dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 223
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 4448
  1. #2981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    do domu słabo :/ weź jeszcze pod uwagę aspekt estetyki, wyobrażasz sobie to w prawie każdym pomieszczeniu ? no chyba, że planujesz styl mega nowoczesny, to jakoś to się wkomponuje w tło, wg mnie już lepiej folie grzewcze schować w ścianie (no ale drogie puki co)
    energii w sezonie grzewczym zużyjesz więcej niż przy kotle el. lub kablach w taniej taryfie - bo będziesz to załączał jak rozumiem bez względu na godzinę i będziesz używał taryfy płaskiej, czyż nie ?

    jedynie co dobre by było do garażu lub innego pomieszczenie gdzie przebywasz czasowo, a normalnie temperatura może być dużo niższa (ale znowu tam taniej tać jakiś nadmuch)
    Nigdy nie pochwalałem taniej taryfy. Może i w ogrzewaniu faktycznie będzie taniej ale bytowy droższy. W sumie nie wiem czy się to opłaci bo i tak 100% w taniej nie ogrzejesz domu. Jak będę miał kiedyś czas to pojadę do dostawcy energii i pogadam jak to wygląda w moich stronach.

  2. #2982

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nigdy nie pochwalałem taniej taryfy. Może i w ogrzewaniu faktycznie będzie taniej ale bytowy droższy. W sumie nie wiem czy się to opłaci bo i tak 100% w taniej nie ogrzejesz domu. Jak będę miał kiedyś czas to pojadę do dostawcy energii i pogadam jak to wygląda w moich stronach.
    u mnie bytowy wychodzi taniej niż w G11, a i dom z CWU grzeję 100% w taniej taryfie...
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #2983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jakim cudem promiennik ogrzeje równomiernie wszystko wokół? jakim cudem ogrzeje podłogę? skierujesz go na podłogę? jak ogrzeje ścianę znajdującą się na lewo i prawo od promiennika?
    Będzie wisiał na suficie bo i tak będzie podwieszony z płyt gk to sufitu grzać nie będzie. Wtedy podłoga, ściany i meble odpowiednio się nagrzeją dokładnie tak jakby świeciło słońce.

  4. #2984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jeśli promiennik nie będzie działał, to nie będzie podczerwieni, więc zostanie odczucie temperatury jaka będzie w pomieszczeniu. Jeśli będzie to 20stC, to straty przez przegrody będą równe tym wyliczonym w OZC. Jeśli mniej, na przykład 16stC to straty wprawdzie mniejsze, ale i niezbyt będzie tam przyjemnie. Jeśli jednak promiennik włączy się w momencie wejścia do pokoju, to tak jakby chmura odsłoniła słońce - pomimo ogólnego zimna, będziesz odczuwać przyjemne ciepło od promiennika. Mimo to reszta pomieszczenia będzie zimna i jeśli usiądziesz na krześle, to będzie ono miało wciąż 16stC i zanim ogrzeje się od Twoich pleców, to będzie Ci raczej zimno w grzbiet.

    Promienniki są dobre jak chcesz ogrzać przystanek autobusowy, promiennikiem jest na przykład ognisko - w świetle ogniska jest ciepło, ale w cieniu już nie bardzo. W domu to lipa. Można oszczędzać dzięki nim energię, ale to się sprowadza do utrzymywania stale na przykład 16stC, a dogrzewania tylko w momencie "bytności".

    Jasne?

  5. #2985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie bytowy wychodzi taniej niż w G11, a i dom z CWU grzeję 100% w taniej taryfie...
    Grzejac prądem pewnie gazu nie masz więc gotowanie na indukcji. Po pracy też się jest popołudniu w domu i korzystając z urządzeń elektrycznych jest w drogiej trayfie. Tylko lodówka takiej wyjdzie. Reszta jest droga. Jeszcze jak dość nie możesz to możesz pranie w nocnej taryfie zrobić. Co niby jest taniej? Ja też żyję i mieszkam i wiem że w takiej taryfie nic konkretnego by się nie robiło prócz ogrzewania. Jeżeli dom potrzebuje 3000kWh to jaki sens ma tania taryfa? Aby cwu grzać to trzeba mieć duży zbiornik, najlepiej 300l a i tak nie wiem czy po tym jak dwie osoby się wykąpią to następna będzie mieć dalej gorąca wodę. Może i tak ale zależy ile wody pójdzie.

  6. #2986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nigdy nie pochwalałem taniej taryfy. Może i w ogrzewaniu faktycznie będzie taniej ale bytowy droższy. W sumie nie wiem czy się to opłaci bo i tak 100% w taniej nie ogrzejesz domu. Jak będę miał kiedyś czas to pojadę do dostawcy energii i pogadam jak to wygląda w moich stronach.
    Bytowy jest wprawdzie o 8,33% droższy w drogiej niż w płaskiej, ale obiad gotuje się na ogół w taniej taryfie, w niej również ogląda TV po południu, jest tańsza o 50% od płaskiej, a jak sobie weźmiesz weekendową, to już w ogóle minimum 2/7 zużycia ogarniasz za 55% ceny, a 5/7 za 110%... ostatecznie minimum 4% taniej sam bytowy.

    Weź coś sobie policz czasem.

  7. #2987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Grzejac prądem pewnie gazu nie masz więc gotowanie na indukcji. Po pracy też się jest popołudniu w domu i korzystając z urządzeń elektrycznych jest w drogiej trayfie. Tylko lodówka takiej wyjdzie. Reszta jest droga. Jeszcze jak dość nie możesz to możesz pranie w nocnej taryfie zrobić. Co niby jest taniej? Ja też żyję i mieszkam i wiem że w takiej taryfie nic konkretnego by się nie robiło prócz ogrzewania. Jeżeli dom potrzebuje 3000kWh to jaki sens ma tania taryfa? Aby cwu grzać to trzeba mieć duży zbiornik, najlepiej 300l a i tak nie wiem czy po tym jak dwie osoby się wykąpią to następna będzie mieć dalej gorąca wodę. Może i tak ale zależy ile wody pójdzie.
    Nie mam gazu, dostałem rachunek od 19-07-2016 do 24-09-2016. 369zł. Wychodzi 5,50zł za dzień, czyli średnio 167zł/m-c. W tym indukcja i CWU.

  8. #2988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Jeśli promiennik nie będzie działał, to nie będzie podczerwieni, więc zostanie odczucie temperatury jaka będzie w pomieszczeniu. Jeśli będzie to 20stC, to straty przez przegrody będą równe tym wyliczonym w OZC. Jeśli mniej, na przykład 16stC to straty wprawdzie mniejsze, ale i niezbyt będzie tam przyjemnie. Jeśli jednak promiennik włączy się w momencie wejścia do pokoju, to tak jakby chmura odsłoniła słońce - pomimo ogólnego zimna, będziesz odczuwać przyjemne ciepło od promiennika. Mimo to reszta pomieszczenia będzie zimna i jeśli usiądziesz na krześle, to będzie ono miało wciąż 16stC i zanim ogrzeje się od Twoich pleców, to będzie Ci raczej zimno w grzbiet.

    Promienniki są dobre jak chcesz ogrzać przystanek autobusowy, promiennikiem jest na przykład ognisko - w świetle ogniska jest ciepło, ale w cieniu już nie bardzo. W domu to lipa. Można oszczędzać dzięki nim energię, ale to się sprowadza do utrzymywania stale na przykład 16stC, a dogrzewania tylko w momencie "bytności".

    Jasne?
    Nie jasne. Nie porównuj ogniska na otwartej przestrzeni do domu bo to nie na miejscu. Słońce też nie zawsze świeci a jakoś kurki zimowej nie zakładasz. Coś mi się wydaje że nie mieliście z tym doczynienia i budujecie mity. Pomyśl, promiennik grzeje i wszystko na 20st i powietrze też tyle ma. Promiennik przestaje grzać i z jakim cudem krzesło ma mieć 16st? No chyba że chodzi o część na której posadzi się 4 litry ale ta część też będzie miała 20st bo cała kubatura tyle będzie miała i nutę ważne czy będzie efekt cienia. Oczywiście będzie czuć różnicę ale chwilowo i raczej nie będzie wrażenie że coś nam przymarzlo. To byłoby nielogiczne w domu w którym utrzymuje się stałą temperaturę. Nie mówiłem że chcę obniżać temperaturę czasowo no chyba że na noc o 1-2st ale w ciągu dnia to się nie sprawdzi bo dzieci chodzą do szkoły a te mniejsze nie mają za dużo godzin lekcyjnych więc wrócą do domu.

  9. #2989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie mam gazu, dostałem rachunek od 19-07-2016 do 24-09-2016. 369zł. Wychodzi 5,50zł za dzień, czyli średnio 167zł/m-c. W tym indukcja i CWU.
    W lato i ja mam niższe rachunki bo to taki okres. Mało się w domu siedzi, światła prawie wcale nie włącza a i kąpiele są szybsze wiem cwu dużo nie schodzi tak jak zimą.

  10. #2990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Grzejac prądem pewnie gazu nie masz więc gotowanie na indukcji. Po pracy też się jest popołudniu w domu i korzystając z urządzeń elektrycznych jest w drogiej trayfie. Tylko lodówka takiej wyjdzie. Reszta jest droga. Jeszcze jak dość nie możesz to możesz pranie w nocnej taryfie zrobić. Co niby jest taniej? Ja też żyję i mieszkam i wiem że w takiej taryfie nic konkretnego by się nie robiło prócz ogrzewania. Jeżeli dom potrzebuje 3000kWh to jaki sens ma tania taryfa? Aby cwu grzać to trzeba mieć duży zbiornik, najlepiej 300l a i tak nie wiem czy po tym jak dwie osoby się wykąpią to następna będzie mieć dalej gorąca wodę. Może i tak ale zależy ile wody pójdzie.
    Wystarczy ze 35-40% PRĄDU BYTOWEGO zużyjesz w tańszej i już jesteś do przodu.
    A jak się doda, że ogrzejesz się w 80% w tańszej, to nei ma o czym gadać.

    Tu jest oszczędność, a nie jakieś tam panele....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #2991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie jasne. Nie porównuj ogniska na otwartej przestrzeni do domu bo to nie na miejscu. Słońce też nie zawsze świeci a jakoś kurki zimowej nie zakładasz. Coś mi się wydaje że nie mieliście z tym doczynienia i budujecie mity. Pomyśl, promiennik grzeje i wszystko na 20st i powietrze też tyle ma. Promiennik przestaje grzać i z jakim cudem krzesło ma mieć 16st? No chyba że chodzi o część na której posadzi się 4 litry ale ta część też będzie miała 20st bo cała kubatura tyle będzie miała i nutę ważne czy będzie efekt cienia. Oczywiście będzie czuć różnicę ale chwilowo i raczej nie będzie wrażenie że coś nam przymarzlo. To byłoby nielogiczne w domu w którym utrzymuje się stałą temperaturę. Nie mówiłem że chcę obniżać temperaturę czasowo no chyba że na noc o 1-2st ale w ciągu dnia to się nie sprawdzi bo dzieci chodzą do szkoły a te mniejsze nie mają za dużo godzin lekcyjnych więc wrócą do domu.
    Jak chcesz obniżać temperaturę o 2C na noc ?

    Jeśłi już ten promiennik zagrzeje Ci ściany i przedmioty do 21C, to temperatura tak łatwo nie spadnie. Ale żaby zagrzać do tej temperatury zużyje tyle energii, co kable, a rozkład temperatur przy kablach bardziej komfortowy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie mam gazu, dostałem rachunek od 19-07-2016 do 24-09-2016. 369zł. Wychodzi 5,50zł za dzień, czyli średnio 167zł/m-c. W tym indukcja i CWU.
    W lipcu zmieniłem taryfę z G11 na G12w. Za poprzednie dwa miesiące zapłaciłem ponad 600zł za prąd i sądziłem, że coś dużo. Jakie było moje zdziwienie, kiedy odebrałem ostatni rachunek ... 868zł za dwa miesiące ! Patrzę w rachunek a tam 7:1 poszło w drogiej! Na forum panowała powszechna opinia, że nawet nie pilnując taryf i tak się niby opłaca przejśc na g12w. No nie wyszło Zakupiłem teraz zegar i cwu grzeję tylko w 2 taryfie. Zmywarkę i pralkę również staram się uruchamiać w drugiej taryfie choć nie zawsze się chce. Po tygodniu mam ok. 2:1 w taniej
    Polecam g12w, ale trzeba się pilnować.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #2993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie jasne. Nie porównuj ogniska na otwartej przestrzeni do domu bo to nie na miejscu. Słońce też nie zawsze świeci a jakoś kurki zimowej nie zakładasz. Coś mi się wydaje że nie mieliście z tym doczynienia i budujecie mity...
    No i wszystko jasne. Budujemy mity, bo sobie Kamil wymyślił, że będzie promiennikami grzać. Załóż sobie te promienniki i nie zawracaj głowy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #2994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    W lipcu zmieniłem taryfę z G11 na G12w. Za poprzednie dwa miesiące zapłaciłem ponad 600zł za prąd i sądziłem, że coś dużo. Jakie było moje zdziwienie, kiedy odebrałem ostatni rachunek ... 868zł za dwa miesiące ! Patrzę w rachunek a tam 7:1 poszło w drogiej! Na forum panowała powszechna opinia, że nawet nie pilnując taryf i tak się niby opłaca przejśc na g12w. No nie wyszło Zakupiłem teraz zegar i cwu grzeję tylko w 2 taryfie. Zmywarkę i pralkę również staram się uruchamiać w drugiej taryfie choć nie zawsze się chce. Po tygodniu mam ok. 2:1 w taniej
    Polecam g12w, ale trzeba się pilnować.
    Dziwne. Stosunek 7:1 to 87,5% w drogiej (110% ceny płaskiej) i 12,5% taniej (35% ceny płaskiej). Razem daje to 100,625% kosztów. Błąd statystyczny. Jakby choć trochę się postarać, to wyjdzie taniej, a już ogrzewanie, czy zwłaszcza CWU to tylko w taniej.

    W ogóle jakieś wielkie te rachunki mi się wydają.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 07-10-2016 o 06:35

  15. #2995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wystarczy ze 35-40% PRĄDU BYTOWEGO zużyjesz w tańszej i już jesteś do przodu.
    A jak się doda, że ogrzejesz się w 80% w tańszej, to nei ma o czym gadać.

    Tu jest oszczędność, a nie jakieś tam panele....
    Jakby się udało tak jak piszesz to faktycznie byłby taniej ale do tego potrzeba dużej akumulacji.

  16. #2996

    Domyślnie

    Barth3z nadrabia ogrzewanie zyskami bytowymi
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #2997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak chcesz obniżać temperaturę o 2C na noc ?

    Jeśłi już ten promiennik zagrzeje Ci ściany i przedmioty do 21C, to temperatura tak łatwo nie spadnie. Ale żaby zagrzać do tej temperatury zużyje tyle energii, co kable, a rozkład temperatur przy kablach bardziej komfortowy
    Sam widziałeś posty poprzedników co twierdzą że jak promienniki nie będą grzać to będzie zimno a teraz piszesz że tak łatwo temperatury się nie obniży. Ciekawe czemu nikt Cię za to nie skrytykował?

  18. #2998
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    0,2624 (tania) *31% + 0,7118(droga) *69% = 0,5725 zł/kWh. U mnie G11 kosztuje 0,57543 (bez opłat stałych rzecz jasna)
    Od 31% w górę w taryfie G12W jesteś do przodu. Weekendowa najlepsza jak się w tygodniu się pracuje. Najwięcej gotowania, sprzątania i bytowania właśnie w weekend. Każda pralka, zmywarka, suszarka, bojler raczej ma programator, dostosowanie tego do odpowiednich godzin nie stanowi żadnego problemu.

    68% zużycia w ubiegłym miesiącu było w taniej teraz zacznę grzać więc ten procent będzie tylko na plus !
    Tu nie ma się co zastanawiać, jak jest dobra oferta to tylko brać.
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  19. #2999
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    No i wszystko jasne. Budujemy mity, bo sobie Kamil wymyślił, że będzie promiennikami grzać. Załóż sobie te promienniki i nie zawracaj głowy.
    Napisz szczerze, czy kiedykolwiek ogrzewales dom promiennikami?

  20. #3000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    0,2624 (tania) *31% + 0,7118(droga) *69% = 0,5725 zł/kWh. U mnie G11 kosztuje 0,57543 (bez opłat stałych rzecz jasna)
    Od 31% w górę w taryfie G12W jesteś do przodu. Weekendowa najlepsza jak się w tygodniu się pracuje. Najwięcej gotowania, sprzątania i bytowania właśnie w weekend. Każda pralka, zmywarka, suszarka, bojler raczej ma programator, dostosowanie tego do odpowiednich godzin nie stanowi żadnego problemu.

    68% zużycia w ubiegłym miesiącu było w taniej teraz zacznę grzać więc ten procent będzie tylko na plus !
    Tu nie ma się co zastanawiać, jak jest dobra oferta to tylko brać.
    Jak wyglądało u Ciebie grzanie w poprzednim sezonie?

Strona 150 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony