dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Salon z aneksem kuchennym (37-40m2)

    Witajcie,
    od miesiąca walczę z myślą czy kupić jedno z mieszkań, ale problemem jest dla mnie rozplanowanie salonu z aneksem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut8p.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	367204
    Zależy mi na dużym salonie z aneksem kuchennym zatem czerwona ściana pomiędzy pokojami jest do wyburzenia. Chciałbym, aby kuchnia była w kształt litery L bądź posiadała wyspę. Dodatkowe wymaganie, które niweczy duża ilość pomysłów: w salonie powinno znaleźć się miejsce dla biurka (wystarczy 120x60cm), z którego w trakcie pracy chciałbym widzieć chociaż kątem oka TV. Zastanawiałem się nad przeniesieniem aneksu do wnęki "na górze" tego rzutu, ale nie wiem czy to udany pomysł - wiele osób twierdzi, że aneks nie powinien być w tak wyeksponowanym światłem miejscu.

    Bardzo zależy mi także na Waszej pomocy w najistotniejszej kwestii: czy salon z aneksem nie będzie zbyt ciemny (ekspozycja prawie idealnie pn-zach)? Okna co prawda są bardzo duże (180cm), ale czy usytuowanie względem stron świata nie zrobi z tego mieszkania "nory"? pomieszczenie nr 6 to loggia/balkon, być może też ukradnie trochę światła.Dodam tylko, że to najwyższy budynek w okolicy a mieszkanie znajduje się na 8p więc światło nie będzie zasłonięte ani nie będzie miało się od czego odbić.

    Bardzo liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuje.

    PS. Moje dwie przykładowe propozycje (skala zachowana), ale dopiero co zaczynam próby w 3d więc efekt mizerny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8p ren.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	367205
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8pnotrender (2).jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	367206
    Ostatnio edytowane przez sparkzi ; 12-09-2016 o 22:26

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jasny nie będzie, ale taki urok aneksów
    Wątpię czy da się przenieść kuchnię tak daleko od pionu, jak w pierwszej propozycji.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    po pierwsze dziękuję za odpowiedź pomimo później godziny, ale czy możesz spracyzować z tą "jasnością" pomieszczenia ? Nie jestem jakoś ewidetnie światłolubny, raczej nazwałbym się w tej kwestii przeciętnym: miło jak jest jasno, ale słońce które mocno wdziera się do mieszknaia też potrafi mnie zdenerwować Ta kwestia jest decydująca jeżeli chodzi o zakup tego mieszkania więc chętnie wysłucham każdej opinii, zwłaszcza jeżeli ktoś miał do czynienia dłużej z oknami na pn-zach w salonie.

    Co do samej kuchni: oczywiście na wizualizacji za krzesłem i fotelem jest pusta ściana, ale trzeba byłoby ją trochę zabudować, żeby móc tam puścić rury do kuchni.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam salon usytuowany na zachód i uważam, że to jest fajne. Latem, kiedy dzień jest długi, gdy wraca się z pracy, pokój jest nasłoneczniony do wieczora. W ciągu dnia, gdy są upały nie nagrzewa się. W pochmurny dzień jest chyba podobnie jak w innych usytuowaniach.
    Na pewno jest różnica rano i w południe gdy się jest w domu , np. w wolne dni. Wtedy oczywiście do pokoju nie zagląda słońce.
    Zimą i tak jest ciemno.
    Takie są moje doświadczenia.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejną opinię. Zachód jak najbardziej jest dla mnie ok, problem, że w przypadku tego mieszknaia (rzut w pierwszym poście) okna są na północny-zachód.

  6. #6

    Domyślnie

    Aneksu nie da się przenieść w to miejsce,musi pozostać tu gdzie jest.Nie ma tez w twojej propozycji stołu do spożywania posiłków i trochę dużo zmarnowanej powierzchni na samo biurko a zależy ci na przestrzeni.
    Ile osób będzie tak mieszkać?
    Może tak:
    1 opcja kuchnia z wyspa i niską ścianką na której wisi tv i zasłania płytę.
    2 opcja to możliwość oglądania tv również ze stołu,większe biurko,odległość narożnika od tv 3m,wszystko dobrze doświetlone.
    3 opcja z podwójnym biurkiem i maksymalnie otwartą przestrzenią dzienną.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 13-09-2016 o 09:30

  7. #7

    Domyślnie

    @kinka: bardzo dziękuję. Jeżeli chodzi o duży stół to po prostu go nie potrzebuję: zmiast tego wolałbym wyspę przy której można zjeść lub tego typu świetne rozwiązanie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks-kuchenny-i-salon-pomysl-na-aranzacje-wnetrza_427767.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	367239.
    Zdaje sobie sprawę, ze biurko zabiera dużo miejsca, ale niestety bez tego biurka nie zarobię na mieszkanie .
    Miałem nadzieję, że uda się zbalansować ilość przestrzeni brak stołu jadalnego na rzecz dodania biurka.
    Mieszkanie jest przeznaczone dla pary.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lepiej przy biurku monitor z kartą TV?

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety to nie wchodzi w grę. Chodzi o to, że jedna osoba korzysta z wypoczynku natomiast druga siedzi przy biurku i obie oglądają TV. W ten sposób mamy ze sobą kontakt, co więcej to rozwiązanie wypróbowane w praktyce i bardzo mi na nim zależy.

    @kinka: zainspirowany Twoja propozycją nr3 i po usunięciu stołu wyszło mi coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	up.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	367285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	up2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	367286

    Wiele osób sugeruje mi, że jeżeli chodzi o aranżację wnętrza to zawsze się coś wymyśli.
    Mnie natomiast cały czas najbardziej martwi, czy salon będzie chociaż przeciętnie doświetlony.
    Ostatnio edytowane przez sparkzi ; 13-09-2016 o 17:05

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będzie dość słabo doświetlony zimą.

  11. #11

    Domyślnie

    Cóż, zimą i tak wracam do domu około/po 16 więc i tak się tym światłem nie nacieszę. Czy to, ze mieszknie jest na ostatnim, ósmym piętrze coś zmienia w kwestii oświetlenia (w najbliższej okolicy nie ma wysokich zabudowań)?

  12. #12

    Domyślnie

    @kinka, Elfir: możecie doprecyzować dlaczego kuchni nie da się tak daleko odsunąć? Rozumiem, że główny problem to ściek który powinien mieć 5% spadku? Czy to nie działa tak, że na każdym metrze spadek ma wynieść 5cm a w przypadku projektu który pokazałem odległość od pionu to jakieś 4.5m czyli wymagane jest 22,5cm spadku?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do tego odpowietrzenie instalacji, przy takiej odległości od pionu.
    Nie jestem hydraulikiem - powinieneś z nim to skonsultować.

  14. #14

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisała Elfir,do tego dochodzi jeszcze przyłącze gazu (chyba że będzie indukcja)
    Jeśli chodzi o stół to jednak dałabym chociaż 80x80cm,chyba zdarza ci się przyjmować gości.

    Moja opcja nr 2 wydaje mi się być trafiona po prostu w miejscu stołu postaw biurko.Masz wyspę z miejscem do jedzenia (można powiększyć) narożnik nie zabiera miejsca stojąc na środku pomieszczenia.Ze wszystkich miejsc widać tv biurko wejdzie duże do tego jakiś regał.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 14-09-2016 o 17:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony