dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 318
  1. #281

    Domyślnie

    Witam,

    chciałbym odświeżyć temat, czyli co wybrać do ocieplenia stropodachu, granulat wełny czy celuloza?
    Cena podobna. Do ocieplenia strop zawieszony na płytach k-gips.

    Co będzie lepszym rozwiązaniem. skupiam się tylko na tych dwóch rozwiązaniach. Za wszelkie wskazówki dziękuje.

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Witam

    Również mam ten sam dylemat. Mam już wybraną firmę, która oferuje zarówno granulat wełny jak i celulozy.
    Cenowo celuloza jest droższa, gdyż w tej samej cenie mogę mieć:
    35cm granulatu wełny URSA 0,039
    oraz
    25cm celulozy Isofloc 0,037

    1m2 płaskiego stropu kosztuje ok 31zł, zaś 1m3 skosu ok 50zł.

    Z jednej strony za te same pieniądze zawsze 10cm wełny więcej (fakt lambda minimalnie słabsza), ale z drugiej strony celuloza podobno lepiej zabezpiecza latem przed przegrzaniem.

  3. #283
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cezar70

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    masz może jeszcze zdjecia tego sufitu podwieszanego? jestem właśnie na etapie podwieszania sufitu inie chciałbym popełnić błędu dzieki

  4. #284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezar70 Zobacz post
    witam
    masz może jeszcze zdjecia tego sufitu podwieszanego? jestem właśnie na etapie podwieszania sufitu inie chciałbym popełnić błędu dzieki
    Wejdź na mojego fejsa - link w stopce - tam jest sufit robiony pod nasyp izolacji. Na początku założeniem była celuloza lub wełna granulowana. A docelowo poszedł styropian granulowany przykryty wełną by go nie wywołało. Inwestor sam nasypał styropian. Celulozy ani wełny samemu się nie nasypie. Chyba że wełna to typowy granulat np. gullul ale ona ma słabą izolacyjność jak dobrze pamiętam to 039.

  5. #285
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    witam
    mam szybkie pytanie odnośnie wykonania izolacji termicznej z celulozy
    Jestem obecnie na etapie budowy domu. Na krokwie mam nabita membranę wodoprzepuszczalną o gramaturze 160 i Sd=0,02m
    I zastanawiam się nad ociepleniem albo pianą natryskowo albo celulozą wdmuchiwaną.

    I czy można celulozę wdmuchiwać w przestrzeń powstałą pomiędzy membrana dachową a zabudowa poddasza z płyt GK czy OSB czy nawet z foli paroizolacyjnej. Czy granulat nie spowoduje wypchnięcia membrany wstępnego krycia w stronę dachówek??

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksanderKM Zobacz post
    I czy można celulozę wdmuchiwać w przestrzeń powstałą pomiędzy membrana dachową a zabudowa poddasza z płyt GK czy OSB czy nawet z foli paroizolacyjnej. Czy granulat nie spowoduje wypchnięcia membrany wstępnego krycia w stronę dachówek??
    Ekofiber, czy granulat doskonale nadaje się na powierzchnie płaskie. Natomiast w skosach, może osiadać szczególnie jak będzie słabo zagęszczony.
    Jeżeli jest u góry tylko membrana, to nie pchał bym tam ekofibru czy granulatu. Membrana na pewno zostanie wypchnięta i osiadanie izolacji będzie spore.

  7. #287

    Domyślnie

    Panowie taka sytuacja pod koniec zimy firma wdmuchneła mi 35cm Isofloc 0,037. w stropodach wentylowany. Ponieważ przemarzał mi strop. Róznice zima w temeraturze pomieszczeń odczułemszybko. Latem ostatnie pietro przy upałach było gorąca. Po tym zabiegu nie widzę róznicy na jaką liczyłem. Mierząc pirometrem temp sufitu niby jest podobna jak w pomieszczeniu czyli 28-30 C przy dużych upałach . Tamtego lata nie mierzyłem wiec nie wiem czy była wyższa

  8. #288

    Domyślnie

    im dluzej czytam o super wynalazkach i licze oszczednoci ktore niby mam osiagnac kontra koszty, tym bardziej sie zastanawiam czy nie rozsypac na stropie trocin zmieszanych z wapnem i jakas sola boru, przemielonej slomy albo makulatury rozbitej na wlokna.

  9. #289

    Domyślnie

    Parterówka, poddasze nieużytkowe. Czy warto zastosować 40cm ekofibru, gdy według wykonawcy już przy 25cm możeny uzyskać U=0,15? Różnica w kosztach troszkę ponad 3000zł.
    Dodam że idziemy w kierunku domu jak najbardziej energooszczędnego

  10. #290
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Parterówka, poddasze nieużytkowe. Czy warto zastosować 40cm ekofibru, gdy według wykonawcy już przy 25cm możeny uzyskać U=0,15? Różnica w kosztach troszkę ponad 3000zł.
    Dodam że idziemy w kierunku domu jak najbardziej energooszczędnego
    Warto,wspolczynnik 0,15 nie jest rewelacyjny,przez strop ucieka najwięcej ciepła a wykonawca nie będzie płacił za Ciebie rachunków za ogrzewanie za 5,10,15,20 lat bo przecież cena energii przez te lata nie będzie spadała ?
    Jak masz czas to zorientuj się w temacie proszku PUR od pigeona,jest gratis.

  11. #291

    Domyślnie

    Właśnie wysłałem maila do Pigeona jak wygląda sprawa na chwilę obecną
    Na pewno proszek bym widział pod chudziakiem zamiast piasku. Co do stropu to boję się że będzie go jednak wywiewać jakimiś szparkami

  12. #292

    Domyślnie

    Jakie macie pomysły wykonania szczeliny wentylacyjnej pod deskami? Mam deski i papę, a myślę o zasypaniu ekofibrem około 40 cm.
    Jaki materiał materiał zapewni szczelność dla ekofibru i będzie pozwalał dobrze odprowadzać wilgoć?
    Mam kilka pomysłów:
    -płycie pilśniowa miękkiej o grubości około 5 mm.
    -siatka taka jak do elewacji o bardzo drobnych oczkach (jednak drobinki mogą wylatywać)
    -membrana paro-przepuszczalna (ale... znam przypadki gdzie po 10 latach została tylko osnowa)
    -geowłóknina na razie wad nie widzę
    Dla zapewnienia pewności szczeliny, paski styropianu lub listewki drewniane.
    Rozważam jeszcze użycie sztywniejszej wełny o grubości np.4 cm.
    Mam jednak obawy jak z transportem wilgoci przez wełnę.
    Może ktoś ma swoje doświadczenie w przygotowaniu takiej komory do ekofibru, lub ma inne pomysły dobrego wykonania takiego ocieplenia.
    Przy takiej grubości sama wełna też była by niezła, ale podobno ekofiber latem lepiej się sprawdza i ta ciągłość ocieplenia.

  13. #293
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Szybkie pytanko odnośnie celulozy

    Mam nabitą membraną dachową (brak pełnego deskowania). Chciałbym wsypać celulozę pod krokwie o sumarycznej grubości ok. 40 cm. I jakoś nie przemawia do mnie zapewnienie wykonawcy ze jak posklejam membranę specjalnymi taśmami to w zupełności wystarczy. Wydaje mi się ze membrana się wybrzuszy. Celuloza będzie opadać a pozatym pogorszy spływ ewentualnej wody pod dachówka po membranie. I zastanawiam się jak "elektmar" czym ograniczyć komorę pod celulozę od wewnątrz.
    Ma ktoś możne jakiś sprawdzony sposób.
    Może nabić deski o środka, albo płyty osb. Tylko ze koszt desek (osb) wyniesie ok. 12-14 zł za m2. I tu się urodził pomysł czy by nie wpuścić miedzy krokwie wełny o grubości powiedzmy 10-15 cm. Wbudować ją tradycyjnie na sznurek tworząc szczelinę pomiędzy membraną. Od dołu ograniczyć komorę folia specjalna do celulozy a następnie podbić regipsami. Ewentualne błędy i niedokładności w wykonaniu wełny uszczelni celuloza.
    Tylko nie jestem pewny jak będzie współgrać wełna i celuloza. Materiały maja podobna lambdę ale troszkę inne właściwości gromadzenia wilgoci.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu??

  14. #294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksanderKM Zobacz post
    Szybkie pytanko odnośnie celulozy

    (...) I tu się urodził pomysł czy by nie wpuścić miedzy krokwie wełny o grubości powiedzmy 10-15 cm. Wbudować ją tradycyjnie na sznurek tworząc szczelinę pomiędzy membraną. Od dołu ograniczyć komorę folia specjalna do celulozy a następnie podbić regipsami. Ewentualne błędy i niedokładności w wykonaniu wełny uszczelni celuloza.
    Tylko nie jestem pewny jak będzie współgrać wełna i celuloza. Materiały maja podobna lambdę ale troszkę inne właściwości gromadzenia wilgoci.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu??
    Ja nie widzę żadnych przeciwwskazań do łączenia wełny mineralnej z innymi materiałami.
    Na szybko załączam prostą analizę rozkładu wilgotności i temperatury w dachu gdzie jest wełna TOPROCK SUPER gr.150 mm między krokwiami, a od dołu zasypane 250 mm granulatu celulozowego (a dlaczego nie z wełny GRANROCK ?). Od dołu założyłem aktywną folię paroizolacyjną ROCKTECT Intello Climate Plus. Jest ona bardzo wytrzymała, sklejona taśmami ROCKTECT Twinline. Warto zobaczyć film pod adresem https://youtu.be/1mBd5qxClI8
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach_15+250mm.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	374215  
    Ostatnio edytowane przez Tomek W ; 27-11-2016 o 19:23
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #295
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    A analizował ktoś takie rozwiązanie aby zamiast foli paroizolacyjnej przy celulozie zastosować styropian twardy (ewentualnie XPS) z frezem??

  16. #296
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Styropian by dodatkowo usztywnił konstrukcję sufitu podwieszanego a jednoczenie pełnił by funkcję ekranu termicznego i izolacji paroszczelnej. Styropian grubości np. 3 - 5 cm.

  17. #297
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksanderKM Zobacz post
    Styropian by dodatkowo usztywnił konstrukcję sufitu podwieszanego a jednoczenie pełnił by funkcję ekranu termicznego i izolacji paroszczelnej. Styropian grubości np. 3 - 5 cm.
    Myślenie życzeniowe. Styropian w formie płyt 50x100, montowany do jakiejś hipotetycznej konstrukcji nie będzie usztywniał niczego. Ekranem termicznym w sensie blokowania przenikania podczerwieni też nie, chyba, że grafitowy. Cedowanie na styropian funkcji paroizolacji nie świadczy o zrozumieniu roli, funkcji i konkretnych wymagań stawianych przed paroizolacją.
    Ogólnie: zły pomysł.

  18. #298
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aleksanderKM

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Doskonale rozumiem "mat3006" zadanie paroizolacji. Jednak z tego co czytam odnośnie celulozy to większość producentów odradza stosowanie paroizolacji.
    Że rzekomo celuloza reguluje wilgotność w pomieszczeniach tworząc idealny mikroklimat a paroizolacja to zaburzy. Proponują ewentualnie zastosowanie paroizolacji aktywnej. A czy ma sens stosowanie paroizolacji aktywnej w domu z wentylacją mechaniczną (rekuperacją)??

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksanderKM Zobacz post
    Doskonale rozumiem "mat3006" zadanie paroizolacji. Jednak z tego co czytam odnośnie celulozy to większość producentów odradza stosowanie paroizolacji.
    Że rzekomo celuloza reguluje wilgotność w pomieszczeniach tworząc idealny mikroklimat a paroizolacja to zaburzy. Proponują ewentualnie zastosowanie paroizolacji aktywnej. A czy ma sens stosowanie paroizolacji aktywnej w domu z wentylacją mechaniczną (rekuperacją)??
    Paroizolacja w postaci np. cienkiej foli aluminiowej da pewność i zatrzyma podczerwień.

    Co do szczeliny wentylacyjnej, chyba najlepsza będzie płyta pilśniowa miękka.

  20. #300
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał elektmar Zobacz post
    Paroizolacja w postaci np. cienkiej foli aluminiowej da pewność i zatrzyma podczerwień.

    Co do szczeliny wentylacyjnej, chyba najlepsza będzie płyta pilśniowa miękka.
    Da pewność czego konkretnie? Blokady pary wodnej? Jeszcze większą pewność da cienka blacha aluminiowa! Jak dla mnie to, przede wszystkim, pewność powstawania zawilgoceń gk.
    Paroizolacje, nawet w wersji smart, też występują w wersji z napyloną warstwę refleksyjną a mają dobrany, adekwatnie do funkcji opór dyfuzyjny. Podstawa to zastosować dedykowany do pełnionej funkcji produkt budowlany pod nazwą paroizolacja oraz zadbać o perfekcyjną szczelność połączeń, brak uszkodzeń czy szczelne doprowadzenie do ścian i elementów więźby.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 29-11-2016 o 00:31

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony