dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 623 z 626
Pokaż wyniki od 12.441 do 12.460 z 12519
  1. #12441
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kukeszko1

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-453
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fajnie urządzone! Na górze też macie ogrzewanie podłogowe? Jeżeli tak to jak się ono sprawdza z deskami(panelami)? Widzę ,że w salonie też jest wyłożone czymś takim. pozdrawiam

  2. #12442
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    wszędzie (oprócz garażu) mamy podłogówkę
    na górze mimo, iż wygląda jak drewno to są to panele (Quick Step Impressive - już parę osób na żywo pomyliło je z drewnem)
    Na dole mamy deskę 2 warstwową Finisha (przy czym od razu ostrzeżenie - parę miesięcy temu Finish "zmienił produkt". Deska straciła 1mm grubości [oczywiście z warstwy "deski" a nie podkładu], oraz "pogorszyli kategorię" [ta sama nazwa ma teraz deski gorszej jakości]). Deska jest klejona do podłogi

    Na razie sprawdza się super (fakt - płytki szybciej się rozgrzewają, deska trochę tłumi ciepło, ale coś za coś .. )

  3. #12443

    Domyślnie

    Witam. Z zona tez budujemy dom w rododendronach 6. Mam prosbe mozecie pokazac mi swoje lazienki na dole???

  4. #12444
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Moją masz na zdjęciach powyżej (ta z fototapeta), ale to tylko ubikacja
    Poniewaz powiekszylismy salon to nei mamy pokoju na dole - dlatego stwierdziilismy, ze bez sensu robic tam 3-cia pelna lazienke. Ubikacja wystarcza

  5. #12445
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    post usunięty
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 15-02-2017 o 20:02

  6. #12446
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Wejście fajnie wygląda

    Co do woltaiki - jakie masz ustawienie domu ? bo ja mam go w osi polnoc-poludnie (wykusz jest dokladnie od poludnia) i z tego co sie orientuje, to przy takim ukladzie sprawnosc systemu bedzie srednia ....

  7. #12447
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    post usunięty
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 15-02-2017 o 20:02

  8. #12448
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    to przyznaj sie jeszcze jaki jest koszt instalacji i powierzchnia paneli (koło 5m2 ?)
    (magazynujesz prad [masz miec akumulatory], czy nadwyzke od razu sprzedajesz ?)

  9. #12449
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    post usunięty
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 15-02-2017 o 20:02

  10. #12450
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    a to taki biznes to sie oplaca !
    gdybym tylko mial dobrze ustawiony budynek i gmiana chciala doplacic - tez bym montowal. Szczęściarz z Ciebie !

  11. #12451
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daniel85

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-571
    Posty
    42

    Domyślnie

    lokmen Z czego i jak masz zrobione te ścianki przy wejściu? Mam ochotę też coś takiego zrobi tylko tak się zastanawiam co byłoby najlepszym rozwiązaniem.

  12. #12452
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    post usunięty
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 15-02-2017 o 20:01

  13. #12453
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    elewacja gotowa, jeszcze cokoły.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_125333.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	374202
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_125402.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	374203
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_125448.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	374204

  14. #12454
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_125536.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	374205
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_125426.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	374206

  15. #12455
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Podoba mi się bardzo taras, myślałem o czymś podobnym : ) To Kostbet marago?
    W te dziury wstawisz jakieś drzewka?

  16. #12456
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qball10 Zobacz post
    Witam. Z zona tez budujemy dom w rododendronach 6. Mam prosbe mozecie pokazac mi swoje lazienki na dole???
    Jeśli szukacie inspiracji, na stronie popularnego hipermarketu budowlanego z kapitałem francuskim jest forum, gdzie ludziska wklejają zdjęcia swoich nowych albo odremontowanych pomieszczeń. Można sobie pooglądać do bólu, łazienek jest ponad 9000 zdjęć.

  17. #12457
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżynka123 Zobacz post
    teraz chetnie posłucham konstruktywnej krytyki lub sugestii na co jeszcze zwrocic uwage. U nas jeszcze nic nie poszlo do starostwa,ale marzenie jest zeby jesienia ruszyc, a moze i pociagnac do góry.
    U mnie rododendron 6p, polecam piwnice, choćby częściowe podpiwniczenie - nie żałuję na to dzisiaj ani grosza. Garaż poszerzyliśmy o 0,5m; jest jeszcze wygodne miejsce po bokach na rowery. Mam 3 balkony, zlikwidowałbym 2 i zostawiłbym sobie tylko ten wykuszowy. Dużo kosztują, mało pożytku. Przydaje się jedynie w lecie, żona pranie wystawia. Miałem na nich wysiadywać o zachodzie słońca popijając martini - tak się w myślach odkuwałem na budowie; brakuje czasu. Może jak dzieciaki podrosną. Tyle z tych balkonów pociechy że obsypaliśmy je kwiatami jak na Bawarii, więc jak ktoś chce mieć najdroższy kwietnik... Kuchnię zamknęliśmy od salonu i dołożyliśmy jeszcze spiżarnię na drzwi "50", żona jest zadowolona (ja bym spiżarnię zlikwidował) i nie zmieniłaby tego - nie przekonuję, każdy ma inne podejście i upodobania. Zlikwidowaliśmy gabinet w salonie, jest jeden wielki pokój (dziś wydaje się mały ^^) w którym spotykamy się często i gęsto w gronie rodzinnym, tutaj jak najbardziej przydała się nam przestrzeń. Mały jest trochę przedpokój (wiatrołap), poszerzyłbym go kosztem tej spiżarni. Ścianka kolankowa podwyższona o 0,5m - do wyboru, albo praktyczniejsze, bardziej ustawne poddasze kosztem estetyki bryły budynku albo ładna bryła i ciasno pod skosami. Swoją drogą gdybym miał budować drugi raz, nie zdecydowałbym się na ten projekt. Wybrałbym projekt domu piętrowego, z normalnymi pokojami na górze lub z użytkowym poddaszem, ale bardziej rozciągnięty, z większą ilością pokojów na parterze. Pod uwagę weźcie ile macie lat, czy "wymieszkacie" ten dom, czy warto coś zmieniać pod kątem Waszej starości, ile macie dzieci, ile gości na imprezach i jak często, czy wszyscy będziecie mieć pokoje na poddaszu i takie tam różne myśli.

  18. #12458
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    W jakich kolejnościach budowaliście dom?
    Mam obecnie stan SSO
    Jak ociepliliście balkony?
    Jak SSO to teraz musisz kupić okna żeby wyjść na SSZ ; ) Na poważnie to ja miałem po oknach kładzioną instalację wodno-kanalizacyjną, po niej elektryka, następnie: tynki, izolacja pozioma/podłogówka/podejścia do grzejników/kotłownia, wylewki, ocieplanie poddasza/sucha zabudowa a na koniec hulaj dusza, co chcesz - panele, stolarka, płytki. Balkony - ocieplałem tylko wykuszowy, pozostałe dwa olałem. Wykuszowy mi przeciekał (w stanie SSZ), kapało do środka salonu przy ulewnych deszczach. Ten balkon zrobiłem wg następującej kolejności: masa hydroizolacyjna na bazie bitumenu, wylewka ze spadkiem 2%, folia gruba budowlana atestowana, styrodur chyba 5cm, na to znowu folia, wylewka zbrojona, masa hydroizolacyjna pod płytki (Mapelastic) no i glazura. Od czoła glazura. Rynien brak, wysunięte są kapinosy. Na razie mam spokój, od momentu zrobienia minęło 5 lat. Aha, na styku płyta-ściana wstawione zostały taśmy hydroizolacyjne x2.
    Ostatnio edytowane przez 80mariusz80 ; 28-11-2016 o 10:04

  19. #12459
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80mariusz80 Zobacz post
    Podoba mi się bardzo taras, myślałem o czymś podobnym : ) To Kostbet marago?
    W te dziury wstawisz jakieś drzewka?
    Kostbet Albena - kolor Marago
    http://kostbet.pl/produkt/albena/

    do tego zakończony jest kamieniem - palisada łupana
    http://kostbet.pl/produkt/palisada-lupana-2/

    no i schody - to też kamień łupany.

    A co do dziur - otworów to tak - na wiosnę wsadzamy w nie drzewka. to są takie donice 50 x 50
    drzewka - z racji systemu korzennego nie mogą być za duże.
    Najprawdopodobniej stanie na bonsai
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bonsai-bonsai-ogrodowe-ogrod-japonski-jalowce-3590526522.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	374522

    w donicach mam tez puszczony kabelek pod oświetlenie, planuje ledy od dołu - podświetlające drzewka.

  20. #12460
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80mariusz80 Zobacz post
    U mnie rododendron 6p, polecam piwnice, choćby częściowe podpiwniczenie - nie żałuję na to dzisiaj ani grosza. Garaż poszerzyliśmy o 0,5m; jest jeszcze wygodne miejsce po bokach na rowery. Mam 3 balkony, zlikwidowałbym 2 i zostawiłbym sobie tylko ten wykuszowy. Dużo kosztują, mało pożytku. Przydaje się jedynie w lecie, żona pranie wystawia. Miałem na nich wysiadywać o zachodzie słońca popijając martini - tak się w myślach odkuwałem na budowie; brakuje czasu. Może jak dzieciaki podrosną. Tyle z tych balkonów pociechy że obsypaliśmy je kwiatami jak na Bawarii, więc jak ktoś chce mieć najdroższy kwietnik... Kuchnię zamknęliśmy od salonu i dołożyliśmy jeszcze spiżarnię na drzwi "50", żona jest zadowolona (ja bym spiżarnię zlikwidował) i nie zmieniłaby tego - nie przekonuję, każdy ma inne podejście i upodobania. Zlikwidowaliśmy gabinet w salonie, jest jeden wielki pokój (dziś wydaje się mały ^^) w którym spotykamy się często i gęsto w gronie rodzinnym, tutaj jak najbardziej przydała się nam przestrzeń. Mały jest trochę przedpokój (wiatrołap), poszerzyłbym go kosztem tej spiżarni. Ścianka kolankowa podwyższona o 0,5m - do wyboru, albo praktyczniejsze, bardziej ustawne poddasze kosztem estetyki bryły budynku albo ładna bryła i ciasno pod skosami. Swoją drogą gdybym miał budować drugi raz, nie zdecydowałbym się na ten projekt. Wybrałbym projekt domu piętrowego, z normalnymi pokojami na górze lub z użytkowym poddaszem, ale bardziej rozciągnięty, z większą ilością pokojów na parterze. Pod uwagę weźcie ile macie lat, czy "wymieszkacie" ten dom, czy warto coś zmieniać pod kątem Waszej starości, ile macie dzieci, ile gości na imprezach i jak często, czy wszyscy będziecie mieć pokoje na poddaszu i takie tam różne myśli.

    - brak gabinetu na dole
    - łazienka dolna ma ścianę pod schodami ale na środku - tj, połowa schodów jest w salonie a od spocznika w górę w łazience
    - idealnie wielkością mi pasuje taka łazienka - jest miejsce na prysznic (tzn ściankę szklaną i opływ liniowy); kibelek i drobne szafki.
    - salon = ze względu na brak gabinetu jest prostokątem; trzeba mieć na uwadze odpowiedni dobór mebli;
    np. jak ktoś lubi dupne narożniki to będzie miał problem go ustawić.
    - wykusz - tylko z oknami do podłogi; bardzo ładnie wygląda (rzecz gustu); wpuszcza ogromne ilości światła do środka ( przy odpowiednim ustawieniu
    domu do kierunków świata)
    - kuchnia; bez spiżarki, powiększono tym samym wiatrołap (o jakieś 35-40 cm) i samą kuchnię
    - spiżarka w miejscu kotłowni; kotłownia w wydzielonym pomieszczeniu za garażem - piec gazowy
    - sam garaż - poszerzony o 60 cm (brama równe 3m)
    - w kuchni okno naroże 2x metr na metr.
    - na górze; zlikwidowano moim zdaniem zbędne drugie wyjście na balkon z jednej z sypialni
    - same sypialnie mają zmieniony układ - ściana oddzielające dwie z nich jest przesunięta o jakieś pół metra; tak że
    powstało miejsce na zabudowę wielkiej garderoby wzdłuż ściany - tam gdzie komin idzie.
    - w pomieszczeniu nad garażem wydzielono pralnio - suszarnio - graciarnie
    - dom wyposażono w odkrzacz centralny
    - rozprowadzenie powietrza (DGP) w górnych pomieszczeniach
    - wszystkie górne pomieszczenia mają wentylację (system odciągów został tak zrobiony że jest wyjście na każdą stronę domu (przy szczytach dachu)
    - dolna łazienka wyposażona w odciąg mechaniczny - wentylator dalap 100 quiet; umieszczony na stryszku.
    ssie aż miło; przy tym prawie nie słyszalny
    - ściana kolankowa podniesiona ale tylko o jeden pustak
    - balkon z tyłu usunięty; zostały okna balkonowe dla lepszego efektu oraz większej ilości światła
    - dół cały ogrzewany podłogówką
    - wylewka anhydrytowa; ogromna różnica w stosunku do betonowej jeśli chodzi o czas reakcji na zadaną zmianę temperatury
    - kominek, a właściwie komin na dole - pozostał nie zabudowany z żadnej strony ścianą; można się ganiać
    - zwróć uwagę na wysokość pomieszczeń, jak lubisz sufity podwieszane to trzeba zwiększyć "prześwit" na dole żeby jakoś wyglądało
    - drzwi tarasowe - jeśli chcesz mieć wyjście przesuwne; standardowa szerokość otworu drzwiowego będzie zbyt mała.

Strona 623 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony