dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41

    Domyślnie

    Odkopie staroć nie ze względu na kanalizacje sanitarną bo ona jest u mnie ponad metr pod ziemią ale mam problem z kanalizacją deszczową. Ze względu na długi odcinek (na około domu) na początku tej ścieżki kanalizacja jest tylko 50cm pod ziemią, dopiero po około 5-8m osiąga 60-70cm poniżej gruntu, przy ujściu do studni zbierającej (24m od początku nitki) jest już 130cm. Strefa przemarzania określona jest u mnie na 90-100cm. Fachowiec który robi mi kanalizacje deszczową mówi że dużo lepiej jest dać początek odpływu wyżej ale za to zrobić większy spadek niż dać niżej ale mieć prawie poziomo. Co o tym myśleć? Wiem że nie ma szans żeby zamarzło cokolwiek w tej rurze bo woda tam nigdy nie stoi jednak po co są te przepisy mówiące o wkopywaniu rury min. 10cm poniżej strefy przemarzania ? Chodzi o to że zamarzająca ziemia może się rozszerzać i zniszczyć rurę? Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne bo rura jest przecież okrągła i wierząc prawom fizyki jej uszkodzenie od zewnątrz jest prawie nierealne. Gdzie się mylę? Czy ten przepis jest bezzasadny?
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 25-08-2016 o 20:44

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    U nas jest 80cm.
    Rodzice mieli robioną kostkę brukową kilka lat temu i rury odpływowe z rynien praktycznie kładziono zaraz pod tym, no może 20cm niżej i nic im sie nie dzieje przez tyle lat...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony