dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ona81

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-366
    Posty
    4

    Domyślnie Mała puszka, a nowy włącznik światła

    Przy aktualnym remoncie przedpokoju spotkała nas niespodzianka - nowy włącznik światła nie mieści się do puszki(puszka mała i płytka). Jak nam powiedział pracownik jednego z marketów budowlanych - nie robią już włączników do puszek "50". Faktycznie nie da się już nigdzie kupić?


    Opcja kucia i wymiany puszki odpada. Ściana baaardzo solidna(blok z końca lat 60) ale cienka. Do tego mamy obawy czy kafelki nie polecą

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.440

    Domyślnie

    No niestety taka jest prawda.
    Sprawdź dokładnie puszkę może okazać się iż jest ona jeszcze metalowa z preszpanową przekładką i uda ci się bezinwazyjnie wyłuskać ją ze ściany a następnie lekko powiększyć otwór na nową 60.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Odchudź nowy włącznik, np. wyłam ząbek z jednej strony.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Odchudź nowy włącznik, np. wyłam ząbek z jednej strony.
    I z drugiej też. A potem wyrzuć. Tego doradcę również.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    natynkowy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Znajdź stolarza i pożycz od niego ręczną frezarkę. Zaznacz na ścianie docelową średnicę i przefrezuj otwór na wymiar. Na koniec zwróć stolarzowi za zepsuty frez, podaj rękę i powiedz "do widzenia".

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może wiertło "koronkowe" załatwi sprawę? W każdym markecie kupisz odpowiedni do puszki rozmiar, trochę zabawy i delikatności, ale moim zdaniem dacie radę.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.440

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Może wiertło "koronkowe" załatwi sprawę? W każdym markecie kupisz odpowiedni do puszki rozmiar, trochę zabawy i delikatności, ale moim zdaniem dacie radę.
    Wiertła koronkowe mają prowadzenie za pomocą wiertła w środku a tu już jest otwór fi5 więc wiercenie bez prowadzenia skończy się kuciem..
    Jeśli tak macie doradzać to najlepiej wraz z remontem stare włączniki jeśli zżółkły pomalować olejnicą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77
    Wiertła koronkowe mają prowadzenie za pomocą wiertła w środku a tu już jest otwór fi5 więc wiercenie bez prowadzenia skończy się kuciem.
    Ale można wiertarkę z koronką przełączyć na samo kucie, zagłębić koronkę w otworze, a dopiero później dać na obroty udarowe. Pomaga, sprawdzone.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wiertła koronkowe mają prowadzenie za pomocą wiertła w środku a tu już jest otwór fi5 więc wiercenie bez prowadzenia skończy się kuciem..
    Jeśli tak macie doradzać to najlepiej wraz z remontem stare włączniki jeśli zżółkły pomalować olejnicą.
    Mareks77 - wiem co piszę, bo sam tak robiłem więc proszę bez zbędnych złośliwości - popróbuj, zobaczysz.
    Jeśli będzie kłopot, to można albo sposobem elpapiotr albo ostatecznie zmienić cienkie wiertło prowadzące na dłuższe - oczywiście, jeśli możemy sobie pozwolić na otwór przelotowy ( 5mm łatwo zaszpachlować). W ekstremalnym przypadku usuwamy starą puszkę, otwór zaklejamy zaprawą/klejem do kafelek/klejem do płyt G/K itp., po wyschnięciu rozwiercamy koronką do potrzebnego rozmiaru.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 10-10-2016 o 21:00
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11

    Domyślnie

    Jest jeden problem - przy okazji tego wiercenia można się pozbyć ... przewodów wystających z puszeczki
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Jest jeden problem - przy okazji tego wiercenia można się pozbyć ... przewodów wystających z puszeczki
    To prawda - robota niewdzięczna i precyzyjna (idealnie wystawić po za strefą wiercenia albo nałożyć kawałek rurki metalowej na przewody) - ale to tylko jeden punkt, jak nie ma wyjścia to trzeba się bawić.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Ja taki temat załatwiam wiertłem widiowym 8. nawiercam otwory jeden koło drugiego po krawędzi puszki zostawiając około 30% nie wierconej pow od góry. Niestety zaaabawa.
    Panie Piotrze pańska metoda jest skuteczna tylko w 5%. zazwyczaj włączenie obrotów z koronką bez pilota kończy się pięknymi głębokimi rysami na nowej farbie.

  14. #14

    Domyślnie

    E tam.
    Czytaj pan ze zrozumieniem -
    Cytat Napisał elpapiotr
    Ale można wiertarkę z koronką przełączyć na samo kucie, zagłębić koronkę w otworze, a dopiero później dać na obroty udarowe. Pomaga, sprawdzone.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    a z pilotem czy bez, bo bez wyskoczy i 8-emek narobi

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek_kos Zobacz post
    a z pilotem czy bez, bo bez wyskoczy i 8-emek narobi
    O rety! - janek_kos, poczytaj kilka postów wcześniejszych (a najlepiej wątek od początku) - dopiero o tym pisaliśmy, szkoda zaśmiecać i powtarzać to samo.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #17

    Domyślnie

    To zupełnie jak ten sąsiedni wątek - http://forum.muratordom.pl/showthrea...opinie/page121
    Piszą, aby pisać i pozycjonować.
    Klepią w kółko jedno i to samo, byle temat utrzymać na górze.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 15-10-2016 o 08:12
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie rozumiem o co ta cała ta bezsensowna dyskusja.
    Chodzi o zwiększenie rozmiaru otworu, w którym siedzi puszka fi50 aby wsadzić fi60.
    Żadnej "koronki" nie można użyć, jeśli do puszki wprowadzony jest przewód. Koronką go utniesz,.
    Jedynie (jak napisano wcześniej) nawiercanie wierłem o nikczemnej średnicy po obwodzie puszki, z udarem lub bez, ze wskazaniem na "bez" gdy wiertło ma się zagłębiać w glazurę.
    Potem mały przecinaczek i mały młoteczek i delikatnie usunąć to, czego nie zabrało wiertło.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 15-10-2016 o 13:06

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    zbich70 - faktycznie nie rozumiesz - czytaj ze zrozumieniem, jak napisałem, że można, to znaczy, że robiłem i wiem - a kucie odpada, jak napisała autorka. Owszem, nie jest to łatwe ani profesjonalne wiercenie, ale możliwe - pomału i będzie OK, (można i wiertłem po obwodzie, ale to zajmie więcej czasu i da gorsze efekty estetyczne). Jasne, że jak przyłożysz i powiercisz, to będzie po przewodzie, ale jak pomyślisz, dasz radę - bynajmniej ja kilkanaście razy tak sobie z wielką płytą poradziłem.
    Myślę, że autor (-ka) wątku już sobie poradziła, skoro nie uczestniczy w tej dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 15-10-2016 o 23:18
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    O rety! - janek_kos, poczytaj kilka postów wcześniejszych (a najlepiej wątek od początku) - dopiero o tym pisaliśmy, szkoda zaśmiecać i powtarzać to samo.
    o rety przemo1 ja czytam uważnie w przeciwieństwie do Ciebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony