dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 514 z 677
Pokaż wyniki od 10.261 do 10.280 z 13530
  1. #10261

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Zachowujesz się kaszpir jak pies ogrodnika. Sam nie zje, a drugiemu nie da. Po co nam ten skarb - jak piszesz, skoro mamy z niego nie korzystać? Czy nie bierzesz pod uwagę że w górnictwie i wokół niego pracuje ponad pół miliona ludzi, drugie tyle żyje z pracy górnika. Czy nie bierzesz pod uwagę ile kosztowało by bezrobocie tej masy zasobów ludzkich??? W innym wątku piszesz: Węgiel to jest "dobro narodowe" i zyski ze sprzedaży powinny trafić do obywateli a nie do małej grupy "uprzywilejowanych" ... i tu masz rację, tylko przedtem piszesz że nie należy tych zasobów eksploatować. Więc zdecyduj się na coś konkretnego. Jesteś tak na nie jak cała opozycja i trudno z Tobą dyskutować.
    Odpowiadam krótko aby nie zaśmiecać wątku ...

    Po prostu nie opłaca się go wydobywać przy obecnych cenach węgla na świecie ...
    Jeśli w niektórych krajach węgiel można wydobywać zwykłą koparką to koszty wydobycia będą w PL ZAWSZE dużo wyższe a i straty związane z wydobywania węgla z głębokich pokładów zawsze większe (szkody górnicze).
    Po prostu zamknąć kopalnie i być może kiedyś skorzystać z tych zasobów jak ceny węgla będą baaaardzo wysokie i wydobycie opłacalne ...

    Obecnie dużo taniej jest opał sprowadzać ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #10262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Bardzo proszę nie zaśmiecać wątku.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  3. #10263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Węgiel kamienny jak i inne paliwa stałe to paliwo dla najuboższych krajów ...
    Bogatsze kraje odchodzą lub odeszły od tego paliwa , bo jest bardzo szkodliwe dla środowiska i co bardzo ważne dla samych obywateli ..

    Mądre kraje które dbają o swoich obywateli i środowisko naturalne nie promują ani węgla ani drewna ...

    Jest prąd , jest gaz ...

    A tak "szansa" to nie ma się co oszukiwać , ma na celu "dalsze utrzymywania niedochodowego górnictwa" ...
    Gdyby te pieniądze jakie idą w górnictwo dać na zwolnienie z podatków przy grzaniu gazem czy nawet prądem to można by powiedzieć że Państwo DBA o obywateli , środowisko i ich życie , a tak dba o bardzo mały "elektorat" ...

    I tak od kilkudziesięciu lat dziesiątki milionów ludzi musi utrzymywać kilkadziesiąt tysięcy górników których w obecnych czasach nikt nie potrzebuje ani węgla który wydobywają ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	najwięksi-konsumenci-węgla-na-świecie (1).png
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	365059

    Biedne i niemądre kraje takie jak USA ,Japonia, Australia , Chiny czy wreszcie proekologiczne Niemcy swoje bezpieczeństwo energetyczne opierają na węglu, paradoks taki
    Kaszpir naprawdę myślisz, że powinniśmy swoje bezpieczeństwo energetyczne uzależnić od Rosji, Kazachstanu czy Ukrainy?! Jak myślisz ile zdrożałby wtedy węgiel importowany do nas z za wschodniej granicy gdyby zniknęła konkurencja w postaci polskich kopalń. Monopol na rynku zawsze oznacza wcześniej czy później podwyżki.

    Nie wiem jakie składki odprowadzasz na górnictwo bo na moim "pasku od wypłaty" mam składki emerytalne, zdrowotne i jakieś tam pewnie inne jeszcze ale pozycji "dla górników" czy coś podobnego nie znalazłem. Nie wiem jakich górników ty otrzymujesz, wiem że oni utrzymują się sami dzięki swoje ciężkie pracy. Wiem też, że górnictwo w Polsce jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i tak naprawdę nikt nie musi do niego dopłacać, wystarczy tylko przestać wyciągać pieniądze ze spółek górniczych i pozbyć się całej mafii okołowęglowej piastującej wysokie stanowiska czy to w spółkach czy w samym rządzie.

  4. #10264
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ludzie idźcie gdzie indziej toczyć te pseudo naukowe dyskusje.
    Mnie gó..no obchodzą wasze poglądy na temat górnictwa, płac, składek, ekologii itp.
    Ja chcę kupić dobry ekogroszek i to jest forum na ten temat
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  5. #10265

    Domyślnie

    A gdzie teraz polecacie kupować pieklorza z piekar?Codzi mi o zakup internetowy

  6. #10266

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Paliłem.
    Tylko że zawsze trzeba spróbować czy to jest to samo co wcześniej. Czasami może być inaczej.
    Dla mnie to Karena czy Bartex są firmami sprawdzonymi, wszystko zależy od ceny
    Też tak myślę - tylko czy mają ten sam towar. Aktualnie widzę, że w Barteksie jest sporo taniej.

    Zeszły sezon był towar z Kareny i było OK.

    A z tą Wesołą to rzeczywoście jest gorzej niż w zeszłym roku?
    MARTINOS

  7. #10267

    Domyślnie

    Ja swój palnik lekko zmodyfikowałem i z wesołą zakupioną w zeszłym roku nie miałem kłopotów.
    Tylko nie wiem jaka ona była, czy ze starej ściany czy z nowej ale tego się nie dowiesz.
    W tym roku odpuszczam wesołą.

  8. #10268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Bierzcie pod uwagę,że kopalnie mają wiele ścian i nie zawsze są one w tym samym pokładzie węgla.Po urobieniu węgla zazwyczaj z wszystkich ścian urobek transportowany jest na jedną główną odstawę ,która wiedzie do skipu i tam już te różne węgle są po drodze wymieszane.
    Ja od 6-ciu lat palę groszkiem średnim z KWK CHWAŁOWICE i nigdy nie miałem z nim problemu.Wystąpił on raz (info od klientów) jesienią 2 lata temu kiedy to się dość znacznie koksował.U mnie ten problem nie wystąpił bo zawsze kupuje na wiosne.

    Co tam Zbyszku przerobiłeś w tym palniku?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #10269

    Domyślnie

    wezmę wesołą i kwk chwałowice od Kareny pół na pół... zobaczymy jak bedzie.
    MARTINOS

  10. #10270

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    ...
    Co tam Zbyszku przerobiłeś w tym palniku?
    Troszkę namodziłem
    Kocioł za duży to palnik zmniejszył moc a że mam dostęp do maszyn obróbki skrawaniem to dla mnie nie problem coś przerobić

  11. #10271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Może to co niektórym w głowach rozjaśni.
    http://naszeblogi.pl/52073-jak-jest-...ie-tylko-z-nim
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #10272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Może to co niektórym w głowach rozjaśni.
    http://naszeblogi.pl/52073-jak-jest-...ie-tylko-z-nim
    Wystarczy całość przeczytać co wkleił minertu i pomyśleć

    http://naszeblogi.pl/52073-jak-jest-...ie-tylko-z-nim

  13. #10273

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesiu681 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	najwięksi-konsumenci-węgla-na-świecie (1).png
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	365059

    Biedne i niemądre kraje takie jak USA ,Japonia, Australia , Chiny czy wreszcie proekologiczne Niemcy swoje bezpieczeństwo energetyczne opierają na węglu, paradoks taki
    Kaszpir naprawdę myślisz, że powinniśmy swoje bezpieczeństwo energetyczne uzależnić od Rosji, Kazachstanu czy Ukrainy?! Jak myślisz ile zdrożałby wtedy węgiel importowany do nas z za wschodniej granicy gdyby zniknęła konkurencja w postaci polskich kopalń. Monopol na rynku zawsze oznacza wcześniej czy później podwyżki.

    Nie wiem jakie składki odprowadzasz na górnictwo bo na moim "pasku od wypłaty" mam składki emerytalne, zdrowotne i jakieś tam pewnie inne jeszcze ale pozycji "dla górników" czy coś podobnego nie znalazłem. Nie wiem jakich górników ty otrzymujesz, wiem że oni utrzymują się sami dzięki swoje ciężkie pracy. Wiem też, że górnictwo w Polsce jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i tak naprawdę nikt nie musi do niego dopłacać, wystarczy tylko przestać wyciągać pieniądze ze spółek górniczych i pozbyć się całej mafii okołowęglowej piastującej wysokie stanowiska czy to w spółkach czy w samym rządzie.
    Mądry wpis, szacun Kiedyś tak rozmawiałem ze znajomym mając podobne zdanie do Kaszpira," nie rentowne to zamykać". Jednak wtedy znajomy uświadomił mnie. Hasło: surowiec strategiczny dla Państwa. Sorry, ale póki co tylko węglem jesteśmy w stanie pociągnąć nasz kraj w razie w.......Nie możemy odciąć się od głównego surowca energetycznego.

  14. #10274

    Domyślnie

    Brał może ktoś Ekomial z Bartexu? to jest może ekomiał rokita czy coś innego? jaka jest granulacja? - większość jest ekogroszku? czy raczej miału? podejdzie do ślimaka?

  15. #10275

    Domyślnie

    Zamówiłem 3 tony w Karenie. W sumie taniej aktualnie wychodzi to samo w Barteksie ale w Karenie biorę już kolejny raz i do tej pory było zawsze OK także nie będę kombinował dla kilkudziesięciu złotych.

    2 tony wesołej + 1 tona Chwałowic
    Z lokalsa dobieram tonę sprawdzonego Retopala do grzania wody i powinno starczyć na kolejne 12 m-cy.
    MARTINOS

  16. #10276
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rocka12

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    witaszyce
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    kupiłem tonę ekomiału w bartexie i nie polecam wg mnie nie jest to typowy eko miał rokita za dużo w nim jest pyłu choć kalorycznośc jest dobra to trudno to efektywnie spalić jeśli nie ma się palnika typowo pod miał , towar w zasadzie nadawał by się do reklamacji bo w opisie jest frakcja od 1mm do 30 a tak do końca nie jest

  17. #10277
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolozula

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pisałem o większej ilości popiołu z Wesołej, nie o spiekach. Nie ma może tragedii, ale jednak popiołu było ze 3 razy więcej niż rok wcześniej. Nie wiem, może to na składzie opału z którego kupowałem mieszają z jakimś innym?

  18. #10278

    Domyślnie

    U mnie Wesoła z Kareny spala się identycznie jak w latach poprzednich. Tylko worki teraz gorzej się rozrywa bo są zgrzewane a nie sznurkowane i trzeba nożyk mieć w kieszeni .

  19. #10279

    Domyślnie

    Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?

  20. #10280

    Domyślnie

    Cytat Napisał rocka12 Zobacz post
    witam
    kupiłem tonę ekomiału w bartexie i nie polecam wg mnie nie jest to typowy eko miał rokita za dużo w nim jest pyłu choć kalorycznośc jest dobra to trudno to efektywnie spalić jeśli nie ma się palnika typowo pod miał , towar w zasadzie nadawał by się do reklamacji bo w opisie jest frakcja od 1mm do 30 a tak do końca nie jest
    dzieki za info

Strona 514 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony