dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Tylko tak jak kolega Ci pisał jeśli jest problem w podbudowie to taki zabieg pomorze ale na krótką metę.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Ale tak teraz patrze że sciezka do furtki jest igla, tylko dojazd do garazu, a mączka szla ta sama. I uprzedze tez zapada sie tam gdzie nie jezdzi samochod. Zawolam chyba znowu wykonawce i zobaczymy co powie
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  3. #23

    Domyślnie

    Ja bym mimo wszystko dalej się upierał przy tej podsypce. Tak czy tak jak przyjedzie wykonawca to niech zdejmie mały kawałek podjazdu tam gdzie jest nierówny i zobaczy czy odkształca się podbudowa czy podsypka.

    Możesz jeszcze spróbować wykonać taki test; polać jakiś obszar dość intensywnie wodą i dobić młotkiem gumowym kostkę, jeżeli nie masz takiego młotka to nawet trzonkiem zwykłego młotka czy czymś podobnym. Wtedy zobaczysz czy pojedyncza kotka "chodzi", bo jeżeli jest dobrze zrobione to nie ma prawa się ruszać.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.B Zobacz post
    Ja bym mimo wszystko dalej się upierał przy tej podsypce. Tak czy tak jak przyjedzie wykonawca to niech zdejmie mały kawałek podjazdu tam gdzie jest nierówny i zobaczy czy odkształca się podbudowa czy podsypka.

    Możesz jeszcze spróbować wykonać taki test; polać jakiś obszar dość intensywnie wodą i dobić młotkiem gumowym kostkę, jeżeli nie masz takiego młotka to nawet trzonkiem zwykłego młotka czy czymś podobnym. Wtedy zobaczysz czy pojedyncza kotka "chodzi", bo jeżeli jest dobrze zrobione to nie ma prawa się ruszać.
    Przy tej poprawce na ktorej byli dwia miesisce po polozeniu poprawial tez przy samym garazu bo zrobil nie do tego poziomu co trzeba, dobil je mlotkiem gumowym, fakt takim duzym z 4kg pewnie mial ale dobil niektore dobre pol centymetra
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Przy tej poprawce na ktorej byli dwia miesisce po polozeniu poprawial tez przy samym garazu bo zrobil nie do tego poziomu co trzeba, dobil je mlotkiem gumowym, fakt takim duzym z 4kg pewnie mial ale dobil niektore dobre pol centymetra
    Dobrze zagęszczona kostka po ułożeniu nie ma możliwości siąść jeszcze dodatkowe 0,5cm. Jeżeli nie byłoby poprawki to ta kostka prędzej czy później i tak by siadła te 0,5 cm pod obciążeniem kół samochodu. Bardzo mnie ciekawi kolejna wizyta wykonawcy i jego pomysł na rozwiązanie problemu.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.B Zobacz post
    Dobrze zagęszczona kostka po ułożeniu nie ma możliwości siąść jeszcze dodatkowe 0,5cm. Jeżeli nie byłoby poprawki to ta kostka prędzej czy później i tak by siadła te 0,5 cm pod obciążeniem kół samochodu. Bardzo mnie ciekawi kolejna wizyta wykonawcy i jego pomysł na rozwiązanie problemu.
    Zle zageszczona, tzn? Za lekka zageszczarka? Za krotko zageszczana? Czy w jakim sensie?
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  7. #27

    Domyślnie

    W sensie takim, że albo zła podsypka albo za dużo podsypki. Nie sądzę, że problemem jest lekka zagęszczarka. Chyba że to jesteś trudno dostępne miejsce i dobijali tam ręcznie. Tylko, że dalej pozostaje kwestia podjazdu. Na kiedy umówiony jesteś z wykonawcą?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.B Zobacz post
    W sensie takim, że albo zła podsypka albo za dużo podsypki. Nie sądzę, że problemem jest lekka zagęszczarka. Chyba że to jesteś trudno dostępne miejsce i dobijali tam ręcznie. Tylko, że dalej pozostaje kwestia podjazdu. Na kiedy umówiony jesteś z wykonawcą?
    Jeszcze nie dzaonilem bo mam w tym tygodniu straszne urwanie glowy i nie mam kiedy, poza tym najpierw chciaoem sie troche podoktoryzowac zeby wiedziec co gadac
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  9. #29

    Domyślnie

    Mógłbyś wrzucić więcej zdjęć np. całego podjazdu a tylko konkretnych miejsc? Tu się nie ma co doktoryzować, zapłaciłeś za usługę także wymagasz żeby to było zrobione solidnie i estetycznie. Myślę, że wykonawca doprowadzi ta sprawę do końca i to poprawi.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.B Zobacz post
    Mógłbyś wrzucić więcej zdjęć np. całego podjazdu a tylko konkretnych miejsc? Tu się nie ma co doktoryzować, zapłaciłeś za usługę także wymagasz żeby to było zrobione solidnie i estetycznie. Myślę, że wykonawca doprowadzi ta sprawę do końca i to poprawi.
    Probowale zrobic zdjecia na ktorych najbardziej widsc nierownosci, tj wieczorem jak z boku swieci lampa, ale aparat mi tego nie lapie. Ale cos sprobuje wykombinowac. Gadalem z wykonawca, co do materialu jest pewny, mowi ze tez kiedys przejechal sie na jakiejs lipnej maczce i od tej pory nie kombinuje. Jedyne co mu przyszlo do glowy to to ze teren wyjatkowo plastyczny i nie dogescili. Chociaz nawet po zdjeciu ziemi przed warstwami podbudowy zageszczali plyta 500kg, tylko jak dla mnie to nie jest kwestia dolu podbudowy tylko gory bo gdyby grunt siadal to by robily sie wieksze zapadniecia albo koleiny od kol, a na szerokosci kola np sa wzdloz 3 takie waskie jakby koleiny, jakby taczka obok siebie jezdzil. Jedno co pewne na pewno mnie nie splawi, tylko i on i ja wolelibysmy uniknac przekladania kostki. Jutro jak zdaze przed wieczorem to umyje kostke karcherem i sprobuje cyknac zdjecis
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  11. #31

    Domyślnie

    I jak ruszyło coś w tym temacie? Zima tuż tuż a na wiosnę może to wyglądać jeszcze gorzej.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Wczoraj myłem cały podjazd bo naniosło sie troche błota, porobiłem troche zdjęć. Wieczorem wrzuce tutaj i podeśle wykonawcy. Nie wiem czy nie poczekać do wiosny i zobaczyć czy to do poprawienia mączka czy cała podbudowa. Wykonawca mączki jest pewny, a mi włašnie na nią wygląda.
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Wczoraj myłem cały podjazd bo naniosło sie troche błota, porobiłem troche zdjęć. Wieczorem wrzuce tutaj i podeśle wykonawcy. Nie wiem czy nie poczekać do wiosny i zobaczyć czy to do poprawienia mączka czy cała podbudowa. Wykonawca mączki jest pewny, a mi włašnie na nią wygląda.
    Samo zastosowanie mączki jest już kłopotliwe, dużo lepszy był by już zwykły piasek płukany. Tylko, że w obu przypadkach jak nie będziesz dbał to mrówki będą wynosić podsypkę i kostka z czasem też się zapadnie. Dlatego najlepszy jest grys 2-5mm bo mrówka nie wyniesie i nie ma problemu takiego jak u Ciebie z zapadaniem się kostki.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.B Zobacz post
    Samo zastosowanie mączki jest już kłopotliwe, dużo lepszy był by już zwykły piasek płukany. Tylko, że w obu przypadkach jak nie będziesz dbał to mrówki będą wynosić podsypkę i kostka z czasem też się zapadnie. Dlatego najlepszy jest grys 2-5mm bo mrówka nie wyniesie i nie ma problemu takiego jak u Ciebie z zapadaniem się kostki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161122_132535_resized_1.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	374507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161122_132608_resized_1.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	374508Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161122_132621_resized_1.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	374509Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161122_133009_resized_1.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	374510Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161122_133026_resized_1.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	374511

    tak to wygląda, co o tym myślisz?
    dwóch nie moge załadować, są tu:
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/528/67..._resized_1.jpg
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/528/67..._resized_1.jpg
    Ostatnio edytowane przez jacek.zoo ; 27-11-2016 o 22:20
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  15. #35

    Domyślnie

    klasyczne koleiny, czyli niezagęszczona podbudowa albo podsypka

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    klasyczne koleiny, czyli niezagęszczona podbudowa albo podsypka
    Dobrze, da się z tym coś zrobić? U mnie sytuacja po 18 miesiącach od położenia wygląda podobnie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dobrze, da się z tym coś zrobić? U mnie sytuacja po 18 miesiącach od położenia wygląda podobnie.
    Czekan jeszcze na opinie grześka, zobaczymy co powie.
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dobrze, da się z tym coś zrobić? U mnie sytuacja po 18 miesiącach od położenia wygląda podobnie.
    Rozebrać kostkę
    uzupełnić kruszywo
    zagęścić
    ułożyć kostkę

  19. #39
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    panowie ja mam banalne pytanie , jaką grubość musi mieć kostka 6 czy 8 centymetrów pod domem , tiry tam nie będą tylko osobówki , czeka mnie ta robota i zaczynam powoli zbierać info

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Wystarczy 6.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony