dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie [zachodniopomorskie] Dom drewniany

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!

    Wraz z żoną otrzymałem w posagu działkę budowlaną 15 arów
    Chcemy wyprowadzić się od rodziców, toteż zależy nam na czasie i pieniążkach, więc swoją uwagę zwróciliśmy ku domom szkieletowym.
    Mamy już wybrany projekt, jest to dom w galach G biura Archon. Projektu jeszcze nie kupiliśmy, gdyż jest on tylko dla domu murowanego.

    Jesteśmy dosyć zieloni w temacie i mamy mnóstwo pytań. Przeczytałem już sporo tematów i doszedłem do wniosku, że jednak najlepiej będzie założyć własny, żeby wszystko było w jednym miejscu.

    Póki co mamy następujące pytania i liczymy na pomoc Szanownych Użytkowników :
    1) Co trzeba zrobić, żeby wybudować dom z tego projektu w technologii
    szkieletowej?
    2) Ile mniej-więcej kosztowałoby zrealizowanie takiej inwestycji wraz z
    fundamentami, instalacjami itd?
    3) Jak długo trwa budowa takiego domu?
    4) Jakie są zalety i wady wykorzystania tej technologii względem
    technologii tradycyjnej?
    5) Czy jest jeszcze coś, co powinniśmy wiedzieć?
    6) Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś rzetelnego wykonawcę, który podjąłby się realizacji naszej inwestycji?

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    Tomasz

  2. #2

    Domyślnie

    pytania są zbyt ogólne ! chcesz dom konstrukcji szkieletowej to musisz być do tego przekonany .Koszty są podobne a technologia trudniejsza - odpada system gospodarczy ( tylko wykańczać możesz sam ).Czasowo buduje się szybko . Co lepsze beton czy drewno ? dyskusje się toczą latami na forach i nie znajdziesz odpowiedzi ! Ja polecam drewno ! Znajdź dobrego wykonawcę a będziesz zadowolony .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    MInusy dwa:
    Fatalna akustyka. Zapomnij o intymności w sypialniach.
    Niska cena przy odsprzedaży.
    Plusy:
    Hmmm
    Ani szybciej ani taniej, no może tynki nie muszą wysychać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4

    Domyślnie

    dla mnie podstawowa wada to niska akumulacyjność, a co za tym idzie - tendencja do przegrzewania
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #5

    Domyślnie

    1. Adaptacja projektu murowanego na drewniany jest droga (to rysowanie projektu od nowa) więc lepiej kupić od razu wersję drewnianą. Większość firm wykonawczych robi jednak takie konwersje w cenie domu.
    2. Cena powinna być niższa od murowanego, choć wybierając te najbardziej renomowane firmy zapłacić możesz nawet więcej. Wiadomo, że najkorzystniej cenowo będzie zamówienie domu w stanie surowym zamkniętym i samodzielne wykańczanie niż zamawianie domu pod klucz.
    3. Budowa moze trwać nawet kilka tygodni, szczególnie gdy nie masz prac mokrych tj, wylewek, tynków zewnętrznych.
    4. Dla mnie największa wada domów drewnianych to duże wahania temperatury. Po wyłączeniu ogrzewania szybko robi się zimno, w przeciągu kilku godzin temperatura spada, co nie występuje w domach o dużej akumulacyjności. Druga wada to akustyka stropu drewnianego, ale Ty chcesz parterówkę, więc to odpada.
    Mimo to domy drewniane mają mnóstwo zalet i klimat lepszy niż murowańce.

  6. #6

    Domyślnie

    Mity mity -ilu z was mieszka w domu szkieletowym ? jedyną wadą domu z drewna to ( jeżeli elewacja jest drewniana ) malowania co 5lat lub wymiany elewacji co 25-30 lat , ale po wymianie masz dom jak nowy .Reszta to bełkot zwolenników murowanych , każda z wyżej wymienionych wad łatwo wyeliminować na etapie budowania domu - największą zaleta domu ( dla mnie ) to łatwość przebudowy i energooszczędność - chodzi o ciepło takie odczuwalne nie o parametry .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony