dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    niebieski33

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    @ Bolus

    Dlaczego Pan zakłada że będę palił mokrym drewnem?

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    niebieski33

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam jeszcze 2 pytania do użytkowników OEPlusa.
    W ich materiałach podają że można spalać ekogroszek pomieszany z trocinami. Dają też możliwość spalania łupin etc.
    Czy jest możliwe do podajnika nasypanie zrębków? czy podajnik zadziała czy też ich spalanie mogłoby się odbywać jedynie na ruszcie awaryjnym.

    Drugie pytanie? przynajmniej w Nowym Sączu nie mają na stanie OEP 10kW żebym mógł go zobaczyć na żywca- ze zdjęć widać że po otworzeniu górnych drzwiczek do rusztu jest rzeczywiście niedaleko- no właśnie ile jest od krawędzi drzwiczek do rusztu? żebym mógł sobie to wyobrazić

    No to jeszcze trzecie pytanie? czy jest na forum ktoś z okolic Nowego Sącza czy Nowego Targu/ Zakopanego ewentualnie z okolic Krakowa Bochni-Brzeska u którego mógłbym zobaczyć taką OEP 10 kW? i posłuchać rzeczywistych doświadczeń a nie żenujących , nacechowanych jakimś jadem i żółcią wypowiedzi niektórych uczestników tego forum.

    Co do części tych dyskusji , mogę je określić słowem "zapieczone" co w sumie trochę pasuje jezeli chodzi o tematykę

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Niebieski, ja CI pisze nie jako producent, konstruktor czy nawet sprzedawca kotłów, pisze Ci jako użytkownik kotła z podajnikiem i to nie jednego kotła i nie od jednego sezonu a zaczynam dziewiąty chyba. Jeśli TY chcesz dalej wierzyć w to co piszą czy mówią Ci wymienieni powyżej to już Twoja sprawa.
    Napiszę Ci jeszcze raz, odpuść sobie te ruszta i pomysł palenia na nich, więcej i dłużej przekonywać nie mam Cię zamiaru
    Mimo że z Bolusiem bardzo się "lubimy" to weź sobie też do serca co on napisał, pomijając tylko złośliwości ( buziaczki ) w moją stronę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał niebieski33 Zobacz post
    @ Bolus

    Dlaczego Pan zakłada że będę palił mokrym drewnem?
    Proponuję raz jeszcze wrócić do mojego wpisu, poczytać powoli i wszystko będzie jasne.
    Chce sobie pan kocioł spinkolić, to nic nie stoi na przeszkodzie. Kto bogatemu zabroni.
    Pozdrawiam

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Jak to jest z ta smołą w kotle mozna by przyjac teorie ze ma ona własciwosci ochronne antykorozyjne dla blachy np płoty smołowane jeszcze przez naszych dziadkow stoja do dzis

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Jak to jest z ta smołą w kotle mozna by przyjac teorie ze ma ona własciwosci ochronne antykorozyjne dla blachy np płoty smołowane jeszcze przez naszych dziadkow stoja do dzis
    Dobrze to ująłeś: ma właściwości ochronne. I to potężne. Przed przekazywaniem ciepła ze spalin do wody. Jak się smoła na dziadziowym płotku w słonku rozgrzała a wiaterek trochę pyłu na to narzucił, to jeszcze lepszy kożuszek się zrobił. A w spalinach i słoneczko ciągle grzeje i pyłu na całe stado baran(ów)nich kożuchów.
    Czyli prawie jak na płocie. Tylko to PRAWIE różnice czyni. Ogromną.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony