dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    korba85

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    11

    Domyślnie Płyty tarasowe na tarasie wylanym z betonu

    Witam, proszę o poradę. Mam taras wylany z betonu, mocny, solidny... chce wykończyć jego nawierzchnię płytami tarasowymi betonowymi. W jaki sposób najlepiej je zamontować? Rozumiem, że potrzebna jest hydroizolacja na tarasie... dwie warstwy folii, lub wysmarowanie nawierzchni masą bitumiczną... tylko czy płyty układać na chudy cement? zaprawę? piasek? Co najlepiej się sprawdzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał korba85 Zobacz post
    Witam, proszę o poradę. Mam taras wylany z betonu, mocny, solidny... chce wykończyć jego nawierzchnię płytami tarasowymi betonowymi. W jaki sposób najlepiej je zamontować? Rozumiem, że potrzebna jest hydroizolacja na tarasie... dwie warstwy folii, lub wysmarowanie nawierzchni masą bitumiczną... tylko czy płyty układać na chudy cement? zaprawę? piasek? Co najlepiej się sprawdzi?
    Na taras taki jak Ty planuję płyty Pozbruk Presstone grubości 2,8 cm. Mocowane na klej do płytek. Ja żadnej folii ani mazidła typu Dysperbit nie daję. Wysmarowałem tym g...nem ściany fundamentowe od wewnątrz i żałuję. Koszt, robota tylko nie wiem po co? Folii kubełkowej też drugi raz bum nie dawał. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I masz nadzieję, że bez hydroizolacji ten klej bedzie spełniał zadanie ?
    Masz jakiegoś wykonawcę, ktory da na to gwarancje ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I masz nadzieję, że bez hydroizolacji ten klej bedzie spełniał zadanie ?
    Masz jakiegoś wykonawcę, ktory da na to gwarancje ?
    A co niby temu tarasowi się stanie, przecież to beton na ziemi. Oddylatowany od domu styropianem na ścianie fundamentowej. Fundament zalałem bardzo solidny, nawet pod schody nie żałowałem betonu. Podciągnie taras wilgoć od ziemi - nie sądzę. Przecież nie stoi w wodzie. Pod płytą będzie pospółka a pod nią glina i glina, dalej też glina. Hydroizolacja owszem ale pomiędzy ławą a ścianą z bloczków, pozioma.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Powodzenia w takim razie Bedzie Potrzebne

    Wejdż sobie w wujka Googla i wpisz "taras odpadające płytki"
    A póżniej przejdź na stronę producenta kleju, niech bedzie to Atlas i zobacz, jak powinna wyglądać izolacja tarasu z płytek....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Różnie bywa, mam balkon wykonany jak w materiałach Atlasu i płytki też odpadły. Płytki latem na słońcu rozgrzewają się do strzelam 50-60*C a podkład ma może ze 25-30. Delta temperatur jest duża, a płytka niby ceramiczna ale jakąś tam rozszerzelaność temperaturową ma. U mnie klej elastyczny tego nie dźwignął i odspoiła się płytka razem z klejem od izolacji podpłytkowej.

    Ale ale, my tutaj o innym materiale - płytka ceramiczna a płyta betonowa tarasowa to dwa inne tematy. Ja osobiście takie płyty ułożył bym tak jak kostkę, albo na samym piasku albo na chudym betonie. Skrajne na pewno na chudym aby się nie rozjeżdżały a środkowe można na samym piasku. Taka płyta waży ze 40 kg, nie widzę potrzeby klejenia ich do podłoża. Na samym piasku są dwa minusy - po jakimś czasie zielsko jakieś tam się wychoduje w fugach, no i mrówki zaczną wydobywać piach spod płytek aby sklecić tam sobie mrowisko. Ale powszechnie dostępną chemią można załatwić obie sprawy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wierzysz we wszystko co przeczytasz? Jeśli tak, jesteś kolejną ofiarą marketingu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij Zobacz post
    Różnie bywa, mam balkon wykonany jak w materiałach Atlasu i płytki też odpadły. Płytki latem na słońcu rozgrzewają się do strzelam 50-60*C a podkład ma może ze 25-30. Delta temperatur jest duża, a płytka niby ceramiczna ale jakąś tam rozszerzelaność temperaturową ma. U mnie klej elastyczny tego nie dźwignął i odspoiła się płytka razem z klejem od izolacji podpłytkowej.

    Ale ale, my tutaj o innym materiale - płytka ceramiczna a płyta betonowa tarasowa to dwa inne tematy. Ja osobiście takie płyty ułożył bym tak jak kostkę, albo na samym piasku albo na chudym betonie. Skrajne na pewno na chudym aby się nie rozjeżdżały a środkowe można na samym piasku. Taka płyta waży ze 40 kg, nie widzę potrzeby klejenia ich do podłoża. Na samym piasku są dwa minusy - po jakimś czasie zielsko jakieś tam się wychoduje w fugach, no i mrówki zaczną wydobywać piach spod płytek aby sklecić tam sobie mrowisko. Ale powszechnie dostępną chemią można załatwić obie sprawy.
    Kolego ja mam na myśli płyty tarasowe o wymiarach 30x30 cm i grubości 2,8 cm. Owe kładzie się na klej.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wierzysz we wszystko co przeczytasz? Jeśli tak, jesteś kolejną ofiarą marketingu.

    Widzę, że jajko mądrzejsze od kury
    Ale są tacy, co wiecznie lubią dłubać i poprawiać....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    korba85

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedzi, ja również przestrzegam przed klejeniem płytek ceramicznych na podłoże bez izolacji... wytrzyma ale max kilka lat... tak miałem w poprzednim domu...
    Rozumiem skrajne należy trwale przymocować aby się nie rozjeżdżały, czy chudy 1:5 wystarczy?
    Czy wysmarować powierzchnie lepikiem czy wystarczy folia budowlana... mam do dyspozycji 10cm (od betonu do początku drzwi balkonowych) płyta ma te 5cm i zostaje 5cm na podsypkę...
    Czy trzeba po ułożeniu je jeszcze zagęścić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony