dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 143
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Tak w ogóle, nie ma lekko..
    Ja zrezygnowałem z kotłowni z nadzieją że tam zrobię sobie mini-pracownię. Pompa ciepła i zasobnik cwu poszły do przedłużonego o 60cm garażu.
    I co z tego wyszło? Kobieta mi zabrała i poinformowała że w takim razie tam będzie spiżarnia. I już. Nic do gadania
    Ktoś zna to z autopsji?
    tak, zna

    a co do kominów - od początku wiedziałem że będę mieć PC - ale mam dwa kominy - jeden do kozy w salonie, drugi w kotłowni....

    do tej pory wciąż się zastanawiam co mnie skusiło żeby ten komin robić....
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    D R U G I komin w kotłowni robić??

    Ja bym tacie serdecznie "podziękował" za porady
    Namawiał mnie również na piwnice że będe miał łatwiej i gdzie wegiel zsypywac. Zrobilem tylko kanał w garażu i co.... jest tam woda.

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Żona wyprowadziłaby się wtedy z domu
    Ciekaw jestem czy tak łatwo byłoby się przebić z kominem przez stropy?
    Jeśli parterówka to z jednym stropem nie problem duża szlifierka kątowa dobra wiertara i otwór na komin to kilka godzin roboty,a w dachu już łatwiej.
    Gdybym wiedział że bede miał PC komina bym nie murował,a gdyby miał być gaz to rura przez ściane poziomo i tyle.
    Więc szkoda kasy na komin, widzicie co jest w KRAKOWIE więc za ileś lat kominy beda zbedne.

  4. #124

    Domyślnie

    Mnie pół rodziny namawiała na komin i że są bardziej doświadczeni życiowo i takie tam, niektórzy wręcz byli oburzeni na taki pomysł...
    Na szczęście nie mamy ani jednego komina.
    Mieszkamy od jesieni, grzejemy PC od znanego na forum instalatora i jakoś jest cały czas ciepło, więc polecam. Aha i za pieniądze o wiele niższe niż podane w pierwszym poście.

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    chyba nie wybuduje tego komina ( nie wiem ile zaoszczędzę - komin prawie 10m). Muszę przemyśleć tą rekuperację. Jak bym nie wybudował komina spalinowego i jednego wentylacyjnego to może na połowę WM z rekuperacją by starczyło?...

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To niech tyle nie gada, tylko kasę na kolejny komin wyłoży.
    namówił mnie jeszcze na dodatkowy garaż na działce garaż jest 6m od domu i tam też jest komin systemowy-może wystarczy tych kominów, a jak będzie kryzys to może uda się zamontować piec w tym garażu i poprowadzić rurę do domu...

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja mam dwa kominy, jeden w salonie pod kominek czy koze a drugi w kotłowni bo na etapie budowy nie byłem zdecydowany na PC.
    Teraz wiem, że komin w kotłowni jest zupełnie nie potrzebny (jeśli planuje się PC), ale posłuchałem teścia.... i 3 tys. w plecy.
    Dom 150m2 pow. użytkowej + 30 garaż i pom. gosp. nieogrzewane.
    100% podłogówka + 2 drabinki. Ocieplenie: posadzka 18cm, ściany 20cm (0,04), skosy 30 cm, sufit 40cm.
    Zapotrzebowanie wg OZC na CO - 5,5 KW. PC gruntowa 8,5 KW i 450m PE 40 spiralnie w glinie śr. wilgotnej.

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    cześć po krótkiej przerwie
    właśnie podjąłem decyzje o WM z rekuperacją-robię
    Mam do Was pytanko czysto teoretyczne (z mojej strony), spodziewam się odpowiedzi czysto praktycznych-jak byście mieli do wyboru Nibe czu AIT co byście wybrali?Alfa z tego co wiem ma sprężarkę Mitsubishi a Nibe Copeland-a




    (

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wybrałbym AIT.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Tylko, że to pompy jednego koncernu.... Poszukaj jeszcze innych producentów. Nibe to właściciel Alphy.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Tylko, że to pompy jednego koncernu.... Poszukaj jeszcze innych producentów. Nibe to właściciel Alphy.
    Co nie znaczy, że muszą różnić się tylko nazwą....

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał msabaj Zobacz post
    Co nie znaczy, że muszą różnić się tylko nazwą....
    Dlaczego nie pomyślisz o polskiej pompie? Jest dużo użytkowników na FM , nie słyszłem by któryś z nich nie był zadowolony z ich zakupu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msabaj

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kalenice
    Kod pocztowy
    99-420
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dlaczego nie pomyślisz o polskiej pompie? Jest dużo użytkowników na FM , nie słyszłem by któryś z nich nie był zadowolony z ich zakupu.
    Oczywiście że biorę pod uwagę. Cały czekam na ofertę, pod uwage biorę tylko jedną made in Poland☺

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja wybrałem NIBE bo przy dość zbliżonych właściwościach (Alpha ma chyba trochę lepsze na papierze) sterownik w NIBE podchodził mi po prostu bardziej do gusty. Z tego co pamiętam Alpha miała taki czarno biały sterownik, ale może coś się teraz zmieniło

    A i z tego co kojarze w NIBE przynajmniej u mnie jest sprężarka Bristol i to jest chyba sprężarka tłokowa, ale też może coś się już zmieniło
    Ostatnio edytowane przez Sebastain ; 25-01-2016 o 17:36
    "Gwiezdny szlak" po przeróbkach, parterowy.
    Powierzchnia podłóg: 122,3 m2, Ytong Energo 24 + 20cm styro, podłoga 20cm styro, strop drewniany 36 cm wełny, okna i drzwi ~ U 0,8-0,9
    Pompa Ciepła NIBE 1245 6kW odwierty 2x70m
    Rekuperator Aeris Next 350

  15. #135

    Domyślnie

    Ja z kolei wybieram pomiędzy:
    - NIBE 1245 PC - 48 tys. zł z dolnym źródłem
    - Stiebel-Eltron WPC7 + cool - 41 tys. zł z dolnym źródłem

    Stiebel z innej firmy wychodzi sporo taniej i jest obecnie moim faworytem. Muszę dopytać jeszcze o szczegóły, czy na pewno obie ceny zawierają ten sam zakres. Dla 7 tys. zł to raczej nie warto dopłacać do NIBE? Co o tym myślicie?

    Edit: Była jeszcze pompa Alpha-Innotec ale ta wychodzi jeszcze drożej.

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Nibe to starsza konstrukcja jeszcze na R407 czyli troche lamus. Stiebel to nowsza pompa ale jakoś mniej popularna. Alpha to najlepsza z 3 które wymieniałeś chociaż nie na tyle aby tyle przepłacać.

  17. #137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Szkoda, że nie było pytania o pompę ciepła firmy Viessmann - jeśli zależy klientowi na gruntowej to mógłbym polecić np. Vitocal 200 G i którąś z firm wykonawczych spośród naszych firm partnerskich.
    Ta akurat pompa kosztuje ok. 22 200 PLN.

    Chciałem tylko przypomnieć, że zadanie nam zapytania ofertowego TUTAJ nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Myślę, że warto!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #138

    Domyślnie

    Jakoś na Waszej stronie zupełnie brak informacji technicznych na temat tej pompy a co więcej, nie posiada wbudowanego zbiornika na CWU. Jak wspomniałem o tych dwóch pompach to proszę jakoś przyrównać Vitocal do nich, w czym jest lepsza, itp.

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie liczyłbym na obiektywne porównanie. Każdy post śmierdzi reklamą...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie liczyłbym na obiektywne porównanie. Każdy post śmierdzi reklamą...
    Dokładnie
    Porównaj sobie COP, głośność, możliwości sterownika i cenę.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony