceniu pozostawiają brązowy ślad.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek1990 Zobacz post
    Roxa czy udało Ci się zwalczyć jakoś to ustrojstwo? Mam ten sam problem, pierwsza wiosna w nowym domu. W okół trawa i pola.Miliony robaczkow na elewacji i pchają się przez zamknięte okna do domu. U sąsiada ten sam. Problem. Głównie od stron naslonecznionych. Czytałem że mogą ta być przedziorki chociaż głównie występują na uprawach. Zauważyłem że lubią zakamarki typu styropian, pianka itp. Mylem elewacje woda ale nie za wiele pomogło, kupiłem oprysk ale wydaje mi się że przy takim słońcu Odrazu wyparowal. Czy kto wie jak można je zwalczyć a może poprostu musimy to przeczekać? Robaki gdy są. Małe. To. Są bardziej czerwone a większe już brązowe. Po rozgnieceniu pozostawiają brązowy ślad.
    To lądzień, pojawiają się na wiosnę(teraz) później same znikną i się na jesień pojawią(wrzesień). Wchodzą nawet przez zamknięte okno.
    Napisz PW do Elfir, ona jest chyba ogrodniczką coś ci poradzi.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek1990 Zobacz post
    Roxa czy udało Ci się zwalczyć jakoś to ustrojstwo? Mam ten sam problem, pierwsza wiosna w nowym domu. W okół trawa i pola.Miliony robaczkow na elewacji i pchają się przez zamknięte okna do domu. U sąsiada ten sam. Problem. Głównie od stron naslonecznionych. Czytałem że mogą ta być przedziorki chociaż głównie występują na uprawach. Zauważyłem że lubią zakamarki typu styropian, pianka itp. Mylem elewacje woda ale nie za wiele pomogło, kupiłem oprysk ale wydaje mi się że przy takim słońcu Odrazu wyparowal. Czy kto wie jak można je zwalczyć a może poprostu musimy to przeczekać? Robaki gdy są. Małe. To. Są bardziej czerwone a większe już brązowe. Po rozgnieceniu pozostawiają brązowy ślad.
    Zaczynamy z tym walczyć zamówiłam Permentyna mąż już przysłał i dalej jest... Zamówię coś na przędziorki bo to chyba to ale nie jestem pewna. Czy macie zrobiona opaske w koło domu od trawy??? I nie mamy jeszcze parapetów tam gdzie pianka i pustak widać to masakra... Mieszkamy 2 miesiące dopiero zamiast się cieszyć nowym domem to tu problem...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    To lądzień, pojawiają się na wiosnę(teraz) później same znikną i się na jesień pojawią(wrzesień). Wchodzą nawet przez zamknięte okno.
    Napisz PW do Elfir, ona jest chyba ogrodniczką coś ci poradzi.
    Będę pisać najgorsze, że nie wiadomo co to dokładnie jest...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roxa999 Zobacz post
    Będę pisać najgorsze, że nie wiadomo co to dokładnie jest...
    Wstaw zdjęcie bo ja nie mogę nie mam telefonuz zoomem a to takie małe jest,
    Zauważyłem też że jak napisałeś/aś że jest to to tam gdzie jest pianka montażowa i nie wykończone od strony południowo wschodniej.
    Mycie nic nie pomoże, z czasem minie.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 13-04-2020 o 06:03 Powód: iphone

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Wstaw zdjęcie bo ja nie mogę nie mam telefonuz zoomem a to takie małe jest,
    Zauważyłem też że jak napisałeś/aś że jest to to tam gdzie jest pianka montażowa i nie wykończone od strony południowo wschodniej.
    Mycie nic nie pomoże, z czasem minie.
    Oki zrobię zdjęcia i postaram się wstawić.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobiłam ale jak je dodać to nie wiem :d

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200413_125602.jpg
Wyświetleń:	1097
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	442913 zoom i takie udało się zrobić...

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    więcej nie mogę dodać nie wiem czemu... ogólnie to jet takie małe jak ziarenko maku ten pancerzyk ciemny a czółka czerwone tego jest miliony pryskaliśmy PERMETRYNA 25% oprysk nic nie pomogło, później ocem też nic teraz bedę cos zamawiać innego.. mąż będzie w koło domu opaskę robił, żeby trawy nie było w około domu i będziemy zaciągać klejem przy parapetach,bo tam gdzie pianka montażowa i styropian to ful tego jest.... a ta gdzie dana siatka i klej to nie ma tak zgromadzone...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    U mnie występują na 1 obiekcie tam gdzie jest pianka i styropian odsłonięty. Ciężko z tym walczyć , za miesiąc przejdzie. Ja rok temu odpuściłem i znikło po czym się pojawiło. Elfir Ci coś odpisała?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Roxa999

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    U mnie występują na 1 obiekcie tam gdzie jest pianka i styropian odsłonięty. Ciężko z tym walczyć , za miesiąc przejdzie. Ja rok temu odpuściłem i znikło po czym się pojawiło. Elfir Ci coś odpisała?
    nie jest w stanie dokładnie powiedzieć co to jest, dla tego my od następnego tygodnia wszystkie okna zaciągamy siatką i klejem i w okół domu będziemy robić opaskę granicę miedzy domem a trawą... no zobaczymy czy się uda i czy to coś da... wczoraj spryskałam całą elewacje ALERGOF wyczytałam gdzieś, te to sie używa do płukania ubrań jak ktoś ma alergie na kurz domowy że to działa na takie istoty... zobaczymy jedna seria poszła zobaczymy..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony