dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 489 z 648
Pokaż wyniki od 9.761 do 9.780 z 12948
  1. #9761

    Domyślnie

    To jak Ci się uda za rok mieć jakieś sezonowane drewno to dopiero zobaczysz co to znaczy prawdziwe palenie w kominku Brykiet się nie umywa!

  2. #9762
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Testuję drugi brykiet, z Eco Palu. Jak na razie RUF prowadzi bo te wałki z Eco sporo puchną w palenisku. Wypróbuję jeszcze Pini Key bo mam kilka paczek, ale ten znowu najdroższy.


    Brykietem w kominku nie można palić jak drewnem. Dokładanie, czy pozostawienie szczelin pomiędzy kostkami to nieporozumienie. Brykiet szybko się wypali i nie wygeneruje zbyt wiele ciepła. Wałków czy Pini Key-a nie da się ułożyć ścisło, kształt na to nie pozwala.
    Taki brykiet za to jest bardziej widowiskowy, do wizualizacji ogna, stawia się go też czasami w pionie.

    Żeby brykiet wykorzystać w sposób optymalny, musisz ułożyć go w kominku dość ciasno. Tak, aby nie mógł się palić jednocześnie z każdej strony. Wtedy pali się powoli i odda dużo ciepła.
    Ruf to dobry wybór z racji kształtu. Jak palisz Rufem to stawiaj go na płaskim boku, bo Ruf najbardziej rozszerza się wzdłuż dłuższego boku, wtedy to, co rośnie w górę, zjada ogień.

    Na samą górę takiego zbudowanego sześcianu z brykietu nasyp pelletu i zapal piramidę, oczywiście rozpalaj go od góry.
    Po wypaleniu, resztki żaru ładujesz na szufelkę i układasz nową piramidę, a żar z szufelki zasypujesz na wierzch, nowej porcji paliwa i tak w kółko .
    Życzę dużo ciepła.
    To jeden ze sposobów, ale chyba najodpowiedniejszy do kominka.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 09-11-2016 o 10:35
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #9763

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Brykietem w kominku nie można palić jak drewnem. Dokładanie, czy pozostawienie szczelin pomiędzy kostkami to nieporozumienie. Brykiet szybko się wypali i nie wygeneruje zbyt wiele ciepła. Wałków czy Pini Key-a nie da się ułożyć ścisło, kształt na to nie pozwala.
    Taki brykiet za to jest bardziej widowiskowy, do wizualizacji ogna, stawia się go też czasami w pionie.

    Żeby brykiet wykorzystać w sposób optymalny, musisz ułożyć go w kominku dość ciasno. Tak, aby nie mógł się palić jednocześnie z każdej strony. Wtedy pali się powoli i odda dużo ciepła.
    Ruf to dobry wybór z racji kształtu. Jak palisz Rufem to stawiaj go na płaskim boku, bo Ruf najbardziej rozszerza się wzdłuż dłuższego boku, wtedy to, co rośnie w górę, zjada ogień.

    Na samą górę takiego zbudowanego sześcianu z brykietu nasyp pelletu i zapal piramidę, oczywiście rozpalaj go od góry.
    Po wypaleniu, resztki żaru ładujesz na szufelkę i układasz nową piramidę, a żar z szufelki zasypujesz na wierzch, nowej porcji paliwa i tak w kółko .
    Życzę dużo ciepła.
    To jeden ze sposobów, ale chyba najodpowiedniejszy do kominka.
    Dzięki za zainteresowanie. Tak właśnie układam, z tą różnicą, że tworzę piramidę (no może coś na kształt), układam oczywiście ciasno. Raz na gorący żar dodałem trzy kawałki, położyłem je na nim i było zajefajnie ale ...krótko.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #9764
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo81

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cześć, jest sprawa:
    kominek stanie w salonie na parterze, chcę dogrzać grawitacyjnie pomieszczenia na poddaszu użytowym. Normalnie chciałem przebić się z kanałami przez strop nad kominkiem i w podłodze puścić kanałami prostokątnymi 5X15 powietrze do 3 pokoi (najdalej oddalony jest 3 metry w poziomie). Ale z racji tego że wylewka będzie dość cienka a jeszcze będzie ogrzewanie podłogowe na poddaszu to pomysł z kanałami w podłodze.
    Urodził mi się w związku z tym pomysł, by przewody dgp puścić wyżej na strych i stamtąd nad jętkami poziomo kanałami prostokątnymi do pokoi i wyloty w suficie.
    Czyli kanały pójdą od kominka pionowo na wysokość 3,5metra a potem najdłuższy max 3 metry w poziomie. Wyloty w sufitach. Powierzchnia każdego pokoju do ogrzania na poddaszu to 13m2. Salon w którym stoi kominek 30m2. Czy grawitacyjnie to wszystko pójdzie? Czy jest jakaś granica wysokości kanałów pionowych? Chciałbym uniknąć turbiny itd. Wkład seguin żeliwny 13kW. Proszę o opinie. Pozdrawaim
    Ostatnio edytowane przez przemo81 ; 09-11-2016 o 11:50

  5. #9765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Piotrze, ja się nie nudzę, rano rozpaliłem w kominku a żona będzie kontrolować spalanie i ewentualnie dokładać. Ja dopiero uczę się palić w moim wodniaku i dobrze jest poczytać uwagi ludzi w tym wprawionych. Testuję drugi brykiet, z Eco Palu. Jak na razie RUF prowadzi bo te wałki z Eco sporo puchną w palenisku. Wypróbuję jeszcze Pini Key bo mam kilka paczek, ale ten znowu najdroższy. Doradzisz coś Piotrze w sprawie brykietu? Pozdrawiam.
    Każdy brykiet dobry, byle dobrze sprasowany. Trzeba sobie wyrobić opinie samemu, porównując masę do ceny i do długości / jakości palenia (co skutecznie robisz). Ja mam blisko Eco pal, więc jestem na niego skazany... Eco Pal puchnie, fakt. Dla mnie to zaleta. Jest tak sprasowany, że po podgrzaniu wraca do swojej naturalnej wielkości. Czyli jeśli drewno ma w w tej objętości wagę 1 kg, "klocek" Eco Palu waży.... sprawdź. Drewno pływa w wodzie. Eco pal tonie... Wkładam do paleniska połowę tego co mnie interesuje i po chwili mam to co chciałem...Nie zgadzam się z ich zaleceniem, żeby wkładać całe wałki. Ja rozdrabniam . Przynajmniej łamię na pół....

  6. #9766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Każdy brykiet dobry, byle dobrze sprasowany. Trzeba sobie wyrobić opinie samemu, porównując masę do ceny i do długości / jakości palenia (co skutecznie robisz). Ja mam blisko Eco pal, więc jestem na niego skazany... Eco Pal puchnie, fakt. Dla mnie to zaleta. Jest tak sprasowany, że po podgrzaniu wraca do swojej naturalnej wielkości. Czyli jeśli drewno ma w w tej objętości wagę 1 kg, "klocek" Eco Palu waży.... sprawdź. Drewno pływa w wodzie. Eco pal tonie... Wkładam do paleniska połowę tego co mnie interesuje i po chwili mam to co chciałem...Nie zgadzam się z ich zaleceniem, żeby wkładać całe wałki. Ja rozdrabniam . Przynajmniej łamię na pół....
    Bardzo dziękuję Piotrze. Napisz jeszcze, czy układasz Eco Pal poziomo czy stawiasz w pionie, bo rozpalasz na pewno od góry.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #9767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Piotrze, a jak układasz drewno w tym jamnikowatym kolosie Brunnera? Możesz pokazać?
    Pytam, bo rozpalanie w takim jamniku i utrzymanie ognia równo w całym palenisku to problem. Spotkałam się ze zdaniem, że niemożliwe jest palenie w równomierny sposób. Ogień wędruje od boku do boku i czasem przygasa z jednej strony. Albo pali się tylko środkiem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #9768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bardzo dziękuję Piotrze. Napisz jeszcze, czy układasz Eco Pal poziomo czy stawiasz w pionie, bo rozpalasz na pewno od góry.
    Nie jestem chyba dobrym nauczycielem w tej kwestii, bo ja palę brykietem w piecokominku. Ma być szybko piekło. Jak najszybciej wyciągnąć maxa z załadunku i wpakować to w 6 - 7 mb wymiennika ceramicznego o dopasowanej do tego dictum konstrukcji. Po kilku minutach od rozpalenia mam 930 o C na liczniku. I o to chodzi. Piec paczką brykietu ogrzewa 200 m2 budynku przez 12 godzin.

  9. #9769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piotrze, a jak układasz drewno w tym jamnikowatym kolosie Brunnera? Możesz pokazać?
    Pytam, bo rozpalanie w takim jamniku i utrzymanie ognia równo w całym palenisku to problem. Spotkałam się ze zdaniem, że niemożliwe jest palenie w równomierny sposób. Ogień wędruje od boku do boku i czasem przygasa z jednej strony. Albo pali się tylko środkiem.
    Przygasa im, bo źle podłączyli! Ja by przetestować palenisko, paliłem paletami jednorazowymi ciętymi wzdłuż! Czyli opał długości 1,2 m . To oczywiście niezgodne z instrukcją. Instrukcja mówi chyba o 5-6 kg jednorazowo. Taka kupka musi się palić w jednym miejscu, bo tego niewiele... To jest jeszcze gorsze dla tych konstrukcji od moich palet. Wkład dostaje czadu w miejscu palenia (zwykle środek) i się tam rozjeżdża (stal rozszerza się nierównomiernie). Paranoja...nie chce psuć im biznesu, więc tylko tyle....

  10. #9770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Podłączenie do komina mają czarną rurą. Wchodzi w komin jakieś 1,5 m ponad czopuchem wkładu. Kolanko z wyczystką pod kątem prostym jedno. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą fi 125. To co tu można zchrzanić
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #9771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Podłączenie do komina mają czarną rurą. Wchodzi w komin jakieś 1,5 m ponad czopuchem wkładu. Kolanko z wyczystką pod kątem prostym jedno. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz rurą fi 125. To co tu można zchrzanić
    Co można schrzanić? Właśnie piszę doktorat na ten temat!

    1.Jakie to palenisko?
    2.Średnica wylotu dymu?
    3.Średnica rury?
    4.Wysokość komina?
    5.Średnica komina?

    Podłączenie powietrza już maja skopane (prawdopodobnie) :
    1.Podłączone jest z jednej strony?
    2.Powinny być prawdopodobnie dwa kanały , albo jeden większy niż 125...
    ...ale to wyjdzie, jak odpowiesz na pierwszą część ...prawdopodobnie

    Poddymia przy otwieraniu czasem?

  12. #9772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Co można schrzanić? Właśnie piszę doktorat na ten temat!

    1.Jakie to palenisko?
    2.Średnica wylotu dymu?
    3.Średnica rury?
    4.Wysokość komina?
    5.Średnica komina?

    Podłączenie powietrza już maja skopane (prawdopodobnie) :
    1.Podłączone jest z jednej strony?
    2.Powinny być prawdopodobnie dwa kanały , albo jeden większy niż 125...
    ...ale to wyjdzie, jak odpowiesz na pierwszą część ...prawdopodobnie

    Poddymia przy otwieraniu czasem?
    Priv poslałam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #9773
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    11lukas

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-114
    Posty
    10

    Domyślnie Kominek z płaszczem nie grzeje!

    Witam, mam problem z ogrzewaniem domu. To jest nowy dom, w momencie kupna instalacje juz byly. Mam piec gazowy oraz kominek z płaszczem wodnym firmy makroterm 14kw. Dom ma 110m2. Wiem ze zasobnik na wode ma 160 l. Na dole jest tylko podlogowka ok. 50 m2 oraz jeden grzejnik w lazience i jeden w kotlowni (ten jest skrecony na zero). Na górze w pokojach jest łącznie 6 grzejników i podłogówka w łazience. Do sterowania temperaturą są takie programatory czy jak to sie nazywa Salus. Mam takie dwa, jeden na grzejniki drugi na podogówke. Problem polega na tym, że jak palimy w kominku i jest włączona podlogówka i grzejniki to nie ma szans zagrzać wody w płaszczu. Max dochodzi do 55st, przy czym caly czas wyje turbina od kominka, grzejniki zimne podloga zimna. Jak zamkniemy grzejniki i podlogówkę to w płaszczu dochodzi do 90 stopni wtedy włączam np. grzejniki i od razu temp spada, grzejniki chwile są ciepłe i znow tak jakby trzeba pozamykac i czekac az się woda w płaszczu nagrzeje. Zawsze musimy wybierać gdzie bardziej zimno tam zagrzac bo nie ma szans grzac podlogówke i grzejniki bo nie ma czym. Teraz pozakrecałem połowe podlogówki zeby przynajmniej w dwóch pomieszczeniach sie podłaga nagrzała. A woda przez pompę przy podłogówce ceci taka jakby letnia. Proszę pomóżcie bo juz nie mamy siły, przesiadujemy z żoną 2/3 dnia w kotłowni i gapimy się w te zegary. Zamieszczam zdjęcia kotłowni.((((
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_094836.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	372873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_094908.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	372874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_094924.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	372875   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_094927.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	372876  

  14. #9774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11lukas Zobacz post
    Witam, mam problem z ogrzewaniem domu. To jest nowy dom, w momencie kupna instalacje juz byly. Mam piec gazowy oraz kominek z płaszczem wodnym firmy makroterm 14kw. Dom ma 110m2. Wiem ze zasobnik na wode ma 160 l. Na dole jest tylko podlogowka ok. 50 m2 oraz jeden grzejnik w lazience i jeden w kotlowni (ten jest skrecony na zero). Na górze w pokojach jest łącznie 6 grzejników i podłogówka w łazience. Do sterowania temperaturą są takie programatory czy jak to sie nazywa Salus. Mam takie dwa, jeden na grzejniki drugi na podogówke. Problem polega na tym, że jak palimy w kominku i jest włączona podlogówka i grzejniki to nie ma szans zagrzać wody w płaszczu. Max dochodzi do 55st, przy czym caly czas wyje turbina od kominka, grzejniki zimne podloga zimna. Jak zamkniemy grzejniki i podlogówkę to w płaszczu dochodzi do 90 stopni wtedy włączam np. grzejniki i od razu temp spada, grzejniki chwile są ciepłe i znow tak jakby trzeba pozamykac i czekac az się woda w płaszczu nagrzeje. Zawsze musimy wybierać gdzie bardziej zimno tam zagrzac bo nie ma szans grzac podlogówke i grzejniki bo nie ma czym. Teraz pozakrecałem połowe podlogówki zeby przynajmniej w dwóch pomieszczeniach sie podłaga nagrzała. A woda przez pompę przy podłogówce ceci taka jakby letnia. Proszę pomóżcie bo juz nie mamy siły, przesiadujemy z żoną 2/3 dnia w kotłowni i gapimy się w te zegary. Zamieszczam zdjęcia kotłowni.((((
    Długi proces przed Tobą...Nauka, poznawanie urządzenia, sztuki palenia, przygotowywania opału, meandrów instalacji. Do tego Makroterm.... U mnie próba "nauczenia rozumu" podobnego ustrojstwa skończyła się wywaleniem go na złom...

    Uczyć powinien kumaty hydraulik i kumaty palacz (zdun?). Na miejscu, a nie przez internet....Spróbujmy...Kumaty z hydrauliki nie jestem, ale palić umiem. Na początek kilka pytań. Ale krótko i zwięźle. W punktach.

    1.Pokaż kilka zdjęć z palenia...Jak to robisz, jakimi kawałkami?

    2.Opał - pokaż, jaka wilgotność, gatunek?

    3.Metodologia palenia

    a) czy rozpoczynając palenie, dom jest ciepły?
    b)jak długo palisz - to w odniesieniu do Twojego opisu?

  15. #9775
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    11lukas

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-114
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie.
    Ad 1. Palilem juz na różne sposoby. Najbardziej efektywnie jest jak wypelniam kominek dwoma opakowaniami brykietu drzewnego. na górę daję jakieś szczypki i suchy niewielki kawałek drzewa.

    Ad. 2 głównie brykiet drzewny

    Ad 3. jeżeli nie brykiet to szczypki, po bokach w poprzek dwa male kawalki i na gore na krzyż

    Wracajac do mojego problemu w kominku jest ogień, żar wszystko się ładnie pali, lecz wszystko jest dosłownie w minutę wytracane jeżeli puszczę tę ciepłą wodę na grzejniki lub podłogówkę. Na tym sprzęge jest wskaźnik temperatury i np. z 80 stopni po włączeniu grzejników robi się 35.
    Palę od czwartku na okrągło ( wstając w nocy i dorzucając drzewo) np dziś nie były włączone grzejniki bo dałem pół dwie pętle podłogówki i to zabiera wszystko że nawet się pompa od grzejników nie włączy. Był hydraulik który to montował niby zna sie, to nie wie o co chodzi, na siebie nie zwali. To wszstko jest na gwarancji, nwe osiedle domków, sąsiedzi mają też makroterm i wszystko im działa, konsultowałem z nimi dużo i widzę jak to ma pracować. tu jest problem dlaczego on się nie nagrzewa jak włączone grzejniki czy podłoga tylko to gdzieś ucieka. Powtórzę się, jeżeli jest pozamykany układ nie ma problemu zagrzać wodę w płaszczu.

  16. #9776
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    11lukas

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-114
    Posty
    10

    Domyślnie

    A co do długości palenia ogólnie teraz zaczynam drugi sezon. Sprowadzilismy się wrzesień 2015. W tamtym sezonie problemu były identyczne, wtedy chodził gaz i kominek w jednym czasie. wtedy hydraulik mowił że nowy dom, perwszy sezon, że drzewo mokre, ale był kilkakrotnie, sam rozpalał i też nie udało mu się dotknąć ciepłego grzejnika. Spędziłem naprawdę wiele czasu w tej kotłowni.

  17. #9777

    Domyślnie

    a jaka jest moc kominka? Może po prostu zbyt mała moc w stosunku do zapotrzebowania...

  18. #9778
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    11lukas

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-114
    Posty
    10

    Domyślnie

    moc komnka 14kW

  19. #9779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11lukas Zobacz post
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Ad 1. Palilem juz na różne sposoby. Najbardziej efektywnie jest jak wypelniam kominek dwoma opakowaniami brykietu drzewnego. na górę daję jakieś szczypki i suchy niewielki kawałek drzewa.

    Ad. 2 głównie brykiet drzewny

    Ad 3. jeżeli nie brykiet to szczypki, po bokach w poprzek dwa male kawalki i na gore na krzyż

    Wracajac do mojego problemu w kominku jest ogień, żar wszystko się ładnie pali, lecz wszystko jest dosłownie w minutę wytracane jeżeli puszczę tę ciepłą wodę na grzejniki lub podłogówkę. Na tym sprzęge jest wskaźnik temperatury i np. z 80 stopni po włączeniu grzejników robi się 35.
    Palę od czwartku na okrągło ( wstając w nocy i dorzucając drzewo) np dziś nie były włączone grzejniki bo dałem pół dwie pętle podłogówki i to zabiera wszystko że nawet się pompa od grzejników nie włączy. Był hydraulik który to montował niby zna sie, to nie wie o co chodzi, na siebie nie zwali. To wszstko jest na gwarancji, nwe osiedle domków, sąsiedzi mają też makroterm i wszystko im działa, konsultowałem z nimi dużo i widzę jak to ma pracować. tu jest problem dlaczego on się nie nagrzewa jak włączone grzejniki czy podłoga tylko to gdzieś ucieka. Powtórzę się, jeżeli jest pozamykany układ nie ma problemu zagrzać wodę w płaszczu.
    Co to za brykiet. Ile waży jedna paczka? Masz jakieś fotki z palenia?

    Robiłeś próby z sąsiadami (skoro to jakieś modułowe osiedle)? Taki sam dom, taki sam kominek (ewentualnie instalacja) taki sam stan ciepłoty w momencie rozpoczęcia próby (mniej więcej), ten sam brykiet itp?

  20. #9780
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    11lukas

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-114
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Co to za brykiet. Ile waży jedna paczka? Masz jakieś fotki z palenia?

    Robiłeś próby z sąsiadami (skoro to jakieś modułowe osiedle)? Taki sam dom, taki sam kominek (ewentualnie instalacja) taki sam stan ciepłoty w momencie rozpoczęcia próby (mniej więcej), ten sam brykiet itp?
    Brykiet 10 kg nie z tych najtanszych, sąsiedzi mają troche większe domy ok 130 m2 bez problemu im działa wszystko,wszyscy makroterm, ten sam hydraulik montował z tym że u mnie jako jedyny dom zastosował jakieś sprzęgło i wogule mam wszystkiego więcej. Tych pomp Wilo miałem 4 sztuki ,później dołożył jeszcze taką czarną na dole widoczna na zdjęciu U sąsiadów grzeje cały czas podłogę i grzejniki. U mnie trzeba dać wyższą temp niż jest na tym programatorze przenośnym salus żeby puścić ciepło, ale tak jak mówiłem nie bardzo jest co puszczać. Teraz na tym sprzęgle jest 35 stopni, a na wyświetlaczu kominka 56st. Włączone pół podłogówki ( na tej listwie 4 układy otwarte, 3 zamknięte ). Sąsiedzi palą tylko drzewem
    ( od tego samego dostawcy co ja). ja mieszam drzewo i brykiet. Grzejników nadal nie da się włączyć choć w pokojach na górze u dzieci jest 19st i chce dać więcej ale brak ciepłej wody. Pompka od grzejników bodajże załączy się jak przekroczy 40st, a żeby tak się stało muszę wyłączyć wszystko poczekać ze 2 godziny i "uzbierać ciepłej wody"
    Te zacieki na obudowie to po płynie do czyszczenia szyby
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_133949.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	372904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161113_133835.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	372905  

Strona 489 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony