dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 50 z 652
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 13036
  1. #981
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy to na pewno jest watek o kominkach ? Po co się obrażać nawzajem. Niby pogoda pod psem, ale bez przesady. Bo jak tu Redakcja wpadnie to będzie koszenie drzew jak u mnie na węźle siestrzeń.
    Witam.

    Drogi modzie topik jest o kominkach i o problemach z nim związanymi.Czy zasadne jest stosowanie w nim drewna czy brykietu należy do umiejętności użytkownika.Niezasadne jest natomiast wkraczanie z czymś co może być lepsze czyli gaz ziemny.Tematów związanych z tym paliwem ogrom ,a jego adwersarz dobrze tu znany robi tylko sobie krypto reklamę zawsze się wybielając używając przy tym bardzo nieeleganckich argumentów podchwytliwie je tu wpisując.Powtarzam to nie jest watek o paleniu gazem i oszczędnościach z tym związanych ,li tylko o maniu lub niemaniu tegoż urządzenia, podpierając się logicznymi tezami za i przeciw.Nic poza tym.Gazownikom mówię stanowcze nie!!!. Argumentem przemawiającym za korzystaniem z kominka przemawia np.chęć jego polubienia i poznania od technicznej strony patrząc także na ekonomiczny aspekt. Tym przeciw np.to ,że trzeba o niego dbać i czyścić itp.W najnowszej generacji samochodów jest funkcja parkowania active park assist to w porównaniu dotyczy wiadomo czego.W kominku tej funkcji niestety nie ma.

  2. #982
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    @niktspecjalny

    Skończyłeś, czy dopiero zaczynasz po tygodniowym odpoczynku?
    Jeśli zaczynasz, to ponownie stawiam zakład - piszesz max 5 postów i dostajesz kolejnego bana.
    W poprzednim zakładzie odpadłeś już po dwóch.

    PS. Przeczytaj 3 razy co napisałeś, zamknij oczy i zastanów się nad logiką tego co spłodziłeś.

  3. #983

    Domyślnie

    Palę w kominku wodnym 7 dzień, kocioł w ogóle się nie włącza. Jest ZAJEBIŚCIE!!! LUDZIE RÓBCIE KOMINKI!!! KOMINEK DODAJE DOMOWI DUSZĘ!!!

  4. #984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Palę w kominku wodnym 7 dzień, kocioł w ogóle się nie włącza. Jest ZAJEBIŚCIE!!! LUDZIE RÓBCIE KOMINKI!!! KOMINEK DODAJE DOMOWI DUSZĘ!!!
    To właściwe słowo...Te wszystkie wyliczanki, automaty grzewcze, są po prostu bezduszne...

  5. #985
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Jeśli śnieg do jutra się utrzyma i chęć mnie najdzie,a goście się zapowiedzieli to może i ja zainauguruję sezon.
    Będzie dwójka palaczy których nie wyrzucę na taras. Staną sobie przy uchylonym oknie.
    Oj, będzie się działo.

  6. #986
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To właściwe słowo...Te wszystkie wyliczanki, automaty grzewcze, są po prostu bezduszne...
    Witam.

    Mój łikend zapowiada się uroczo .Rozpaliłem wczoraj zakończę może w poniedziałek, może.Masz rację bezduszne nie maja racji bytu działają z automatu co widać i słychać.Drewno i cudo ognia to jest coś niesamowitego.

  7. #987

    Domyślnie

    ja dziś też kotłuję w kominku. Doszedłęm do wprawy w rozpalaniu. Rozważam nacechowanie wajhy szyberka aby wiedzieć gdzie ustawiać dokłądnie bez eksperymentowania - aby wolno się paliło bez dymu.
    Odkurzałem dizś z 5 x pod kominkiem

  8. #988

    Domyślnie

    "Wolne palenie" i "bez dymu" to dwa wykluczające się stwierdzenia

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    "Wolne palenie" i "bez dymu" to dwa wykluczające się stwierdzenia
    Wręcz nie możliwe do osiągnięcia.

  10. #990
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam



    To jest dzisiejsze szybsze palenie i bez dymu.Dawka powietrza sporawa.

  11. #991
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Fajne.
    Darek B

  12. #992
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Miały być ziemniaczki i golonka w żarze ale mnie ciemiężycielka wzięła i dołożyła.









    Ostatni wsad godz. 24.00 te dwa polana graba.Zamiatamy podobno w poniedziałek, a że jutro znajomi to zapowiedzieli się na pazłotkowe szaleństwo.

  13. #993

    Domyślnie

    Można palić w wysokiej temperaturze a jednocześnie powoli. Świadczy moim zdaniem o tym wypalony na biało kamień w kominku. Aby tak palić trzeba dobrać idealną mieszankę powietrza - nie za dużo nie za mało. Zamierzam wycechować przepustnicę i sobie zapisywać. Inne otwarcie jest potrzebne powiedzmy w początkowej fazie palenia (jest dużo dymu i trzeba otwierać na maxa) a inne powiedzmy po 2 godzinach od rozpalenia.
    Dziś rozpaliłem o 11:50 o 13:00 kominek był w pełni nagrzany. W pełni grzał do 20 czyli 7 godzin, potem około 2 godziny grał juz słąbiej ale ciagle turbiny włączone. O 22 wyłączylem turbiny bo wylatujące powietrze miało ze 35c. Szyba gorąca - nie da się dotknąć, w kominku troche żaru.
    Podwumowując - 8h ciepła na wkładzie 10kg za 5.50zł. Ogrzałem około 100m2 na parterze do 24,5C w salonie i cały parter do takiej temperatury ze jak sie zchodziło z piętra to czuć było upał (na piętrze 23). Ogrzałem też łązienkę na piętrze bo mam tam wylot

  14. #994
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Można palić w wysokiej temperaturze a jednocześnie powoli. Świadczy moim zdaniem o tym wypalony na biało kamień w kominku. Aby tak palić trzeba dobrać idealną mieszankę powietrza - nie za dużo nie za mało. Zamierzam wycechować przepustnicę i sobie zapisywać. Inne otwarcie jest potrzebne powiedzmy w początkowej fazie palenia (jest dużo dymu i trzeba otwierać na maxa) a inne powiedzmy po 2 godzinach od rozpalenia.
    Dziś rozpaliłem o 11:50 o 13:00 kominek był w pełni nagrzany. W pełni grzał do 20 czyli 7 godzin, potem około 2 godziny grał juz słąbiej ale ciagle turbiny włączone. O 22 wyłączylem turbiny bo wylatujące powietrze miało ze 35c. Szyba gorąca - nie da się dotknąć, w kominku troche żaru.
    Podwumowując - 8h ciepła na wkładzie 10kg za 5.50zł. Ogrzałem około 100m2 na parterze do 24,5C w salonie i cały parter do takiej temperatury ze jak sie zchodziło z piętra to czuć było upał (na piętrze 23). Ogrzałem też łązienkę na piętrze bo mam tam wylot
    Cóż powstał igealny system grzewczy Tylko pogratulować rozwiązania bo było tak sobie jak pamietam
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.
    1. Wkłąd + zabudowa 10tyś
    2. Komin - materiały około 3000PLN
    3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.
    4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.
    Więc kominek 15 tyś.

    Następnie walory kominka.
    1. Smrod w domu przy rozpalaniu
    2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.
    3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu
    4. Rozpalanie - poświęcony czas
    5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.
    6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić
    7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

    Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

    Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka
    Może i ja coś skrobnę w obronie kominków
    Mój kominek kosztował nie więcej niż 5tys ( na 1 str dziennika mojego jest jego zdjęcie)
    ad1. smrodu w domu nie ma przy rozpalaniu, nic się nie kopci, rozpalanie idzie sprawnie a po chwili cieszymy się ciepłem i widokiem palących się drew.
    ad2. mamy garaż- szopę specjalą na drewna, narzędzia do pracy w ogrodzie, na działce, nawet tona węgla się mieści i sporo innych gratów więc z tym problemu nie mamy
    ad3. faktycznie popiół wybieramy po każdym paleniu...ale ileż tego popiołu jest...jedna szufelka a jakby coś spadło na podłogę to szybko idzie posprzątać...więc już nie rozumiem w czym problem, przecież w domu nie sprzątasz raz na tydzień
    ad4. tjw.
    ad5. jaki smród spalin? przecież w kominku spalasz drzewo dębowe bądź jesionowe....a porównaj sobie spalanie szufelki węgla w piecu...popatrz na komin jaki wtedy dym idzie i jaki smród jest...bez porównania.

    Wspominałeś coś o paleniu w kominku jakiś desek z budowy? Jaki to gatunek?
    Jeszcze raz powtórzę w kominku tlyko i wyłącznie drewnem liściastym palimy - najlepszy dąb albo jesion!
    Poza tym nie wyobrażam sobie już swojego domu bez kominka...od zawsze chciałam go mieć...w końcu po to mam dom żeby był kominek...bo w mieszkaniu jednak jest to nie realne.

    Jestem jak najbardziej za kominkiem
    Ale to tylko moja opinia. Znam wiele osób które maja domy i nie mają kominka. U mnie na wsi znam jedną osobę która ma kominek w domu i na co dzień ogrzewa dom kominkiem także zimą

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mari180790 ; 12-11-2016 o 06:52

  16. #996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Podwumowując - 8h ciepła na wkładzie 10kg za 5.50zł. Ogrzałem około 100m2 na parterze do 24,5C w salonie i cały parter do takiej temperatury ze jak sie zchodziło z piętra to czuć było upał (na piętrze 23). Ogrzałem też łązienkę na piętrze bo mam tam wylot
    Tak się zastanawiam jak te dane mają się do Twojego wpisu z innego wątku:
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moja klima chodzi w nocy non stop i dziś zaobserwowałem w jakim cyklu defrosty były. to chyba pierwsze defrosty w tym roku. Spadł śnieg wilgotno na maxa a temp na podwórku -3C

    Od wieczora do godz 5:30 chodziło bez mrożenia parownika..
    5:30-6:30 parownik namarzł lodem 6:30 defrost i po 3 min parownik czyściutki
    7:08 parownik zaczyna być biały
    8:00 - defrost
    9:15 defrost (trwa około 2-3 min w tym czasie zjezdza cały lód)

    Trudno powiedzieć na jakiej mocy chodziła klima. Około 50%
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #997
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Dwa zdjątka poglądowe przemawiające za kominkiem.

    Mało popiołu ,a w nim jeszcze żar.Celowo przykryty.



    i temp. na obecna godz.Wszystko milczy tylko on stary biedaczek z PW , czeka na sygnał.



    Słonko trochę komplikuje sprawę(solary się włączyły) .W popiele jak żar zniknie to nie wybiorę go tylko pozostawię do dalszej obróbki.Ach te kominki.

    p.s

    Wyliczanki cacanki.
    Przez 36 h grzania zużyłem 12 szt polan w/w na fotkach, 11 szczapek na rozpałkę i 4 szt kostki białej rozpałki..Temp. w domu nie spadła poniżej 23 stC fotki w/w.Pracę pompek w obiegu kominka nie wyliczę ale powiedzmy koszt zużytej energii to jakieś 15 zł..Ogrzałem 850 m3 chałupy tylko kominkiem póki co.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-11-2016 o 10:13

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Tak się zastanawiam jak te dane mają się do Twojego wpisu z innego wątku:
    dzieki za napraowadzenie i wyjaśnienie zagadki - dlaczego do 5:30 nie szroniło się. Juz sobie przpomnialem ze ze wzgledu na palenie w kominku w dzień, nie włączałem klimy na noc. Włączylem klimę dopiero o 5 rano gdy temperatura w salonie miała juz 23C.

    Natomiast faktem jest że nie wystarczy u mnie raz napalić w kominku aby przez całą dobę mieć ciepło. Niestety temperatura spada dość szybko. Inna sprawą jest że zakres temperatur który mnie interesuje to powyżej 23C.

  19. #999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    "Wolne palenie" i "bez dymu" to dwa wykluczające się stwierdzenia
    Nie prawda - podaj wagę drewna i czas w którym mam go spalić bezdymnie - wykonam

    wg39070 "Wręcz nie możliwe do osiągnięcia." spróbuje.

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Dwa zdjątka poglądowe przemawiające za kominkiem.

    Mało popiołu ,a w nim jeszcze żar.Celowo przykryty.


    W koszu na śmieci mam czyściej, a ty to masz w salonie .

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    ad3. faktycznie popiół wybieramy po każdym paleniu...ale ileż tego popiołu jest...jedna szufelka a jakby coś spadło na podłogę to szybko idzie posprzątać...więc już nie rozumiem w czym problem,
    Jak miałbym popiół wybierać po każdym paleniu, to barburą bym kominek wyburzył po tygodniu. Szambo też wybierasz po każdym sra..u, załatwieniu się? To też jest bardzo proste i w sumie nie problem .

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Aby tak palić trzeba dobrać idealną mieszankę powietrza
    Hmm, można zainstalować szerokopasmową sondę lambda Boscha. Jak w niektórych kotłach na ekogroszek.



    Do tego filtr cząstek stałych, katalizator i mamy czyste spalanie jak w samochodzie .

Strona 50 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony