dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    I jeśli można....Jeśli mają dwie osoby mieszkać i jest miejsce na dwa pokoje, nawet małe nie rezygnować z tego. Gdy jedna osoba jest chora np. na grypę druga śpi w salonie, to samo goście maja gdzie spać,. Po co sobie utrudniać, komplikować życie? Mieszkanie ma być przede wszystkim praktyczne, ma nam służyć a nie odwrotnie.Te mieszkanie w jest fajne, dzięki temu że można sobie pozwolić na dwa pokoje, nie ogranicza nas do jednego.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Padł tu głos, że nie można wc ale o umywalce nie było mowy więc myślałam, że da się. Deweloper pisze, że punkty wodne można przenieść ale rozumiem nie aż tak inwazyjnie.

    WC musi być max do 1,5 m od pionu i podłączony najniżej.
    Ale umywalka musiałaby mieć podłączenie albo pod podłogą (czy strop to umożliwia?), albo dookoła całej łazienki, co tworzy dwa problemy - zachowanie spadków i zatykanie się odpływu na kolankach

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Dziękuje bardzo Okno w sypialni jest 150x150 więc można jak najbardziej dołożyć te komody co wydaje się bardzo trafne Dodam też szuflady pod łóżko na jakieś mniej używane rzeczy.
    Ciekawe jak je otworzycie?
    Narysujcie meble w skali, albo załóżcie, że mieszkanie będą zajmować karły, którym starczy łóżko 1,5x1 m.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    I jeśli można....Jeśli mają dwie osoby mieszkać i jest miejsce na dwa pokoje, nawet małe nie rezygnować z tego. Gdy jedna osoba jest chora np. na grypę druga śpi w salonie, to samo goście maja gdzie spać,. Po co sobie utrudniać, komplikować życie? Mieszkanie ma być przede wszystkim praktyczne, ma nam służyć a nie odwrotnie.Te mieszkanie w jest fajne, dzięki temu że można sobie pozwolić na dwa pokoje, nie ogranicza nas do jednego.
    Właśnie dlatego mnie zaciekawiło to mieszkanie. Mimo tak małego metrażu jest jednak osobna sypialnia. Wiadomo, że komfort może nie jest największy ale uważam, że takie rozwiązanie będzie lepsze gdy przyjdzie codzienność. Właśnie wymieniona przez Ciebie, grypa, chwila spokoju lub gdy do partnera wpadnie kumpel i nie jesteś skazana na ich towarzystwo.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ciekawe jak je otworzycie?
    Narysujcie meble w skali, albo załóżcie, że mieszkanie będą zajmować karły, którym starczy łóżko 1,5x1 m
    Lóżko jest w skali 140x200 cm. Nie widzę tam nic co nie miało by się otworzyć. Komoda nie musi mieć od razu 60 cm głębokości. Użtykowałam 30 cm głębokości na ksiązki, papiery i inne tego typu rzeczy. Poza tym, mogą to być szafki otwarte czy przesuwne. Obok będzie szafa na ubrania o odpowiedniej głębokości.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Materac łózka ma 2 m długości. Do tego trzeba doliczyć grubość ramy. Jeśli kaloryfer jest pod oknem to jeszcze dalej trzeba łóżko odsunąć.
    Szafa z wieszakami ma min. 60 cm głębokości.
    Całość pomieszczenia ma 3,15 m długości. Zostaje 40-50 cm na stanie przy szafie.
    Szafa przesuwna ma 68-70 cm (bo 8-10 cm zajmuje tor jezdny) - zostaje 30 cm od łózka.

  7. #27

    Domyślnie

    Może być szafa PAX IKEA.
    Ja od łózka do szafy mam 35 cm, mogę więcej , ale mi ta odległość nie przeszkadza, nigdy nie myślałam aby ją powiększyć. Drzwi mam przesuwne.

  8. #28

    Domyślnie

    A może jeszcze inaczej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	małe mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	364205

    Przede wszystkim usunęłabym murowaną ściankę,
    w kąt zmywarka 45, dalej zlewozmywak np.50, lodówka i szafa, może jeśli nie wejdzie wystarczjąco głęboka z dostępem od strony wejścia, to zrobiłabym otwieraną w stronę kuchni
    dostęp do zmywarki byłby w przypadku płytkiej zabudowy (np. głęboka na 25cm, szeroka na 40), dalej kuchenka, szafka narożna 90x90, za zakrętem szafka 60 z szufladami, do niej stół 90x90 z możliwością rozłożenia

    łazienka z normalną wanną, z parawanem, dzięki temu, będzie też prysznic, pralka płytsza (50cm), umywalka na drugą stronę (nie powinno być z tym problemu), pod umywalką zabudowana szfka z blatem na głębokość wnęki

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    A może jeszcze inaczej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	małe mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	364205

    Przede wszystkim usunęłabym murowaną ściankę,
    w kąt zmywarka 45, dalej zlewozmywak np.50, lodówka i szafa, może jeśli nie wejdzie wystarczjąco głęboka z dostępem od strony wejścia, to zrobiłabym otwieraną w stronę kuchni
    dostęp do zmywarki byłby w przypadku płytkiej zabudowy (np. głęboka na 25cm, szeroka na 40), dalej kuchenka, szafka narożna 90x90, za zakrętem szafka 60 z szufladami, do niej stół 90x90 z możliwością rozłożenia

    łazienka z normalną wanną, z parawanem, dzięki temu, będzie też prysznic, pralka płytsza (50cm), umywalka na drugą stronę (nie powinno być z tym problemu), pod umywalką zabudowana szfka z blatem na głębokość wnęki
    Dziękuje, bardzo dobry pomysł z szafą. Dzięki temu jest więcej miejsca w kuchni Nie zbyt pasuje mi tylko w ten płytszy słupek, nie umiem sobie wyobrazić jakby to wyglądało i spróbowałam jeszcze coś zmienić tylko w tym wypadku powstaje mi taka narożna szafka i nie wiem czy takie rozwiązanie jest możliwe żeby się dostać do niej.



    Lub w ten sposób, przodem przy otwartej zmywarce powinnam sięgnąc ze zlewu.
    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 11-08-2016 o 11:01

  10. #30

    Domyślnie

    Przy małym metrażu moim zdaniem wanna jest o tyle praktyczna, że można nad nią powiesić linki do suszenia prania. Latem suszy się pranie na balkonie, ale zimą wystawiać suszak na podłodze na tak małej powierzchni mieszkania- mało komfortowo.

  11. #31

    Domyślnie

    Tak myślę, że wanna lepiej bo można zawsze dać parawan i mieć namiastkę prysznica.

    Zrobiłam wizualizacje do tego ostatniego planu kuchni tylko bez półwyspu bo tak na szybko. Myślę, że taki układ będzie najlepszy. W tej chwili u siebie też mam zmywarkę na rogu i testowałam, że bez problemu sięgnę do zlewu Przecież będzie on tuż nad wysuniętą zmywarką. Szafa frontem razem z zabudową kuchenną.



    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 11-08-2016 o 13:58

  12. #32

    Domyślnie

    Afera, no oczywiście, że tak lepiej, dopiero poźniej to do mnie dotarło, że przecież można zmywarkę frontalnie, a nie z boku
    szafkę pod zlewozmywak i tą narożną warto zrobić jako jeden mebel, będzie łatwiejszy dostęp, zlewozmywak przesunęłabym trochę w kierunku komina, żeby lewym łokciem o lodówkę nie uderzać

    a widziałaś, że ten stół na Twojej inspiacji z kolorowymi krzesłami to jest z trzema nogami i przewidziany jest do wkmponowania w zbudowę kuchni? ta ostatnia szafka ma dziurę pod blatem, chyba na stół właśnie

    a co sądzisz o moim pomyśle na łazienkę?

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, dokładnie jest on do tej dziury w blacie Nie mogę w tej chwili znaleźć zdjęcia na którym to widać.
    Znaczy ta szafka narożna ma być przedłużeniem tej zlewozmywakowej ?

    Pomysł z łazienką bardzo fajny i tak bym to widziała tylko, że ma być grzejnik zaraz przy drzwiach więc może trzeba by go przesunąć nad wannę (jeśli można, jutro będę w biurze z tymi poprawkami). Wtedy nie przeszkadzał by przy większym lustrze. Chętnie też zabudowałabym jakoś pralkę i nad nią zrobiła półki, a całość zamknęła drzwiami. W wersji z prysznicem właśnie tak chciałam zrobić.

    Tu znalazłam taka zabudowę obok wc, tylko czy wtedy nie zastawie za bardzo wanny.



    Tutaj widać grzejnik:

    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 11-08-2016 o 16:36

  14. #34

    Domyślnie

    szafka narożna - tak, jeden mebel, musiałąby być oczywiście na zamówienie, bo wymiary nietypowe, tak na oko pewnie coś takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka.JPG
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	364245

    grzejnik koło wanny może być, sprawdź ile miejsca tam będziesz miała, bo może warto poszukać grzejnika np. wąskiego ale wysokiego, może jakaś bardziej ozdobna drabinka

    co do zabudowy pralki, to wg mnie ewentualnie zabudowana sama pralka, a nad nią zabudowa już płytka, taka na głębokość geberitu, żeby nie tworzyć zbyt wielu uskoków i żeby nie przytłoczyć łazienki

  15. #35

    Domyślnie

    Afera dopytaj się dokładnie jaki to grzejnik- czy zwykły też z dodatkową opcją na prąd. Bo ten ostatni to nad wanną odpada....Ale zawsze w biurze możesz powiedzieć by Ci wymienili na taki zwyczajny kaloryfer.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    szafka narożna - tak, jeden mebel, musiałąby być oczywiście na zamówienie, bo wymiary nietypowe, tak na oko pewnie coś takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka.JPG
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	364245

    grzejnik koło wanny może być, sprawdź ile miejsca tam będziesz miała, bo może warto poszukać grzejnika np. wąskiego ale wysokiego, może jakaś bardziej ozdobna drabinka

    co do zabudowy pralki, to wg mnie ewentualnie zabudowana sama pralka, a nad nią zabudowa już płytka, taka na głębokość geberitu, żeby nie tworzyć zbyt wielu uskoków i żeby nie przytłoczyć łazienki
    Rozumiem, meble na pewno na wymiar, mam już sprawdzoną osobę.
    Czyli kuchnia byłaby z głowy Dziekuję wszystkim za pomoc.
    Teraz trzeba pomyśleć nad łazienką co właśnie z tą pralką bo "goła" zawsze mnie drażni.

    Sylw. tak muszę to sprawdzić.

    Edit:

    Takie rozwiązanie mnie zaciekawiło, tylko pralka byłaby po prawo. Natomiast grzejnik dam na ścianę z drzwiami



    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 11-08-2016 o 20:00

  17. #37

    Domyślnie

    Afera, jeśli technicznie da się zamienić toaletę z pralką, to zdecydowanie lepiej jest tak jak chcesz, czyli dać pralkę koło komina, a toaletę pomiędzy pralka a wanną
    edit: ważne, żeby rura kanalizacyjna do toalety była wkuta w ścianę, bo inaczej pralka nie dojdzie do ściany

    W takiej wersji chyba pokusiłabym się jednak o zabudowanie w sposób jednolity pralki, tak jak na Twojej pierwszej inspiracji , powinno się z kominem dobrze spasować, a jeśli jednak góra na głębokość zabudowy stelażu wc, a dół na pralkę, to również na dole szafka zamykana

    Masz jeszcze trochę czasu, więc może sprawdź możliwość wkucia się w ścianę ze stelażem wc, zyskasz wówczas parę cm przestrzeni komunikacyjnej i wizualnie też lepiej to wygląda
    tu link do przykładowej realizacji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post2225358
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 13-08-2016 o 07:32

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony