dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_bojnar

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-444
    Posty
    5

    Domyślnie Kino domowe - jakie polecacie?

    Witam. Długo się zastanawiałem, ale w końcu postanowiłem kupić kino domowe. Niestety nie wiem nic na ten temat. Wiadomo, na rynku RTV króluje teraz Samsung, ale czy tak samo jest w tym przypadku? Czy są jakieś inne firmy, na które warto zwrócić uwagę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jaki budżet ?

    Samsung stawiał bym daleko w tyle za markami takimi jak Yamaha, Onkyo, Harman Kardon, Pioneer czy Sony (kolejność przypadkowa).

    W każdym systemie audio najważniejsze są głośniki, na nie trzeba położyć największy nacisk (budżet).

    Przy ograniczonym budżecie ja osobiście odpuścił bym sobie kino a zainwestował w dobre stereo. Najnowszy Madmax na dobrym stereo też brzmi zacnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto samemu taki zestaw stworzyć, gotowe kina domowe są zazwyczaj zrobione dość budżetowo. U siebie domu kupiłem osobno amplituner (ferguson, cena okolo 600zł) do tego dokupiłem dwie kolumny (jamo koszt 1000zł) subwoofer heco (600zł) a na tył dałem 10 letnie tonsile które leżały już długo nie używane na strychu. Efekt jest nieziemski, porównywałem w sklepach gotowe zestawy, i dopiero te oscylujące w 3-4 tysiącach grają porównywalnie.

  4. #4

    Domyślnie

    W marketach za 3-4 tysiące to są podstawowe zestawy, które w KD jakoś sobie dają radę, ale muzyki na nich nie posłuchasz

    Generalnie trzeba się najpierw określić, co będzie słuchane na zestawie, potem określić budżet, a na końcu można coś doradzić.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_bojnar

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-444
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardziej myślałem o tym, żeby podłączyć je do tv i zrobić sobie taką salę filmową z fajnym dźwiękiem. Akurat mam spore pomieszczenie jeszcze nie zagospodarowane i taka mała sala kinowa wydała mi się fajnym pomysłem.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    też długo zastanawiałem się czy kupić. Myslałem nad dwoma: Sony BDV-E6100 i Samsung HT-F5550, w końcu zdecydowałem się na Sony i jestem bardzo zadowolony.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_bojnar

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-444
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak, mieszkam w domu jednorodzinnym. Niedawno zresztą wybudowanym, nie do końca jeszcze wyposażonym.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, teraz już wiem mniej więcej czego szukać. Ułatwiliście mi znacznie wybór

  9. #9
    Banned
    szymon.kilewski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja przymierzam się do takiego zakupu, ale nie chcę za dużo wydawać. Myślę, że więcej niż 2000zł nie wydam, ale właściwie za takie pieniądze nie kupię nic porządnego, więc odwlekam ten zakup.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jeżeli masz jakiekolwiek zdolności manualne, to mogę polecić kilka projektów kolumn Do-It-Yourself. Za 1200-1500 PLN zrobisz bardzo fajne dwudrożne stereo, w fajnym wykończeniu. Za kolejne 500 kupisz używany amplituner kina domowego. Za 2000 PLN będziesz miał dobrej jakości zestaw stereo, który zrobi większe wrażenie niż byle jaki zestaw KD.

  11. #11

    Domyślnie

    ja doszedłem do wniosku że zamiast wywalać kasę na plastikowy zestaw Samsunga czy Sony wolę kupić raz a porządnie i stawiam na zestaw stereo...ale w tym przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem 6000 zł ...amplituner AV np. Onkyo albo Denon i do tego 2 kolumny stereo np. Dali Zensor 7...mocny, potężny dźwięk do słuchania muzyki a także świetnie sprawdza się w KD...ale to już co kto lubi i woli....jest też fajny niedrogi zestaw Yamaha 777

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pierotez

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Polana nad rzeką
    Posty
    16

    Domyślnie

    Albo prawdziwe Audio albo popierdulki.
    Jeżeli ładne patyczaki to ewentualnie Pioneer nie pamiętam modelu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeśli ktoś lubi łubu-dubu polecam Harman Kardon, tak jak "świetne" kolory Samsunga.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pierotez

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Polana nad rzeką
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Jeśli ktoś lubi łubu-dubu polecam Harman Kardon..
    To co mają powiedzieć właściciele kilowatowych Krelli albo JBL Classic?

  15. #15

    Domyślnie

    Jak kiedyś będę miał pomieszczenie dodatkowe, to wtedy zrobię sobie sale kinową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony