dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 247
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 4931
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Masz tak duży dom że potrzeba 2 skrzynki?
    w sumie to nie. wrzuce rzuty parteru i pietra to pogadamy o nim. są one po jakiejs tam mojej zgrubnej adaptacji. z jednego pokoju na parterze wydzieliłem takie pomieszczenie gospodarcze/magazynowe (nie mam piwnicy a gdzieś takich pomieszczeń nigdy nie jest za wiele) i w nim jest reku. Wejście od nieogrzewanego garażu. jeszcze nie mam wizji czy go ogrzewać i jak wentylować. na parterze też jest kotłownio/pralnia i tam bedzie chyba grawitacja/ chyba że mnie wybijecie z tego pomysłu. planuje ogrzewać gazem, podłogówka w całym domu. W salonie nie będzie "kopciucha". Wstępnie wrysowałem anemostaty. kolor czerwony nawiew, niebieski wywiew. Jedno kółko to jedna rura 75mm.
    Czy można tak blisko lokalizować czerpnię od wyrzutni?
    Czy ilości rur poprawne?
    Poniżej rzuty, pomóżcie mi w lokalizacji skrzynek rozgałęźnych (Północ jest od góry rysunku):

    https://zapodaj.net/189cd7f79c959.jpg.html

    https://zapodaj.net/f06199f4be2f6.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez romanik99 ; 01-11-2016 o 12:51

  2. #1902

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Opcja 2.
    Można prosić o uzasadnienie dlaczego ta opcja jest lepsza (pod kątem skuteczności wentylacji) niż opcja 3?

  3. #1903

    Domyślnie

    Dla mnie tez to jest dziwne. bo dla skutecznosci wentylacji to nie ma znaczenia czy opcja 2 i 3 ale dla skutecznosci docieplenia stropu opcja 3 bedzie duzo lepsza

  4. #1904

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanik99 Zobacz post
    Dla mnie tez to jest dziwne. bo dla skutecznosci wentylacji to nie ma znaczenia czy opcja 2 i 3 ale dla skutecznosci docieplenia stropu opcja 3 bedzie duzo lepsza
    Nie chodziło mi o skuteczność wentylacji lecz o obłożenie kanałów izolacją. Opcja 2 jest najlepsza niż zabawa z izolowaniem kanałów na strychu.

  5. #1905

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanik99 Zobacz post
    w sumie to nie. wrzuce rzuty parteru i pietra to pogadamy o nim. są one po jakiejs tam mojej zgrubnej adaptacji. z jednego pokoju na parterze wydzieliłem takie pomieszczenie gospodarcze/magazynowe (nie mam piwnicy a gdzieś takich pomieszczeń nigdy nie jest za wiele) i w nim jest reku. Wejście od nieogrzewanego garażu. jeszcze nie mam wizji czy go ogrzewać i jak wentylować. na parterze też jest kotłownio/pralnia i tam bedzie chyba grawitacja/ chyba że mnie wybijecie z tego pomysłu. planuje ogrzewać gazem, podłogówka w całym domu. W salonie nie będzie "kopciucha". Wstępnie wrysowałem anemostaty. kolor czerwony nawiew, niebieski wywiew. Jedno kółko to jedna rura 75mm.
    Czy można tak blisko lokalizować czerpnię od wyrzutni?
    Czy ilości rur poprawne?
    Poniżej rzuty, pomóżcie mi w lokalizacji skrzynek rozgałęźnych (Północ jest od góry rysunku):

    https://zapodaj.net/189cd7f79c959.jpg.html

    https://zapodaj.net/f06199f4be2f6.jpg.html
    Nie mam za bardzo jak popatrzeć na zdjęcia ale sprawa pierwsza nie łączymy wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną, chyba że pomieszczenie szczelnie oddzielamy. Ale w pralni dałbym nawiew. Jak będzie tam kondensat to nawiew może byc podobnie jak wywiew. Tak czy owak trzeba dążyć do jak największej szczelności domu. Nie robić niepotrzebnie dziur. Czerpnia najlepiej od północy wyrzutnia najlepiej w dachu. Nie obok siebie. Co do grzania to warto zacząć od dobrej izolacji a potem tanio można ogrzewać prądem nawet i taniej niż gazem. Fanem gazu nie jestem. Ja grzeje pompa p-p plus grzejniki koszt za październik 92 zł na 100m2 słabo izolowane.

  6. #1906

    Domyślnie

    No wlasnie trzeba by na te rzuty popatrzec. tam jest tylko blad bo wejsce do pralni/kotlowni jest wrysowane od garazu bo taki kiedys mialem zamysl ale bedzie ono od przedsionka/wiatrolapu. Do kotla gazowego bedzie komin i przy nim beda 2 przewody wentylacyjne. jeden do takiej mini piwniczki pod schodami, jeden do garazu i jeden do kotlowni. Ta kotlownia bedzie oddzielona szczelnymi drzwiami od wiatrolapu. ale rownie dobrze moglbym zrobic tam mechaniczna ale czy wtedy dawac tam nawiew? Chyba nie. nie wiem z reszta. Najbardziej przemawia do mnie jednak grawitacja. zobaczcie na rzuty

  7. #1907
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Witam
    Mam ułożone zielone pe-flexy na piętrze na stropie, ma to byc w warstwie styro. Przy pracach tynkarskich wykonawca uszkodził mi jedną taką rure - jest pęknięcie od góry, ledwo dostrzegalne ale jest - coś im spadło chyba na rure. Jak to można naprawić ? Kanały fi 50. Widzę na necie że są w tym systemie mufy do łączenia rur czyli mógłbym wyciąć ten odcinek i wstawić mufkę. Tyle że nie widze uszczelek do tych muf więc nie bardzo wiem jak to ma być szczelne... Są uszczelki 75, 110 ale fi 50 nie widziałem nigdzie... Przy rozdzielaczach takie uszczelki były juz w zestawie na złączach. Jakby ktoś mógł powiedziec gdzie takie uszczelki można kupić albo mufę razem z uszczelkami ? Chyba że jest inny sposób naprawy poza wymianą całego odcinka rury (nie mam z resztek tak długiego, a kupowanie 50m to bezsens).

  8. #1908

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Witam
    Mam ułożone zielone pe-flexy na piętrze na stropie, ma to byc w warstwie styro. Przy pracach tynkarskich wykonawca uszkodził mi jedną taką rure - jest pęknięcie od góry, ledwo dostrzegalne ale jest - coś im spadło chyba na rure. Jak to można naprawić ? Kanały fi 50. Widzę na necie że są w tym systemie mufy do łączenia rur czyli mógłbym wyciąć ten odcinek i wstawić mufkę. Tyle że nie widze uszczelek do tych muf więc nie bardzo wiem jak to ma być szczelne... Są uszczelki 75, 110 ale fi 50 nie widziałem nigdzie... Przy rozdzielaczach takie uszczelki były juz w zestawie na złączach. Jakby ktoś mógł powiedziec gdzie takie uszczelki można kupić albo mufę razem z uszczelkami ? Chyba że jest inny sposób naprawy poza wymianą całego odcinka rury (nie mam z resztek tak długiego, a kupowanie 50m to bezsens).
    Mufa i taśma i tyle.

  9. #1909
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Ale jak to ma być szczelne? W mufie spotkają sie dwie twarde rurki i szczelina na łaczeniu będzie 5 razy większa niż to malutkie pęknięcie które teraz mam. Ta taśma przeciez też nie bedzie szczelna jak przyjdzie temperatura z podłogówki.

  10. #1910

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Ale jak to ma być szczelne? W mufie spotkają sie dwie twarde rurki i szczelina na łaczeniu będzie 5 razy większa niż to malutkie pęknięcie które teraz mam. Ta taśma przeciez też nie bedzie szczelna jak przyjdzie temperatura z podłogówki.
    Rozcinasz, łączysz rury taśmujesz dobrze. To będzie zalane betonem zgadza się?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1911
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Będzie pod betonem w warstwie styropianu, to powietrze będzie miało gdzie wiać... chyba jednak będę musiał wymienić cały ten odcinek, może kupie takie koncowki od kogos okolo 5m. Da się to łatwo wypiać ze skrzynki rozdzielającej i skrzynki nad enemostatem ?

  12. #1912

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Będzie pod betonem w warstwie styropianu, to powietrze będzie miało gdzie wiać... chyba jednak będę musiał wymienić cały ten odcinek, może kupie takie koncowki od kogos okolo 5m. Da się to łatwo wypiać ze skrzynki rozdzielającej i skrzynki nad enemostatem ?
    Jak się tak boisz to nawal tam silikonu odpowiedniego, otaśmuj, przypiankuj itd. Masz zdjęcie tego? Ja tutaj nie widzę problemu większego.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #1913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Będzie pod betonem w warstwie styropianu, to powietrze będzie miało gdzie wiać... chyba jednak będę musiał wymienić cały ten odcinek, może kupie takie koncowki od kogos okolo 5m. Da się to łatwo wypiać ze skrzynki rozdzielającej i skrzynki nad enemostatem ?
    Robiłem jedno takie łączenie koszulką termokurczliwą, tylko trzeba uważać z grzaniem......

  14. #1914
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dokładnie, jak Beskidziak. W dobrym elektrycznym kupisz termokurcz fi50 i więcej, zaciśnie się i nic tego nie ruszy.

  15. #1915
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Podjedz do mnie, nie masz daleko to odsprzedam Ci po kosztach potrzebną długość, zostało mi dość sporo.

  16. #1916
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Żeby dać termokurczliwą to musialbym wypiać rure z jednej strony, wytargać ja aż do feralnego miejsca i dopiero podgrzewać. To już chyba łatwiej owinać taśmą aluminiową i dla pewnosci dać troche silkonu między te karby. Dla całkowitej pewności myślałem jeszcze o dętce z jakiegos motoru i skręcenie je obejmami metalowymi z obu stron pęknięcia, ale ta metoda tez wymaga wypięcia rury z jednej strony.
    Zdjęcie nic nie wniesie bo ta ryse ledwo co widać- może w trybie makro by była widoczna.

  17. #1917

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Żeby dać termokurczliwą to musialbym wypiać rure z jednej strony, wytargać ja aż do feralnego miejsca i dopiero podgrzewać. To już chyba łatwiej owinać taśmą aluminiową i dla pewnosci dać troche silkonu między te karby. Dla całkowitej pewności myślałem jeszcze o dętce z jakiegos motoru i skręcenie je obejmami metalowymi z obu stron pęknięcia, ale ta metoda tez wymaga wypięcia rury z jednej strony.
    Zdjęcie nic nie wniesie bo ta ryse ledwo co widać- może w trybie makro by była widoczna.
    Ja łączenie PE-flex/mufa (po przeczyszczeniu powierzchni) owijałem najpierw taśmą alu zbrojoną, a na to owinięcie klasyczną taśmą DUCT. Nie wiem co by się z tym miało dziać pod podłogą... Zawsze można dorzucić jeszcze ze 4 trytki i "rundkę" Corofixem, tylko czy nie szkoda taśmy...?
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 08-11-2016 o 22:29

  18. #1918

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Ja łączenie PE-flex/mufa (po przeczyszczeniu powierzchni) owijałem najpierw taśmą alu zbrojoną, a na to owinięcie klasyczną taśmą DUCT. Nie wiem co by się z tym miało dziać pod podłogą...
    Nic, i o tym od samego początku pisze! Ale jak kolega się boi to można mu podawać pomysły

  19. #1919

    Domyślnie

    uszkodzona jest wewnętrzna czy zewnętrzna powłoka?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  20. #1920
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Pęknięta jest wyraźnie zewnętrzna powłoka tak że widać pod zielonym biały materiał, na 80% jest pęknięcie także w wewnętrznej warstwie. Owinąłem to taśmą duct, zwykla aluminiowa nawet nie udaje że jest mocna. MYślę że będzie dobrze bo po naciągnięciu taśmy fajnie weszła między garby i chyba bedzie szczelne. Szkoda że po wylewce nie bedzie mozliwości poprawy tego w razie czego....

Strona 96 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony