dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1194

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #2

    Domyślnie

    Na początek płyta fundamentowa. Szukałem projektanta, który mając na uwadze stosunkowo lekki dom (beton kórkowy, brak poddasza użytkowego, wiązary kratownicowe itd) nie przesadzi z ilością zbrojenia. Wrzuciłem zapytanie na oferia.pl, wysłąłem kilka zapytań do znalezionych w googlu, napisałem posta na tym forum itd. Oferty były w przedziale 1200-2500pln i jedna za 500zł Co ciekawe byli tacy, którzy dużo mówili, że większość konstruktorów przesadza ze zbrojeniem itd i samo proponowali płytę 25cm i 3t zbrojenia!
    Zacząłem konwersować z gościem od oferty za 500zł. Po wstyępnych ustaleniach zdeklarowałem się na TAK. Człowiek zrobił obliczenia i przysłał mi wyniki. Wyglądało obiecująco i bardzo podobnie jak u innych czyli zbrojenie prętem fi12 co 25cm. Odmienne jest to, że u mnie jest zbrojony wienieć po obwodzie zamiast tzw bigli.
    Wczoraj odebrałem 4 egzemplarze odpisane przez uprawnioną panią konstruktor czyli autor nie miał jeszcze uprawnień i osoba upraniona sprawdziłą i podpisała.

    Wymagania co do wytrzymałości izolacji to min 150kPa i skłaniam się ku EPS200. Znalazłem ciekawy produkt o dobrych parametrach Yetico AQUA EPS200-P.
    Nie jest cięty tylko wstrzykiwany do form dzięki czemu ma małą nasiąkalność poniżej 1% przy całkowitym zanurzeniu na 28dni. Cena 290zl/m3
    Karta techniczna Yetico AQUA EPS200-P


    Jakieś opinie na temat EPS200 pod płytę? Generalnie czytam i widzę, że są dwie szkoły. Konserwatywna z XPS i bardziej liberalna - co odważniejsi z forum, Legalett etc.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 22-06-2016 o 07:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony