dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 667 z 902
Pokaż wyniki od 13.321 do 13.340 z 18038
  1. #13321

    Domyślnie

    Elfir znów błagam o pomoc!!! Na mojej działce jest tak dużo komarów , że nie da się pracować
    Na jednej części mąż buduje dom i zapala sobie takie zielone spiralki cuchnące. Mam wrażenie, że coś tam pomagają ale nie do końca.
    Natomiast w części ogrodowej nie działają w ogóle
    Psikam się wszystkimi możliwymi specyfikami typu OFF i zapalam te spiralki a ich jest mnóstwo !!!
    Nie daję rady nawet zebrać plonów. Jak tylko sięgam po cokolwiek już mnie atakują
    Kupiłam też taki specyfik do opryskiwacza. Co prawda psiknęłam go po trawniku i w okolicach krzewów kwitnących bo bałam się , żeby nie zatruł moich warzywek i miałam wrażenie jakby pomogło (trochę) ale za tydzień było to samo.
    Jak koszę trawnik, to chyba się z niego wyłaniają Dodam jeszcze , ze miałam posadzoną kocimiętkę , którą uwielbiały! Były ich tam całe roje więc ją wyrwałam. A co się przy tym natańczyłam, żeby ją do kompostownika donieść to moje Jest też lawenda przy trawniku i nic nie pomaga. Błagam o pomoc! Co robić????

  2. #13322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przenieść się do miasta, do wieżowca.
    Nie istnieją rośliny odstraszające komary. Owszem, niektóre wydzielają olejki aromatyczne, których komary nie lubią, ale trzeba byłoby w tych roślinach się chyba wytarzać i w nich leżeć a na dodatek obsiać nimi pół hektara. Na wolnym powietrzu stężenie olejów eterycznych jest znikome.

    A teraz odpowiedz na kolejne pytanie - ilu mieszkańców twojej okolicy powiesiło budki dla ptaków? Ilu pozwala jaskółkom budować gniazda na elewacji? Ilu ma skrzynki dla jerzyków?
    Człowiek zachwiał naturalną równowagą w przyrodzie, pozbył się drapieżników polujących na komary.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-07-2016 o 11:20

  3. #13323

    Domyślnie

    Kochana Elfir wiem , że na wsi to nie to co w wieżowcu.. Chodzi o to, ze nie spodziewałam się aż tak ogromnego wysypu.
    Rok temu komara nie było widać...
    Jaskółki latają i to dość sporo. Jerzyki nie wiem bo nie znam tego gatunku ale jesteśmy na odludziu. Na naszym "osiedlu" jest zaledwie kilka domów i pola dookoła, łąki, lasy i to wszystko.
    Myślałam, że znasz może jakiś sprawdzony przepis na smarowidło do ciała? Albo na naturalne opryski? Sama nie wiem ...
    Ale tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź.

  4. #13324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaroaz Zobacz post
    Witam
    Ja mam prośbę w rozpoznaniu oraz jak z tym walczyć. Przez przypadek pies trącił roślinkę i zupełnie się złamała w środku pień był pusty wyjedzony.
    Załącznik 361771Załącznik 361772
    Elfir napisała o trociniarce, ale to chyba nie to. Gąsiennice trociniarki czerwicy są czerwono-brązowe i mają po 9–10 cm długości. Charakterystyczne są kopczyki trocin pod otworkami w pniach i gałęziach.
    Walczyłam u siebie z tym motylem-ćmą i jego gąsiennicami 2 lata temu. Straciłam sporo wierzby w płocie. Na szczęście wierzba szybko odrasta. Natomiast to świństwo atakuje też inne drzewa. Przed tym udało mi się ustrzec ostrą chemią – opryski Dursbanem. Opryski trzeba robić w odpowiednich terminach. Rozwój trwa od 2 do 4 lat. W zasadzie najskuteczniej jest zwalczać ćmę kiedy wylatuje po przepoczwarzeniu. Też jest łatwa do rozpoznania, bo wielka, rozpiętość skrzydeł 10 cm. Jak to ćma lata nocą i ciągnie ją do światła, więc można wypatrzeć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #13325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    takich owadów, które wgryzają się w pędy jest mnóstwo. Motyli i błonkówek
    "trociniarka" zostało użyte jako opis grupy owadów wgryzających się a nie jako konkretny gatunek.

  6. #13326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Figusiol Zobacz post
    Rok temu komara nie było widać...
    .
    Bo tegoroczne lato jest mokre. Larwy komara rozwijają się w kałużach, wodzie zebranej w starej misce, beczce, rowach melioracyjnych.

  7. #13327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    my za progiem domu mamy las i przyznam, ze komarow niewiele albo wcale w przeciwienstwie do kleszczy. ale u nas sa ptaki, duuuzo ptakow a na drzewach wisza wszedzie budki legowe (co prawda nie wiem dla jakich ptakow ale wisza) w jednej na pewno umoscila sie rodzinka trznadli z ptakow widzialam tez sikorki, dziecioly, pleszki, mnostwo pliszek, kopciuszki, troche wrobli i pewnie jeszcze duzo innych tylko jeszcze wszystkich nie rozpoznaje, jak sie przeprowadze to bedzie czas na spokojne obserwacje

  8. #13328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    TAR - możesz mieć za oknem suchy las, w którym nie ma zbiorników wodnych.

    Chociaż muszę przyznać, że u nas też nie ma wielu komarów. Mam na ogrodzie baniak z wodą z hodowlą rozwielitki i ochotki dla ryb i tylko raz zdarzyły się larwy komarów - wszystkie zostały wyłapane i zjedzone. Szkoda, bo akurat jest to najlepszy pokarm dla ryb.
    Teraz w baniaku rezydują też larwy jętek.

  9. #13329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    W lesie przepływa kilka strug i strumyków, nawet jest kawałek bagienka. choc po mojej stronie drogi to raczej suchy las i jak to lesniczy stwierdzil brzydki (pewnie malo wartosciowy pod wycinke ). Ale sąsiad obok ma sztuczny staw tak lekko 10x15. W ostatnie ulewy mu sie przelal. W poprzednich latach byl prawie wyschniety. Wiec teoretycznie komary byc powinny a nie ma co cieszy mnie bardzo

  10. #13330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja ostatnio sie zastanawialam czy zakladac oczko i chyba jednak zrobie, skoro komarow prawie nie ma. Dla mnie gorsze sa meszki, jestem na nie uczulona. Ale tych trudno sie pozbyc, rezyduja w krzakach.

  11. #13331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w oczku wodnym, w którym są ryby, żaby, traszki niewiele larw komarów jest w stanie przetrwać.

  12. #13332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To mam nadzieję, że Dursban działa też na innych amatorów wiercenia korytarzy w drzewach

    U nas też komarów nie ma w tym roku, a las przeciętny pod względem wilgoci, mam o rzut kamieniem. Ptaków mnóstwo, znacznie więcej niż rok temu. Myślę, że to dlatego, że ogród znacznie podrósł i mają znakomite warunki. Budki też powiesiliśmy w tym jedno mieszkanko dla nietoperza
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #13333
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Chce troche uporzadkowac trawnik, bo rosnie jak wsciekly i zarasta do samych drzewek, a wiem ze to nie jest wskazane. Chcialem zrobic kolo drzewek takie obramowmi z kostki, jaka musza miec srednice w srodku zeby drzewko owocowe spokojnie mialo mjesce na przyszlosc? 30cm wystarczy czy wiecej? Jak usune trawe przy samym drzewku to czym to wylozyc? Agrowloknina i na to kore?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  14. #13334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób na 1m średnicy.
    jestem przeciwna agrowłokninie. posadź poziomki

  15. #13335
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Z jakiego powodu az takie duze??

    A poziomki nie beda przeszkadza? Bo slyszalem ze przy samym drzewie nie powinno nic rosnac zeby byl dostep powietrza i wody do korzeni drzewa
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  16. #13336

    Domyślnie

    W jaki sposób chcesz to powietrze dostarczać do korzeni drzewa ?

  17. #13337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    surgi - akurat korzenie wszystkich roślin wymagają dostępu do powietrza atmosferycznego. W glebie dochodzi do wymiany gazowej.

    jacek - poziomki na pewno mniej ograniczają wymianę gazową niż agrowłoknina.

  18. #13338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i do tego korzysc z owoców

  19. #13339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Można też kępowo rosnące niskie trawy ozdobne

    Elfir, przekazałam Twoje pytanie. Czy Mariusz może odpowiedział bezpośrednio Tobie?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #13340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zrób na 1m średnicy.
    jestem przeciwna agrowłokninie. posadź poziomki
    A z jakiego powodu az na metr?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

Strona 667 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony